Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Куриерски фирми - особености и начини за обезпечаване на страните.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

    Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
    Изобщо не забравям къде живея (много тъп аргумент между другото), както и не забравям на кой за какво плащам. Виждам че хал хабер си нямаш от "услугите" на куриерите. Без да се засягаш
    Никаква грешка няма (от моя страна). Нито ми е сефте да ги ползвам тия некадърници.
    Жалко .... че такова отношение имаш и към колега ( аз ) и към куриерите .
    Като толкова не ти допадат - не ги ползвай !
    Защо са ти криви момчетата , които сигурно едно кафе не си се сетил да ги почерпиш - като са били свестни .
    В цял свят се дава бакшиш - знаеш ли защо ?
    За да се стимулират добрите работници ( ти не даваш пари ), а показваш благодарност за добрата услуга . И там никой не се жалва като теб !
    Аз ( който не разбирам ) и пак аз ( който хабер си нямам от куриерски услуги ) - като дойде куриера му давам левче - от уважение , че си е свършил дибре работата .
    Само едно нищо и никакво левче .......... и ако има пратка за теб и за мен - твоята ще си я получиш с нерви и ядове ..... а моята ...... ще ми чукат на вратата по 5 пъти на ден .
    Наслука със следващите ти пратки . Успех и ...... ти как си в собствената си работа ( работно място ) ?
    Приличаш и работиш като тези които хулиш или си примерен и никой теб не те хули ....?
    ПОМИСЛИ за това преди следващия път да хулиш колега , който иска да ти свърши добро !( не говоря за себе си ....)

    Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
    Изобщо не забравям къде живея (много тъп аргумент между другото),
    Докато смяташ този аргумент за ТЪП - ще си стоиш в тъпи отношения и тъпа ситуация !
    Това къде живееш 24 часа - е най-важния аргумент на човека . Осъзнай го !
    Извинения за назидателния тон .... но каквото повикало - такова се обадило !
    Моля - не ми отговаряй персонално - да не спамим повече ! Благодаря !

    Коментар


    • #17
      До: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

      Ако искаш - и по 10 левчета им давай, твоя работа. Работа на фирмата пък е да плаща на куриерите - понякога и на доставена пратка. Тяхната работа пък е да доставят на точното място и навреме. Не да чакат рушвети (именно, това не е бакшиш). Сигурно ти е чудно и защо не бих оставил левче за ЗЛЕ свършена работа?

      В моята работа съм перфектен, перфектни са и отношенията ми с около 50 000 мои колеги. Способен ли си да познаеш ? Без "левче", но с ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ. Грешките от немърливост и мързел се отразяват в годишния бонус.
      Виж, друго си познал - вече не ги ползвам УБИТАЦИТЕ ЕКОНТ. Ще познаеш ли защо ? Поради ЛИПСАТА на ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ. Може да познаеш и друго - вече нямам проблеми с доставките. От мен да мине, няма да ти обяснявам ПАК защо.

      Лека. Можеш да приемеш мнението ми като обективна констатация - понеже точно това ми е работата.

      ПП: Относно тъпия аргумент и още по-слабия ти коментар - ето ти една причина да живея достатъчно добре в България. Понеже не приемам аргументи като "ами тук си е така" за зле свършена работа. Като не си искал да коментираме ФАКТ тук - да си ми писал на лично, за това са измислени и бележките. Аз изразявам възмущението си от "работата" на една от големите куриерски фирми и негативния си опит с тях - твоите мнения са друга бира.

      Коментар


      • #18
        До: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

        Колеги, дайте малко да успокоим тона, защото не си заслужава, поради малко по-различни мнения по даден въпрос, да се започва с пререкания
        Моето мнение е нейде по средата - всеки трябва (но невинаги е така...) да си върши работата съвестно, но в същото време, няма нищо лошо, ако имаш възможност да "сипеш" някое левче СЛЕД качественото обслужване.

        Да споделя нещо от личен опит - преди около година получих пратка именно с куриер от "Еконт", който ме врътна със сумата и платих 2 лева повече. Товарителницата беше написана по-нечетливо и от лекарска рецепта (!!!)... та, осмицата всъщност била шестица, но това го разбрах по-късно от изпращача. Куриерът 100% е знаел за това, но тъй като е в негов интерес, си е замълчал. Не съм за двато лева, а за самият принцип!
        Преди това, също съм получавал от него разни пратки и винаги съм му добавял малко повече - не точно левче, но например от 7.20 съм закръглял на 8 лева и прочее. От този момент-нататък, вече всеки следващ път проверявах товарителницата щателно и се бъзиках с него - "За да не взема по погрешка да ти платя по-малко" (той да се сеща ), като винаги се стараех да имам стотинки на дребно, така че да му ги броя половин час, докато не "закова" абсолютно точната сума, и онзи само да диша тежко от нетърпение да си тръгне .
        За щастие, скоро след това започна да идва друг куриер, който се оказа много свестен и вежлив, така че сега пак съм на вълна "закръгляне на сумата", защото момчето си върши работата съвестно.

        Това със стотинките го правя редовно и с кожодерските таксиджии - който ми каже сравнително по-голяма сума, отколкото отчита апаратчето, получава едно тягостно броене на стотинки; а който ми каже точната сума, взима и бакшишче. Ако пък дори ми поиска по-мако от отчетеното, бакшишчето е още по-голямо - сметката е 3.50 - казва ми "3 лева", а получава 5 (примерно).
        Формотворец на коли

        Коментар


        • #19
          До: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

          Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
          В моята работа съм перфектен, перфектни са и отношенията ми с около 50 000 мои колеги. Способен ли си да познаеш ? Без "левче", но с ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ. Грешките от немърливост и мързел се отразяват в годишния бонус.
          Виж, друго си познал - вече не ги ползвам УБИТАЦИТЕ ЕКОНТ. Ще познаеш ли защо ? Поради ЛИПСАТА на ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ. Може да познаеш и друго - вече нямам проблеми с доставките. От мен да мине, няма да ти обяснявам ПАК защо.
          Понеже не приемам аргументи като "ами тук си е така" за зле свършена работа. Като не си искал да коментираме ФАКТ тук - да си ми писал на лично, за това са измислени и бележките. Аз изразявам възмущението си от "работата" на една от големите куриерски фирми и негативния си опит с тях - твоите мнения са друга бира.
          Понеже има много колеги с по- особенни виждания по разни въпроси - аз не нападам никой за неговите писания .
          Всеки си има глава на раменете - и си определя живота , приятните емоции и съответно нервите .
          Ти пишеш за проблем - аз ти отговарям - що се дразниш , че не е на лично ?
          И като пишеш по някоя тема - вместо да хулиш единствения който е проявил разбиране по твой проблем ( чакаш пари още - ще чакаш да станат 6 месеца да им гледаш сеира ) - защо не осъзнаеш , че аз те подкрепям и ти предложих решение ? Чуден колега си ?
          Щом аз съм в грешка - добре - но не аз има проблем .
          И щом си решил проблемите си с куриерските фирми - сподели като с колеги какво да правим и ние - та да си живеем добре с куриерите ?
          С коя фирма го постигна ?
          За какви суми говориш ? За колко чести пратки ?
          Все интересни за нас неща ..... нали за това е темата .
          Или само за неприятностите използваш темата да пишеш ?
          И моля те - не си адресирай отговора до мен - така и не ме разбра ( не се обиждам ) - просто си правя изводи колко си им ядосан на тия ..... и колко уважаваш колега който не познаваш ....50 001

          Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
          А в действителност точно с ЕКОНТ имам постоянно случаи за забавено плащане на наложен платеж. С по 1-2 месеца. В момента имам неплатена сума от поне 4 месеца, обади се диспечер да се извини за забавянето преди около 3 месеца - обаче великите "куриери" така и не донесоха парите. Мърша !
          Ще ги почакам за сеира да направят 6 месеца, после ще ги дам на Комисията за защота на потребителите - да се оправят

          Това е антиреклама - и имам нещо общо с ЕКОНТ. Дължат ми пари.
          Да коментирам ли ....... ? Форума не е за да си чешем езиците - а за да си бъдем полезни . Ти с какво си полезен на Колегите си 50 000 човека с тези си изказвания .
          Хайде - стани полезен и сподели Раят който си постигнал - моля те !
          Последно редактирано от bgbul; 28-08-09, 23:12.

          Коментар


          • #20
            До: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

            Не мисля че си ми колега. Но това е без значение, не виждам защо ме убеждаваш за "начини" на "работа" с негодници. Споделих негативното си мнение, позитивното е за "Лео" например.

            ПП: Понеже виждам че си останал неразбран, приеми че пиша във форума за да остане като мнение по отношение качеството на услугите на ЕКОНТ. Нямам нужда от някой си отнякъде си да ми дава акъл как трябва да раздавам рушвети на тоя и оня за да си свършат работата, ок? Тъй като виждам че си зачуден от съвета ми за личните бележки, вземи си прочети постингите по-нагоре. Може би помниш по 5 минути, кой знае ...
            Не си давай труда да ми отговаряш, не работя по твоя "начин".

            Коментар


            • #21
              До: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

              Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
              Не мисля че си ми колега. Но това е без значение, не виждам защо ме убеждаваш за "начини" на "работа" с негодници. Споделих негативното си мнение, позитивното е за "Лео" например.

              ПП: Понеже виждам че си останал неразбран, приеми че пиша във форума за да остане като мнение по отношение качеството на услугите на ЕКОНТ. Нямам нужда от някой си отнякъде си да ми дава акъл как трябва да раздавам рушвети на тоя и оня за да си свършат работата, ок? Тъй като виждам че си зачуден от съвета ми за личните бележки, вземи си прочети постингите по-нагоре. Може би помниш по 5 минути, кой знае ...
              Не си давай труда да ми отговаряш, не работя по твоя "начин".
              Млад , зелен и неориентиран човек си ти . Жалко , че проявих съчувствие по твоя въпрос .
              А май наистина не си ми колега ?
              Един Колега - съфорумец ще се усмихне и ще напише нещо полезно по темата .
              Но - за всяко нещо си иска време .
              Най-много време отнема да разбереш СЕБЕ си . А когато още не си се разбрал - не искай другите да те разбират .
              Ако си нормален човек - сподели как работиш с куриерски фирми , с коя фирма си останал доволен и т. н. .
              Въобще - вместо да показваш каква си личност ( егоист)- покажи ,че си част от един Форум ( това е колектив , общество )и знаеш за какво си в този Форум .
              Никой и с нищо не те е обидил . Защо се държиш като обиден ?
              Моля модератора да прецени този " зрял " и "умен " диалог дали има място в темата .

              Коментар


              • #22
                До: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

                Пуля се, гледам като идиот... Не вярвам...

                Не сме(аз и колегите) имали никакви проблеми с нито една от по-известните куриерски фирми. Въпреки лошите слухове за тия-ония, ги пробвах почти всичките. Никакви проблеми, честно, останах учуден.

                Вярно, имам пристрастия към еконт, ама то е заради мацката от офиса в младост 3, голяма симпатяга е

                Коментар


                • #23
                  До: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

                  Виж какво bgbul, ако случайно си забелязал - нямам никакво желание да си мешаме шапките с тебе. Хич не ми дреме дали съм зелен от устата на някакъв си непознат от майна си - ако ме разбираш.
                  Няма да наливам на свой ред акъл на админите - но мисля че от известно време ми пишеш пълни глупости и отчаяно отказваш да схванеш че човек може и да е НЕДОВОЛЕН от услугата на куриер. Е, ФАКТ е.
                  Хайде лека и мека.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

                    Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                    Виж какво bgbul, ако случайно си забелязал - нямам никакво желание да си мешаме шапките с тебе. Хич не ми дреме дали съм зелен от устата на някакъв си непознат от майна си - ако ме разбираш.
                    Няма да наливам на свой ред акъл на админите - но мисля че от известно време ми пишеш пълни глупости и отчаяно отказваш да схванеш че човек може и да е НЕДОВОЛЕН от услугата на куриер. Е, ФАКТ е.
                    Хайде лека и мека.
                    Колега - пак се палиш излишно .
                    Нама да пиша друго - ясно е - недоволен си . Добре - разбрах !
                    Само едно е важно да разбереш - напиши нещо полезно за хората които четат тази тема .
                    Тя за това е отворена - да си помагаме с информация . И лоша и хубава .
                    Ти сподели лошата си информация .
                    Сега - моля те - сподели си и добрата - за да има смисъл цалото бръщолевене помежду ни .
                    Иначе разбрах - и повече няма да те дразня ..... с .... не знам какво си ...
                    Нищо лошо - усмивки !

                    Коментар


                    • #25
                      До: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

                      Какво става - колега !
                      Май се оказа лесно да се жалваш и да плоюеш по някакъв адрес -,а доста по-трудно да дадеш правилните препоръки на своите колеги " Коя фирма да изберат "? или "Как да работят с куриери без проблеми "?
                      И една препоръка конкретно за теб :
                      Научи се да спориш ползотворно - иначе е като махленско куткудякане !
                      Успех !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

                        И аз работя предимно с еконт не за друго, ами имат офис под блока ми. За моя радост проблем с получаване на пари съм имал само веднъж. Куриерът в Троян или в Трявна (не си спомням) не беше обявил стоката за получена и това не беше просто човешка грешка, защото от варненския офис ми казаха че и др път са имали такива проблеми. Поне чаках само 2седмици.

                        А относно колегата на когото първо му плащат и после праща стоката - аз лично никога не бих рискувал да платя за стока, без да съм я видял.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

                          Първоначално публикуван от dido0o``` Преглед на мнение

                          А относно колегата на когото първо му плащат и после праща стоката - аз лично никога не бих рискувал да платя за стока, без да съм я видял.
                          ако ти изнася ще си платиш ако не познат на познат на познат де два веднъж седмично до софия ще дойде ще я плати и вземе....все тая ми е, аз така процедирам и не съм потърпевш
                          LZ5DG....0888985906
                          Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                          Не всичко, което има две бузи е лице!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

                            Ползвал съм към 50 пъти еконт за една година защото единствени ми дадоха опция виж преди да платиш и още една много важна тествай преди да платиш двете са по 15 минути и досега не съм имал проблем защото клиента като плати значи е видял и тествал, ако може и после няма оплаквания. Дано съм бил полезен, ако има други фирми които дават такива опции бих ги ползвал естествено да имат подобни цени на еконт или по евтини, а не като федералекспрес или по зле диечел. Парите си ги получавам на другия ден след получаването в офиса или ми ги носят на ръка, зависи как съм го пратил.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

                              Здравейте,попаднах случайно на темата и искам да попитам,някой знаели как стоят нещата с"бартерите"през куриерските фирми?Някой занимавал ли се е да прави"бартер"понеже често ми предлагат такива"оферти"а не ми е много ясно?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Куриерски фирми-особености и начини за обезпечаване на страните

                                Изпращаш пратка със заявка обратни документи и обратните документи са другия предмет който ще бартеросваш!
                                YAMAHA WR450F

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X