Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвет за съдомиялна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Търся съвет за съдомиялна

    Честито на колегата !Аз имам 3г миле и те отдавна не са това което са били .Струваше 900Е и има две години гаранция и за късмет се развали след неяплатих сума пари за реминта.Хладилника ми също е Миле една камара с пари за неръждаема стомана и се оказа че магнита хваща на неяОбаче сам съм си виновен като оставих половинката да ги пазрува.Аз обаче взех пералнята и сушилнята и те са Бош та да ми е мирна главата.А преди имах 10 г една индезит без никакъв проблем и накрая я подарих че ми омръзна да я гледам -все още работи общо 14г без ремонт и проблем
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #62
      От: Търся съвет за съдомиялна

      Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
      Честито на колегата !Аз имам 3г миле и те отдавна не са това което са били .Струваше 900Е и има две години гаранция и за късмет се развали след неяплатих сума пари за реминта.Хладилника ми също е Миле една камара с пари за неръждаема стомана и се оказа че магнита хваща на нея.....................................................
      Само да вметна .Това че магнита я хваща не означава че не е неръждаема стомана. Иначе най важното да не разбираш къде е сервиза
      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

      Коментар


      • #63
        От: Търся съвет за съдомиялна

        Привет от Бургас,
        Благодаря на V.Stoqnov за бързия и точен отговор.

        Коментар


        • #64
          От: Търся съвет за съдомиялна

          Беко на 1 година, спря да бачка, гаранционна е, не вкарва вода. Разглобих огледах всички филтри, всичко е наред, явно нещо е изгоряло, но пък бръмчи, като че ли работи, а вътре е суха. Кофти. Ще викам майстор, освен ако някой не даде друг съвет
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #65
            От: Търся съвет за съдомиялна

            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
            Беко на 1 година, спря да бачка, гаранционна е, не вкарва вода. Разглобих огледах всички филтри, всичко е наред, явно нещо е изгоряло, но пък бръмчи, като че ли работи, а вътре е суха. Кофти. Ще викам майстор, освен ако някой не даде друг съвет
            щом е гаранционна - закарай я в сервиза да ти сменят помпата за входящата вода

            Коментар


            • #66
              От: Търся съвет за съдомиялна

              Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
              щом е гаранционна - закарай я в сервиза да ти сменят помпата за входящата вода
              Би трябвало да няма помпа за входяща вода , а само клапан който е останал затворен. Входящата вода си влиза от налягането на водопровода , ако е отворен клапана.Бих заложил на клапан , които е на маркуча за входящата вода. Не е за пренебрегване и да се погледне да не е запушена и цедката на същата.
              Едното струва около 8 лв. , а второто е без пари(чистенето на цедката в маркуча де)
              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

              Коментар


              • #67
                От: Търся съвет за съдомиялна

                Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                Би трябвало да няма помпа за входяща вода , а само клапан който е останал затворен. Входящата вода си влиза от налягането на водопровода , ако е отворен клапана.Бих заложил на клапан , които е на маркуча за входящата вода. Не е за пренебрегване и да се погледне да не е запушена и цедката на същата.
                Едното струва около 8 лв. , а второто е без пари(чистенето на цедката в маркуча де)
                защо бучи тогава? или бучи помпата за дюзите?? Тя няма ли датчик, който да следи има ли вода или не??

                Коментар


                • #68
                  От: Търся съвет за съдомиялна

                  По всяка вероятност бучи електромагнитния клапан , който е останал затворен.
                  „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                  Коментар


                  • #69
                    От: Търся съвет за съдомиялна

                    След празниците, ще ви кажа какво е, ще идва майстор. Обаче, не бучи от клапана, понеже той е доста в страни а звука идва от самата съдомиялна. Както и да е гаранционна е и ще я оправят .
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #70
                      От: Търся съвет за съдомиялна

                      До преди няколко седмици и аз бях пред подобна дилема "Каква съдомиялна да взема" и след доста четене, питане и гледане, накаря взех Бош. Основната причина поради която се спрях на марката е че всичките им(или почти) уреди на марката все още са made in Germany. За мен това е достатъчна причина при еднакви други параметри като: брой програми, разход на вода, гаранция не най-накрая цена, да избера немската машина пред тези на другите марки произведени в Китай, Полша и тнт.. За сега съм доволен от нея като цяло
                      M57D30T1
                      W450

                      Коментар


                      • #71
                        От: Търся съвет за съдомиялна

                        Преди няколко години съдомиялната Gorenje спря да работи - може би след 3-4 години от покупката. Местните майстори до един отказаха да ремонтират подобна техника и досега стоеше, като мебел да няма дупка в кухнята. Сега си дойде племенника от странство и за да зарадва леля си я отвори - на първо четене - помпа. Намираме склада за части на Gorenje и ми поискаха 293 лв за помпа! Баси помпата дето струва половината от целия уред, като нов! Не мога да разбера аз ли не съм наясно и ме будалкат от вносителя или това е нормалното положение и ако това е нормално за какво да я ремонтирам вместо да я изхвърля и купя на парите за ремонта една Мидея, пък тя - колкото изкара - все ще изкара 3-4 години (колкото марковата).
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Търся съвет за съдомиялна

                          Първо разглоби помпата. Ако става за ремонт - добре, ако не - купи си Мидея от малките, но от ламарина (да не е с пластмасова кутия). И те изкарват по 4-5 години, а са по 250 лв.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Търся съвет за съдомиялна

                            Помпата най-често не подлежи на разглобяване (по-точно на сглобяване след това ) качи една снимка с нещо за ориентир и дай размери на тръбите и да видим какво може да се пригоди. Защо решихте, че непременно е помпа?
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #74
                              От: Търся съвет за съдомиялна

                              И аз бях набедил помпата, но се оказа датчик за топла/студена вода на входа. 20 кинта с ремонта. Лошото е, че се скапа за няколко месеца и сега пак не работи. Но пък е на 10+ години вярна служба. Новите май изкарват най-много до 1 година след краяна гаранцията...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Търся съвет за съдомиялна

                                Помпата е заминала - все пак момчето това работи. Ще приложа след малко и снимки.
                                Съдомиялната е Gorenje;
                                Art.No: 66 25 71
                                Type: PMS 60 l
                                Model: GVI 682 S1
                                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X