Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота от пазара - дайте съвет струва ли си!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Тойота Ленд Крузер BJ73 на публична продан. Заслужава ли си?

    Какво ще кажете за това нещо и дали си струва парите:
    http://www.sales.bcpea.org/?q=node/2595
    (трябва да се отвори pdf-файла с текста на обявлението), ето го краткото описание от сайта на "вампирите" : ЛЕК АВТОМОБИЛ: марка "ТОЙОТА", модел "ЛАНД КРУИЗЕР", РАМА № JT1V0BJ7309004172, ДВИГАТЕЛ № 0912292, РЕГ. № С 7776 ВС, цвят БЕЖОВ с черни декоративни ивици, КЪСА БАЗА – 2+1 (задна) врати, задната врата е с две крила, две предни и две надлъжно разположени (тип пейка) задни седалки, ръчна скоростна кутия, "part-time" раздатка с демултипликатор (2Н - Н4 – L4), дата на първа регистрация 01.04.1989 г. Двигател – 4 цилиндров атмосферен дизел "помпа-дюза", обем 3,5 литра, 24-волтова ел. система с два паралелно свързани акумулатора (продава се без акумулатори). Спирачки – предни дискови, задни – барабанни.. за 2 250 лв.
    Ходихме да я гледаме с приятел - ловджия и... сега ми иска пари назаем, за да участва На мен ми прилича на нещо като monster-truck, има мегдан за мнго по-големи гуми, но двигателчето ми се вижда слабичко, според прочетеното в нето (главно руски сайтове)... Не мога да декодирам рамата JT1- излиза, че не е "цивилно" превозно средство Няма талон... да не се окаже някакво менте цялата работа ?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      До: Тойота на публична продан ?

      ...ъъъъъ...какъв е този "атмосферен дизел помпа-дюза"...и,то 1989година...а,и не съм чувал за 3.5Д мотор от тези години,но не съм капацитет,де-може и да има...
      инак нали има регистрация-това е най-важното!
      возилото определено си струва,а и цената му е доста ниска,ако е запазено,но докъде ще стигне на търга...?
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #33
        До: Тойота на публична продан ?

        На мен това ми бие на VM мотор.
        Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

        Коментар


        • #34
          До: Тойота на публична продан ?

          giavol, нещото прилича на аватара ти, но има и фарове на покрива... Човекът, при който е колата вика, че ЧСИ-то не бил в час, двигателят си бил 3 литра. Иначе, това, което се вижда е, че е 4-цилиндров дизел, не мисля, че е VM (от тях има ли на 24 волта да работят ?). Според руснаците... ама затрих отметката на сайта, бил "класичесский тракторный двигатель"
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            До: Тойота на публична продан ?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            "класичесский тракторный двигатель"
            Е тва е най точното определение
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #36
              До: Тойота на публична продан ?

              Вероятно става въпрос за 3В мотор. Явор имаше такава по едно време. Много ми е сложно това със частните съдебни изпълнители. Нямам нерви и време да се занимавам.
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #37
                До: Тойота на публична продан ?

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Вероятно става въпрос за 3В мотор. Явор имаше такава по едно време. Много ми е сложно това със частните съдебни изпълнители. Нямам нерви и време да се занимавам.
                Добре де,ама дуза-помпа?
                Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                Коментар


                • #38
                  До: Тойота на публична продан ?

                  И аз предполагам,че става дума за Toyota Land Cruiser BJ7*
                  "Heavy Duty" с ресорно окачване и 3B мотор атмосферен дизел 3431сс!Все пак не на всеки съдия-изпълнител са му ясни горивните системи.
                  Последно редактирано от pilota7222; 10-11-09, 09:17.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Тойота на публична продан ?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    giavol, нещото прилича на аватара ти, но има и фарове на покрива... Човекът, при който е колата вика, че ЧСИ-то не бил в час, двигателят си бил 3 литра. Иначе, това, което се вижда е, че е 4-цилиндров дизел, не мисля, че е VM (от тях има ли на 24 волта да работят ?). Според руснаците... ама затрих отметката на сайта, бил "класичесский тракторный двигатель"
                    Същата,....ама само купето!
                    Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                    Коментар


                    • #40
                      До: Тойота на публична продан ?

                      Според мен возилото напълно си заслужава-само да не стигне много висока цена...и друго се сещам-шом няма акумулатор(че дори два трябват),като как ще се стартира мотора...?Току-виж има някой сериозен проблем с него,знае ли човек...?
                      Та ще е добре на търга да отидеш с два акумулатора под мишница...
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Тойота на публична продан ?

                        Нали го има VIN-а, според toyodiy :

                        Двигателя е 3B:3400CC DIESEL

                        06/1988 LAND CRUISER BJ73

                        на тези с VM двигател VIN-а не започва с JT* (попадал съм на обява на португалска P*)
                        LZ1GUS

                        Коментар


                        • #42
                          До: Тойота на публична продан ?

                          Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
                          На мен това ми бие на VM мотор.
                          Не е VM мотор, Митко е прав:

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Вероятно става въпрос за 3В мотор. Явор имаше такава по едно време...
                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          giavol, нещото прилича на аватара ти, но има и фарове на покрива... Човекът, при който е колата вика, че ЧСИ-то не бил в час, двигателят си бил 3 литра. Иначе, това, което се вижда е, че е 4-цилиндров дизел, не мисля, че е VM (от тях има ли на 24 волта да работят ?)...
                          3.0 литровите от серията B не са качвани на 7-ма серия, само на 4-та. И да, Португалските VM комплектации имат на 24-волта (мисля, че само стартера, както при ТЛК80).

                          За тези пари колата си заслужава, но при положение, че възнамерявате да инвестирате в нея

                          Коментар


                          • #43
                            До: Тойота Ленд Крузер BJ73 на публична продан. Заслужава ли си?

                            ако няма кандидати бива, но ако се започне някое наддаване...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #44
                              До: Тойота Ленд Крузер BJ73 на публична продан. Заслужава ли си?

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              ако няма кандидати бива, но ако се започне някое наддаване...
                              Имало бая предложения. Моят човек не успял за търга, но после ходил при ЧСИ-то и разбрал, че е класиран втори. А първият нещо се бил поизхвърлил и май няма да внесе цената, така че... Казах му да си прави регистрация във форума, а той "чакай, да не ми мине котка път !"
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                До: Тойота Ленд Крузер BJ73 на публична продан. Заслужава ли си?

                                Здравейте колеги , точно за този джип имам въпрос . Участвах на този търг и се класирах трети .Но се оказа че има проблем .Един приятел познава собственика от когото са го взели и аз ходих да си поговоря с човека .Оказва се че джипката е "глътнала вода" и ще трябва ремонт на мотора. Въпросът ми е скъп ли е такъв ремонт и до колко пари може да стигне .Имах голям мерак, но ако е цифра по добре да се откажа за да не ми изгори депозита и да търся друг .Предлагат ми такъв за 4200 лв и не е толкова изгнил , а този трябва да се кърпи. Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X