Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

    Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
    Колега.... погледни пак какво съм написал - какво означават кодовете. Дал съм ти и насока какво да провериш в зависимост от грешките. Щом не е от генератора провери останалите неща които съм написал.
    Поздрави
    Хиляди благодарности за насоките,точно това ще правя;ще проверявам останалите грешки.
    Ще пиша като имам някакъв резултат.
    А и като нямам

    Коментар


    • #17
      До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

      Така...във ВилиКар тестера е много добър.Аз там и щях да те пратя.Остава въпроса за грешките.При Киа има вариянт тестера да не може да ги прочете или да ги чете грешно.Разковничето е в точната година на производство на колата и съответно правилното и въвеждане в тестера.Имаш ли спомен как се казва монтьора който те тества?
      Мен малко ме притеснява пренепрежението в компа,а имам някакъв спомен,че някой ми е обяснявал нещо в тази връзка,ама...Евентуално МАФ-а може да е причината?Случайно некв'а газ да има по тази кола?
      Последно редактирано от ninja_1; 05-03-09, 20:44.
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #18
        До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Така...във ВилиКар тестера е много добър.Аз там и щях да те пратя.Остава въпроса за грешките.При Киа има вариянт тестера да не може да ги прочете или да ги чете грешно.Разковничето е в точната година на производство на колата и съответно правилното и въвеждане в тестера.Имаш ли спомен как се казва монтьора който те тества?
        Мен малко ме притеснява пренепрежението в компа,а имам някакъв спомен,че някой ми е обяснявал нещо в тази връзка,ама...Евентуално МАФ-а може да е причината?Случайно нек'ва газ да има по тази кола?
        Ми нямам газ,пък монтьора не помня как се казваше,но беше с очила и брада,ако нещо ти говори.
        Последно редактирано от ninja_1; 05-03-09, 20:44.

        Коментар


        • #19
          До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

          Първоначално публикуван от chato Преглед на мнение
          Ми нямам газ,пък монтьора не помня как се казваше,но беше с очила и брада,ако нещо ти говори.
          Ахам.Владо Касабов.Този става...
          Верно ти е странен проблема...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #20
            До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Ахам.Владо Касабов.Този става...
            Верно ти е странен проблема...
            Ма аз като ви разправям.
            Преди няколко дни си монтирам компа,щот нали беше на доктор ама не ми оставаше време да го сложа;та монтирам си го аз и си карам 1-2 дни.Никакви проблеми,демек ЧЕК-а не свети,егати кефа.И вчера както си карам...и ТАК:ЧЕК-а светна,а сега де.Гася,пля не свети,продължавам да си карам и по едни време пак светна,обаче след 1-2мин. изгасна.К'во става не знам.Утре съм планувал промиване на охладителната система и смяна на термостата,че нещо май стои все отворен,а покрай него и температурния датчик.(Ако ги намеря,че където звъннах на всякъде:"ми свършиха","ми чакаме,ама кога ще дойдат не знаеме").И те така

            Коментар


            • #21
              До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

              Ламда сонда.Най-вероятно е от нея.Я я виж с колко крачета е.Трябва да е с 4,като последното е екранировка,която вечено създава проблем и затова светва/гасне...А и я видях при "грешките",там с номер 15...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #22
                До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Ламда сонда.Най-вероятно е от нея.Я я виж с колко крачета е.Трябва да е с 4,като последното е екранировка,която вечено създава проблем и затова светва/гасне...А и я видях при "грешките",там с номер 15...
                Will be done,Master

                Коментар


                • #23
                  До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                  Ми погледнах сондата,или поне това което си мисля че е,не видях крачета,а от нея излизаха,мисля,три кабела и влизаха в един общ шлаух.Но вероятно ще трябва да я види някой дето разбира повече.Иначе днес си смених термостата и мотора си влезе в нормален рабитен режим.Не се наложи смяна на датчика,но нещо нещо машинката не работи добреее.Имам чувството за пре-богата горивна смес,придъпва ли,дави ли се,даже при спрял ми изгасна няколко пъти и като забие светва ЧЕК-а,а като го изфорсирам ксне,от ауспуха припушва черно.Ще махам катализатора

                  Коментар


                  • #24
                    До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                    Това с напрежението ми прилича на прост, тривиален проблем, който води до всички останали.

                    Някъде се откача или направо е откачена масата. Между купе и двигател, между акумулатор и двигател, между акумулатор и купе, между алтернатор и двигател... абе някъде по силовите маси.

                    При това положение и ламбдата ще разказва небивалици на компютъра, и инжекторите ще работят с намалена точност, и всички датчици ще дават несигурни сведения.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Това с напрежението ми прилича на прост, тривиален проблем, който води до всички останали.

                      Някъде се откача или направо е откачена масата. Между купе и двигател, между акумулатор и двигател, между акумулатор и купе, между алтернатор и двигател... абе някъде по силовите маси.

                      При това положение и ламбдата ще разказва небивалици на компютъра, и инжекторите ще работят с намалена точност, и всички датчици ще дават несигурни сведения.
                      Това звучи много логично.Най-сложните проблеми често имат елементарни решения...
                      П.П.Ламбдата казваш е с 3 кабела???
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #26
                        До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                        ...П.П.Ламбдата казваш е с 3 кабела???
                        И аз затова си мислех.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                          как са на кията силовите маси? На повечето коли са акумулатор => купе и купе => силов блок, а алтернаторът е свързан електрически през крепежите си към двигателя.

                          Но има всякакви извращения.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                            Не знам как е на по-старите модели,но на моята са много грамотно направени.С по няколко болта...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #29
                              До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Това звучи много логично.Най-сложните проблеми често имат елементарни решения...
                              П.П.Ламбдата казваш е с 3 кабела???
                              Ми т'ва 'дето си мисл че е сондата е с три кабелчета,ама за това казвам,да го види разбирач.А за масите още утре 'почваам да им правя преглед.
                              "Спосое болшибо"

                              Коментар


                              • #30
                                До: Странен проблем с KIA SPORTAGE '96 2000cc,SOHC/бензин

                                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                                Не знам как е на по-старите модели,но на моята са много грамотно направени.С по няколко болта...
                                Болтовете ясно, обикновено се пречупва кабела откъм пресовото съединение с клемата. Щото двигателят подскача, а кабелът е къс и твърд. Мъдро е да се сложи по-дълъг.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X