Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

    Извинявам се за леко глупавия въпрос но като слезнах в канала и с учудване забелязах, че и на двата дифа има само пробка за наливане на Масло а такава за източване няма. Та въпроса ми е от къде се източва маслото на дифовете на Фронтера Б.
    Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
    Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

  • #2
    До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

    На моята ги смениха с изсмукване на маслото и после наливане.
    Вчера се чух с Миро (nemirko) и той ми каза, че е отварял капаците на дифовете, за да слага маслото. Също така ми каза, че уплътнението е силикон и е хубаво да се поднови ако се отваря дифа. Ама нека той да се включи да каже подробности.
    И аз бях много учуден, че няма пробки за източване. Каква е причината не знам.

    Коментар


    • #3
      До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

      При мене имаше пробка с канал само предния. Най-лесния начин е отиваш в някой специализиран сервиз за смяна на масло и ти източват и наливат масло с вакуумпомпа. Друг вариант (коментирам само за задния диференциал, за предния не съм виждал как е) е разхлабване на пробката, развиване на болтовете и махане на капака. За целта обаче ще трябва да развиеш лявата гайка, която крепи щангата пред капака (като гледаш отзад) и да я издърпаш малко, щото иначе не можеш да го извадиш. После 2-3 цигари време се източва маслото, промиване, изчистване на прилепващите повърхности на кутията и капака на дифа, силикон, завиване на болтовете, щангата обратно и сипваш.
      Силно препоръчвам да намериш верния сервиз. Щото аз оня ден като говорих с едни (МОТОЕКСПЕРТ) по телефона и им обясних какво искам, казаха че имат и че ще свършат работа. После като отидох майстора каза - ама аз не съм сигурен докаде ще влезне маркуча и колко масло ще източа и т.н. Така и така бях там, повъртях се малко и се навих на процедурата с махането на капачката. Човека си свърши добре работата, ама ако ми бяха казали, че ще махат капака нямаше да ида.
      Там минават някакви жици и при побутването им насам натам нещо се размърда и ми светна лампата на абееса. После влезнах в една дупка и лампата угасна....

      Поздрави!
      Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

      Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

      Коментар


      • #4
        До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

        Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
        При мене имаше пробка с канал само предния. Най-лесния начин е отиваш в някой специализиран сервиз за смяна на масло и ти източват и наливат масло с вакуумпомпа. Друг вариант (коментирам само за задния диференциал, за предния не съм виждал как е) е разхлабване на пробката, развиване на болтовете и махане на капака. За целта обаче ще трябва да развиеш лявата гайка, която крепи щангата пред капака (като гледаш отзад) и да я издърпаш малко, щото иначе не можеш да го извадиш. После 2-3 цигари време се източва маслото, промиване, изчистване на прилепващите повърхности на кутията и капака на дифа, силикон, завиване на болтовете, щангата обратно и сипваш.
        Силно препоръчвам да намериш верния сервиз. Щото аз оня ден като говорих с едни (МОТОЕКСПЕРТ) по телефона и им обясних какво искам, казаха че имат и че ще свършат работа. После като отидох майстора каза - ама аз не съм сигурен докаде ще влезне маркуча и колко масло ще източа и т.н. Така и така бях там, повъртях се малко и се навих на процедурата с махането на капачката. Човека си свърши добре работата, ама ако ми бяха казали, че ще махат капака нямаше да ида.
        Там минават някакви жици и при побутването им насам натам нещо се размърда и ми светна лампата на абееса. После влезнах в една дупка и лампата угасна....

        Поздрави!
        Колко масло ти побра задния диф? Идеята на въпроса ми е дали са успели при мен да изсмучат всичко или е останало и от старото масло вътре. При мен мисля, че побра 2 литра.

        Коментар


        • #5
          До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

          С тази помпа дето го сипваха нямаше начин да се разбере точно. Там някъде е количеството. Лозан ми беше сипал може би към 2.5л в едно шише, остана малко и най-вероятно е останало малко и в помпата.
          Ти как засече колко точно ти сипаха?
          Последно редактирано от nemirko; 25-02-09, 11:43. Причина: въпрос
          Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

          Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

          Коментар


          • #6
            До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

            Две шишета по 1л и нивото стигна точно до пробката.

            Коментар


            • #7
              До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

              По каталог на КБА дават 1.9л. при LSD.
              ОФА КБ 2.0 '95

              Коментар


              • #8
                До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

                моята си има пробки и на двата дифа за източване,огледайте ги пак.

                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

                  Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                  моята си има пробки и на двата дифа за източване,огледайте ги пак.

                  Поздрави
                  Твоята е А какво общо има с тая за която питат? Пак не си прочел отначало.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

                    Колеги благодаря ви за отговорите. Смятам да търся сервиз в който има такава вакуумпомпа и там да ми го сменят.
                    Ако някой от вас знае за такъв сервиз в Пловдив моля да каже защото ще ми е много полезно.
                    Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                    Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

                      Май по-добрият вариянт е със сваляне на капака на дифа.
                      Аз лично бих го сменил така.С изсмукване винаги остава и то гнязта най-отдолу.
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

                        Мдаа , капака на дифа се сваля за 15 минути. Не си губете времето да търсите помпи , ами го свалете, тъкмо ще видите дифа отблизо

                        После малко силиконче и е готов. Аз го смених така преди 1-2 месеца в най-големия студ. Точно за 30 минути.
                        [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
                        [/URL]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

                          Колеги, днес ходих да сменям маслото на задния диф. Мисля, че съм с ЛСД. Имам планка PL и направих тестовете с въртенето на задните гуми при вдигнат мост. Като завъртя едната на ръка напред и другата се върти напред. Та големият въпрос е - нивото трябва ли да стигне до пробката за наливане. Налях 2 литра и изобщо не стигна до пробката. Какво да правя, да доливам ли?

                          Джипката е КБА 2.0 '1995.

                          П.П. Фанатик, сори, че те спамя и теб.
                          ОФА КБ 2.0 '95

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

                            Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                            Колеги, днес ходих да сменям маслото на задния диф. Мисля, че съм с ЛСД. Имам планка PL и направих тестовете с въртенето на задните гуми при вдигнат мост. Като завъртя едната на ръка напред и другата се върти напред. Та големият въпрос е - нивото трябва ли да стигне до пробката за наливане. Налях 2 литра и изобщо не стигна до пробката. Какво да правя, да доливам ли?

                            Джипката е КБА 2.0 '1995.

                            П.П. Фанатик, сори, че те спамя и теб.
                            Колеги, кажете, мога ли да долея още половин литър масло в дифа за мое спокойствие? Има ли проблем, ако се налее количество над това, което е по каталог? Вероятно количеството е достатъчно, но много ме "гложди" това, че на стигна до пробката.
                            ОФА КБ 2.0 '95

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как се сменя маслото в Дифовете на Фронтера Б

                              Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                              Колеги, кажете, мога ли да долея още половин литър масло в дифа за мое спокойствие? Има ли проблем, ако се налее количество над това, което е по каталог? Вероятно количеството е достатъчно, но много ме "гложди" това, че на стигна до пробката.
                              Наливай смело докато потече от пробката и бързо завивай болта. Проблем не може да има от повече масло в дифа.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X