Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Купуване от Италия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купуване от Италия

    Става ли или не става
    Може ли човек да отиде и си избере от боллука сам,имало ли някакви проблеми с временните номера,или се търси автовоз,и въобще има ли кирия идеята,или топлата вода отдавна е открита.
    За Германиа разбрах,че няма пробеми,но колите са по-по- скъпи от Италия.
    Моля за мнения,и благодаря

  • #2
    До: Купуване от Италия

    Здравей колега!Какво имаш предвид като казваш “боклука“

    Коментар


    • #3
      До: Купуване от Италия

      Колега ,написал съм боллука (или булук) .Това предполагам е турцизъм,използва се много,като нещо много и на куп...на едно място...
      А иначе,че внасят боклука от европа в БГ е абсолютно вярно да се каже .
      Е как никой не знае за питането ми ?!?!?!

      Коментар


      • #4
        До: Купуване от Италия

        Извинявам се колега,не съм прочел правилно.За номерата ще трябва да питам,а за автовозите колко щеш (северна Италия).Кола можеш да си купиш,стига да можеш да говориш (да се пазариш).Един съвет (ако го приемеш)Ако идваш само за една по–добре си вземи от България.Имам предвид разходите:път,спане,храна...А и цените на търговците не можеш да ги стигнеш никога,защото тая вода (както казваш) е открита много отдавна,и в нея се къпят много хора.Поздрави...

        Коментар


        • #5
          До: Купуване от Италия

          Bлагодаря за отговора.Разбирам,че си там някъде.Имах Чероки от старите внесено от Ит.После купих Рав4 внесен пак от Ит.Откраднаха го гадовете.Тук както знаеш сигурно вноса е най-вече от Ит.Има и от Гер.и Австрия.Но е трудно да не се набуташ с нещо гнило.Майстори сме нема що.
          Все си представям нещата така-че отивам в един мноооого голям автосалон и там има със стотици и СУВ-ове и коли и си ходиш,докато не ти влезе нещо хубаво в очите.Не мога да твърдя,че там е с гаранция,че няма да се набуташ,ама имам някакви спомени от Белгия,като пътувах с корабите до там и обикаляхме.Дано не звуча наивно-сигурно много са се променили нещата.
          Чух,че в Падова имало мноооого автомобили.
          А как седи въпроса със частните обяви???
          Наистина виж ако можеш за тези номера.Така ми обясниха,че имало проблем и не давали временни номера.
          Искам да си купя некав СУВ-Тойота,или Сузуки-нещо по-свежо-3-4 годишно,а на жена ми един WV New Beetle.Taka,че ако се ходи и на екскурзия и шопинг-можем да се върнем с колите...ако можем.Другата алтернатива е автовоз...
          Имам приятел в USA ама от там не искам кола-те са бензинки по 2-4 Литра-и почти вс са с Авт.скорости.И на двете неща не съм фен.
          И така какво искам и какво може са две различни неща.
          Поздрави от Варна
          Ако искаш пиши 2 реда
          Последно редактирано от VGDinev; 23-02-09, 22:15. Причина: добавка

          Коментар


          • #6
            До: Купуване от Италия

            Колега,това с големите автосалони можеш да го повториш и в Италия,не е проблем.Преди тебе обаче през салона са минали едно 10-ина човека.На никой вече не му се работи.Всеки иска да купи 2лв. и да продаде 4.Ти ще купиш 2-коли а оня 12.По-хубавите (по-евтините)са отделени още като са влезли в салона.Относно частните обяви ти давам 2-адреса www.secondamano.it www.subito.it да добиеш горе-долу представа.Коли има много.Според мен твоята алтернатива е да купиш по-скъпа,защото е по-безинтересна за търговците.За номерата ще попитам утре и ще ти пиша.Поздрави...

            Коментар


            • #7
              До: Купуване от Италия

              Първоначално публикуван от VGDinev Преглед на мнение
              Bлагодаря за отговора.Разбирам,че си там някъде.Имах Чероки от старите внесено от Ит.После купих Рав4 внесен пак от Ит.Откраднаха го гадовете.Тук както знаеш сигурно вноса е най-вече от Ит.Има и от Гер.и Австрия.Но е трудно да не се набуташ с нещо гнило.Майстори сме нема що.
              Все си представям нещата така-че отивам в един мноооого голям автосалон и там има със стотици и СУВ-ове и коли и си ходиш,докато не ти влезе нещо хубаво в очите.Не мога да твърдя,че там е с гаранция,че няма да се набуташ,ама имам някакви спомени от Белгия,като пътувах с корабите до там и обикаляхме.Дано не звуча наивно-сигурно много са се променили нещата.
              Чух,че в Падова имало мноооого автомобили.
              А как седи въпроса със частните обяви???
              Наистина виж ако можеш за тези номера.Така ми обясниха,че имало проблем и не давали временни номера.
              Искам да си купя некав СУВ-Тойота,или Сузуки-нещо по-свежо-3-4 годишно,а на жена ми един WV New Beetle.Taka,че ако се ходи и на екскурзия и шопинг-можем да се върнем с колите...ако можем.Другата алтернатива е автовоз...
              Имам приятел в USA ама от там не искам кола-те са бензинки по 2-4 Литра-и почти вс са с Авт.скорости.И на двете неща не съм фен.
              И така какво искам и какво може са две различни неща.
              Поздрави от Варна
              Ако искаш пиши 2 реда
              Начина , времето и парите за които ще отидеш до Италия - ще си ги изчислиш като се върнеш !
              Сега по същество :
              Зависи в коя част на италия ще си ?
              Ако си около Рим - във вторник и в петък излиза техния вестник " Порта - портезе ". ( така се и изговаря ). В този вестник има всякакви обяви- частни и служебни . Има обяви за цала Италия !Мнооооого обяви и ....... няма да ти стигне времето и ентусиазма да стигнеш до последните обяви .Нещо важно - не хвърляй вестника ( ще съжаляваш , като се прибереш ).
              До тук си лесен ! А сега - уловката - дано да говориш Италиански !?!
              Други езици там не се толерират ( поради незнание на такива )- това за частните обяви ! И говорят доста бързо и ...... няма да ги разбереш .... Все пак - опитай за да се повеселим заедно като си дойдеш и заобясняваш как си се оправил в една Европейска държава !
              Посещението на адрес не е лесно - отнема много време и повече от 4-5 адреса на ден - ...трудно ! Иначе пазаренето е задължително ! Можеш да стигнеш до 50% от цената - смело , те са на зор ! И се поддават !
              Пътуване в Италия - ако не си с кола - най-бързо е с метрото , и най- евтино.
              Ако престоят е за седмица - купете си седмични карти за метрото ( по памет - 12 евро , но може да греша - набъркал съм цените с другите държави ). Иначе дневни - 4 евро и пътувате цял ден - това е по-добре от билети за един час ! ( толкова важи един билет )
              Проверките са често и глобата е 50 евро ( платена на място ) или 100 евро ( но може да ви задържат до плащането - по банков път ) Кофти тръпка - от опит знам ( нали съм Бай Ганьо - пробвах - ха, ха , ха )
              За автобусите - те спират САМО , ако си натиснал бутона за спирка !Доста спирки подминах до като се науча - затова - помнете го !
              Влаковете - билетите се маркират на перона - преди самото качване на влака ( и това е важно - иначе все едно сте без билет )
              Покупка на кола - тя се прави в техните бюра за .....( все едно СБА), забравих името ( много смотано ) , но собственика на колата ще знае ! Струва около 120 евро за договора за прехвърлянето !
              Могат да ви се издадат временни номера - бели , картонени - НО - те важат 5 дни и ...... някъде може да имате проблеми ( така казват , но май не е вярно- до сега ).Други номера - като в Германия или Австрия , Швейцария - нямат ???? Италианци !
              Май доста дълга стана темата - но , дано съм бил полезен - на теб или на други екскурзианти ! Ако има нещо неясно - питай !
              ВАЖНО : Ако ползваш посредничеството на Българи - честните ще си поискат 100 евро за услугата , другите ....... в никакъв случай не им доверявай парите си . Доста често идват с теб ( уж за помощ ) , сделката се проваля ( така изглежда ) и ...... след два дни отиват и купуват колата на доста добра цена !!!( използват ви за бутане на цената - те нищо не губят при провала ).
              Затова - БЪДЕТЕ НЕДОВЕРЧИВИ .
              Лошо предупреждение , кофти звучи - но това е тъжната истина .
              Доста пари имам да взимам ( пих студена вода ) и толкова !
              Това не важи ако познавате човека ! Успех !

              Трябваше с това да започна - на всяка гара има туристически бюра - от там си вземате ( безплатно ) карта на града и получавате напътствия на всякакъв език ! Там могат да ви резервират хотел или да ви отбележат адреса на картата .Много са любезни и услужливи !
              Последно редактирано от bgbul; 24-02-09, 11:26.

              Коментар


              • #8
                До: Купуване от Италия

                Привет колега!Днес разпитах насам–натам за да ти дам някаква информация.Колегата bgbul е обяснил доста подробно,и аз само ще допълня някой неща.Има такива номера,но има някой подробности.След като си си харесал колата,отивате със собственника в агенцията.Прави се отписване(radiazione) на колата.Подписвате декларация и ти правиш молба за номерата.Колата задължително трябва да е мината на преглед.Плащаш 60-70€ отписването, 90€ номерата,и в 3-дневен срок ги имаш.Номерата са валидни 5-дни от датата на тръгването,която ти посочваш в агенцията.Сега по-сложното ЗАСТРАХОВКАТА.99% от застрахователните агенций не я прават.Причината така и не разбрах,но ми дадоха това име и уверение че там става “EUROPASSISTANCE“ (незнам дали е написано правилно) и струва 60-ина евро.Ще проверя наблизо дали има нещо с такова име.Забравих да кажа че трябва да посочиш и маршрута по-който ще минеш.Друго което ми минава през ума е че,ако колата е от частно лице,за по-голямата част от италиянците всяко нещо различно от нормално прехвърляне(а в твоя случай е така)е някаква “шашма“.Те са доста страхливи в това отношение.Това е само мое мнение(от личен опит го знам).Надявам се да съм ти бил полезен.Поздрави...

                Коментар


                • #9
                  До: Купуване от Италия

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Начина , времето и парите за които ще отидеш до Италия - ще си ги изчислиш като се върнеш !
                  Сега по същество :
                  Зависи в коя част на италия ще си ?
                  Ако си около Рим - във вторник и в петък излиза техния вестник " Порта - портезе ". ( така се и изговаря ). В този вестник има всякакви обяви- частни и служебни . Има обяви за цала Италия !Мнооооого обяви и ....... няма да ти стигне времето и ентусиазма да стигнеш до последните обяви .Нещо важно - не хвърляй вестника ( ще съжаляваш , като се прибереш ).
                  До тук си лесен ! А сега - уловката - дано да говориш Италиански !?!
                  Други езици там не се толерират ( поради незнание на такива )- това за частните обяви ! И говорят доста бързо и ...... няма да ги разбереш .... Все пак - опитай за да се повеселим заедно като си дойдеш и заобясняваш как си се оправил в една Европейска държава !
                  Посещението на адрес не е лесно - отнема много време и повече от 4-5 адреса на ден - ...трудно ! Иначе пазаренето е задължително ! Можеш да стигнеш до 50% от цената - смело , те са на зор ! И се поддават !
                  Пътуване в Италия - ако не си с кола - най-бързо е с метрото , и най- евтино.
                  Ако престоят е за седмица - купете си седмични карти за метрото ( по памет - 12 евро , но може да греша - набъркал съм цените с другите държави ). Иначе дневни - 4 евро и пътувате цял ден - това е по-добре от билети за един час ! ( толкова важи един билет )
                  Проверките са често и глобата е 50 евро ( платена на място ) или 100 евро ( но може да ви задържат до плащането - по банков път ) Кофти тръпка - от опит знам ( нали съм Бай Ганьо - пробвах - ха, ха , ха )
                  За автобусите - те спират САМО , ако си натиснал бутона за спирка !Доста спирки подминах до като се науча - затова - помнете го !
                  Влаковете - билетите се маркират на перона - преди самото качване на влака ( и това е важно - иначе все едно сте без билет )
                  Покупка на кола - тя се прави в техните бюра за .....( все едно СБА), забравих името ( много смотано ) , но собственика на колата ще знае ! Струва около 120 евро за договора за прехвърлянето !
                  Могат да ви се издадат временни номера - бели , картонени - НО - те важат 5 дни и ...... някъде може да имате проблеми ( така казват , но май не е вярно- до сега ).Други номера - като в Германия или Австрия , Швейцария - нямат ???? Италианци !
                  Май доста дълга стана темата - но , дано съм бил полезен - на теб или на други екскурзианти ! Ако има нещо неясно - питай !
                  ВАЖНО : Ако ползваш посредничеството на Българи - честните ще си поискат 100 евро за услугата , другите ....... в никакъв случай не им доверявай парите си . Доста често идват с теб ( уж за помощ ) , сделката се проваля ( така изглежда ) и ...... след два дни отиват и купуват колата на доста добра цена !!!( използват ви за бутане на цената - те нищо не губят при провала ).
                  Затова - БЪДЕТЕ НЕДОВЕРЧИВИ .
                  Лошо предупреждение , кофти звучи - но това е тъжната истина .
                  Доста пари имам да взимам ( пих студена вода ) и толкова !
                  Това не важи ако познавате човека ! Успех !

                  Трябваше с това да започна - на всяка гара има туристически бюра - от там си вземате ( безплатно ) карта на града и получавате напътствия на всякакъв език ! Там могат да ви резервират хотел или да ви отбележат адреса на картата .Много са любезни и услужливи !
                  ACI (АЧИ)



                  Покупка на кола - тя се прави в техните бюра за .....( все едно СБА), забравих името ( много смотано ) ,
                  Последно редактирано от Peppy; 25-02-09, 20:54.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Купуване от Италия

                    До БГБул и Валентин 46 Сърдечно ви благодаря за съветите.Ходил съм мнго по света и знам какво е незнанието.За мене "Незнанието е нещастие"(ВГДинев)))))))))))
                    Ще се възползвам от съветите ви!!!!!!!!!!!!!!!!
                    Още веднаж благодаря............

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X