Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави греяно вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се прави греяно вино?


  • #2
    До: Как се прави греяно вино?

    За какво ти трябва?
    Ако е за впечатляване на някого, имаше нещо за "Глитвайн", немско-австрийско питие, ако не се лъжа, но по описаната рецепта не ми се стори годно за консумация.
    По нашенски-Червено вино се слага да се затопли, но не да започне да ври-тогава почти всичкия алкохол се е изпарил, а от него търсим ефекта на затопляне(първоначално), и разреждане на кръвта, та да стигне по-далея по капилярите.
    Айде... отплеснах се.
    В затопленото вино добавяме черен пипер, не много, да не започне да люти прекалено. От черния пипер се загряваме допълнително.
    В заключение да кажа, че е отвратително за пиене, поне за мен, но е добро лекарство за гърло, осбено ако е в начален стадий. Но си има и техника на пиене, трябва да се задържа в глътката, а не да се преглъща веднага, а ако можеш да устоиш да направиш гаргара, ефекта е почти гарантиран.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      До: Как се прави греяно вино?

      Аз знам как се прави греяна ракия. Ама ако искаш ще ти кажа като се видим следващия път. Все пак някой направи на друго място препрaтка към възрастта.

      Коментар


      • #4
        До: Как се прави греяно вино?

        В Германия е ГЛЮВАЙН сипваш в една тенджерка виното(червено) слагаш захар на око но повечко да е,добавяш карамфил 6-7 броя канела кора от портокал няколко парчета ябълка и се оставчя да поври 15-20 мин.

        Коментар


        • #5
          До: Как се прави греяно вино?

          Затопляш го до степен преди да заври, мяташ вътре нарязан портокал мед и канела, пускаш си мача Бразилия - Франция от световното в Мексико през 1986та, през цялото време бъркаш, и като свърш мача си готов за сергия в Страсбург на Новогодишния пазар. А за тяхното греяно вино ходят от цяла Европа там. И е добро.

          По избор може да добавиш меда накрая. Но при всички положения ти трябва 1/10 захар, иначе става киселичко. Някои го разреждат с вода, други не.

          А за мача - ако бързаш - можеш да изгледаш само продълженията.
          Последно редактирано от Goblin; 23-02-09, 22:15.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Как се прави греяно вино?

            Мачове не гледам, нито пък обичам да се перча.
            Питам, защото вече ми е писнало от лекарства.

            Греяна ракия знам, как се прави. : ))
            Не съм правил вино, за това питах.

            А колкото до използването - с болно гърло съм и имам малко температура.


            П.П. Благодаря за вниманието.

            Коментар


            • #7
              До: Как се прави греяно вино?

              Хе хе, аз съм бил точният човек
              Само да добавя, че преди малко забравих-Черният пипер е по-добре да си го смелиш на момента, а не да ползваш готов смлян. Веднъж, като си правих такова вино, се чудих как така, виното като се сгрее става солено. После се сетих защо...
              Последно редактирано от Кольо; 23-02-09, 22:52. Причина: Добавяне
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                До: Как се прави греяно вино?

                Тогава наблегни на меда. Успокоява гърлото яко. Всъщност според мен той ще се яви по-полезен в случая от винената част.

                Щом е за експресно-лични нужди:

                - 1л вино. Не е нужно да е реколта. Така и така ще го грееш
                - 1 към 10 захар или мед.
                - Канела за вкус ако искаш. За пипер да се изкажат специалистите.
                - Няколко резенчета лимон.
                - 15 минути греене.

                Успех и скорошно оздравяване.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Как се прави греяно вино?

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Тогава наблегни на меда. Успокоява гърлото яко. Всъщност според мен той ще се яви по-полезен в случая от винената част.

                  Щом е за експресно-лични нужди:

                  - 1л вино. Не е нужно да е реколта. Така и така ще го грееш
                  - 1 към 10 захар или мед.
                  - Канела за вкус ако искаш. За пипер да се изкажат специалистите.
                  - Няколко резенчета лимон.
                  - 15 минути греене.

                  Успех и скорошно оздравяване.
                  За меда гласувам с две ръце. Почти универсално лекарство.

                  За виното-Каква реколта, то ако е купешко, е от спирт и вода. И цвят, за заблуда на потребителя. Най си е добре с домашно, то поне е истинско. И какъв литър Аз, който иначе обичам вино, не мога да изпия повече от 100-150 грама, толкова е гадно. Но нали е за лек. стискаш зъбите, и...

                  Скорошно оздравяване, приятелю.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как се прави греяно вино?

                    За вино ще се кача утре до дядо ми, за да взема домашно. Това дето е в магазините...
                    Благодаря отново за бързото реагиране. Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се прави греяно вино?

                      Е, литър де, зер като оздравее ще си го грее пак, и пак, и пак
                      Не е казано че трябва всичко да изпива веднага.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X