Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Енергийна станция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Енергийна станция?

    Колегата Нола е абсолютно прав. В последния ден на всеки автосалон и в София, и в Пловдив, и във Варна, между колите се суетят дилъри и се чудят как да ги запалят. Щото те колите са си нови, но нали 10 дни непрекъснато са им отваряли и затваряли вратите, включвали са фарове и накрая акку капут. Да, ама баровците не искат да мъкнат акумулатори от един автомобил на друг. Та ето го мястото на тази джаджа. А иначе в България гроздето е по-кисело.
    Последно редактирано от maystor; 25-02-09, 15:48. Причина: печална грешка
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #17
      До: Енергийна станция?

      Прощавай, ама от 10 - 17 Ач акумулатор, няма да измъкнеш 1 800 А стартов ток. И да успееш, той няма да мине през тия жици. Освен дето няма стартер, на който е нужен. Наистина големите двигатели се палят отвън, няма спор. С бутилка сгъстен въздух, или с малък бензинов двигател.
      А в автопарковете има стартерни колички, не сапунерки. Като трябва да запалиш днеска 200 пъти мотокарите и 100 камионите, щеш не щеш ще купиш биче. За малко повече пари между другото. Но е реална стартерна и зарядна станция, и често по съвместителство 300 - 400 амперов МИГ/МАГ.

      Коментар


      • #18
        До: Енергийна станция?

        Стефчо, всики знаем добрите варианти. Тука ставаше въпрос, за какво аджеба е това нещо дето се продава в Метро. Моя отговор е: Това е играчка за възрастни с ограничени възможности
        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

        Коментар


        • #19
          До: Енергийна станция?

          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
          В Метро гледах някакви енергийни станции, които могат да се ползват като зарядно устройство, батерия 12V, стартова енергия, компресор, работна лампа има и изводи за включване на различни консуматори под 12V. Ако някой има такова животно нека сподели впечатления.
          Колеги изместихте темата.
          Както винаги отивам за едно,а купувам още 100 буклука така си взех и въпросната станция,но и едно зарядно отделно, ползвам го за мотора като начален стартов ток става за кола още не съм го пробвал,съмнявам се в характеристиките който са дадени,но за 60лв върши някаква работа пък ,ако ще да е и за 1г.
          ПАВКО
          0888802068

          Коментар


          • #20
            До: Енергийна станция?

            Имах подобно нещо купено за никакви пари от немски автомагазин. Май беше 60 марки по марковото време още. Вършеше ми идеална работа, що коли съм съживил с него не е истина. За парите си беше просто идеално. Че и е живо до ден днешен. Държах си го в апартамента и си го зареждах сравнително редовно.

            Иначе има и за други пари. На едни приятели бях уредил станция Факом на количка, за палене на автобуси и камиони. Работех в магазин за инструменти тогава, и на дилърска цена беше над 1800 евро тая пущина. Аз се стреснах малко и им обявих цената, а те само ръцете ми дето не разцелуваха. Оказа се че нормалната цена (в Германия) започвала с дебела двойка.

            А това за Автосалона между другото ме озадачи. Тук на автосалона им пускат от пода отдолу кабели на 12V, които включват в колите. Никой не си прави илюзии че акумулаторът ще издържи.
            Последно редактирано от Goblin; 05-03-09, 16:57.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              До: Енергийна станция?

              Според мен устройство с максимален ток 1800А, кабели 400А, 6 медни кабелни жици и защита с автоматичен прекъсвач 20А, не дава повод за разговор.

              Е, такава спецификация нЕма.

              ПП Нека някой даде рсзяснение на понятието "кабелни жици".
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #22
                До: Енергийна станция?

                Взех за известно време такъв странен "агрегат", жълт на цвят и наистина китайски. Заредих го даже. Трябва ми за стартов ток, докато си реша проблемите с токовете.

                Моля ви да коментирате следното залепено на агрегата упътване, придружено с много "Внимание".

                Минусът да се защипва само за двигателя или шасито - в никой случай за минусовата клема на акумулатора. При това "непозволено действие" искрите можели да възпламенят "експлозивните газове" на акумулатора и т.н.

                Накратко въпросът ми е как всъщност се пали с енергийна станция.

                Поздрави!
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #23
                  До: Енергийна станция?

                  Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                  ...

                  Накратко въпросът ми е как всъщност се пали с енергийна станция.

                  Поздрави!
                  Правилният начин: изхвърляш станцията на определените за това места, вземаш зареден акумулатор и палиш по начина, описан в ръководството на автомобила.

                  Иначе: да не ти пука за тези предупреждения. Наистина е по-добре минусът да не е свързан на клемата на акумулатора, а на двигателя. Но не е фатално.


                  Какви проблеми с ток имаш?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Енергийна станция?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Правилният начин: изхвърляш станцията на определените за това места, вземаш зареден акумулатор и палиш по начина, описан в ръководството на автомобила.

                    Иначе: да не ти пука за тези предупреждения. Наистина е по-добре минусът да не е свързан на клемата на акумулатора, а на двигателя. Но не е фатално.


                    Какви проблеми с ток имаш?
                    С решаващата помощ на хубавата ти тема за акумулатора съм на път да ги диагностицирам и реша (е, може би погрешно). Допускам, че просто ми е много отпуснат ремъка на алтернатора.

                    А доскоро смятах, че акумулаторът не става вече. Може би и двете са верни.

                    Поздрави!
                    Искам България чиста!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Енергийна станция?

                      Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                      С решаващата помощ на хубавата ти тема за акумулатора съм на път да ги диагностицирам и реша (е, може би погрешно). Допускам, че просто ми е много отпуснат ремъка на алтернатора.

                      А доскоро смятах, че акумулаторът не става вече. Може би и двете са верни.

                      Поздрави!
                      Помощ искаш ли?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Енергийна станция?

                        Благодаря ти! Не е изключено да ти се обадя в близките дни.

                        Поздрави!
                        Искам България чиста!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Енергийна станция?

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          Според мен устройство с максимален ток 1800А, кабели 400А, 6 медни кабелни жици и защита с автоматичен прекъсвач 20А, не дава повод за разговор.

                          Е, такава спецификация нЕма.

                          ПП Нека някой даде рсзяснение на понятието "кабелни жици".
                          +100

                          рекламната стратегия се казва: "обещавай за каквото мечтаят"
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #28
                            До: Енергийна станция?

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Преди време ми попадна нещо подобно и му направих аутопсия
                            съдържа 17ah гелов акумулатор, волтметър, и адаптор за 12V
                            Някои имат и лампа.
                            За тези пари ще си купя 10 акумулатора, като със сигурност ще вършат повече работа. Зарежда се 8 часа. (според науката към него)
                            да споделя ;

                            и в моята има 17ah , не можа да завърти повече от 2 пъти двигател на Nissan Primera 2.0 16v но кабелите и доста позагряха
                            вградения и волтметър показваше 13волта
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #29
                              До: Енергийна станция?

                              Преди седем осем месеца видях тези енергийни станции в Метро и реших да си купя.Практически ми се наложи десетина пъти да помогна на мотора си при палене тъй като не зареждаше добре/ Сузуки VS 800/.Червения кабел на плюса на акумулатора,черния на един болт на двигателя и помагаше в паленето безотказно.Хубаво -лошо,все е нещо ново.Освен помощ при запалване има две вградени лампи и може да си осигуриш светлина.Има малък компресор за помпене на гуми ,накрайници за помпене на лодки,топки,пояси др.подобни.Може да зарежда батерии на мобилен телефон.Може да захранва портативен телевизор.За обичащите почивка на къмпинг има приложение с малко тунинг.Абе 82 лева за какво ли не ги даваме.Аз си го вземам когато пътувам на дълъг път тъй като може да се наложи ползването му.Ако сменяш гума през ноща е удобен да го сложиш с включени лампи до колата,сменяш гумата ,помпиш ако е необходимо.Като се замисля откривам още много възможности за ползване.Но всеки си е госдподар на парите си.Аз го оценявам като полезна вещ.

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Енергийна станция?

                                лодки,топки,пояси др.подобни. за лодки забрави ,само да допомпаш гума става ,иначе компесорчето за лодка не става ,почва да върти на бясни обороти и заклинва .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X