Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за KIA SORENTO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Сервиз за KIA SORENTO

    Честно казано,не помня.Но щом е хидравличен,би трябвало да му се сменя маслото.Книжка нямаш ли?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #32
      До: Сервиз за KIA SORENTO

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Честно казано,не помня.Но щом е хидравличен,би трябвало да му се сменя маслото.Книжка нямаш ли?

      Имам сервизна, но там няма такова нещо. Плюс това никъде в ръководствата за поддръжка не видях масло за такова чудо, например тук също го няма: http://www.kroon-oil.com/en/products...omponent=89745

      Може да се маже от АСК.

      А TRANSAXLE ... ръчна скоростна кутия ли ще рече?

      Коментар


      • #33
        До: Сервиз за KIA SORENTO

        Първоначално публикуван от LDD Преглед на мнение
        Имам сервизна, но там няма такова нещо. Плюс това никъде в ръководствата за поддръжка не видях масло за такова чудо, например тук също го няма: http://www.kroon-oil.com/en/products...omponent=89745

        Може да се маже от АСК.

        А TRANSAXLE ... ръчна скоростна кутия ли ще рече?
        Transaxle американците викат на скоростна кутия. Transfer case е раздатъчната кутия. А за многодисковия съединител- НЕ Е ХАЛДЕКС,следователно не е ЕЛЕКТРО-ХИДРАВЛИЧЕН,а е ЕЛЕКТРО-МАГНИТЕН и не изисква поддръжка. Главните букви са,за да се открои добре,не викам!
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #34
          До: Сервиз за KIA SORENTO

          Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
          Transaxle американците викат на скоростна кутия. Transfer case е раздатъчната кутия. А за многодисковия съединител- НЕ Е ХАЛДЕКС,следователно не е ЕЛЕКТРО-ХИДРАВЛИЧЕН,а е ЕЛЕКТРО-МАГНИТЕН и не изисква поддръжка. Главните букви са,за да се открои добре,не викам!
          10x за изясняването, но сигурен ли си че е ел.-магнитен?, защото просто няма инфо никъде в нета, а се оказва, че тези сорента просто не се познават от BG майсторите. Или не се чупят или са много малко.

          Знам, че Хюндай и Киа са почти едно и също, но не е съвсем така.

          Коментар


          • #35
            До: Сервиз за KIA SORENTO

            Първоначално публикуван от LDD Преглед на мнение
            10x за изясняването, но сигурен ли си че е ел.-магнитен?, защото просто няма инфо никъде в нета, а се оказва, че тези сорента просто не се познават от BG майсторите. Или не се чупят или са много малко.

            Знам, че Хюндай и Киа са почти едно и също, но не е съвсем така.
            Ел-магнит е. Първо щеше да пише в книжката,ако не беше и искаше маслко,второ можеш да минеш през КИА и да питаш в сервизното дали се сменя някакво масло. Аз знам,че е с ел-магнит,ако някой има доказателства за противното да казва.
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • #36
              До: Сервиз за KIA SORENTO

              Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
              ... Аз знам,че е с ел-магнит,ако някой има доказателства за противното да казва.
              Някога имах чисто ново Соренто.И имах книжка за него.И пишеше: електро-хидравличен съединител в маслена баня...Пък и така ми обясняваха капацитетите в КИА Мотърс.От друга страна пък,пак там ме убеждаваха,че колата е Фул-тайм.Но когато я подкарах видях че не е...
              Айде,дайте да намерим инфо,че става интересно...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #37
                До: Сервиз за KIA SORENTO

                Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                Ел-магнит е. Първо щеше да пише в книжката,ако не беше и искаше маслко,второ можеш да минеш през КИА и да питаш в сервизното дали се сменя някакво масло. Аз знам,че е с ел-магнит,ако някой има доказателства за противното да казва.


                Наистина щом сте дали толкова пари ,не е ли редно дави "дадът" цяла енциклопедия посветена на вашия модел...или поне изисквайте,че не всеки ден се купуват такива коли
                Впрочем да попитам кои от новите модели от 2004 до 2008 на Киа категория джип са издръжливи,защото четох едни ревюта и онея сменяха диф на 25 000км. и още няколко работи на през 15 000км./или да пусна нова тема с заглавие/идръжливи ли са новите кии от 2004 до 2008 впечатления от собствениците им/
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #38
                  До: Сервиз за KIA SORENTO

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Някога имах чисто ново Соренто.И имах книжка за него.И пишеше: електро-хидравличен съединител в маслена баня...Пък и така ми обясняваха капацитетите в КИА Мотърс.От друга страна пък,пак там ме убеждаваха,че колата е Фул-тайм.Но когато я подкарах видях че не е...
                  Айде,дайте да намерим инфо,че става интересно...
                  Нинджа капацитетите в КМБ със сигурност не знаят дори, че има такъв съединител и това е толкова жалко, защото ако тези капацитети поне се напъваха да разберат какво им говорим дяла на продажбите на корейски джипове щеше да е значително по-голям. Ама да не пиша за капацитетите, че ще ме изгонят от форума.

                  Истината е, че изобщо няма инфо за сорентата или има, но е на корейски . Като имам питане, питам колегите от този форум http://www.kia-forums.com/kia-sorento-forum/, но и там има големи бисери.

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Сервиз за KIA SORENTO


                    Добър не мога да препоръчам, но мога да споделя мнение за един много лош, поне да се знае и хората да имат едно на ум.
                    Става въпрос за сервиза на KIA Motors в София:


                    Колата ми е KIA Sorento 2,5 CRDI 170 к.с.
                    Диагностицираха ми проблем със запалването като причината била датчик на коляновия вал...поръчах го и го смениха за около 8 часа като смяната не би трябвало да е повече от 2 часа. След смяната проблема не само че не изчезна ами и се появиха нови...check-а ми не спира да свети и от ауспуха излиза черен дим, преди "професионалната" намеса това не беше така!
                    Нямам никаква представа дали става дума за некадърност или мошничество.
                    Освен казаното по-горе приемчиците в сервиза са ужааасно надути.
                    Никога не стъпвайте там ако ви е мил автомобила!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X