Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 80

Тема: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

Здравейте!
    Искате ли да има българско меню в GARMIN eTrex Vista HCx? Ами нека да си преведем! Правено е вече от поляци, руснаци и т.н.т. А и превода на asterix85 за GPSMAP 60CSx е успешен: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=50953
    Заемам се с превода, но понеже работата е много търся доброволци, с които да я разделим. Моля всички, които имат желание (и възможност) да помогнат да, ми пишат ЛС.
    Само с мързел не става, трябва и акъл...

Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

Има още неточности за доизчистване, но ето малко междинни резултати.
    Благодарности на колегата asterix85 !

Последно редактиран от asterix85 ; 24-03-09 в 19:46

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Колега, имам същия GPS, с английския език се справям също, свободното време ми е малко, но с удоволствие бих помогнал за тази кауза.

Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на dannie78 Преглед на публикациите
    ... с удоволствие бих помогнал за тази кауза.
    Благодаря за предложението, но превода вече е готов. Остава само да поправя някои грешки.

Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    12

Менюто е готово, но няма голям смисъл да го публикувам. Геотрейд твърдят, че имат БГ меню за eTrex Vista HCx.
    http://www.garmin.bg/?s=5&i=71
    Навите апарати щели да се продават с БГ, а ако някой иска да му ъпдейтнат стар апарат с БГ версия - 24 лв.
    Ако някой се сдобие с тяхното меню - моля да сподели впечатления тук.

Място
    Варна
    Публикации
    1,073
    Точки (при гласуване)
    13

Според мен има все пак смисъл да го публикуваш това меню все пак си вложил доста усилия в превода. Пък и например за мен не ми се иска да им плащам на онези тарикати от Геотрейд за български ъптейд на софтуера даже според мен би трябвало да го пуснат безплатно за техни клиенти при положение че го продават с вече вградено такова. Например моят etrex е купуван от тях и даже още е в гаранция но надали ще получа такъв ъпдейт и първо на първо ако не си от София е проблем, защото е необходимо да се праща с куриер и допълнителни разходи и въобще затруднения.

Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

Не само за etrex са направили българско меню.
    60csx и 76csx също са се сдобили с такова.
    Но според мен е важно коя точно версия са превели.
    Защото ако си ъпдейтнеш софтуера на GPS-а с Webupdater BG менюто ще изчезне.

Публикации
    22
    Точки (при гласуване)
    0

Дали има версия 3.00 на български ??

Място
    София
    Публикации
    961
    Точки (при гласуване)
    14

Наистина ще е много добре, ако имаме преведено на български новата версия.
    Мога да помагам с нещо ако трябва...
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на antihristo Преглед на публикациите
    Менюто е готово, но няма голям смисъл да го публикувам. Геотрейд твърдят, че имат БГ меню за eTrex Vista HCx.
    http://www.garmin.bg/?s=5&i=71
    Навите апарати щели да се продават с БГ, а ако някой иска да му ъпдейтнат стар апарат с БГ версия - 24 лв.
    Ако някой се сдобие с тяхното меню - моля да сподели впечатления тук.
    Колега ако наистина си готов с превода публикувай го. В Геотрейд вече искат по 31 лв. за слагане на бг меню

Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    12

Само някой да не се учуди, ако от утре Геотрейд започнат да искат 31 лв.(или повече) за ъпдейт 3.00 с БГ меню!
    Прикачени файлове Прикачени файлове

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Мерси

Място
    Габрово
    Публикации
    828
    Точки (при гласуване)
    12

Колеги,следя темата и се чудя бг-менюто става ли и за eTrex Legend® HCx?Разликите м/у 2-та са малки,единствено компас и алтиметър,та затова питам.Поздрави!
    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

Място
    Варна
    Публикации
    1,073
    Точки (при гласуване)
    13

Браво колега за свършената работа
    Искам да попитам дали си го тествал на някой уред фирмуеъра че да съм съвсем сигурен преди да го сложа?
    А иначе при евентуално лош фирмуеър или при неуспешно флашване може ли лесно да се възстанови с оригиналния фирмуеър такъв или дали е възможно да речем после в последствие да се върне оригиналния такъв. Питам защото не съм запознат с етрекса дали е възможно възстановяване или даунгредване до друг фирмуеър.
    Ако исаш да го скрием от Геотрейд може евентуално лично само да се праща файла като някаква алтернатива, поне за това се сещам но и това не е сигурно.

Публикации
    1,134
    Точки (при гласуване)
    14

Smile До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

Браво и от мен на колегата antihristo за положения труд! Чаках с нетърпение да постави преведения фърмуеър за свободно сваляне

Ехх, ако имаше и някой такъв ентусиаст да се заеме да преведе 3.90 фърмуера на 60CSX ...
    Ако исаш да го скрием от Геотрейд може евентуално лично само да се праща файла като някаква алтернатива, поне за това се сещам но и това не е сигурно.
    Смятам, че подобни идеи за криене на фърмуера са излишни, даже ако ме питате преведеният фърмуер на antihristo вече не може да се скрие и наистина се чудя защо не го постави по рано Макар аз лично да не съм съгласен с това да се заплаща за такъв преведен фърмуер, факт е че всеки преводач сам решава дали да постави трудът си за свободно сваляне или не. Пример мога да дам веднага цък.

Колеги,следя темата и се чудя бг-менюто става ли и за eTrex Legend® HCx?Разликите м/у 2-та са малки,единствено компас и алтиметър,та затова питам.Поздрави!
    Мисля, че става. Така че с разрешение на antihristo мога да променя заглавието на темата примерно на "eTrex Vista/Legend HCx - българско меню"

Поздрави,
    Последно редактиран от asterix85 ; 20-06-09 в 21:11

Място
    Варна
    Публикации
    1,073
    Точки (при гласуване)
    13

Да и аз съм съгласен с мнението на астерикс85 че няма много смисъл от криенето на фирмуеъра, ама и да се искат пари за неофициален фирмуеър евентуално който не е разработен от производителя също не е много правилно ако се замисли човек, или поне ако ти го качват да знаеш че е такъв, защото сигурно има и такива хора които не биха рискували да си го сложат сами и биха предпочели да го направи някой друг и по този начин можеш търсиш отговорност от някой ако стане някой фал. Иначе наистина контра мярката е да стане по-известен фирмуъра и щом автора е решил да го публикова то повече хора да имат тази възможност да си го изтеглят.

Публикации
    77
    Точки (при гласуване)
    12

Основата на ъпдейта е "Русская прошивка Garmin eTrex Vista/Legend HCx, версия 3.00"
    http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1803761
    Би трябвало да става и за двата модела, но понеже имам само eTrex Vista® HCx, и съм ъпдейтвал (много пъти докато ми хареса резултата) само за него мога да твърдя, че работи. Очаквам някой с Legend® HCx да сподели впечатления, пък тогава наистина ще трябва да се смени името на темата. Това все пак това е любителски фърмуер и никой за нищо не може да носи отговорност. Моят съвет е ъпдейтването да се прави на компютър с UPS и да се внимава за случайно изваждане на USB кабела.
    1. Разархивирайте изтегления файл и свържете Garmin eTrex Vista/Legend HCx към компютъра;
    2. Привлачете файла 069401000301.rgn върху Updater-а. Изчакайте Updater-а да "види" апарата и потвърдете;
    3. Чакайте със затаен дъх надпис: "The update was sucsesfull".
    4. Споделяйте тук впечатления и забележки!
    Прикачени картинки Прикачени картинки            
    Прикачени файлове Прикачени файлове

Място
    Варна
    Публикации
    1,073
    Точки (при гласуване)
    13

Страхотна работа antihristo, ъптейднах ГПС-а си без проблеми. Много съм щастлив че накрая ще мога да ползвам карти написани на кирилица и въвеждането на описанието на точки също. Досега с тая чатърица да се пишат имена на точки беше ужас. Много хубаво че си запазил и оригиналния превод с руския език на него. Ако имам забележки относно превода или работата ще ги споделя тук. Още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ за чудесната работа която си свършил

Място
    Габрово
    Публикации
    828
    Точки (при гласуване)
    12

Антихристо,само как зловещо звучи,ъпнах си
    Legend HCx и менюто изглежда окей на български.Силно се надявам и да работи добре,само че за това е нужна проба.Това ще напрявя когато излеза с мотора из Балкана,защото ползвам уреда изключително за оффроуд.Голями благодарности за фрий достъпа,много благородно!Поздрави!Впечатления най-рано през уикенда.До скоро!
    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

Място
    Пловдив
    Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

На пръв поглед наистина изглежда добре този фирмуер(BG). Но имам една забележка ! В скритото меню на GARMIN ETREX Vista HCx с този фирмуер(BG) пише че "ROM"-а е "feil" а трябва да е "PASS" !!!!!!!
    Ето нека всеки се убеди сам - Как се вади скритото меню http://www.youtube.com/watch?v=O2c23...eature=related

Друго което забелязах е че (понякога) когато посоча с курсора някой град или POI точка ми изписва названието на маймуница вместо на кирилица ( случва се не винаги )
    Ако автора на този фирмуер(BG) знае как да го оправи ще бъде много добре

Забележка: при фирмуер(RU) т.е. на руснаците тези проблеми отсъстват

Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Българско меню за Becker
    От psstoykov във форум Автомобилни навигатори
    Отговори: 64
    Последно мнение: 31-10-12, 19:19
  2. Garmin Mobile XT - Българско меню?
    От GalinJelev във форум Software, firmware
    Отговори: 5
    Последно мнение: 24-07-08, 19:48
  3. продавам eTREX Vista
    От DRAG_BG във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Отговори: 1
    Последно мнение: 02-01-70, 07:50

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>