Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WR domination - синята мания

    Краси е прав, впоследствие вече не купуваш заводско бутало. Аз преди се бях зарибил да купувам биг боре кит за ктм-а на 540, ама като видях после колко е само буталото и се отказах. Дано при ямаха нещата са по-нормални. Иначе тая кубатура 300-350 е много подходяща за булшинството от нас.
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

    Коментар


    • От: WR domination - синята мания

      Днес реших да е деня,в който да се похваля с новата ми придобивка(дано да е тук мястото обаче),а именно старият мотор на уважаемия Калоян Кашавелов.

      Мотора покарах 150-200 км опознавателно,смених маслото в двигателя,за сега си пасваме отлично,ще се ползва за малко по-различни цели от преди това,а именно туристически разходки в гористи местности-непрофесионални карания.До момента малко височината му ми идва в повече 1,69см/65 кг. съм,но се ровя стабилно по форуми и предполагам,че в най-скоро време ще си го наглася по вкус,дори да е необходимо да купувам задна пружина за по-малко килограми,по сложно ми се вижда да се отрегулира предницата без да се наруши общия препоръчителен клиренс,но и с това ще се справя...!!
      Малко снимки от днес,след като го припалих и изкарах да почуства снега-при нас падна доста.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0496.jpg
Прегледи:1
Размер:163.5 КБ
ID:5558297 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0497.jpg
Прегледи:1
Размер:187.6 КБ
ID:5558312 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0498.jpg
Прегледи:1
Размер:181.8 КБ
ID:5558313 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0499.jpg
Прегледи:1
Размер:173.9 КБ
ID:5558315

      Коментар


      • От: WR domination - синята мания

        Честит да ти е колега, страхотен е! Само хубави моменти да имаш с него и безаварийно!
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • От: WR domination - синята мания

          Благодаря,подобно!
          Има некои дреболии за пипване-мисля да поподменя стикерите по целия мотор,гардовете на ръцете също,фара имаше дупчица на рефлектора,откъдето беше влизала пепел и мърсотия-свалян почистен и отремонтирана дупката...
          Направи ми впечатление,че като подавам газ т.е. повишавам оборотите на двигателя намалява интензитета на светене на фара т.е. свети по-слабо при по-високи обороти,на празен ход си е ок,ако някой се е сблъсквал с такъв проблем нека да пише моля,никъде по форума не намерих да пише за такъв проблем,ако не се намери да помогне никой с помощта на неволята ще започвам мерения и прозвънявания докато открия причината и съответно ще пиша тук при евентуално развитие.Попаднах единствено на тема свързана с горене на крушката,поради високо напрежение стигащо 30-40 волта мисля беше нещо темата,свързано с проблем с регулатора на напрежение,но при мен не гори а точно обратно има пад..
          Като цяло иначе мотора е пушка,много подържан,както ще бъде и занапред в моите ръце.
          Много здраве и приятни емоции на всички ендуро практикуващи!

          Коментар


          • От: WR domination - синята мания

            Честито и безаварийно !
            Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

            Коментар


            • От: WR domination - синята мания

              Нека и аз размърдам темата малко. Ето малко снимки и от мен след обслужване за сезона..
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WRF.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:5559078
              Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

              Коментар


              • От: WR domination - синята мания

                Първоначално публикуван от yubi Преглед на мнение
                Благодаря,подобно!
                Има некои дреболии за пипване-мисля да поподменя стикерите по целия мотор,гардовете на ръцете също,фара имаше дупчица на рефлектора,откъдето беше влизала пепел и мърсотия-свалян почистен и отремонтирана дупката...
                Направи ми впечатление,че като подавам газ т.е. повишавам оборотите на двигателя намалява интензитета на светене на фара т.е. свети по-слабо при по-високи обороти,на празен ход си е ок,ако някой се е сблъсквал с такъв проблем нека да пише моля,никъде по форума не намерих да пише за такъв проблем,ако не се намери да помогне никой с помощта на неволята ще започвам мерения и прозвънявания докато открия причината и съответно ще пиша тук при евентуално развитие.Попаднах единствено на тема свързана с горене на крушката,поради високо напрежение стигащо 30-40 волта мисля беше нещо темата,свързано с проблем с регулатора на напрежение,но при мен не гори а точно обратно има пад..
                Като цяло иначе мотора е пушка,много подържан,както ще бъде и занапред в моите ръце.
                Много здраве и приятни емоции на всички ендуро практикуващи!
                Добре дошъл във форума и честито още веднъж.Грижи се добре за моторчето.Единственото нещо което трябва да направиш по мотора е да му даваш повече газзззз!Защото аз не можах!Жив,здрав и много безавариѝни!Поздрави!

                Коментар


                • От: WR domination - синята мания

                  А това е замесничката!http://www.offroad-bulgaria.com/show...=111313&page=2

                  Коментар


                  • От: WR domination - синята мания

                    Повечко газ ще има като му посвикна,за момента съм по-умерен.Известно време съм раздвижвал една ямаха ХТ600,обаче тя като че ли няма нищо общо с ВР-а.Подръжката ще е безкомпромисна в това съмнение няма .Да ти е честита заместничката,с много кеф да си я експлоатираш!!
                    Ще се обадя за книгата при първо идване по твоя край,както сме говорили обещанието също си остава,много здраве и успех!!

                    Коментар


                    • От: WR domination - синята мания

                      Здравейте,
                      Реших и аз да и попрегледам мотора и отворих за проверка хлабините на клапаните. Мотора е Ямаха ВР 250ф 2005г.
                      Проблема е ,че долу на коляновия вал имам 3 белега на около 7-8 мм един от друг. Когато белезите на разпределителните валове горе са както трябва да бъдат за проверка на хлабините, долу подминава третия последен белег с около 5мм по поска на въртене.На кой от трите белега трябва да бъде? Според мен буталото е на ГМТ на третия белег ,но като го наглася не стои а се измества от тежестта на маховика

                      Коментар


                      • От: WR domination - синята мания

                        Това е на 400/426, но мисля , че и на другите е така. Провери си ангренажната верига, ако не е сменена на време може да е разтеглена и да ти измества леко.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.JPG
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5562544
                        Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                        Коментар


                        • От: WR domination - синята мания

                          Здравей колега,и на 250 ф е така и горните белези са точно така ,но долния белег ми бяга.Пробвах с един зъб да преместя ,но идва много.Как да установя дали веригата е разтегната?

                          Коментар


                          • От: WR domination - синята мания

                            Колега ти сам си установил че е разтеглена веригата .Сега на сите модели на yamaha уз и вр белезите са еднакви.Белега е следниа въртиш обратно на часовниковата стрелка и гледаш прозорчето първо се поqвqва буквата H и след 5мм се показва една чертичка това е белега .Слагаш на чертичката и гледаш ако горе на валовете има разминаване то следва да се смени веригата.Ако не знаеш хлабините то те са следните за 3-те клапана е от 0.10 - 0.15 и за другите два е от 0.17 - 0.22 така е по книга.Поздрави
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • От: WR domination - синята мания

                              Благодаря колега
                              Май ще се сменя верига.Дано е само това.

                              Коментар


                              • От: WR domination - синята мания

                                Като отвориш си провери и хлабавините на клапаните да знаеш поне какво да очакваш занапред.Дори да са наред свали и виж колко са дебели пуловете за да знаеш.Като се сложат нови клапани пуловете са около 2.00 а като стигнат около 1.30 си за нови клапани да си знаеш.Поздрави
                                0878424143
                                0887424150

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X