Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Сложете лебедка, вземете си "котва", колани, поне 50 метра според мен, поне 10тона да издържат, "динамично" въже, блокове за лебедката, поне 2 резервни гуми, набор за ремонт на гуми на пътя, компресор с бутилка, каре за кардан поне 2 бр. Всички видове масла , набор инструменти, Всички водни съединения, спирачни маркучи и всичко що е гума по джипа да се смени с ново. Нов термостат, нови масла и антифриз. Спрей за стартиране на мотора ако откажат подгревните свещи. Поне два комплекта крушки за джипа. Батерии. Има и много други дреболии за които не се сещам в момента. Ако се сетя ще допълвам.
    Списъка на Митко е доста верен, но проблема е и това, което казва Руси - ако бюджета е ограничен. Доколкото съм чувал и чел пътищата натам са преобладаващо ситен камък, чакъл (или подобно)... От разказа за участието на Веско и Петя на Transsibir 2004 знам, че не им е останал здрав тампон по колата. Така, че с тампони по окачване е силно препоръчително да се подсигурите в резерв, задължително е преди тръгване да се проверят (и най-добре сменят) тези на двигател, скорости и купе. Някой и друг амортисьор в повече също ще е от полза.

    Коментар


    • #32
      До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

      За твърдия диск лумбуркането 35 000км из джип в лоши климатични условия ще е смърт! За важната информация според мен е по-добре флаш памети, мемори стикове и т.н.
      Много успехи!

      Коментар


      • #33
        До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Мнение на Джамбазов
        Сложете лебедка, вземете си "котва", колани, поне 50 метра според мен, поне 10тона да издържат, "динамично" въже, блокове за лебедката, поне 2 резервни гуми, набор за ремонт на гуми на пътя, компресор с бутилка, каре за кардан поне 2 бр. Всички видове масла , набор инструменти, Всички водни съединения, спирачни маркучи и всичко що е гума по джипа да се смени с ново. Нов термостат, нови масла и антифриз. Спрей за стартиране на мотора ако откажат подгревните свещи. Поне два комплекта крушки за джипа. Батерии. Има и много други дреболии за които не се сещам в момента. Ако се сетя ще допълвам.
        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Списъка на Митко е доста верен, но проблема е и това, което казва Руси - ако бюджета е ограничен. Доколкото съм чувал и чел пътищата натам са преобладаващо ситен камък, чакъл (или подобно)... От разказа за участието на Веско и Петя на Transsibir 2004 знам, че не им е останал здрав тампон по колата. Така, че с тампони по окачване е силно препоръчително да се подсигурите в резерв, задължително е преди тръгване да се проверят (и най-добре сменят) тези на двигател, скорости и купе. Някой и друг амортисьор в повече също ще е от полза.
        Здрасти Яро, здрасти Митко,

        Вчера започнахме един списък с Митко Фулдата, част от нещата и Руси ни ги беше казал, ще допълня и това оборудване и резервни части към списъка.
        Иначе бюджета е ограничен, определено не е неограничен
        Ситуацията е такава, че имаме все по-добра яснота от какво имаме нужда, и доста по-малка какво ще успеем да осигурим.
        Почти всеки ден ходим по срещи и разговаряме с евентуални спонсори, но нямаме точна представа с какви средства ще разполагаме.

        Въпреки това, с изключителната подкрепа на форума, на други приятели и организации (има ги на сайта), нещата се придвижват напред!
        www.roadsofasia.net

        Коментар


        • #34
          До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

          Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
          За твърдия диск лумбуркането 35 000км из джип в лоши климатични условия ще е смърт! За важната информация според мен е по-добре флаш памети, мемори стикове и т.н.
          Много успехи!
          Като цяло да, до-добре е SSD (solid state drive).
          Броблем: видока цена и ограничен обем до 32-64GB

          Имаме идея да вземем 2бр. влаго и ударо-устойчиви HDD по 500GB и да записваме и на двата, ако стане нещо с единия, да остане другия.

          когато се снима в RAW, а ние ще снимаме и в RAW, файла достига 12-16 МБ, така че ще имаме нужда от доста пространство.
          www.roadsofasia.net

          Коментар


          • #35
            До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Списъка на Митко е доста верен, но проблема е и това, което казва Руси - ако бюджета е ограничен. Доколкото съм чувал и чел пътищата натам са преобладаващо ситен камък, чакъл (или подобно)... От разказа за участието на Веско и Петя на Transsibir 2004 знам, че не им е останал здрав тампон по колата. Така, че с тампони по окачване е силно препоръчително да се подсигурите в резерв, задължително е преди тръгване да се проверят (и най-добре сменят) тези на двигател, скорости и купе. Някой и друг амортисьор в повече също ще е от полза.
            Как забравих. Нещо много важно, тампоните на ресорите при натоварена джипка и за толкова километри ще са консуматив. Не е лошо да се прегледат и ако е нужно да се подменят, а и да има резерва.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #36
              До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

              Първоначално публикуван от roadsofasia Преглед на мнение
              Като цяло да, до-добре е SSD (solid state drive).
              Броблем: видока цена и ограничен обем до 32-64GB

              Имаме идея да вземем 2бр. влаго и ударо-устойчиви HDD по 500GB и да записваме и на двата, ако стане нещо с единия, да остане другия.

              когато се снима в RAW, а ние ще снимаме и в RAW, файла достига 12-16 МБ, така че ще имаме нужда от доста пространство.
              Не е ли по-добре ДВД записвачка и дискове. Дори и да ги удавите, не е проблем.

              Коментар


              • #37
                До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                Първоначално публикуван от roadsofasia Преглед на мнение
                ...

                Вчера започнахме един списък с Митко Фулдата...
                Ако решите публикувайте списъка с необходимото и вече набавеното. Тук има много хора, всеки знае, може или има по нещо. По един или друг начин, се надявам да успеем да помогнем да съберете всичко необходимо. Да не говорим, че ще е много полезно и за други след вас решили да се изправят пред подобно предизвикателство.
                Желая ви успех!

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Не е ли по-добре ДВД записвачка и дискове. Дори и да ги удавите, не е проблем.
                Това е нещо като пътуването на живота. Аз не бих рискувал да разчитам само на дискове за да опазя спомените от него. Но е добър вариант за презастраховане (2-ро или 3-то копие) ако нещо стане с другите носители.
                Последно редактирано от gere; 05-03-09, 13:52.
                LZ1GYY
                0898 436 956

                Коментар


                • #38
                  До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                  Е няма кой да им покаже как се сменят карета и прочее? Или те държат да заминта без предварителна подготовка на машината и уменията си? За такова пътуване, уменията да си оправяш машината се от първостепенно значение, снятам аз... А това няма да окаже влиание на бюджета в негативна посоко, по-скоро обратното. Да не говорим, че пътем трябва да се сменят масла и да се прави обслужване на не малко агрегати

                  Коментар


                  • #39
                    До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Не е ли по-добре ДВД записвачка и дискове. Дори и да ги удавите, не е проблем.
                    Не бих разчитал на този вариант. Нямам вяра на DVD за съхранение на единствено копие на важна информация откак загубих файлове поради това, че оставен на светло DVD с архив промени цвета си и опитите да бъде прочетен на различни устройства останаха безуспешни.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Как забравих. Нещо много важно, тампоните на ресорите при натоварена джипка и за толкова километри ще са консуматив. Не е лошо да се прегледат и ако е нужно да се подменят, а и да има резерва.
                      Да, имаме го предвид, имам пълен комплект оригинални гумени тампони за ресьорите, който дойде с Тойотата, сегашните са за смяна и ще го сложим. Ще трябва да осигурим и резервен комплект за пътуването.

                      Митко, като говорихме преди, каза че е добре да са полиуретанови тампоните, но дали ще бъдат такива ще зависи от това колко струват и колко пари ще ни останат. В краен случай ще вземем гумени които предполагам не са по-лоши просто се амортизират по-бързо.

                      Ако греша ме поправете!
                      www.roadsofasia.net

                      Коментар


                      • #41
                        До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                        Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
                        Ако решите публикувайте списъка с необходимото и вече набавеното. Тук има много хора, всеки знае, може или има по нещо. По един или друг начин, се надявам да успеем да помогнем да съберете всичко необходимо. Да не говорим, че ще е много полезно и за други след вас решили да се изправят пред подобно предизвикателство.
                        Желая ви успех!


                        Това е нещо като пътуването на живота. Аз не бих рискувал да разчитам само на дискове за да опазя спомените от него. Но е добър вариант за презастраховане (2-ро или 3-то копие) ако нещо стане с другите носители.
                        Мерси за пожеланието!
                        Списък бяхме побликували още в предната тема:
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=46447&page=8

                        нещтата там са на по-ранен етап и не са пълни, сега имаме доста по пълен и ясен списък който допълвам в момена и ще го публикувам до утре надявам се.

                        Относно съхраняването на информацията, DVD не е удачен вариант според мен. Лесно се драскат, а ще има доста прах по пътя и се чупят. Варината с HDD засега си остава най рентабилен.
                        www.roadsofasia.net

                        Коментар


                        • #42
                          До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Е няма кой да им покаже как се сменят карета и прочее? Или те държат да заминта без предварителна подготовка на машината и уменията си? За такова пътуване, уменията да си оправяш машината се от първостепенно значение, снятам аз... А това няма да окаже влиание на бюджета в негативна посоко, по-скоро обратното. Да не говорим, че пътем трябва да се сменят масла и да се прави обслужване на не малко агрегати
                          Кой знае какъв опит нямаме, но не подценяваме нуждата от такъв. При обслужването на автомобила, което ще направим скоро, ще участваме и двамата, за да наваксаме поне до някаква степен.
                          www.roadsofasia.net

                          Коментар


                          • #43
                            До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                            Радо, на 10 март Руси ще идва в София по друг повод. Не знам колко време и докога ще остане, но ти предлагам да направим една среща с него, Венци, Яро, Румабата, Фулдата и още който се сетим, че може да бъде полезен, да се запознаем и да видим кой с какво и какъв акъл ще може да Ви помогне. Аз тоя уикенд съм си в София, та ако искаш, звънни да поговорим.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #44
                              До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                              Нещо за идея...
                              https://www.expeditionexchange.com/
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • #45
                                До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Радо, на 10 март Руси ще идва в София по друг повод. Не знам колко време и докога ще остане, но ти предлагам да направим една среща с него, Венци, Яро, Румабата, Фулдата и още който се сетим, че може да бъде полезен, да се запознаем и да видим кой с какво и какъв акъл ще може да Ви помогне. Аз тоя уикенд съм си в София, та ако искаш, звънни да поговорим.
                                Ще се радвам да се запознаем Злати, има идея в събота да се срещнем с Яро и Румбата, като стане по-ясно кога и къде, ще ти се обадя.

                                А ако се осъществи една среща към 10 март, в състава който предлагаш, ще бъде чудесно, ще може да обсъдим и изясним доста въпроси!

                                www.roadsofasia.net

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X