Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на мотор от друг град.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: прехвърляне на мотор от друг град

    Първоначално публикуван от Chaveto Преглед на мнение
    Града няма значение. Важното е областа да е една.
    Примерно ако си от София и мотора, който си харесал е от софииска област се правеше само някакъв договор между двама Ви и това е (мотора си остава със същите номера).
    Ако обаче ти живееш в област София, а собственика на мотора е в друга област трябва да отидеш до неговата област и да си прехвърлиш мотора на твое име. Правите си там договора и отиваш в КАТ в твоята област и си го регистрираш там (до 350сс не ти трябва нотариус).
    А ако сте от различни области може и без да го прехвърляш на твое име (стига да е съгласен собственика) като само ти прави пълномощно или нещо от сорта да можеш да покажен някакъв документ като те спре полицията, но тогава си остава със старите номера (не можеш да го регистрираш в твоята област).

    Дано съм го обеснил добре...
    Аз съм от софия искам да взема мотор в плевенска област дали ше може като се прехвърли на мое име да го регистрирам пак с плевенска регистрация защото ще се кара там

    Коментар


    • #17
      От: До: прехвърляне на мотор от друг град

      Аз съм от софия и искам да взема мотор които е в плевенска област като го прехвърля на мое име може ли да го регистрирам пак с плевенска регистрация защото ще се кара само там или трябва да докарам мотора в софия и да се регистрира в софия

      Коментар


      • #18
        От: Прехвърляне на мотор от друг град.

        Където си ти по адресна регистрация вписан, там трябва да го регистрираш. Ако си още с плевенска адресна регистрация може да е с плевенски номер. Ако си вече със софийски адрес - тогава регистрацията трябва да е в София.

        Коментар


        • #19
          От: Прехвърляне на мотор от друг град.

          Здравейте.
          Понеже ще продавам туристическо ремарке с обикновен договор,от една област в друга,да си задам въпросите:
          Как се отчислява от Данъчна служба?
          -отивам и нося копие от Договора за продажба,правил съм го при колите... и се очаква да дойде информация от КАТ от другата област?
          Притеснението ми е,че ако по лошо стечение на обстоятелства,това ремарке не бъде регистрирано в съответния срок,няма да дойде инфо от КАТ в нашата данъчна служба и от там продължават да начисляват данък за него.Възможна ли е такава ситуация?
          Понеже ремаркето ще бъде доработвано,преработвано в нещо друго и т.н
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • #20
            От: Прехвърляне на мотор от друг град.

            Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
            Как се отчислява от Данъчна служба?
            С договора за покупко - продажба.
            Пък новия собственик да си го прехвърля в кат когато иска, ако се забави над месец ще му нашият глоба, поне за МПС-тата е така.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X