Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за Terrano 2 2.4 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за Terrano 2 2.4 бензин

    Здравейте, искам да се извиня още в началото, че може би ще повторя една тема, която съм пуснал и в "Сравнения, тестове........." , но поради по-общия си характер и това, че темата "остаря", там не ми отговориха . Става дума за това, че ми предлагат Nissan Terrano 2.4 1997г. дълга база на бартер за моята Honda Accord, което ме удовлетворява, защото си търся джипка от доста време, но предвид ситуацията в момента, а за съжаление и в близко бъдеще единствения начин за придобиването и е бартера.
    Та на въпроса! Возилото ще ми е необходимо да ходя до вилата, но пътя минава през една рекичка. През по-голямата част от годината, дълбочината на рекичката е около 30-40см., но като завали дъждец се качва и до метър. Дъното е каменисто. От едната страна на реката брега е бая стръмен и кален, от другата страна няма проблеми.
    Джипката ще бъде използвана само за ходене до тази вила и съответно ще кара нагоре разни "тежки и обемисти товари" -бири, ракии, кебапчета и т.н. Тъй като на тази вила ще се ходи предимно по топло време и то събота и неделя, то предвидимия годишен пробег ще бъде около 2-3000км., но нещата може и да се променят.
    Конкретния ми въпрос е: ще може ли тази "жипка" да изпълнява по-горе поставените и задачи. Това, че е бензин ще ми създава ли проблеми във водата. Естествено не мисля да я давя когато придойде водата, но в моментите, когато си е нормална "рекичка" ще може ли да минава безпрепятствено? Какви са положенията на "малкото лостче" и какво правят, защото продавача/бартеросвача ми каза, че били 3: нормал, 4Х4 и още едно 4Х4. Ама кое каво е . Ще Ви бъда благодарен ако споделите малко повече инфо за този модел: стойност и честота на обслужване, възможност за дооборудване и т.н. Изчетох доста из форума и не видях лоши отзиви за колата, но тук се спрягат повече дизеловите машини и освен, че:
    Те това е МИР. И аз съм на това мнение, и всеки сам да избира.
    Най-добре караш единия, после другия и решаваш.
    друго за бензиновите двигатели не разбрах
    Последно редактирано от Бай Гуджан; 25-02-09, 14:53.

  • #2
    До: Малко помощ за Terrano 2 2.4 бензин

    Терано 1 или 2 става въпрос? На Терано 2 2.4и след 96та мисля променят и бензиновия двигател, максималния въртящ момент и максималната мощност падат при по ниски обороти (87 kW (118 pk) @ 4800 tpm и 191 Nm @ 3200 tpm) и.. харчи още повече.

    Всъщност 97ма може още да е от старите, кажи с какви фарове е...

    Като цяло дългата база на мен не ми харесва, но това си е лично мнение. Просто ако трябва да се качват прагове на река ще има проблеми с голямото разтояние между заданта гума и задния край на джипа. Да не говорим за по голямото междуосие и пробелмите свързани и с това. Като се добави и че е тясна кола и почва да прилича на малко влакче без релси.
    Бензиновите двигатели мисля че не е хубаво да се мокрят ако не са подготвени предварително (силоконови облицовки на всички кабели и връзки поне) и естествено да се направи да взима въздух от малко по високо (не е нужно чак шнорхел).

    Иначе относно малкото лостче - в нормално положение - тоест най напред е 2Н (2wd high) = заден мост само, с диферинциал с ограничено приплъзване (това е хубаво да се провери дали още работи при покупката), бързи предавки, следва едно положение по назад 4Н (4wd high) = заден и преден мост, пак с бързите предавки, няма междинен съединител тоест кара се така само на мокро и извън пътя, следва 4L което се включва с леко натискане надолу през неутралното положение и пак назад, 4х4, къси предавки. Това е вече за качване на серьозни хълмчета.

    Бензиновия двигател е определено по пъргав, но масово му се слага газово заради големия разход, Терано отпред са на торсиони и ако се сложи стоманена броня и лебетка би трябвало да клекне напред.. а хич не е препоръчително. Зависи в какво състояние са торисионите и амортисьорите. В България рядко съм виждал да се продават коли под 250-300 000км (реални) така че едва ли са в цветущо състояние. Иначе казват че двигателтие на Нисан трудно биха те оставили на пътя и не изискват повече грижи от редовните смени на консумативи.

    Незнам но на мен ми е нарпавило впечатление колко рядко има някой да се оплаква в под форума на нисан, и въобще в който и да е форум на нисан.. а като погледнеш примерно на Джип, Опел и Сузуки (с изключение на 40 годишните 4 литрови 6-таци... ама не сме в САЩ да зареждаме в галони...), свят ти се завива.

    Може да се сложи лебедка и без броня, което си е препоръчително ако ще се качват речни брегове, според мен.


    За епизодични употреби, и то с елементи на по хард изпълнения през реки, аз лично бих препоръчал къса база. Дори и с бензинов двигател. Честно казано каквата и да е къса база, колкото по малко СУВ и повече джип толкова по добре. За едно кратко пътуване голяма работа че ще друса малко повече.
    Последно редактирано от trancedrift; 25-02-09, 20:40. Причина: печатни грешки и малко добавка

    Коментар


    • #3
      До: Малко помощ за Terrano 2 2.4 бензин

      Много благодаря за изчерпателния отговор. Наистина ще ми е полезен. Тераното е с кръглите фарове, но наистина не знам с кой двигател е, предполагам с по-новия . Разхода не ме притеснява кой знае колко, тъй като ще я карам малко. За късата и дългата бази съм съгласен, но в случая става дума за това, че нямам много голям избор при един бартер -каквото се навие човека да бартероса-това е . Може би следващата седмица ще се срещнем с колегата и на място ще се мисли дали да стане работата.

      Коментар


      • #4
        До: Малко помощ за Terrano 2 2.4 бензин

        Ами ако е с кръглите фарове е много вероятно да е с обновения двигател. Поначало скоростната кутия на терано2 си е предвидена за бензинов двигател и ускорява като лека кола (среден клас). Освен това бензиновата дълга база тежи колкото дизеловата къса. 1735кг празна.

        Другото е - услушвай се за нетипични шумове и колата я пробвай на всички възможни предавки и скорости. По каталог 0-100км/ч дига за 14сек, става за ориентир дали двигателя е в добро здраве.

        Ако си я харесаш вече, помисли за едни малко по големи и по агресивни гуми и прегледай последните теми от форума тук - търси един пост на nissanterrano, много добре е показал как може да се подготви терано 2 дълга база за разходки в гората.

        Коментар


        • #5
          До: Малко помощ за Terrano 2 2.4 бензин

          Е-и-и-й, наистина съм ти много благодарен за помощта . Сега ще потърся тези постове, за които споменаваш. А иначе първоначалния оглед ще е от мен-има ли гуми, работи ли климатика, удобно ли ми е вътре, но за по-детайлен ще се доверя на докторите. Бос съм в тези неща и със сигурност ще я закарам при някой разбирач за да отсече-"Бегай бързо" или "Вземи я и приготви още.......за да......." Твоите постове ми бяха много полезни, защото разбрах, че тази "жипка" ми върши работа. А в крайна сметка-това ме интересуваше най-много. Знам, че има и по-добри вариянти, ама като за бартер "и рака е риба"

          Коментар


          • #6
            До: Малко помощ за Terrano 2 2.4 бензин

            Не се притеснявай, че е дълга база. В твоя случай това е без значение. Вода 30 - 40см си я гази без проблем, стига да не минаваш с повече от 30км. Това при теб явно няма да стане. Това, че е бензин да не те притеснява. Проблемите с водата се явяват при непотдържани или повредени джипки. За по-сигурно полей двигателя с маркуча и ако имаш проблем с колата първо ги отстрани и тогава се гмурвай в реката.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #7
              До: Малко помощ за Terrano 2 2.4 бензин

              Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
              ..............
              За по-сигурно полей двигателя с маркуча и ако имаш проблем с колата първо ги отстрани и тогава се гмурвай в реката.
              За тази проверка не се бях сещал, но наистина би била показателна, а и доста по-евтина. Едно е да изгасне колата на автомивка, друго в реката. Благодаря Ви колеги за съветите, сега остава само пича да се обозначи и да гледаме кой какво ще вземе След това ще се похваля

              Коментар


              • #8
                До: Малко помощ за Terrano 2 2.4 бензин

                Моето Терано 2, къса база, 2,4, 116 к.с. ми гори почти толкова колкото и леката ми кола.
                Градско 11,5, извънградско при каране 120 км/ч - 9 литра. Този разход го засичам при доста спокойно каране без излишни нерви и натискане на педала до дупка.
                Иначе съм си много доволен от джипа, можеш спокойно да си пътуваш с него, доста е тих за джип, зависи с какви гуми си де, но общо казано е много добър.
                Аз лично предпочитам бензиновите двигатели, според мен са по-евтини за обслужване. Когато и пробега, който се прави с него е малък, няма да имаш никакви проблеми.
                Единственото, което аз виждам като минус е малкия багажник, в който няма да може да се съберат много "тежки товари".
                За поставяне на газова уредба - по-добре недей, и ако се насочиш към бензинов вариант, гледай като го купуваш да е нямало монтирана такава. Ако е имало то почти сигурно ще имаш проблеми с дюзи, катализатор и т.н.
                Ако избереш дизелов двигател много внимавай с пробега, който е изминал, теста който всички правят е да го запалят студен, почти всички палят но когато километрите са много имат други гадни проблеми.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X