Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Енергийна станция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Енергийна станция?

    Здравейте да не откривам нова тема,ще задам въпроса си тук.Колко ампера са нужни на стартерната станция,за да запали дизелов автомобил?По-точно мой познат иска да си купи комбинирано зарядно-стартиращо устройство,харесал си е най-малкия модел на Дечев Електрик 12В-300А.Ще бъдат ли достатъчни 300А за запалване на автомобил,с паднал вече акумулатор?Свестни ли са уредите на тази фирма?От видяното за модела,разбрах,че има автоматично и ръчно спиране на зареждането,регулиране на мощността на зареждане.

    Коментар


    • #32
      От: Енергийна станция?

      За да запали стартерната станция надеждно дизелов автомобил, нужно е вътре в нея да има акумулатор като на дизеловия автомобил.
      Втори вариант - да има вътре трансформатор и изправителен блок с нужната мощност. Т.е. да тежи приблизително като трансформаторен електрожен 160А
      Трети вариант - да има вътре импулсен преобразувател пак с такава мощност. То пък прилича на импулсен електрожен 160А

      Важно е да се знае че втория и третия вариант харчат от ел. мрежа приблизително максималната мощност, която може да се вземе от контакт "Шуко". Също и че 300 ампера може да не стигнат за стартиране на голям дизел (3л) в достатъчно студено време. Разбира се, все има надежда и акумулаторът малко да помогне.

      Не че има много данни, но това на Дечев изглежда от втория вид. Вероятно тежи 25кг без майтап и не разбирам защо няма колелца. Ако не си сервиз или фирмен автопарк не съм сигурен че има смисъл.

      А дали са свестни уредите на тази фирма никой не знае докато не купи.

      Коментар


      • #33
        От: Енергийна станция?

        Оппс видях темата в електрическия раздел,ще пиша там,извинявам се..

        Коментар


        • #34
          От: Енергийна станция?

          Здравейте Колеги, случайно попаднах на темата търсейки мнение за туй-онуй
          не знам защо смятах, че ще попадна на интересни мнения от "разбирачи". Май обаче сбърках с преценките
          Само за инфо, аз имам такава станция от около 3 месеца. Карам един американски 8 цилиндров полу-камион. Преди 2 седмици акумулатора, който е в гаранция внезапно умря. Станцията даде ток като от рекламен клип. Преди това съм дал ток 4-5 пъти от любопитство, но все на коли с по малки двигатели. Дизела трябва да се изчака да подгрее иначе станцията изключва без да запали. Та в тоя ред на мислите съм страшно доволен от нея, а с риск модератора Ясен да ме изтрие, бих го посъветвал да се ограмотява вместо да дава глупави съвети!
          Поздрави на всички!

          Коментар


          • #35
            От: Енергийна станция?

            разказвай, разказвай. Няма какво да те трия, на продавачи сме се нагледали и често ги вземаме за мезе.

            Какъв е амерканският 8-цилиндров полу-камион, с каква "станция" си го запалил? Имай предвид че тук американските 8-цилиндрови полу-камиони хич не са малко и сме виждали много от тях.

            Коментар


            • #36
              От: Енергийна станция?

              До преди няколко годинки четях този форум и попивах информация. Постепенно попиването деградира до... бурен смях.
              Да не пускам отделна тема - ще питам тук:
              Аз ли съм станал гений или нивото много е паднало?
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #37
                От: Енергийна станция?

                Поумнял си човеко.

                Ама не е за темата.

                Коментар


                • #38
                  От: Енергийна станция?

                  Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                  До преди няколко годинки четях този форум и попивах информация
                  ЗабелезАх дето редовно си вътре, та "попивах" не е у подходящо време.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #39
                    От: Енергийна станция?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    За да запали стартерната станция надеждно дизелов автомобил, нужно е вътре в нея да има акумулатор като на дизеловия автомобил.
                    Втори вариант - да има вътре трансформатор и изправителен блок с нужната мощност. Т.е. да тежи приблизително като трансформаторен електрожен 160А
                    Трети вариант - да има вътре импулсен преобразувател пак с такава мощност. То пък прилича на импулсен електрожен 160А

                    Важно е да се знае че втория и третия вариант харчат от ел. мрежа приблизително максималната мощност, която може да се вземе от контакт "Шуко". Също и че 300 ампера може да не стигнат за стартиране на голям дизел (3л) в достатъчно студено време. Разбира се, все има надежда и акумулаторът малко да помогне.

                    Не че има много данни, но това на Дечев изглежда от втория вид. Вероятно тежи 25кг без майтап и не разбирам защо няма колелца. Ако не си сервиз или фирмен автопарк не съм сигурен че има смисъл.

                    А дали са свестни уредите на тази фирма никой не знае докато не купи.
                    На времето имах трифазна ГДРейска 600 амперова станция . На размери беше като големите пернишки електрожени Е 500 и тежеше поне 200 килограма . Кабелите подаващи тока бяха със сечение над 20 мм вътрешно . С нея съм въртял докато изгорих стартера на мадарата .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Енергийна станция?

                      Варварин!
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Енергийна станция?

                        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                        Варварин!
                        Такава ми беше работата . Шофьор - приемчик на сурово прясно мляко в Сердика София . Няма делник няма празник камиона го караш ; носиш ; буташ но правиш района .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X