Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: WR domination - синята мания

    от близо една година и аз сьм собственик на този вр-от които сьм много доволен,като вьрвене и издрьжливост просто невероятен моторкоито много ме слуша,както и аз него,при редовно обслужване не сьздава никакви ядове.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8190134.JPG
Прегледи:4
Размер:59.1 КБ
ID:5090719

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8190133.JPG
Прегледи:2
Размер:57.9 КБ
ID:5090720

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8190131.JPG
Прегледи:4
Размер:60.7 КБ
ID:5090721

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8190130.JPG
Прегледи:4
Размер:61.1 КБ
ID:5090722
    [CENTER][IMG]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/IMG][/CENTER]

    Коментар


    • #17
      До: WR domination - синята мания

      Тъй като в спамерската част на тази тема се заговорихме за настройки на окачването, се разрових малко из мануала и материали из разни чуждоезични форуми. И така..

      Как да регулираме окачването на нашият WR?

      1. Най-важната част от реглажа е да изберем пружина с нужната твърдост спрямо теглото ни. Твърдостта на пружината е указана с цветна точка на последната (най-долна) намотка на пружината. Цветовете са следните, подредени от най-мека към най-твърда пружина:
      кафяв-зелен-червен-черен-син-жълт-розов-бял
      Защо избора на пружина е толкова важен? По принцип разликата във височината между напълно разтоварено задно окачване (мотора е на стойка, и задната гума е във въздуха), и натоварено окачване с водача върху мотора, трябва да е 90-100мм. Разстоянието се мери от задната ос до болта, който държи седалката и страничните панели. За да нагласите това разстояние, трябва да натегнете или отпуснете пружината, според килограмите си. Вижте на картинката:

      Aко сте по-тежички (като мен), и сте със стандартната пружина, ще трябва да натегнете пружината, за да постигнете нужната разлика. При пренатягане на мека пружина обаче, губите от еластичността й, а точно еластичността е най-важната величина на окачването, която е нужна при ендурото. Поради тази причина твърда пружина с много малко натягане е много по-добре, отколкото мека пружина с голямо натягане.
      Така че - започнете с подходяща пружина!

      2. Балансът е много важен! Задното окачване влияе на предното, и обратното, така че трябва да са балансирани!

      3. След като вече сме избрали подходящи пружини, време е да нагласим damping-а, който всъщност контролира пружината, и скоростта, с която се движи. Като за начало нагласете всички врътки на неутрална позиция (отбелязана е с точка). След това си изберете един „опитен“ участък, по който да тествате различните настройки.
      Оттук надолу ще използвам английските наименования за настройките, по разбираеми причини. Преди това ще уточня горе-долу значението им.
      - Compression - с тази врътка се наглася съпротивлението на амортисьора при свиване на пружината;
      - Rebound - с тази врътка се наглася съпротивлението при разтягане на пружината;
      Промените се правят с по две цъквания максимум (врътките се въртят с цъквания, обикновено има 20 цъквания от край до край), и после отново се тества. Трябва също да се помни, че rebound-a е силно свързан свиването (compression) на пружината, както и на цялостното усещане за движението на окачването. Например, ако завъртите врътката за compression към soft (меко) за 2-3 цъквания, след това трябва да завъртите rebound също към soft, докато усетите, мотора почва да „губи“ задницата си, която почва да се опитва да ви изхвърли през кормилото. Тогава връщате назад 2 кликвания към Stiff, и сте готови. Това, което се стремите да постигате по този начин с rebound-a, е да накарате окачването да работи с максималният си ход и максимално ефективно. Ако ще настройвате меко окачване (soft compression), трябва да карате с възможно най-малко rebound (soft). Това позволява повече сцепление и моторът ви се държи по-добре, защото колелата са долепени до земята повече време. Това е особено важно, ако карате през големи бабуни, корени, камъни и т.н.
      Друг важен момент е положението на коловете в скобите отпред. Промяната нагоре/надолу се отразява в цялата геометрия и разпределението на тежестта напред/назад върху окачването.

      Eто откъде се наглася rebound-a при Yamaha WR:

      Както се вижда, по часовника въртите за втвърдяване (Hard), а обратно - за омекотяване (Soft) на rebound-a. Между S и H има едно триъгълниче, а на самата врътка - точка. Когато сложите точката на триъгълничето, сте в неутрална позиция. Имате по 10 цъквания във всяка посока.

      На долната картинка се виждат врътките за compression:

      Врътките са две - вътрешна и външна. Вътрешната е за регулиране на compression при малки свивания на пружината (леки неравности), а външната - при големи свивания (големи неравности).

      И така, да обобщя дотук:
      1.Нагласяте твърдостта на пружината - мерите разстоянието от болта на седалката до оста на задната гума при напълно разтоварено окачване, след това сядате върху мотора, и мерите пак. Разликата трябва да е 90-100мм. Тази настройка регулира окачването според КИЛОГРАМИТЕ ВИ.
      2.Нагласяте compression damping (съпротивлението на амортисьора при свиване на пружината) - имате две настройки - за малки свивания, и за големи. Регулирате според предпочитанията си - по-твърдо, или по-меко окачване.
      3.Нагласяте rebound-a (съпротивлението на амортисьора при връщане на пружината - разтягане). Стремите се да го нагласите така, че rebound-a да е възможно по-малък. По този начин постигате по-бърза реакция на окачването. За целта - отхлабвате (soft), докато задницата почне да не ви „слуша“, и да се мъчи да ви метне. Следо това затягате с 2 цъкания.

      По същият начин се прави и с предното окачване. Разликата обаче е в точка 1. При предното окачване, твърдостта се наглася чрез промяна на количеството на маслото, разни допълнителни шайби, които се слагат на пружините, и обезвъздушаването. Aко докато карате, предното окачване ви се струва твърдо, може би трябва да го обезвъздушите. Това става, като отвиете винтчето, което е на долната картинка:


      Rebond-a се регулира от тук:


      Compression damping се регулира отдолу на кола (винтчето е скрито под гумено капаче):



      И накрая, ето още няколко кратки съвета:

      Удряте ли дъното 1-2 пъти при всяко каране?
      БИ ТРЯБВАЛО, защото това означава, че окачването ви работи в целият си ход!

      Пружинират ли коловете или задницата ви така, че да ударят километража в лицето ви, или седалката да ви рита?
      ДА? Дайте им повече rebound (завъртете към Н)!

      Удряте ли дъното твърде често (отпред или отзад)?
      ДА? Дайте където е нужно повече compression damping (завъртете към Н).

      Запомнете - прекалите ли с което и да било, ще ви накара да се мятате на мотора като на магаре!

      Ами това е. Ако нещо не съм разбрал или превел правилно, поправете ме Успех!
      Последно редактирано от ACCELERATOR; 26-02-09, 23:37.

      Коментар


      • #18
        До: WR domination - синята мания

        Dirt Rider: Yamaha WR250F 2009 First impressions

        Коментар


        • #19
          До: WR domination - синята мания

          Моя Wr 250F с аспух Лео Винчи х3 вади звук почти като ЦРФ 450.




          Между другото трябва да се разделя с него за съжеление,защото си купух друг чисто нов.

          Коментар


          • #20
            До: WR domination - синята мания

            Ето една синя мания и от мен..тоест от колегата /Shifta/

            Коментар


            • #21
              До: WR domination - синята мания

              Лелееее как му ходи синьото и на мотора и на райдъра
              Явно обожавам ямаха само заради цвета, ама сега и на хонда станах фен

              сори за спама
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #22
                До: WR domination - синята мания

                Гледам че темата става интересна..да се обадя и аз
                ..някои си мислят че съм кой знае колко 2 тактов фен..но всъщтност един от първите собственници на 4т крос модерен у нас бях именно аз ..още преди бая години когато уз400ф беше екзотика..бях..разбил касичката/ те тогава бяха много скъпи / и бях взел една..изплащах я после над 1 година..хем бе втора употреба както и да е..хубав мотор беше..като рових рових обаче успях да намеря само 1 снимка която имам с нея.. ..тогава не бяха разпространени още дигиталните фотоапарати...



                ..ето я и нея..мотора ..веднъж му счупих съединител и прекалено често издухваше и ватата от заглушителя и ми превъртя и лостчето за скоростите..иначе..нямах други забележки ..
                за трудни тегави места идваше малко труден..инак по по прави и бързи участъци бе голям фън..много лесно се и караше на задна гума..и по много големи разстояния..с двама ..с трима души ..и прочее дори на борда
                ..най големия проблем и което ме дразнеше и може би и за това я продадох бе неовъобразимият шум който вдигаше..та каквато и вата да сложа..тресяха се прозорците на комшиите в огромен радиус дори и само като я запаля на място и другата причина че не ми достигаха тех уменията и инструменти за да си я обслужвам сам а трябваше да я водя на майстори

                Коментар


                • #23
                  До: WR domination - синята мания

                  И аз да споделя ,че наистина сме много от синята мания но май нямаме време за писане ,дано да сме заети с повече каране на любимите си мотори .
                  Прикачени файлове
                  Гората ражда хора полето тикви !

                  Коментар


                  • #24
                    До: WR domination - синята мания

                    Намерих две интересни клипчета, които задължително трябва да гледате, ако сте решили да проверите и регулирате хлабината на клапаните:

                    http://www.hotcamsinc.com/index.cfm?...ideo&videoid=3

                    http://www.hotcamsinc.com/index.cfm?...ideo&videoid=4

                    Коментар


                    • #25
                      До: WR domination - синята мания

                      Ето така работят хората,чисто с ръкавички,точно такъв yz250f му взехме на комшията и има знак за тунинг на някаква фирма на двигателя,и си личи че е пипано профисионално,няма силикон,няма застъпани гарнитури,няма оръфани болтове и тн,браво колега за добрите клипчета

                      Коментар


                      • #26
                        До: WR domination - синята мания

                        Мой ред е да се похваля с моето возило !
                        Yamaha WR 250.....това е мотора.....като го караш имаш чувството че караш не мотор ами колело, а пък върви като пощуряло . Толкова лесно се кара, че можеш да правиш с него каквото си поискаш. Няма нищо общо с моторите дето са по 400-450 кубика, от него като се кача на някой такъв голям и ми се струва много тежък.
                        Само ауспуха нещо не ме кефи и ще си намеря един хубав от WR или YZ хем ще се поотпуши и ще направи готин глас, че сега като го слушам и все едно слушам 2-т мотор.
                        Ето го и него ->
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Chinela; 26-03-09, 08:15.

                        Коментар


                        • #27
                          До: WR domination - синята мания

                          Хубаво ти е wr-чето,да ти е честито и само добри моменти с негоама защо някой му е лепнал степенката само не ми е ясно(вземи си стандартния размер и някой да ти я направи,имаш уши на рамата кадето се закрепя,не е сложно направи си я)

                          Коментар


                          • #28
                            До: WR domination - синята мания

                            Shifta,направи една снимка на твоята степенка ,че ми омръзна да търся къде да подпирам мотора.

                            Коментар


                            • #29
                              До: WR domination - синята мания

                              Първоначално публикуван от penioprimorsko Преглед на мнение
                              Shifta,направи една снимка на твоята степенка ,че ми омръзна да търся къде да подпирам мотора.

                              Не само снимка ще ти направя колега,ами и ще ти дам и размера че да ти е по лесно......междо другото виж сега тази снимка
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #30
                                До: WR domination - синята мания

                                И аз я имам.Имаше едни джипки и ме щракнаха преди да се поокалям. Твойта степенка правена ли е или купена.Ако можеш прави една -аз плащам и черпя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X