Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ползване на блокажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ползване на блокажи

    Нека обменим опит, кой при какви ситуации ползва блокаж. Говорим за 100% - тов, на преден или заден диф. Какви рискове за "беля" крие ползването на блокажите.
    BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

  • #2
    До: Ползване на блокажи

    От моя скромен опит мога да кажа следното:
    1. При затъване в дълбока кал и ползване на блокаж на заден диф често задницата тръгва настрани ....
    2. При мокър пясък, веднага се окопаваме /освен ако не стигнем до твърда повърхност което е малко вероятно/
    3. Риск от чупене на корона/пиньон при каране на блокаж с по висока скорост и скок или удар в някое от колелата на блокирания мост
    ......
    За преден блокаж нямам наблюдения.
    BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

    Коментар


    • #3
      До: Ползване на блокажи

      Ползвам ги изключително рядко.И то най вече когато джипа се е "кантарил"Блокажите помагат но затънеш ли разчитай най вече на това и ............това
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Ползване на блокажи

        Когато имах Г-класа ги използвах моментно само колкото да излеза от ситуациякогата е включен и предния блокаж не е препоръчително да се навива волана то така или иначе се навиваше трудно при включен преден блокаж

        Коментар


        • #5
          До: Ползване на блокажи

          За мен твърдите блокажи са Главно за диагонално окантарване!!! И тогава са Супер вфективни!
          В кал и сняг ги ползвам рядко и то когато съм в много тежко състояние. Никога не карам с включен блокаж особено с висока скорост!

          Коментар


          • #6
            До: Ползване на блокажи

            ползва го рядко пук и аз зная ,че не е хубаво да се кара с висока скорост защото ефекта е доста лош

            Коментар


            • #7
              До: Ползване на блокажи

              Точно диагоналното окантарване ме е притеслявало винаги ... имам чувството че едно погрешно завъртане на волана ... и на таван
              BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

              Коментар


              • #8
                До: Ползване на блокажи

                Аз ги ползвам, когато джипа се окантари и върти на кръст, или се окопа. След това ги изключвам.
                Последно редактирано от cveti; 04-03-09, 21:46.
                0887 526 564/ 0897 933 755 /

                Коментар


                • #9
                  До: Ползване на блокажи

                  от моя скромен опит:
                  1. При изкачване на плато - в момента, когато предните гуми излизат на равното, по-голямата част от тежестта на колата остава на задния мост и съответно - въртящият момент - на предния мост, който по споменатата причина сега е без сцепление. Тогава блокирам междуосевия диференциал за да имам достатъчно въртящ момент на задния мост и да ме избута догоре
                  2. При преминаване на кален участък, но само направо - когато сте на хлъзгав терен и трябва да завиете блокираният междуосев диференциал влошава положението, защото не позволява на предния и задния мост различни скорости, необходими им от различната им траектория в завоя
                  Като общо правило: само при движение направо и само за кратко
                  00359893488603

                  ....нямам си вече LR...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ползване на блокажи

                    Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
                    от моя скромен опит:
                    1. При изкачване на плато - в момента, когато предните гуми излизат на равното, по-голямата част от тежестта на колата остава на задния мост и съответно - въртящият момент - на предния мост, който по споменатата причина сега е без сцепление. Тогава блокирам междуосевия диференциал за да имам достатъчно въртящ момент на задния мост и да ме избута догоре
                    2. При преминаване на кален участък, но само направо - когато сте на хлъзгав терен и трябва да завиете блокираният междуосев диференциал влошава положението, защото не позволява на предния и задния мост различни скорости, необходими им от различната им траектория в завоя
                    Като общо правило: само при движение направо и само за кратко
                    Колега, в темата се обсъжда полване на блокажи на преден и заден мост, а не на междуосев диференциал.

                    По т.2 - при движение по хлъзгави настилки (кал, сняг, пясък и т.н.) няма проблем да се кара с блокиран централен диференциал, разликата в управляемостта е минимална.
                    Георги Гатев

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ползване на блокажи

                      Ako всички колелета са на хлъзгаво и включиш блок-заден мост, задницата бяга по наклона- страничния. Тука преценяваш колко се движиш напред и колко ти бяга станично и дали си заслужава, че ако дерето е по-близо от върха.... с куката в ръка и опасваш най близкото дърво. С предния блокаж имаш по-добра възможност да контролираш посоката, ама като изкачваш предния мост е олекнал и по-малко те тегли. Повтарям всички колета са на хлъзгаво. Ако имаш поне една гума на здраво, вклювай блокажа на този мост. Няма да се хлъзнеш странично. Абе... на калодрума ще се научиш..
                      E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ползване на блокажи

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        За мен твърдите блокажи са Главно за диагонално окантарване
                        Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
                        Точно диагоналното окантарване ме е притеслявало винаги ...

                        малко встрани от въпроса, ама освен диагонално, как се окантарвате по друг начин?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ползване на блокажи

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          малко встрани от въпроса, ама освен диагонално, как се окантарвате по друг начин?
                          Напреки на Бабуната или трапа - Лягане по корем и тогава всички или повечето колела са във въздуха, ако имаш твърди блокажи - точно това явление го избягваш като заходиш по диагонал на препиатствието и минаваш

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ползване на блокажи

                            Също и когато си на врати в някой овраг - тогава и двете ти колела - леви или десни са във въздуха - включваш блокажите, плъзгаш се по вратите и излизаш.
                            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X