Обява

Свий
Няма добавени обяви.

eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

    Нов доработен вариант на Българизацията на версията 3.10.

    Това е любителски фърмуер и никой за нищо не може да носи отговорност.
    Моят съвет е ъпдейтването да се прави на компютър с UPS и да се внимава за случайно изваждане на USB кабела.
    1. Разархивирайте изтегления файл и свържете Garmin eTrexVistaHCx/VentureHCx/LegendHCx към компютъра;
    2. Привлачете файла 069401000310.RGN върху Updater-а. Изчакайте Updater-а да "види" апарата и потвърдете;
    3. Чакайте със затаен дъх надпис: "The update was sucsesfull".
    4. Споделяйте тук впечатления и забележки!
    Прикачени файлове
    Само с мързел не става, трябва и акъл...

    Коментар


    • #47
      До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Дошлайфиран превод и май оправили са някакъв бъг. На руски сайтове горещо я препоръчват. Аз лично я сложил, засега няма тези изключвания.
      Здрасти Сибирски искам да попитам дали си пробвал да видиш дали го има в тази руската версия на фърмуеъра проблема с "ROM fail" при пускането на теството меню на етрекса? Защото сравних чексумата на оригиналния фърмуър с този на руския превод и те се различаваха и предполагам че ще съществува този проблем.
      П.С.
      Относно самоизключването на апарата с версия 3.00 на превода се чудя дали проблема не е в мойта СД карта тъй като от време на време ми се губят и картите като почна по често да зумвам такава, но с оригиналната версия 2.80 нямах подобен проблем от самоизключване но изчезването на картите пак си го имаше.

      Коментар


      • #48
        До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
        ...дали го има в тази руската версия на фърмуеъра проблема с "ROM fail" при пускането на теството меню на етрекса?
        Пробвах руската версия преди да пипам.
        "ROM fail"
        Само с мързел не става, трябва и акъл...

        Коментар


        • #49
          До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

          Здравейте,

          Преди време бях отворил една тема за WebUpdater и нейните скрити функции. Ето една от функциите, която може би може да бъде полезна в решаване на проблема:
          [/checksum_check rgn=<rgnnum> chk=<chksum>] - After transfering data to the region specified, WebUpdater will requst the unit to checksum this region
          Поздрави,

          Коментар


          • #50
            До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

            Ами в стария руски фърмуеър 3,00 при сравняването на чексумите с оригиналния такъв то те си съвпадаха и както преди един от колегите в предишните постове беше потвърдил че липсва с нея проблема с "ROM fail", в по-новия сега последен предоставен от Сибирски чексумите не съвпадат с оригиналния фърмуеър така че явно нещата опират до метода на превод и може би е важно да се спазват точно дължините на думите с оригиналния фърмуеър но не мога да твърдя със сигурност.

            Коментар


            • #51
              До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

              Това със гасенето на устройството не е от БГ-то, при мен също се гаси а е с нормалния флаш.

              Едно странично въпросче за eTrex Vista HCx.
              Как е със сигнала в сравнение с други устройства или модели?
              Ползвам един когато карам мотора, ако е в джоба ми губя половината трак. Ако е на кормилото от време на време загубва сигнал.
              Biagini Passo Powered By VW Syncro

              Коментар


              • #52
                До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                А ти с коя версия си на фърмуеъра и става дума за модела etrex Vista Hcx, нали? Ами по принцип съм много доволен от чувствителността на приемника, дори в гъста гора не ми се е случвало да изгуби сателити. За точността съм го сравнявал с външен блутуут GPS приемник Холукс 236 който е с чипсета Sirf III, даже като че ли е по-чувствителен от него. За този модел имаше из нета слух че е с чипсет на Медиатек, но не е потвърдено.

                Коментар


                • #53
                  До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                  Последната която ми слага updater-a.
                  При мен Holux M-1000 се държи по добре от eTrex-a.
                  Biagini Passo Powered By VW Syncro

                  Коментар


                  • #54
                    До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                    Здравейте само искам да попитам дали може и моят да стане с бг като е (eTrex LEGEND Cx) без (H) няма активен компас и висотомер........
                    Благодаря предварително

                    Коментар


                    • #55
                      До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                      НЕ РИСКУВАЙ!
                      Само за Garmin eTrexVistaHCx, VentureHCx, LegendHCx
                      Само с мързел не става, трябва и акъл...

                      Коментар


                      • #56
                        До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                        Да питам.А за за Нюви 350 дали има български превод?

                        Коментар


                        • #57
                          До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                          Ако не се лъжа решението на проблема с ROM Fail е следното :
                          последният байт в последния ред на преведения от antihristo фърмуер

                          82
                          трябва да се промени на:

                          1b
                          За съжаление нямам Виста под ръка, за да се убедя лично, но мисля че не греша

                          Поздрави,
                          Последно редактирано от asterix85; 06-12-09, 02:01.

                          Коментар


                          • #58
                            До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                            Аз се досетих как се прави най-правилно превода описан в etrex-narod.ru и който явно използват така че да се запази правилно чек сумата. Значи там има една програма която декомпилира rgn файла на съставните му части и оттам според мен вземаме този който се води firmware.bin превеждаме го и после в другата тема там която бях отворил за програмките които издирвам и тази за cheksum се коригира така вече направения файл т.е. по принцип се променя само последния байт от фирмуеъра (но в rgn файла трябва да знаеш точно откъде започва и завършва самия фърмуеър, с отделния файл е по-пригледно). В руския сайт го има описано как се пресмята новата сума на последния байт но дотам не задълбочих много защото не ми е останало много време да си поиграя, а тази програмка я прави автоматично корекцията на последния байт и така чексумата се запазва същата като в оригиналния фърмуеър. После така направения превод може да се импортне в rgn файла.
                            Астерикс85 явно и ти си се досетил че там се крие разковничето, а можеш ли да споделиш как си изчислил новата стойност на този байт. И нещо не мога да я намеря точно къде се намира тази стойност в rgn файла може ли някое скринче евентуално ориентировъчно да видя къде се намира?
                            Последно редактирано от icpart; 06-12-09, 19:11.

                            Коментар


                            • #59
                              До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                              icpart, ти почти си намерил отговорът Да, то отдавна го има написано в сайта e-trex.narod.ru, ама кой да чете Аз обаче се престраших и им писах едно писмо. Благодарности на Адрей за отговора и разяснението
                              ...
                              Значи принципно контролната сума се пресмята автоматично от програмата gunp2 при разопаковане на rgn файла. Така че, когато се разопакова, fw_all.bin вече съдържа поправящият байт.

                              Но иначе правилото е просто. Последният байт трябва да бъде допълнен до 0x00 сума на всички байтове.

                              Ето пример как това да се пресметне ръчно в winhex:
                              отваряме файла fw_all.bin и отиваме на крайния байт. Нулираме. След това в менюто избираме calculate checksum 8bit. Записваме полученият резултат. След това в калкулатора изчисляваме : 0х100 - (резултата). Отговорът е необходимият байт. Него трябва да запишем в края на файла. След това ако някой иска да се убеди, че сумата е вярна може да отново ръчно да я пресметне в winhex.

                              Поздрави,
                              Последно редактирано от asterix85; 06-12-09, 19:35.

                              Коментар


                              • #60
                                До: eTrex Vista HCx - създаване на българско меню

                                Значи ако правилно съм разбрал замисъла то чексумата се явава именно сбора от всички байтове в фирмуеъра. Следователно като нулираме последния байт който е предварително нулиран то ще получим някаква сума коя е изместена с получения резултат от чексумата и се явават променената стойност, и като се извади от 100 тази стойност получаваме стойността която трябва да добавим така че да не се промени първоначалната сума от всички такива байтове.
                                Астерикс85 ти дефакто си изчислил по този начин посочената от теб стойност 1B във файла fw_all.bin?
                                А някаква идея как се намира този последен байт в rgn файла отговарящ за фирмуъра щото търсих из него и ми намира на доста места из него.
                                Последно редактирано от icpart; 06-12-09, 20:56.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X