Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За заводските двигатели на Фронтера

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: За заводските двигатели на Фронтера

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    А дали могат да се заменят една със друга защото се оказва, че тази със отделната раздатка е със по-бавни бавни от другата!!!
    Нямам представа, аз съм с X20SE и съм с MSG скорости тоест скоростна кутия и раздатка в едно и да ти кажа съм доволен от мойте бавни. Мисля, че "по-бавни бавни" се постигат със смяна на дифовете.
    0877 83 30 90 - Жоро

    Коментар


    • #47
      До: За заводските двигатели на Фронтера

      Не могат да се заменят. За дългата база СК е 2 пъти по-голяма и захващането е различно.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #48
        До: За заводските двигатели на Фронтера

        Между другото : напоследък взе да ми се набива в очите по Фронтерите ( пък и тук от време на време ) термина Limited. С моите средно- интелигентни познания , включително и по английски се досещам че става въпрос за ограничени серии , но какво точно се има предвид - и то конкретно при Фронтера ? : допълнителни екстри , тунинг , или нещо друго ?
        Все пак предполагам , че така излизат от завода и нямат общо с лепенки от типа на Акула , Стрела , Жило или други приумици на собсвеника .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #49
          До: За заводските двигатели на Фронтера

          Виждал съм ги на моита пише Edition моторът е2.2 DTI16v някои казват че е ISUZO но не сам сигурен.Ако някой има повече информация моля да сподели.

          Коментар


          • #50
            До: За заводските двигатели на Фронтера

            Моторът ти си е чисто Опелско произведение на изкуството. А с Limited производителите обикновено окичват екземплярите с всички екстри за модела, които в стандартното оборудване не са включени.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #51
              До: За заводските двигатели на Фронтера

              Здравейте,изчетох темата с интерес но не успях да си изясня и затова ще помоля ако е възможно напишете кои двигатели са за предпочитане и кои е хубаво да се избягват.Поне на мен информацията ще ми бъде полезна защото почти на 100% съм се насочил към Фронтера.Благодаря.

              Коментар


              • #52
                До: За заводските двигатели на Фронтера

                Избягвай 2,5 ТДИ на VM, Не, че е лош, но е капризен и труден за ремонт и поддръжка. Всички други стават, стига да са читави. И чети и другите теми. Обикновено има доста офтопик, който също е полезен....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #53
                  До: За заводските двигатели на Фронтера

                  Моля ако някои разполага с книга за Опел Фронтера от 1999-2004 ще съм му благодарен да я сподели.Преджарително благодаря!

                  Коментар


                  • #54
                    До: За заводските двигатели на Фронтера

                    Книгата (не само една) я има, но все още нямаш достъп до нея. Пиши какъв ти е проблема.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #55
                      До: За заводските двигатели на Фронтера

                      Здравейте, искам да питам и аз нещо; освен 2,8тди двигателя на Исузу,има ли друг дизел освен него с верига или зъбни колела на ангренажа.Някъде четох , че тия новите 2,2дтл или 2,2 дти били с верига, но като чета обявите пише сменени масла,ремъци,ролки и консумативи,но това го четох и на обява за ОФА 2,8 тди 96 г.Май това само се пише на всяка обява, а нищо не се пипа.Нов съм още и се люшкам между Фронтера и Терано ,като дойде до избор ще търся някой за оглед от Варна или от друг град но не съм решил още.

                      Коментар


                      • #56
                        До: За заводските двигатели на Фронтера

                        Първоначално публикуван от vla Преглед на мнение
                        Здравейте, искам да питам и аз нещо; освен 2,8тди двигателя на Исузу,има ли друг дизел освен него с верига или зъбни колела на ангренажа.Някъде четох , че тия новите 2,2дтл или 2,2 дти били с верига......
                        2,3 TDI на първите Фронтерки и 2,2 DTL (DTI) на Фронтера Б също са с верига! За 2,5 мотора не знам.
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • #57
                          До: За заводските двигатели на Фронтера

                          Преди бях залитнал към Чероки, но се отказах.
                          От доста време чета подфорума за Опел, намислил съм се на Фронтерка.
                          На какво съм попаднал относно горния въпрос -
                          Първоначално публикуван от bez Преглед на мнение
                          ...
                          Затова си мисля, че човека пита за италианския VМ 2.5. Аз поне не съм чул умерена оценка за този двигател - едни го определят ,като страшно трошлив и непригоден за такъв автомобил, други го хвалят. Аз не мога да дам компетентно мнение, само ще кажа ,че мой приятел има Алфа Ромео 164 с такъв двигател, купена е нова и в момента е на 700000 км. По двигателя не е сменяно нищо освен консумативите, разпръсквачи (2 пъти) и няколко комплекта подгряващи свещи.
                          Едно е сигурно - проблеми с ангренаж няма да имаш с този ДВГ, защото задвижването е със зъбни колела.

                          Коментар


                          • #58
                            До: За заводските двигатели на Фронтера

                            Благодаря за отговорите бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #59
                              До: За заводските двигатели на Фронтера

                              Здравейте,

                              Не знам дали в тази тема е похдодящото място за въпроса ми, но за това са модераторите.
                              Как стои въпроса със смяната на двигатели при само два модела ск. кутии?
                              Например ако искам на ОФА ДБ 2,2 X22XE да сменя двигателя с 3,2 V6? До колкото знам 3,2 V6 върви често с автоматична кутия, но онзи ден видях за продан Монтерей с такъв мотор и ръчна кутия.

                              Поздрави,
                              Петър

                              Коментар


                              • #60
                                До: За заводските двигатели на Фронтера

                                Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
                                ....Как стои въпроса със смяната на двигатели при само два модела ск. кутии?....
                                Никак. Ще се вкараш във филм и нищо няма да направиш. Предния диф на 3,2 е почти колкото задния на Патрул ГР. Ако сложиш тоя мотор на стандартните дифове и СК ще ги смелиш на първата разходка.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X