Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на мотор от друг град.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прехвърляне на мотор от друг град.

    Здравейте сега нещата стоят така,искам да купя скутер с регистрация има ли начин да го прехвърлим на мое име без аз да отида до друг град,където се намира мотора?

  • #2
    До: прехвърляне на мотор от друг град

    Има ама трябва да питаш "Господари на ефира",там даваха как става,даже с автомобил на някой от управляващите
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      До: прехвърляне на мотор от друг град

      До 350сс става и без нотариус, така че мисля няма проблем.

      Коментар


      • #4
        До: прехвърляне на мотор от друг град

        В КАТ Добрич ми казаха,че прехвърляне на мотор става без нотариус,ако мотора е до 50 куб.см.А иначе и мен ме интересува дали е възможно дистанционно да се прехвърли собствеността на мотоциклет!

        Коментар


        • #5
          До: прехвърляне на мотор от друг град

          Града няма значение. Важното е областа да е една.
          Примерно ако си от София и мотора, който си харесал е от софииска област се правеше само някакъв договор между двама Ви и това е (мотора си остава със същите номера).
          Ако обаче ти живееш в област София, а собственика на мотора е в друга област трябва да отидеш до неговата област и да си прехвърлиш мотора на твое име. Правите си там договора и отиваш в КАТ в твоята област и си го регистрираш там (до 350сс не ти трябва нотариус).
          А ако сте от различни области може и без да го прехвърляш на твое име (стига да е съгласен собственика) като само ти прави пълномощно или нещо от сорта да можеш да покажен някакъв документ като те спре полицията, но тогава си остава със старите номера (не можеш да го регистрираш в твоята област).

          Дано съм го обеснил добре...
          Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

          Коментар


          • #6
            До: прехвърляне на мотор от друг град

            Здравей! Виждам че си писал в темата за прехвърлянето ... та имам няколко въпроса относно прехвърлянето на 50ццм(по документи) моторче.В случая аз сам от Бургас а моторчето е регистрирано в София и не ми е ясно точно какво трябва да го правя за да го прехвърля на мое име а и трябва ли задължително да имам 18 години за да бъде прехвърлено на мое име ? Благодаря за вниманието

            Коментар


            • #7
              До: прехвърляне на мотор от друг град

              Първоначално публикуван от IceFury Преглед на мнение
              ...
              Здравей,
              Не съм сигурен дали е задължително да имаш 18 (аз мисля, че като го прехвърлях и после като го регистрирах още нямах 18!).
              Като отиваш в София да го вземаш, заедно със собственика и всички документи на мотора отивате до КАТ и точно на входа има една жена, която работи в микробус (май беше барказ ако не се лъжа) и там при нея правите един договор за покупко-продажба (ще са Ви неубходими лична карта на собственика и на купувача (твоята)). Плащаш 10-20лв май беше и се прибираш в Бургас, отиваш с докоментите на мотора и този договор, който сте направили пред КАТ София и си регистрираш мотопеда.

              Това е цялата философия.
              Ако някъде съм сбъркал, моля да ме поправите.

              Това всичко го научих от ДАНКО, тъй като мотора беше на негово име.
              Ако съм изпуснал или сбъркал нещо, той ще ме поправи
              Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

              Коментар


              • #8
                До: Прехвърляне на мотор от друг град.

                Момчета, много пъти сме го говорили. Много е писано. Има го в отделна тема дори - потърсете я щом имате интерес.

                Договорът за покупко-продажба на мотоциклет до 350 куб.см. не се нуждае от нотариална заверка! ТАКА ГЛАСИ ЗАКОНЪТ!

                Нито има намерение да ви убеждавам до край, нито имам за цел да ви лъжа!

                Четете законите. Те диктуват правилата, а не лелката в КАТ, комшийката, продавачът или поредният слух.

                Договорът може да си го пишете на ръка, може на компютър, може на машина - както ви е кеф и както позволяват обстоятелствата.
                Просто трябва да съдържа определени реквизити за продавача и купувача. Това е.

                И за да не съм голословен, ще ви кажа, че лично съм купувал и прехвърлял мотори, от старозагорско по 250сс без нотариус.
                Новата регистрация вече им е софийска. И това всичкото с договор написан вечерта в 21,30ч. за 5 минути на компа на продавача и айде по-живо - по-здраво...


                За годините няма значение. Може да си новороден и да притежаваш безброй активи.

                Не бъркайте собственост с правоспособност

                Коментар


                • #9
                  До: Прехвърляне на мотор от друг град.

                  това нали важи и за атв до 350цц

                  Коментар


                  • #10
                    До: Прехвърляне на мотор от друг град.

                    А аз искам да попитам купих си мотор 125 кубика с документи(нищо не му е плащано и няма голям талон) Аз сам от Търново аз собственика е от Казанлък.Аз сам на 17 год. Някой би ли ми обяснил как да процедирам занапред за да го прехвърля на мое име или просто да си остане със старата регистрация, а собственика да ми напише пълномощно за да не е проблем пред полицията.Мерси преварително наистина ми е нужна информация

                    Коментар


                    • #11
                      До: Прехвърляне на мотор от друг град.

                      Първоначално публикуван от sailo Преглед на мнение
                      А аз искам да попитам купих си мотор 125 кубика с документи(нищо не му е плащано и няма голям талон) Аз сам от Търново аз собственика е от Казанлък.Аз сам на 17 год. Някой би ли ми обяснил как да процедирам занапред за да го прехвърля на мое име или просто да си остане със старата регистрация, а собственика да ми напише пълномощно за да не е проблем пред полицията.Мерси преварително наистина ми е нужна информация
                      Ако искаш да минеш през КАТ и да го прехвърлиш на твое име ти трябва задължително - големия талон, платен данък за последната година и договор м/у теб и собственика на мотора по талон.

                      Да не би мотора да е със стария талон(сив, хартиен) и да се бъркаш?

                      Варианта с нотариално пълномощно за пълно разполагане с веща също е вариант.

                      Коментар


                      • #12
                        Прехвърляне на мотор

                        Ще си купувам мотор и имам няколко въпроса във връзка с прехвърлянето
                        какви документи трябва да ми даде собственика на мотора за да можем да го прехвърлим безпроблемно.Трябва ли да става постредством нотариус като имате предвид че мотора е 125cc.Може ли да се прехвърли на мое има като имате предвид че съм на 17.
                        и май това са ми въпросите засега.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Прехвърляне на мотор

                          Трябва да ти даде всички документи, които има на мотора... мисля, че най-важното е талона, без него неможеш да си го регистрираш.
                          Другото... трябва да ти направи договор за покупко-продажба.
                          За сега не се сещам за други документи... (поне аз като си прехвърлях мотора мисля, че само с тях се оправих...)
                          Щом е под 350сс не е задължително прехвърлянето да става посредством нотариус.
                          Аз също бях на 17, когато си прехвърлих, а после и регистрирах мотора на мое име, няма да имаш проблеми

                          Надявам се да съм помогнал...
                          Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Прехвърляне на мотор

                            Може да си направиш и генерално пълномощно и да прехвърлиш мотора когато решиш. С него също така имаш право и да прехвърлиш мотора на трето лице без той да е на твое име (в случай, че решиш да го продаваш).
                            The most beautifull navigation system in the world comes as standart in every BMW Convertible: the stars!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Прехвърляне на мотор от друг град.

                              Дано бъда полезен с файлчето по-долу.
                              Прикачени файлове
                              КТМ 400 EXC

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X