Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IPSC - Връх в стрелбата или не...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • IPSC - Връх в стрелбата или не...

    Здравейте! Искам да споделим и обменим мнение по този въпрос, тъй като много често попадам на спорове на тази тема ( не само в този форум ). Подбудите ми идват и от факта, че има хора, които търсят съвет за закупуване на пистолет, на които им се отговаря ( много често ) изключително субективно, че този или онзи пистолет е страхотен, защото, виждаш ли, се използва от Тод Джаред, да речем или някой друг IPSC състезател. Надявам се, темата да ви е интересна, колкото и на мен...
    [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
    [/I][/SIZE]

  • #2
    До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

    Първоначално публикуван от bimboirk Преглед на мнение
    Здравейте! Искам да споделим и обменим мнение по този въпрос, тъй като много често попадам на спорове на тази тема ( не само в този форум ). Подбудите ми идват и от факта, че има хора, които търсят съвет за закупуване на пистолет, на които им се отговаря ( много често ) изключително субективно, че този или онзи пистолет е страхотен, защото, виждаш ли, се използва от Тод Джаред, да речем или някой друг IPSC състезател. Надявам се, темата да ви е интересна, колкото и на мен...
    Аз тоя Тод не го познавам, не е от нашата махала . И съответно изобщо не ме интересува на какво се кефи той, нито пък на какво се кефят неговите поклонници. Така че съм си избирал и купил пистолет, който да ме кефи мене лично и да пасва на моята ръка! Пък ако намеря някой дето да ме кефи повече и по-добре да ми пасва, ще го сменя (стига да мога да си го позволя) - не съм се венчал за него я!
    Когато се търси съвет за пистолет, според мене трябва да се търси съвет за конкретни пистолети, и то за да се научи повече за плюсовете и минусите им - онези плюсове и минуси дето не се виждат с просто око, а само препатил човек може да ги опише! А накрая всичко се решава от дълбочината на джоба и чувството което ще създаде пистолета след като го хванеш и пробваш!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

      "Така че съм си избирал и купил пистолет, който да ме кефи мене лично и да пасва на моята ръка"

      Напълно съм съгласен, поради което и аз съм сторил същото ...А някой знае ли, дали човек може да отиде някъде и да се "пробва" на IPSC, но без да е член на клуб или нещо такова? Питам просто от чисто спортен интерес, тъй като ми е любопитно какво ще се получи...а иначе смятам, че IPSC няма почти нищо общо с реалната ( да я наречем "комбат" ) стрелба... съдейки от това, което съм виждал на клипчета за IPSC де...
      [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
      [/I][/SIZE]

      Коментар


      • #4
        До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

        Първоначално публикуван от bimboirk Преглед на мнение
        Здравейте! Искам да споделим и обменим мнение по този въпрос, тъй като много често попадам на спорове на тази тема ( не само в този форум ). Подбудите ми идват и от факта, че има хора, които търсят съвет за закупуване на пистолет, на които им се отговаря ( много често ) изключително субективно, че този или онзи пистолет е страхотен, защото, виждаш ли, се използва от Тод Джаред, да речем или някой друг IPSC състезател. Надявам се, темата да ви е интересна, колкото и на мен...
        Повечето в този Форум защитават тезата , че пистолет се купува за самозащита и стрелба при нападение . Всеки се готви за такава ситуация , но никой още не е участвал ( или не си признават ) до сега.
        Ако ти се наложи да използваш оръжието за самозащита - то тази стрелба се доближава до спорта Динамична стрелба ( IPSC).
        Затова някой хора смятат , че каквото е в този спорт - това е най-доброто . Аз не смятам така .
        Проверих( сверих ) моите познания и умения ( от спортната стрелба ) с тези в Динамичната стрелба - извода - Динамичната стрелба е доста по улеснена . Хора от този спорт споделиха , че на по-големи дистанции ( 25 м ) въобще не стрелят .
        Аз от своя страна стрелях Динамично ( бързо на 5-10 м дистанция ) и някаква разлика в стрелянето не открих ( опонента ми се умълча и мерака му да ме открехва се изпари ). Но ако иска той - да пише, Аз спирам за това .
        Ето защо смятам , че ако оръжието се купува за нормална експлоатация ( цивилна ) , а не за спортно майсторство - по -практично е да се избере пистолет популярен , не най-скъпия ( е зависи от бюджета ) и да е възможно най-удобния за теб самия !
        Ако искаш и много , много стрелба на стрелбище - малокалибрен пистолет е най-евтиния вариант ( 15 ст/бр патрон 22 калибър срещу 60 ст/бр 9 мм калибър )
        Ако искаш голяяяяма стопираща сила ( срещу кого ???)- избора е от обсъжданите марки във Форума( 9-11 мм ) - има ги почти всички .
        Разглеждането на темите за" Експертен избор на пистолет " и темите на различните марки ще се ориентираш отлично в лабиринта !
        Така , чe стрелбата си е стрелба - както и да я наричат спортистите от (IPSK). Това е .Темата е интересна - но кратка . Браво за идеята!
        Успех .

        Коментар


        • #5
          До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Повечето в този Форум защитават тезата , че пистолет се купува за самозащита и стрелба при нападение . Всеки се готви за такава ситуация , но никой още не е участвал ( или не си признават ) до сега.
          Ако ти се наложи да използваш оръжието за самозащита - то тази стрелба се доближава до спорта Динамична стрелба ( IPSC).
          Затова някой хора смятат , че каквото е в този спорт - това е най-доброто . Аз не смятам така .
          Проверих( сверих ) моите познания и умения ( от спортната стрелба ) с тези в Динамичната стрелба - извода - Динамичната стрелба е доста по улеснена . Хора от този спорт споделиха , че на по-големи дистанции ( 25 м ) въобще не стрелят .
          Аз от своя страна стрелях Динамично ( бързо на 5-10 м дистанция ) и някаква разлика в стрелянето не открих ( опонента ми се умълча и мерака му да ме открехва се изпари ). Но ако иска той - да пише, Аз спирам за това .
          Ето защо смятам , че ако оръжието се купува за нормална експлоатация ( цивилна ) , а не за спортно майсторство - по -практично е да се избере пистолет популярен , не най-скъпия ( е зависи от бюджета ) и да е възможно най-удобния за теб самия !
          Ако искаш и много , много стрелба на стрелбище - малокалибрен пистолет е най-евтиния вариант ( 15 ст/бр патрон 22 калибър срещу 60 ст/бр 9 мм калибър )
          Ако искаш голяяяяма стопираща сила ( срещу кого ???)- избора е от обсъжданите марки във Форума( 9-11 мм ) - има ги почти всички .
          Разглеждането на темите за" Експертен избор на пистолет " и темите на различните марки ще се ориентираш отлично в лабиринта !
          Така , чe стрелбата си е стрелба - както и да я наричат спортистите от (IPSK). Това е .Темата е интересна - но кратка . Браво за идеята!
          Успех .
          Признавам ти дарбата да убиваш в зародиш всяка една нова тема-много ти се отдава!
          И стига с тия малокалибрени пистолети! Ще се излъже някой и наистина ще си купи.
          Тод Джарет съм го виждал на клипове да стреля с 1911. Човекът не е балама-може да му се доверим! Да не забравяме, че 1911 е моделът с най-много реплики.
          Моят съвет при избора на пистолет е да ти е удобен в ръката, да няма предпазител на затворната рама, иии... като го хванеш в ръка и го разклатиш енергично наляво-надясно да не трака много.(по възможност хич)

          Коментар


          • #6
            До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

            Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
            Признавам ти дарбата да убиваш в зародиш всяка една нова тема-много ти се отдава!
            И стига с тия малокалибрени пистолети! Ще се излъже някой и наистина ще си купи.
            Тод Джарет съм го виждал на клипове да стреля с 1911. Човекът не е балама-може да му се доверим! Да не забравяме, че 1911 е моделът с най-много реплики.
            Моят съвет при избора на пистолет е да ти е удобен в ръката, да няма предпазител на затворната рама, иии... като го хванеш в ръка и го разклатиш енергично наляво-надясно да не трака много.(по възможност хич)
            Това е и моят съвет.
            За предпазителя - по голяма глупост не съм чувал .Той се слага за такива като теб -с голяма самоувереност и ...... малък опит.
            Когато видиш човек прострелян в седалището ( при вадене на пистолет без предпазител )- друго ще запееш.
            А пистолет да трака - това да не ти е детска играчка от Китай .
            Ако трака - по-добре да не го взима въобще . Той ако трака като нов - какво ще стане след 1000 изстрела.
            За това - с какви пистолети стрелят състезателите - ако имаш техния бюджет - ще си купиш като техните . Ако го нямаш - ще си купиш друг ( ти ги наричаш "реплики ")- което на български значи - ДРУГ пистолет .
            За малокалибрен - чети по-добре какво пишат хората ( аз).Дал съм пример в цифри - за ориентир !
            И какво да правя като ми се раздават съвети - ти поне ги прочети - и ако съм го посъветвал лошо - ще се извиня !
            За личното ти отношение.... - бъди жив и здрав ! Успех !
            :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

            Ето нагледно грешните съвети - чети и кажи кой е грешния ?

            Ако ти се наложи да използваш оръжието за самозащита - то тази стрелба се доближава до спорта Динамична стрелба ( IPSC).
            Затова някой хора смятат , че каквото е в този спорт - това е най-доброто . .


            Ето защо смятам , че ако оръжието се купува за нормална експлоатация ( цивилна ) , а не за спортно майсторство - по -практично е да се избере пистолет популярен , не най-скъпия ( е зависи от бюджета ) и да е възможно най-удобния за теб самия !
            Ако искаш и много , много стрелба на стрелбище - малокалибрен пистолет е най-евтиния вариант ( 15 ст/бр патрон 22 калибър срещу 60 ст/бр 9 мм калибър )
            Ако искаш голяяяяма стопираща сила избора е от обсъжданите марки във Форума( 9-11 мм ) - има ги почти всички .
            Така , чe стрелбата си е стрелба - както и да я наричат спортистите от (IPSK). Това е .


            Първоначално публикуван от bimboirk Преглед на мнение
            "Така че съм си избирал и купил пистолет, който да ме кефи мене лично и да пасва на моята ръка"

            Напълно съм съгласен, поради което и аз съм сторил същото ...А някой знае ли, дали човек може да отиде някъде и да се "пробва" на IPSC, но без да е член на клуб или нещо такова? Питам просто от чисто спортен интерес, тъй като ми е любопитно какво ще се получи...а иначе смятам, че IPSC няма почти нищо общо с реалната ( да я наречем "комбат" ) стрелба... съдейки от това, което съм виждал на клипчета за IPSC де...
            В стрелбището на ДАИКС в Пловдив се събират всеки понеделник в 18.30 ч. Там може да се видят тези състезатели и тяхна тренировка.
            Има също и по един пистолет - 9 мм и 5.56 мм. Тях ги дават за стрелба - плащаш си само патроните ( съответно 60 ст/9 мм и 15 ст м/к ), но трябва да отидеш в друго време . Можеш да се пробваш спокойно . Ако ти трябва и съотборник - кажи . Аз съм с прецизна стрелба , а има колега от Динамичната - ЛОРДА. Избери си - ако желаеш ! И успех !
            Последно редактирано от bgbul; 05-03-09, 23:16.

            Коментар


            • #7
              До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

              В стрелбището на ДАИКС в Пловдив се събират всеки понеделник в 18.30 ч. Там може да се видят тези състезатели и тяхна тренировка.
              Има също и по един пистолет - 9 мм и 5.56 мм. Тях ги дават за стрелба - плащаш си само патроните ( съответно 60 ст/9 мм и 15 ст м/к ), но трябва да отидеш в друго време . Можеш да се пробваш спокойно . Ако ти трябва и съотборник - кажи . Аз съм с прецизна стрелба , а има колега от Динамичната - ЛОРДА. Избери си - ако желаеш ! И успех ![/quote]
              Яко... ще бъде супер... още този понеделник ще се пробвам да отида, да се ориентирам и може да направим една комбина впоследствие...
              [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
              [/I][/SIZE]

              Коментар


              • #8
                До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                Първоначално публикуван от bimboirk Преглед на мнение
                В стрелбището на ДАИКС в Пловдив се събират всеки понеделник в 18.30 ч. Там може да се видят тези състезатели и тяхна тренировка.
                Има също и по един пистолет - 9 мм и 5.56 мм. Тях ги дават за стрелба - плащаш си само патроните ( съответно 60 ст/9 мм и 15 ст м/к ), но трябва да отидеш в друго време . Можеш да се пробваш спокойно . Ако ти трябва и съотборник - кажи . Аз съм с прецизна стрелба , а има колега от Динамичната - ЛОРДА. Избери си - ако желаеш ! И успех !
                Яко... ще бъде супер... още този понеделник ще се пробвам да отида, да се ориентирам и може да направим една комбина впоследствие...[/quote]

                Не се притеснявай от среща с колеги стрелци - поне аз подкрепям и се радвам на всеки , който иска да стреля за спорт.
                Това е истинското удоволствие от стрелбата - групата в мишената .
                Ако някой се прави на надменен и ГОЛЯМ стрелец - далеч от такива колеги - ще те прихване или надменното или комплекса ! Успех !

                Коментар


                • #9
                  До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                  IPSC (International Practical Shooting Confederation) e международна организация, създадена през 1976 г. в САЩ, за да разпространява приложната стрелба като спорт.

                  Повече за историята и дейностите й може да се прочета на http://www.ipsc.org/

                  Въпреки, че ИПСЦ неизбежно използва някои похвати (движения, стойки, захвати) характерни за определени армейски и полицейски звена, тя няма много общо със специалните тактики, разработвани и прилагани от тях.

                  В този смисъл ИПСЦ е чисто спортна организация и добрите постижения в този спорт не гарантират също толкова добри постижения на бойното поле или в ситуация на самозащита.

                  Изхождайки от горното е добре да имаме предвид, че обикновено оръжията използвани успешно в ИПСЦ са с характеристики, които освен ненужни са и често неразумни за самоохрана.

                  Например, задължително условие за успешно представяне в този спорт е полуавтоматичният пистолет да е с двуред пълнител и калибър над 9Х19 Пара, което автоматично изключва доста пистолети подходящи за лично оръжие.

                  От друга страна, състезателите по ИПСЦ стрелят по много и начесто, за да бъдат конкурентноспособни на турнирите.
                  Не е изключение да се изстрелват по няколко хиляди патрона месечно.

                  Това е свързано със значително натоварване на оръжието, което използват.
                  При такава интензивност на стрелбата бързо се забелязват пропуските в замисъла, изработката и ергономията на различните модели пистолети и револвери.

                  От тази гледна точка, на едно доказано оръжие в ИПСЦ, може да се разчита да работи безотказно в продължение на много хиляди изстрели.

                  Друг е въпросът доколко това е нужно условие за един личен пистолет или револвер, които ще бъдат използвани много много по-рядко и едва ли някога ще достигнат ресурса на някои от детайлите си.

                  В заключение - за мен ИПСЦ е спорт който учи на много полезни техники на безопасност при боравене с оръжието, както и на основни движения за бързо вадене и произвеждане на изстрел, които биха могли да бъдат полезни в реална ситуация на самоотбрана, но това все пак си остава спорт, а не курс за самозащита с оръжие или школа за обучение на командоси.
                  Използваните пистолети и револвери не винаги са най-добрия избор на лично оръжие.

                  Коментар


                  • #10
                    До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                    Vimpel го е написал точно, аз не мога да добавя нищо повече, освен да попитам за изказаните по-горе мнения за предпазителя на пистолетите? Така и не ми стана ясно, дали трябва да се оставя на предпазител в кобура, или не... Аз като не знам, ползвам предпазителя единствено и само в качеството му на декок, ако ми се налажи да спра стрелбата, преди да съм свършил патроните в пълнителя, след което го вдигам веднага.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                      Можеби колегата е искал да каже,че при манипулации като вкарване на патрон в цевта и отстраняване на засечки има теоретична възможност да спуснем предпазителя.Стреса и адреналина също дават своето и се оказваме в една много нелепа ситуация

                      Коментар


                      • #12
                        Правилната процедура е оръжието винаги да е с активиран предпазител, който се деактивира непосредствено преди започване на стрелбата.

                        При прекъсване или спиране на стрелбата по каквато и да е причина се прави следното:

                        1) ако няма останали патрони в пълнителя и затворът е в крайно задно положение на затворна задръжка
                        - маха се пълнителя
                        - освобождава се затворната задръжка
                        - натиска се спусъка като оръжието задължително е насочено в безопасна посока (към мишените)
                        - активира се ръчния предпазител (ако има такъв)
                        - оръжието се поставя в кобура или куфара за пренасяне.

                        2) ако има останали патрони в пълнителя
                        - маха се пълнителя
                        - затворът се издъпва в крайно задно положение с ръка като при движението си извлича останалия патрон в патронника и го изхвърля на земята
                        - затворът се пуска, за да се върне в крайно предно положение
                        - натиска се спусъка като оръжието задължително е насочено в безопасна посока (към мишените)
                        - активира се ръчния предпазител (ако има такъв)
                        - оръжието се поставя в кобура или куфара за пренасяне

                        Някои оръжия нямат ръчен предпазител, но процедурата по обезопасяване на оръжието след стрелба е същата.

                        Според законодателството в България пистолетите се носят без патрон в патронника.
                        В този случай донякъде се обезсмисля активирането на ръчния презпазител, тъй като дори при натискане на спусъка изстрел не може да се произведе - няма патрон.
                        Но въпреки това горещо се препоръчва винаги да се ползва предпазителя, тъй като една евентуална грешка може да струва много скъпо.

                        Първоначално публикуван от том Преглед на мнение
                        Можеби колегата е искал да каже,че при манипулации като вкарване на патрон в цевта и отстраняване на засечки има теоретична възможност да спуснем предпазителя.Стреса и адреналина също дават своето и се оказваме в една много нелепа ситуация
                        Това е напълно реален сценарий, който се е случвал многократно при работа с определени модели оръжия.

                        Например Берета 92, чийто предпазител в повечето й варианти е на затвора и се активира лесно при издърпването му когато се вкара патрон в патронника.
                        Последно редактирано от giorgio; 09-03-09, 18:04.

                        Коментар


                        • #13
                          Това едно и другото е, че при зареждане може да си порежеш я палец я показалец, я и двата пръста и най-малкото е неприятно като усещане.

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Това е и моят съвет.
                          За предпазителя - по голяма глупост не съм чувал .Той се слага за такива като теб -с голяма самоувереност и ...... малък опит.
                          Когато видиш човек прострелян в седалището ( при вадене на пистолет без предпазител )- друго ще запееш.
                          А пистолет да трака - това да не ти е детска играчка от Китай .
                          Ако трака - по-добре да не го взима въобще . Той ако трака като нов - какво ще стане след 1000 изстрела.
                          За това - с какви пистолети стрелят състезателите - ако имаш техния бюджет - ще си купиш като техните . Ако го нямаш - ще си купиш друг ( ти ги наричаш "реплики ")- което на български значи - ДРУГ пистолет .
                          За малокалибрен - чети по-добре какво пишат хората ( аз).Дал съм пример в цифри - за ориентир !
                          И какво да правя като ми се раздават съвети - ти поне ги прочети - и ако съм го посъветвал лошо - ще се извиня !
                          За личното ти отношение.... - бъди жив и здрав ! Успех !
                          :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

                          Ето нагледно грешните съвети - чети и кажи кой е грешния ?

                          Ако ти се наложи да използваш оръжието за самозащита - то тази стрелба се доближава до спорта Динамична стрелба ( IPSC).
                          Затова някой хора смятат , че каквото е в този спорт - това е най-доброто . .


                          Ето защо смятам , че ако оръжието се купува за нормална експлоатация ( цивилна ) , а не за спортно майсторство - по -практично е да се избере пистолет популярен , не най-скъпия ( е зависи от бюджета ) и да е възможно най-удобния за теб самия !
                          Ако искаш и много , много стрелба на стрелбище - малокалибрен пистолет е най-евтиния вариант ( 15 ст/бр патрон 22 калибър срещу 60 ст/бр 9 мм калибър )
                          Ако искаш голяяяяма стопираща сила избора е от обсъжданите марки във Форума( 9-11 мм ) - има ги почти всички .
                          Така , чe стрелбата си е стрелба - както и да я наричат спортистите от (IPSK). Това е .




                          В стрелбището на ДАИКС в Пловдив се събират всеки понеделник в 18.30 ч. Там може да се видят тези състезатели и тяхна тренировка.
                          Има също и по един пистолет - 9 мм и 5.56 мм. Тях ги дават за стрелба - плащаш си само патроните ( съответно 60 ст/9 мм и 15 ст м/к ), но трябва да отидеш в друго време . Можеш да се пробваш спокойно . Ако ти трябва и съотборник - кажи . Аз съм с прецизна стрелба , а има колега от Динамичната - ЛОРДА. Избери си - ако желаеш ! И успех !
                          Ако си направиш труда да прочетеш какво съм написал, а и се напънеш да го проумееш е много възможно да откриеш, че съм написал предпазител на ЗАТВОРНАТА РАМА, което както и да го четеш значи именно предпазител, който е разположен на ЗАТВОРНАТА РАМА, а не въобще да няма предпазител. Не че за мен само с декокер не е по-добре.
                          За да успееш да вникнеш какво имам ПРЕДВИД ще ти кажа 2-3 модела с такъв предпазител: макаров, някои модели на берета, някои на джерико, някои на астра и т.н.
                          А извинявай те май не са 22кал., та може и да не си ги виждал.
                          А и друго, кой нормален човек си носи пистолета на кръста отзад???
                          Последно редактирано от giorgio; 09-03-09, 18:04.

                          Коментар


                          • #14
                            До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                            Първоначално публикуван от batko_benny
                            ...А и друго, кой нормален човек си носи пистолета на кръста отзад???
                            Колега, не си прав! Дори и в момента, любимият ми Джерико е на кръста, отзад, с "полу-легнал" кобур, ако щеш вярвай, но това ми е най-удобния кобур за "носене", включително и за бързо вадене и зареждане.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #15
                              До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                              Първоначално публикуван от batko_benny
                              Ако си направиш труда да прочетеш какво съм написал, а и се напънеш да го проумееш е много възможно да откриеш, че съм написал предпазител на ЗАТВОРНАТА РАМА, което както и да го четеш значи именно предпазител, който е разположен на ЗАТВОРНАТА РАМА, а не въобще да няма предпазител. Не че за мен само с декокер не е по-добре.
                              За да успееш да вникнеш какво имам ПРЕДВИД ще ти кажа 2-3 модела с такъв предпазител: макаров, някои модели на берета, някои на джерико, някои на астра и т.н.
                              А извинявай те май не са 22кал., та може и да не си ги виждал.
                              А и друго, кой нормален човек си носи пистолета на кръста отзад???
                              Колега - много се палиш . Брой до 10 преди да напишеш нещо .
                              Пистолет се носи или на кръста ( полицай и военни ) , или в куфарче - (спортисти ) , или под мишница - или ..... по избор .
                              Както и да го носиш - БЕЗОПАСНОСТТА е най-важна за самия теб !
                              Както и да го носят - все са нормални хора . Не знам ти за какъв се мислиш - но всички са нормални. Ти как го носиш - сподели ?
                              Колегата- "Вимпел" го е написал много изчерпателно . Няма какво да се допълни - браво .
                              Всеки трябва да спазва правилата за безопасно боравене с оръжието .
                              Иначе - губи се смисъла от допира с оръжието.
                              Отклонихме се от темата - да не я убиваме ( аз съм експерт - нали ).
                              Ти какво смяташ за Динамичната стрелба и спортните оръжия - връх или .....
                              Ако тренираш - светни ни . На мен ще ми е интересно да науча с какво стрелят Майсторите ( аз съм дребен - малокалибрен ) и ще се поуча от теб ! Вече един имаше желание да ме учи - ти си втория ( от Динамичната ). А аз съм добър ученик - попивам всичко !
                              Благодаря !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X