Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Радо,
    Радвам се, че вече сме на следващата стъпка, а именно обсъждане на конкретния автомобил и неговите параметри.



    Шарката не мога да преценя доколко е значение (между посочените). Чел съм не малко пътеписи и с едните и с другите. По-скоро не виждам смисъл от 32 на 11.5 да се качите на 33 на 12.5, за вашите цели. По-голямата гума ще спъне малко колата и (с по-широката стъпка, особено ако е АТ) ще увеличи разхода.

    Аз бих запазил размера на гумите.
    Аз нямам лични впечатления от поведението на ALL TERRAIN, но съобръженията са основно по-добро поведение при мокър път (сняг и лед се надяавам да не газим, но и това трябва да предвидим), а колкото до размера - малко по-голям просвет.
    Също така и предполагам ALL TERRAIN са и малко по-безшумни

    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
    само от любопитство - лебедката умишлено ли не фигурира в комплектацията на машината?
    Да, умишлено е, просто нямаме такава

    Първоначално публикуван от roadsofasia
    Да, умишлено е, просто нямаме такава
    Също нещо много важно, още повече ще сме само с един автомобил, просто все още се занимаваме с осигуряването на средствата за експедицията като цяло и след това ще решим как да ги разпределим
    Последно редактирано от cveti; 27-02-09, 21:34.
    www.roadsofasia.net

    Коментар


    • #17
      До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Чакам обаждане, боледувал съм 8 пъти от малария и ще Ви кажа някои хитрости. Дори тази вечер видях двама от докторите, за които споменах, така че звънете. И за маларията ваксина няма, пият се хапчета.
      Апропо, вече имаш достъп в Клуб Експедиции. Най-добре копирай темата и там, да доизчистим някои детайли и да споделим някои чалъми. Живял съм в Африка, в саваната, година и половина и знам туй-онуй.
      Много ще бъде полезно да поговорим по темата, днес говорих с Венци, евентуално ще има среща на която ще се срещнем повече хора от форума по повод експедицията, ще ти се обадя когато разбера повече за срещата.
      www.roadsofasia.net

      Коментар


      • #18
        До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

        Страхотно начинание. Дано го завършите успешно. Като гледам примерния ви маршрут, минавате през срещата на границите на Китай, Русия и Монголия. Там се отбийте на езерото Зайсан в Алтайските планини. Ял съм вкусна риба на това място преди 53 години.

        Пътните ви бележки да са, по възможност, на български и английски. Това разширява кръга на четящите.

        Коментар


        • #19
          До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

          Като гледам снимката, аз бих махнал джека от предната броня. Това може би е подходящо, ако караш по пясъци и единствената опастност е да се окопаеш някъде, но в по-блатисти местности и при водни препятствия, едно от най-веоятните закъсвания е да забиеш муцуна някъде и предната броня, с все джека да остане под вода или кал, което затруднява достъпа до него. Дори и без закъсване, след няколко потапяния в кал и вода, греста ще се отмие и мехниката ще се напълни с гадости, което ще затрудни или дори направи невъзможно свалянето и използването му.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #20
            До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

            Първоначално публикуван от roadsofasia Преглед на мнение
            Оборудването с което разполагаме до момента е:

            покривна палатка
            бензинова готварска печка (в автомобила, ще имаме нужда и от преносима такава)
            крик Hi-lift
            хладилник 30L (не сме сигурни дали ще го вземем за пътуването)
            в момента разполагаме с 5 BFG Mud Terrain 32x11,5 R 15 (може би по-походящи са 4бр.+ 2бр BFGOODRICH ALL TERRAIN 33X12.50 R 15 LT)
            шнорхел
            2бр. пътеки
            8бр. туби по 20L
            резервоар за вода от неръждавейка (ще преценим дали да го вземем, може да исползваме пластмасовия на Руси)
            GPS Garmin 60 CXs - kite.bg
            лаптоп ASUS EEE PC - laptop.bg
            експедиционен багажник - Руси Русев
            инвертор 12- 220V - Руси Русев
            сгъваем пластмасов резервоар за вода (60L) - Руси Русев
            преносим хард диск 250 GB (сигурно ще имаме нужда от поне още един такъв) - Руси Русев

            това имаме засега
            Поздравления за идеята и смелостта ! Дано само приятни емоции ви съпътстват !
            От опит един съвет - като заместител на всякакви фенери и бензинови печки може да ползвате преносим газов петромакс .
            1. Горивото е разпостранено във всичките държави ( газ пропан- бутан в метални балони )
            2. Лесно се зарежда и използва и във вариант фенер , и във вариант газов котлон .
            3.Лесно и безопасно се сменят патрончетата ( балоните )
            4.При необходимост може да го ползвате и в палатката , и в купето - по-безопасно е от бензина .
            5. Малък е ( 15/15/30 сантиметра) и няма да ви заема място.
            Може да се снабдите с него лесно - цена около 15 лв. Запасете се с чорапчета и патрончета ( 1 патронче струва 1 лв и издържя около 4-5 часа нон стоп )
            Ако не намерите - ще ви дам моя . След малко ще го снимам и ще ви го покажа !

            Коментар


            • #21
              До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

              Това е само варианта за фенер , а има и допълнителна приставка за котлон.
              Виж в Гугъла - къмпинг оборудване , има ги доста . Тук в Пловдив ги има на руския пазар с всички приставки и евтини .
              На снимкта се вижда и балончето , и резервни чорапчета. Размерите на готов за работа фенер е 15/15/30 см.
              Пожелавам ви успех !
              И още нещо - в аптечката с лекарства непременно си вземете нещо за алергии и Урбазон( спринцовка с ампули )
              Алергията ( ако нямате ) се появява внезапно от различни дразнители . Поздрави !
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от bgbul; 02-03-09, 19:45.

              Коментар


              • #22
                До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                Сложете лебедка, вземете си "котва", колани, поне 50 метра според мен, поне 10тона да издържат, "динамично" въже, блокове за лебедката, поне 2 резервни гуми, набор за ремонт на гуми на пътя, компресор с бутилка, каре за кардан поне 2 бр. Всички видове масла , набор инструменти, Всички водни съединения, спирачни маркучи и всичко що е гума по джипа да се смени с ново. Нов термостат, нови масла и антифриз. Спрей за стартиране на мотора ако откажат подгревните свещи. Поне два комплекта крушки за джипа. Батерии. Има и много други дреболии за които не се сещам в момента. Ако се сетя ще допълвам.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                  Имам една излишна гума BF Goodrich АТ чисто нова в размер 33/12.5/15 Ако се спрете на този модел и размер звъни да се разберем кое как ще стане!
                  0898568013
                  Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                  0884837709
                  0878383528

                  Коментар


                  • #24
                    До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                    Първоначално публикуван от roadsofasia Преглед на мнение
                    Много ще бъде полезно да поговорим по темата, днес говорих с Венци, евентуално ще има среща на която ще се срещнем повече хора от форума по повод експедицията, ще ти се обадя когато разбера повече за срещата.
                    Със сигурност на тази среща ще са и въпросните доктори, те ни обучават в МСС. Стига да не стане нещо чрезвичайно, и аз ще дойда на всяка цена. Живял съм в Африка, различна природа и условия, но някои неща сигурно са приложими и в Азия.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Радо,
                      Радвам се, че вече сме на следващата стъпка, а именно обсъждане на конкретния автомобил и неговите параметри.




                      Шарката не мога да преценя доколко е значение (между посочените). Чел съм не малко пътеписи и с едните и с другите. По-скоро не виждам смисъл от 32 на 11.5 да се качите на 33 на 12.5, за вашите цели. По-голямата гума ще спъне малко колата и (с по-широката стъпка, особено ако е АТ) ще увеличи разхода.

                      Аз бих запазил размера на гумите.
                      Както винаги Яро е прав!Най добре е да остане с съществуващите гуми.Но се надявам в този форум да има кой да даде на момчетата още две гуми от същите с джанта(на заем)!Гумите са: BF Goodrich MT 32/11,5/15.Разпространени са в България.Джантите са с 6 отвора.

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Сложете лебедка, вземете си "котва", колани, поне 50 метра според мен, поне 10тона да издържат, "динамично" въже, блокове за лебедката, поне 2 резервни гуми, набор за ремонт на гуми на пътя, компресор с бутилка, каре за кардан поне 2 бр. Всички видове масла , набор инструменти, Всички водни съединения, спирачни маркучи и всичко що е гума по джипа да се смени с ново. Нов термостат, нови масла и антифриз. Спрей за стартиране на мотора ако откажат подгревните свещи. Поне два комплекта крушки за джипа. Батерии. Има и много други дреболии за които не се сещам в момента. Ако се сетя ще допълвам.
                      Абсолютно вярно!
                      Но трудно изпълнимо при силно ограничен бюджет.
                      Колега Джамбазов,видях колата-добра е.Ще ги закара и върне без проблеми ако не направят някоя груба грешка.Доста е доработвана в Германия за африкански експедиции.В отлично състояние е.

                      Другия момент-едвали ще се наложи да карат по бездорожие.Винаги ще се движат по път или нещо подобно на път.Мисля ,че компресора с ресивер ще е по-полезен от лебедка.

                      Не са много фирмите в България ,които се занимават с оффроуд аксесоари.Ако подкрепят тази експедиция едва ли ще загубят.Може би просто не са чували за нея.
                      В Троян щях да разговарям с Явор по въпроса ,но ня успях,Ще се опитам да говоря и с Ковачев.

                      от нещата ,които изброи Джамбазов те нямат почти нищо.

                      Ако слуховете за броя на членовете на форума не са преувеличени ,не би било проблем да им съберем нужното обурудване.Повтарям-НА ЗАЕМ!

                      Крушките от мен!
                      Последно редактирано от cveti; 04-03-09, 18:51.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #26
                        До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Както винаги Яро е прав!Най добре е да остане с съществуващите гуми.Но се надявам в този форум да има кой да даде на момчетата още две гуми от същите с джанта(на заем)!Гумите са: BF Goodrich MT 32/11,5/15.Разпространени са в България.Джантите са с 6 отвора.
                        Тойотата не беше ли с 16-ки ?
                        Може и да бъркам.
                        Радо да каже .

                        От мен имат подарък/стига да им влезе в работа/ 4бр. стоманени джанти /оригиналните от моята/, но са 16"

                        Коментар


                        • #27
                          До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                          Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                          Като гледам снимката, аз бих махнал джека от предната броня. Това може би е подходящо, ако караш по пясъци и единствената опастност е да се окопаеш някъде, но в по-блатисти местности и при водни препятствия, едно от най-веоятните закъсвания е да забиеш муцуна някъде и предната броня, с все джека да остане под вода или кал, което затруднява достъпа до него. Дори и без закъсване, след няколко потапяния в кал и вода, греста ще се отмие и мехниката ще се напълни с гадости, което ще затрудни или дори направи невъзможно свалянето и използването му.
                          Здравей Тодор,

                          за крика си абсолютно прав, мястото на преднтата броня не е подходящо в нашия случай, и в действителност автомобила е бил подготвен и е ходил в Сахара
                          Вчера говорихме и с Митко Фулдата, той даде и други полезни съвети, като например мрежичка пред радиатора, която да предпазва от осили и други неща които биха могли да го запушат и да останем без охлаждане. Руси също спомена, че не е лошо да се защити и с PullBar, заради животни и клони които също биха могли да създадат проблем!
                          А с Румбата си говорихме че в нашия случай (виско муфа) при загрял двигател, когато перката се върти, при навлизане в водно препяствие е възможно да се получи воден удар и да си останем там
                          Може би варианта за крика е отзад на резервната гума, но тръабва да му се прави допълнително място където да се захване.
                          www.roadsofasia.net

                          Коментар


                          • #28
                            До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                            Тойотата не беше ли с 16-ки ?
                            Може и да бъркам.
                            Радо да каже .

                            От мен имат подарък/стига да им влезе в работа/ 4бр. стоманени джанти /оригиналните от моята/, но са 16"
                            на 15ки са
                            Зима иде

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Поздравления за идеята и смелостта ! Дано само приятни емоции ви съпътстват !
                              От опит един съвет - като заместител на всякакви фенери и бензинови печки може да ползвате преносим газов петромакс .
                              1. Горивото е разпостранено във всичките държави ( газ пропан- бутан в метални балони )
                              2. Лесно се зарежда и използва и във вариант фенер , и във вариант газов котлон .
                              3.Лесно и безопасно се сменят патрончетата ( балоните )
                              4.При необходимост може да го ползвате и в палатката , и в купето - по-безопасно е от бензина .
                              5. Малък е ( 15/15/30 сантиметра) и няма да ви заема място.
                              Може да се снабдите с него лесно - цена около 15 лв. Запасете се с чорапчета и патрончета ( 1 патронче струва 1 лв и издържя около 4-5 часа нон стоп )
                              Ако не намерите - ще ви дам моя . След малко ще го снимам и ще ви го покажа !

                              Това е само варианта за фенер , а има и допълнителна приставка за котлон.
                              Виж в Гугъла - къмпинг оборудване , има ги доста . Тук в Пловдив ги има на руския пазар с всички приставки и евтини .
                              На снимкта се вижда и балончето , и резервни чорапчета. Размерите на готов за работа фенер е 15/15/30 см.
                              Пожелавам ви успех !
                              И още нещо - в аптечката с лекарства непременно си вземете нещо за алергии и Урбазон( спринцовка с ампули )
                              Алергията ( ако нямате ) се появява внезапно от различни дразнители . Поздрави !
                              Здравей,

                              варината за газовия котлон е много удобен и сблагодаря за предложението, ще го имаме предвид

                              Като друг вариант с Кирето (колегата от експедицията) си мислехме за следното нещо:
                              http://www.primus.se/Templates/Pages...spx?ItemId=363

                              Предимствата са, че използва всякакво готиво, работи по-добре при ниски температури (предполагам когато става въпрос за бензин, керосин и други подобни), при газта проблема е че при ниски температури не е добро рещение и налягането е фактор също.
                              Не съм сигурн дали може да се ползва за осветление??

                              Иначе е доста по-скъпо, тук се продава за около 200лв.

                              Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                              на 15ки са
                              да, точно така, в момента сме с 15-ки, имаме и цял комплект оригинални 16-ки с обръчи но доколкото разбрах не са удачни в нашия случай.
                              Румбата ще ни даде 4бр. 16-ки ако стигнем до там да вземем нови BFGoodrich All-Terain, засега още не сме сигурни дали ще имаме средства да сменим всички гуми. Но като цяло сегашните MudTerain, не са най-подходящите за това пътуване!!
                              Последно редактирано от cveti; 05-03-09, 11:47.
                              www.roadsofasia.net

                              Коментар


                              • #30
                                До: ПО ПЪТИЩАТА НА АЗИЯ - 2009

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Сложете лебедка, вземете си "котва", колани, поне 50 метра според мен, поне 10тона да издържат, "динамично" въже, блокове за лебедката, поне 2 резервни гуми, набор за ремонт на гуми на пътя, компресор с бутилка, каре за кардан поне 2 бр. Всички видове масла , набор инструменти, Всички водни съединения, спирачни маркучи и всичко що е гума по джипа да се смени с ново. Нов термостат, нови масла и антифриз. Спрей за стартиране на мотора ако откажат подгревните свещи. Поне два комплекта крушки за джипа. Батерии. Има и много други дреболии за които не се сещам в момента. Ако се сетя ще допълвам.

                                Митак ..... то добре, ама ..... кой ще ги сменя тези карета ....

                                Аз мога да изпиша сигурно една страница с части и препоръки, ама .... не знам какви са монтьорските умения на колегите .... тоест май се досещам ....
                                А с този бюджет...
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X