Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за KIA SORENTO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Сервиз за KIA SORENTO

    LDD, имам същия проблем с моето Соренто.
    Какво стана с твоята кола?

    Коментар


    • #17
      До: Сервиз за KIA SORENTO

      Първоначално публикуван от TMS Преглед на мнение
      LDD, имам същия проблем с моето Соренто.
      Какво стана с твоята кола?
      Така това с кардана е странна история. След като сменихме накладките и позачистихме наслояванията от пясък по джантите ... сега вибрации няма ... пробвано до 170km/h.

      Но все пак явно има проблема с кардана защото само при палене и тръгване на (D), без блокаж има едно претръпване ... просто е за части от секундата. Сега ще ходя да сменям всички масла ... раздатка, скоростна, дифове и ако пак има претръпване вече ще гледаме всичко поред.

      Но аз си мисля за раздатка ... едва ли някои и е сменял маслото на 15К И при тръгването си се намества нещото, което си заминава.

      Коментар


      • #18
        До: Сервиз за KIA SORENTO

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Аааа,ясно кое не зацепваш.Освен ел.съединителя,имаш още една "бъзикня".Представлява ел.моторче,което е в корпуса на раздатката.То включва по ел.път една вилка вътре...на практика изпълнява ролята на лост.По-старите модели(не само Киа)имат лост за положенията на РК.По-съвременните се управляват електронно,с копче...
        NINJA, 10x за препоръката за ВИЛИКАР. Пичовете са сериозни и се отнесоха професионално към машинката.

        Имам още един въпрос ... тази вилка, в раздатката, кога зацепва ... в кой момент? Тоест кога ел. мотора я премества?

        Коментар


        • #19
          До: Сервиз за KIA SORENTO

          Първоначално публикуван от LDD Преглед на мнение
          Колеги благодаря за инфото.

          Аз все пак залягах под Kиата и при тръгване се завърта и предния кардан, което означава че се врътка постоянно (поне при мен е така).

          А в този линк препоръчват 10W40 за дизела. Сега карам с 5W40, дали да го сменям?
          Така е.Върти се.Подвел съм те малко в предишния си пост,явно...Попроверих тук-там и гледам че масово са само с ел.съединител,а РК е зацепене постоянно.Има един сравнително рядък модел,където е и с ел.моторче в РК но е само с ръчна скоростна кутия и преди 98-ма година производство...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #20
            До: Сервиз за KIA SORENTO

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Така е.Върти се.Подвел съм те малко в предишния си пост,явно...Попроверих тук-там и гледам че масово са само с ел.съединител,а РК е зацепене постоянно.Има един сравнително рядък модел,където е и с ел.моторче в РК но е само с ръчна скоростна кутия и преди 98-ма година производство...
            OK. А нормално ли е да се чува/усеща движението на моторчето/механичната част която движи, при тръгване ...точно когато отпуснеш педала на спирачката?

            Тоест това е една вибрация за части от секундата ... може ли това да е зацепването/отцепването на ел. съединителя в раздатката?
            Последно редактирано от LDD; 12-05-09, 11:51.

            Коментар


            • #21
              До: Сервиз за KIA SORENTO

              Първоначално публикуван от LDD Преглед на мнение
              Така това с кардана е странна история. След като сменихме накладките и позачистихме наслояванията от пясък по джантите ... сега вибрации няма ... пробвано до 170km/h.

              Но все пак явно има проблема с кардана защото само при палене и тръгване на (D), без блокаж има едно претръпване ... просто е за части от секундата. Сега ще ходя да сменям всички масла ... раздатка, скоростна, дифове и ако пак има претръпване вече ще гледаме всичко поред.

              Но аз си мисля за раздатка ... едва ли някои и е сменял маслото на 15К И при тръгването си се намества нещото, което си заминава.
              Твоята мисля че няма мотор за включване на раздатката.Нали е ЕХ...А въпросното "претръпване" ми намирисва за омекнал тампон.И понеже си с автомат,след потегляне не се усеща вече.Във ВилиКар какво казаха?
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #22
                До: Сервиз за KIA SORENTO

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Твоята мисля че няма мотор за включване на раздатката.Нали е ЕХ...А въпросното "претръпване" ми намирисва за омекнал тампон.И понеже си с автомат,след потегляне не се усеща вече.Във ВилиКар какво казаха?
                хм ... във ВилиКар казаха, че всичко е ок ... карета, луфтове и т.н.

                Имаш предвид тампон при рздатката ли ... защото има един голям "топуз" точно зад раздатката ... нещо като противо-тежест и си мисля дали не трабва да се регулира нещо?

                Възможно ли е да е износен съединител? Вече и на там се насочвам.

                Но е странно, че претръпването го няма по време на каквото и да било каране, бързо бавно, off, on и т.н.

                Коментар


                • #23
                  До: Сервиз за KIA SORENTO

                  Да.Тампон на раздатка и/или скорости.Не помня къде е хванат.Иначе въпросния "топуз" е демфер за вибрации при висока скорост.Не се регулира.
                  Ел.съединителя няма общо с цялата работа.(ако съм те разбрал правилно де).Той се включва само при пребуксуване,когато си в режим АУТО и на ЛОУ,но тогава си на място...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #24
                    До: Сервиз за KIA SORENTO

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Да.Тампон на раздатка и/или скорости.Не помня къде е хванат.Иначе въпросния "топуз" е демфер за вибрации при висока скорост.Не се регулира.
                    Ел.съединителя няма общо с цялата работа.(ако съм те разбрал правилно де).Той се включва само при пребуксуване,когато си в режим АУТО и на ЛОУ,но тогава си на място...
                    Да така е съединителя зацепва при превъртане на задно колело.

                    Аз се сещам за още една причина ... възможно ли е тези първоначални вибрации да са причинени от това, че кардана не е оригинален, а някакъв друг или доработван?

                    Всъщност къде мога да видя снимка или визуално как изглежда предния огигинален кардан на едно Соренто?

                    Нещо Гугъла и той не знае.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Сервиз за KIA SORENTO

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Предното се включва с Халдекс-електро/хидраваличен съединител.Докато е само на задно,самият кардан -не.Само полуоските и дифа...
                      Тц,с виско е,а разликата м/у халдекс и виско е голяма. Виското си е виско,а халдекса са съединители,които се притискат един към друг. Както и да е, Спортидж-а(новият) е със подобно ,на халдекс, блокажче,което се ползва и в СФ и в Туксон. На борг-уорнър е. А иначе на Соренто има при виското едно буталце,което включва принудително (при 4L) блокажа.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • #26
                        До: Сервиз за KIA SORENTO

                        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                        Тц,с виско е,а разликата м/у халдекс и виско е голяма. Виското си е виско,а халдекса са съединители,които се притискат един към друг. Както и да е, Спортидж-а(новият) е със подобно ,на халдекс, блокажче,което се ползва и в СФ и в Туксон. На борг-уорнър е. А иначе на Соренто има при виското едно буталце,което включва принудително (при 4L) блокажа.
                        Соренто е електро-хидравличен съединител.Тип Халдекс.Може и да е на Борг-Уорнър.Корейците ползват и двете марки.Но не е с виско.Аз съм имал Соренто...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #27
                          До: Сервиз за KIA SORENTO

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          Соренто е електро-хидравличен съединител.Тип Халдекс.Може и да е на Борг-Уорнър.Корейците ползват и двете марки.Но не е с виско.Аз съм имал Соренто...
                          Какво значи това???
                          Иначе на Санта Фе (новото,старото е на Magna) Спортидж и Туксон съм 100% сигурен,че е тип халдекс и е на Борг-Уорнър. Обаче не е електро-хидравличен,ами си е само електро. Пълна хидравлика е халдекса и това ги различава. На Корейците(без Соренто) е електромагнитен.
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • #28
                            До: Сервиз за KIA SORENTO

                            Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                            Какво значи това???
                            Халдекс,е име на Шведска фирма...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #29
                              До: Сервиз за KIA SORENTO

                              Аз знам какво е Халдекс... А Хюндай-Кия подписаха договор с въпросната шведкса фирма миналата година и още няма техен модел с халдексово 4х4.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • #30
                                До: Сервиз за KIA SORENTO

                                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                                Соренто е електро-хидравличен съединител.Тип Халдекс.Може и да е на Борг-Уорнър.Корейците ползват и двете марки.Но не е с виско.Аз съм имал Соренто...
                                Малко да събудим тази тема, че нещо пак имам питане ... към Нинжа.

                                Този електро-механичен съединител /Халдекс/, които за сега си работи според мен доста добре, как се поддържа, тоест въпроса е има ли масло което трябва да му се сменя?

                                ПС: Със сигурност не е високо с дискове при Соренто. Доста ясно си личи кога зацепва маханиката!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X