Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам въпрос за каска

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Имам въпрос за каска

    От по-евтините каски на Airoh мисля, че само моделите Dome са с Doublлe D но пък и са модел 2009
    Фантата

    Коментар


    • #32
      До: Имам въпрос за каска

      И аз да ръсна мерудия на това гърне:
      Карам с една гадна каска, дето май е за колело. Да, знам всичко..., срам ме е, ама... догодина.
      Та, пльоснах се качествено с нея на глава (камшик напред от 5-6 м. скок) и съм общо взето доволен, но освен звездичките и специалните ефекти , единствения проблем , който изпитах беше , че не можех да преглъщам от болка повече от седмица. Все едно зверската ангина.
      Това стана от халките. Представям си ако беше със закопчалка, щях да си направя трахеотомия.

      А другата поучителна история е за един мой приятел дето уж си закопчал каската, ама явно не я стегнал и като се плеснал на земята по корем си строши ченето.

      Иначе до колкото ми разбира нещо разтресената тиква, каските са:
      полеоретанови (пластмаса от флумастер 150-200 лв.),
      Фибростъкло (250- 500лв.)
      и карбонови (700-1000лв.)
      Познайте кои са най-хубавите и кои се цепят най-лесно без да обират енергията на удара...
      Последно редактирано от giorgio; 12-06-10, 09:16.

      Коментар


      • #33
        До: Имам въпрос за каска

        Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
        Иначе до колкото ми разбира нещо разтресената тиква, каските са:
        полеоретанови (пластмаса от флумастер 150-200 лв.),
        Фибростъкло (250- 500лв.)
        и карбонови (700-1000лв.)
        Познайте кои са най-хубавите и кои се цепят най-лесно без да обират енергията на удъра...
        Само като си представя че мойта каска е от най-обикновенните, взех я за 70 лв., чисто нова, иначе на външен вид е страшна. От от този пост разбрах, че ще е най добре да не ми се случва да падам, защото все едно ще сам без каска Но все пак по добре със фалшива каска, от колкото без каска !
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от giorgio; 12-06-10, 09:19.
        Христо Нешев:) Скайп - itskata_926050

        Коментар


        • #34
          До: Имам въпрос за каска

          Правилно колега само да не стане нещо по лошо от сорта .. забита част от каската в окото весели празници и дано не се случват такива работи
          [I] Георги Недев
          Motocross Lifestyle !! :twisted:
          [/I]

          Коментар


          • #35
            До: Имам въпрос за каска

            Първоначално публикуван от itskata_92 Преглед на мнение
            Само като си представя че мойта каска е от най - обикновенните зех я за 70 лв. чисто нова иначе на външен вид е страшна. От от този пост разбрах, че ще е най добре да не ми се случва да падам защото се едно ще сам без каска Но се пак по добре със фалшива каска от колкото без каска !
            Не се стряскай,отговора на въпроса на Ясен е - карбоновата
            "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
            MG Racing Team

            Коментар


            • #36
              До: Имам въпрос за каска

              Колеги ако може неЩшто по-конкретно за каската (shiro force one)? Купих я за 215 лв от фибро стЪакло е, искам да попитам, ако падна дали ще си спукам главата или да не се притеснявам?
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Жоро Донечки; 16-01-10, 13:11.

              Коментар


              • #37
                До: Въпрос за каска (shiro)

                и с най-скъпата и хубава каска има шанс да си спукаш тиквата за съжаление. иначе Shiro са добри, мисля че са Испански.

                Коментар


                • #38
                  До: Имам въпрос за каска

                  Момчета я споделете, ако някой има, или е карал, или падал с такова чудо ONE KOMBAT (и незнам конкретния модел на комбат) предлага ми я приятел, заедно с чисто нови ръкавици MSR за 100 $. С каската е карано не е падано обаче, приятеля ми е американец и от там си е взел и каската. Купи си я да кара с не я тук, но сега си заминава и ще си купи нова екипировка там и затова ми предложи каската, плюс ръкавиците, плюс ботуши Alpinestar. Незнам какъв модел са, ще проверя. :Д Та за каската, какво ще кажете, единствения и дефект е, че гумата която минава по раба на моцуната, на едно място е скъсана, просто скъсана не че я няма или нещо такова. Изкажете мнение по моя объркан пост :Д:Д
                  Последно редактирано от giorgio; 12-06-10, 12:14.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Имам въпрос за каска

                    Според мен комплекта е на добра цена._И все пак са купувани от Америка._Поздрави!
                    Последно редактирано от giorgio; 12-06-10, 12:15.
                    Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Имам въпрос за каска

                      Първоначално публикуван от kenanov Преглед на мнение
                      момчета я споделете ако някой има или е карал или падал с такова чудо ONE KOMBAT (и незнам конкретния модел на комбат) предлага ми я приятел заедно с чисто нови ръкавици MSR за 100 $ с каската е карано не е падано обаче .приятеля ми е американец и от там си е взел и каската купи си я да кара с не я тук ,но сега си заминава и ще си купи нова екипировка там и затова ми предложи каската плюс ръкавиците плюс ботуши Alpinestar не знам какъв модел са ще проверя :Д та за каската какво ще кажете единствения и дефект е ,че гумата която минава по раба на моцуната на едно място е скасана , просто скасана не че я няма или нещо такова . изкажете мнение по моя обаркан пост :Д:Д
                      Стисни каската с двете ръце, ако поддава лесно, не си заслужава и един лев да даваш за нея
                      Последно редактирано от giorgio; 12-06-10, 12:16.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Имам въпрос за каска

                        Здравейте,
                        относно каските за състезателни цели единственно закопчаване което е разрешено е "двойно-Д" закопчаване. Всякъкви щтракалки и клипсове не стават, но са много удобни особенно тези със стъпковото регулиране за туризъм.
                        Ето тука една известна марка, която съм сигурен , че всички знаят : http://www.motoaccent.bg/products/he...oss/optimal_2/ както и една кочто всъщност е същата но излиза под друго търговско име: http://www.motoaccent.bg/products/helmets/cross/mxg/ всъщност вторите са Европейската част на първите и съответно на уникално добра цена. И двата варианта са с "двойно-Д" закопчаване.
                        Дано съм бил полезен.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Имам въпрос за каска

                          Kолега DESOM какво искате да кажете с това че тази каска която показахте на No fear е същата като тази на Astone само с различно име ли?Ако е така мисля че не сте прав.Каските имат прилика само до това че са каски.Дизаина им е доста различен според мен.

                          Нека си задам и моя въпрос.

                          До сега 3г карах с каска Airoh Runner която е с копче и ми беше страшно удобно.Днес се сдобих с каска Fox V3 Montage която е с D рингове, но имам чувството че ме души като я закопчея.До мен в момента е само Фокса, но утре или в други ден ще направя съпоставка между двете каски, но искам преди това да попитам има ли и други с този проблем?Сякаш самите каиши на Фокса започват от доста навътре към врата и когато ги стегна ми стягат на сгъвката над адамовата ябълка.На Аироха като че ли каишите бяха по към брадичката и при закопчаване се падаха по напред към брадата.

                          Надявам се да съм го обяснил разбираемо.
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • #43
                            От: Имам въпрос за каска

                            Колега VaHk0_ , извинявай за късният отговор.
                            Явно не съм се изказъл правилно. Имах предвид, че Astone е фирма на No fear Европа. Понеже като бренд Astone не е познат в България. Разбира се двете каски са различни, общото е общият производител. И цените подсказват за превъзходството в нивото на No fear Европа. Сравнението беше за хората, които търсят бюджетна каска и не знаят за общото м/у двете фирми. А темата беше за двоиното "Д" закопчаване, което е единственното позволено за състезателни цели.
                            Аз съмият намирам стъпковите закопчалки за невероятно удобни.
                            Относно твоят въпрос, смятам, че проблема не е в самото закопчаване. Всеки производител има някаква индивидуалност и тя пасва на едни хора а на други не. Това се дължи на различните анатомични различни видове на които се дели човечеството. Примерно хората каращи с Арай твърдо отричат Шой и обратното.
                            Като съвет премери поне 4-5 марки и по няколко модела от всяка по възможност стой максимално дълго с всяка каска, само така ще намериш своята. Имам наблюдения, че човек мери м/у 6 до 10 каски преди да намери своята.

                            Дано съм бил от полза.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Имам въпрос за каска

                              Да явно не сме се разбрали нещо.

                              Взех да посвиквам на D-ринговете.После си седях у нас и със старият ми Аирох и се оказа че и той кажи речи на същото място попадат каишите.Явно не трябва да стягам толкова много D-ринговете.

                              Колко хлабав трябва да бъде каиша на каската?До сега 3г от както бях с Аироха както я настроих в началото не съм променял закопчалката, а именно разстоянието от закопчалката до небцето да е около пръст и половина- два със зор.При тази ми настроика каиша доста трудно минаваше пред брадата ми и като че ли нямаше възможност да ми падне каската при падане, само се размести при едно по-сериозно падане, но си остана на главата ми.

                              Обобщено: Единствения ми проблем като че ли с Фокса е че не знам колко да затягам D-ринга.

                              Иначе разликата в килограмите между Airoh Runner Flower и Fox V3 Montage е ... 25гр.Аироха е 1280гр, а Фокса 1255гр.Нищожна разлика.
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: Имам въпрос за каска

                                Здравейте колеги да не отварям нова тема имам запитване от скоро имам каска RAYVEN за мотокрос закопчава се със халки какво мислите за нея ще се кара мотокрос ето и снимки
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_58 (5).JPG
Прегледи:2
Размер:45.9 КБ
ID:5588101 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_58 (4).JPG
Прегледи:3
Размер:29.5 КБ
ID:5588102

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X