Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос съм собствениците на ОФА-КБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос съм собствениците на ОФА-КБ

    Здравеите колеги, решил съм да купувам и започвам да търся фронтерка 'А' къса база с бензиновият мотор...имам няколко въпроса- 2.0 много ми прилича(от снимките) на мотора C20NE с него съм запознат,та тои ли е на бензиновата фронтера КБ?
    И ако можете да ми кажете къде да гледам за скрити ръжди ,къде са им по слабите места, ще съм мн благодарен.
    Поздрави.
    S10 & Frontera

  • #2
    До: Въпрос съм собствениците на ОФА-КБ

    Мотора е същия, има и X20SE, който се монтира след 96г. Ще го познаеш по пластмасовия капак на клапаните.
    Фронтерите трудно гният, така че ако има ръжда тя няма да е никък СКРИТА!
    За всички останали въпроси ще намериш отговор като прочетеш няколко пъти цялата тема за Фронтера!!!
    Сядай и чети!!!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос съм собствениците на ОФА-КБ

      За двигателите колегата ти отговори. За ръждата, гледай рамата особенно в задния край и купето в местата около тампоните. На повечето им изгнива ламарината на степенките, не че е голям проблем. Абе един обстоен преглед на канал с добро осветление и ще си проличи. Фронтерата по принцип е поцинкована и не би трябвало да има ръжди по купето освен след механични повреди.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос съм собствениците на ОФА-КБ

        Добре, мерси за бързите отговори!
        S10 & Frontera

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос съм собствениците на ОФА-КБ

          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
          Сядай и чети!!!
          Това е решението на дилемата.Има едно скрито проблемче-конденз/ако е от северна държава/при обезопасителния ролкейдж на задните седалки/коланите в горния край са фиксирани към него/.Гние в основата/комплект/,където е хванат към задните подкалници с по четири болта двустранно.Външни ръжди са следствие на удар и/или/ кухи майстори.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос съм собствениците на ОФА-КБ

            Колеги продават една ОФА-КБ 95 гоидна с ляв волан каза ми продавача ,че е на ресори отзад а отпред незнаел та въпросът ми е - отпред на какво ще е пружини или торсион? защото днес гледах една 95 г воксхол ляв волан и отзад беше на пружина, значи има различни окачвания ?
            утре ще ходя да я гледам и ми е спешно да разбера на какво окачване е отпред?
            S10 & Frontera

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос съм собствениците на ОФА-КБ

              Отпред е на торсион,а отзад е на ресьор или на пружина(при по-новите].

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос съм собствениците на ОФА-КБ

                благодаря колега
                S10 & Frontera

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X