Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WR domination - синята мания

    Моя wr 400f e 2001г. и карбуратора е като от клипа предполагам ,че ако сложиш от по нова година няма да има никакъв проблем. При мен тази мембрана с пружината си мисля ,че е за ускорителната помпа без да съм сигурен на сто процента.

    Коментар


    • От: WR domination - синята мания

      При теб ми се струва ,че това е най-вероятно някакъв вакум.

      Коментар


      • От: WR domination - синята мания

        Първоначално публикуван от DRACON Преглед на мнение
        При теб ми се струва ,че това е най-вероятно някакъв вакум.
        Не ми се занимава да вкарвам мисъл в тази система за да разбера точно как работи. Единственото което проследих набързо е, че при затворен дросел мембраната трабва да се дръпне от вакума и да затвори притока на въздух след карбуратора или по друг начин казано- сместа става по богата.
        Както писах и по напред, пружината при мембраната ми се стори много дълга и твърда за тази мембрана. Както и формата на пружината не е баш за там, това според мен и скромните ми познания. Набързо намерих пружина от батерията на един не работещ фенер. Пружината е на конус и пасна точно на мембраната и капачката.
        След тест вече двигателя пали веднага, държи перфектни ниски обороти и се форсира нормално без никакви черни пушеци. Явно съм оцелил без да искам пружината и всичко си е дошло на мястото.
        Сега обаче остана другия проблем който е по лош. А той е, че мотора е бил пълен с вода и така е седял на отрицателни температури високо в планината. Когато дойде при мен при свещта беше пълно с вода. След първите паления направо хвърляше вода от ауспуха и работи бая време докато спре да изкарва пара. Пълен догоре с охладителна течност и 1-минута след запалване и изхвърля доста към разширителния съд. След като спре да изхвърля течност само бълбука в съда и след като изстине и отвия капачката на радиатора и охладителната течност е точно на ръба на питата.
        Според мен това си клони към спукано и затова надува.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • От: WR domination - синята мания

          Според вас дали само е духнало при гарнитурата. Има две места където седят тъмни на главата и цилиндъра, че сега се оказа и че мотора е каран доста време като прегрява и изхвърля водата.

          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • От: WR domination - синята мания

            Здравейте, някой знае ли относно утре, по случай откриването на мото сезона В Пловдив, дали ще се провежда.. че каквото време го дават, ако някой знае нещо/има информация, благодаря за отговора.

            Коментар


            • От: WR domination - синята мания

              Здравейте, мотора ми е yamaha wr 400f бих искал да ви попитам някой знае ли каква може да е причината - мотора работи нормално като му дам газ и я пусна продължава да работи на по високи обороти около 30 секунди но винаги времето е различно и после оборотите се нормализират.Благодаря предварително за отговорите.

              Коментар


              • От: WR domination - синята мания

                Симптом за бедна смес.
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • От: WR domination - синята мания

                  Благодаря ,развих с една четвърт болчето и сега осезаемо е по добре ,но незнам дали е достатъчно.

                  Коментар


                  • От: WR domination - синята мания

                    Ако сваля нормално оборотите и ги държи такива каквито трябва да бъдат, ме гърми когато на скорост ми върнеш газта, би трябвало да е ОК.
                    Ако обаче всичко се е случило изведнъж само, то тогава има някакъв проблем.

                    Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • От: WR domination - синята мания

                      Здравейте колеги,
                      Карам 450-ка 2008 от две години,и имам следният проблем.Стартера отказва,ту завърта ти не.Чува се само едно чукане от към релето.Четките са сменени,стартера закачен директно към акумулатора работи бе проблем.
                      Ще съм благодарен ако някой сподели мнение,дали релето или бушоните са за смяна.
                      Благодаря ви предварително

                      Коментар


                      • От: WR domination - синята мания

                        Реле

                        Изпратено от моят Lenovo TB-8504F с помощта на Tapatalk
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: WR domination - синята мания

                          Здравейте,
                          Някой има ли опит с поставяне на повдигачи на кормилото на WR250F 2003-2004 година и какви би препоръчал?
                          Предварително се извинявам ако е коментирано, но поне аз не намерих инфо.

                          Коментар


                          • От: WR domination - синята мания

                            Здравейте колеги,имам wr400f със следния проблем:мотора не ще да запали въобще.Карбуратора съм го свалял и е почистен,ускорителната помпа работи,ел.инсталацията съм я прегледал и премерил всички съпротивление по букси и релета,няма замасявания,искрата е идеална.Също прегледах ангренажен,всичко е ок , и белези и лифт на клапаните.Като сваля свещта след опит за палене и ми се струва че е почти суха,все едно не идва бензин,като сваля карбуратора,той е пълен с гориво,някаква идея?

                            Коментар


                            • От: WR domination - синята мания

                              Момци, някой може ли да ме урЕди с мануал за инжекционния ВР450(може и хартиен)-плащам като поп.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: WR domination - синята мания

                                Първоначално публикуван от dambatamoto Преглед на мнение
                                Здравейте колеги,имам wr400f със следния проблем:мотора не ще да запали въобще.Карбуратора съм го свалял и е почистен,ускорителната помпа работи,ел.инсталацията съм я прегледал и премерил всички съпротивление по букси и релета,няма замасявания,искрата е идеална.Също прегледах ангренажен,всичко е ок , и белези и лифт на клапаните.Като сваля свещта след опит за палене и ми се струва че е почти суха,все едно не идва бензин,като сваля карбуратора,той е пълен с гориво,някаква идея?
                                Ако се върнеш малко по напред в темата ще видиш за същия проблем който имах. Има една мембрана от страни на карбуратора с едни маркучи, според мен тази мембрана обогатява сместа за празен ход и това си е един вид нещото което е празния ход. Напомпвам на газта и мотора пали и след няколко секунди гасне, накарам ли въпросната система да обогатява принудително е много богат и пуши черно като дизел....
                                Затова или си помъчи още малко с карбуратора или се ориентирай към карбуратор от 450 при който тази система я няма.
                                EXC TPI 2019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X