Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотокрос профи и любителски трасета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Мотокрос писти и любителски трасета

    на 3 км.от Ямбол посока Сливен ,има трасе със свободен достъп.Подържано (общо взето) с хубави и технични скокове

    Коментар


    • #17
      До: Мотокрос писти и любителски трасета

      Ето още едно малко трасенце край Самоков.
      Намира се на разклона на пътя за София и Самоковското околовръстно- точно срещу бензиностанцията Шел. Като се идва от София се пада в дясно по пътя за Клисура.

      Има няколко лесни скока и трапци, виражи също и е добра загрявка преди Ридо.

      Като се стопи снега ще го снимам пак и ще сменя снимката:







      Докато карахме ендуро из Стара Планина над Локорско попаднахме на тази доста интерсна кариера край Кремиковци.

      Намира се до селото в посока Лoкорско. Стига се от Околовръстното, подминава се детелината с магистрала Тракия и се отбива на следващия разклон към Кремиковци.

      Има много нива и тераси, почвата е червена, прилича на началото на Ерзберг Забавно място е и Балкана е съвсем наблизо с много пътища и пътечки чак до билата горе. Целият регион е много подходящ за каране, а наоколо има още кариери.




      В дясната част на снимката се вижда следа от мотори през всички тераси...

      Последно редактирано от iassen; 08-03-09, 11:19.

      Коментар


      • #18
        До: Мотокрос писти и любителски трасета

        Още се чудя само как не са я застроили тая писта на бул.България....? А на пистата в Севлиево наистина ли се кара свободно??
        Последно редактирано от KFX7oo; 09-03-09, 16:59.
        Горе главата, дори и да е празна!!

        Коментар


        • #19
          До: Мотокрос писти и любителски трасета

          Има и една доста хубава писта в Монтана, намира се до месността Ръсника. Дължината на пистата е 2,2 км.Има 3 трапеца и още 10 скока, също така около 9-10 виража (да не Ви излъжа)и ролетка! Ако някой се интересува за по-точен адрес на пистата -да ми драсне 1 ЛС!
          Снимки за съжаление няма , но може да се видят части от нея на това видео: http://vbox7.com/play:c9f1bf4e
          Горе главата, дори и да е празна!!

          Коментар


          • #20
            До: Мотокрос профи и любителски трасета

            Някой няма ли снимки от Бобошево? Мисля да я навестя скоро, а никога не съм бил.

            Коментар


            • #21
              До: Мотокрос профи и любителски трасета

              Здравейте,има една писта като се пътува от Сливен към Ямбол по средата на пътя преди разклона за с. Дражево.Намира се отдясно на един баир.Аз не разбирам но има всички детайли като състезанията по мотокрос на които съм ходил.Даже едни момчета от Ямбол често караха там лятото и са много добри,спирал съм да ги гледам вечер.Като гледам това преди да стане писта явно е било военен полигон.

              Коментар


              • #22
                До: Мотокрос профи и любителски трасета

                Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                Някой няма ли снимки от Бобошево? Мисля да я навестя скоро, а никога не съм бил.

                Сигурно имам поне още десет но не мога да ги намеря в момента.

                Коментар


                • #23
                  До: Мотокрос профи и любителски трасета

                  Ботунец до София
                  Намира се в посока към завода Кремиковци до езерото. Като се влезе Ботунец втората пряка надясно.

                  Селско трасе с разнообразни елементи- ролетки, няколко двойни скока, 2 трапеца и виражи, неподържано с песаклива почва. Не е много подходящо за начинаещи. Елементите са с изпилени ръбове и изискват висока скорост за преодоляването им, а трасето е доста изорано. За по-напреднали е забавно Бързо врме там е 1:14 - 1:15 мин.












                  Ето още за трасето: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=3894&page=2
                  Последно редактирано от iassen; 12-04-09, 18:18.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Мотокрос профи и любителски трасета

                    Пасарел - на 35 км. от София в посока Самоков

                    След язовира Пасарел в дефилето се отбива към селото, минава се покрай стадиона, през стопанството и се кара около 1км. по добър черен път нагоре покрай реката. Трасето се намира под скалите в много красива местност.

                    Това е средно по дължина, не много широко трасе, технично за каране с по-ниска скорост. Фигури няма, освен един малък хубав трапец, но върви по много интересен терен с остри падове и изкачвания, ролетки и виражи. Подходящо е за тренировка за каране, и завиване, не толкова за скокове. Почвата е песаклива, има камъни и не се поддържа. По виражите има чисти следи. По-светнати от мен ми казаха , че е трудно за бързо каране, но според мен е забавано и за ненапреднали с падовете и трапеца.

                    За съжеление не можахме много да покараме там и съм снимал само трасето без мотори, но съм сигурен че Жоро ще може да допълни.





                    тука малко над средата на снимката се вижда трапеца...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Мотокрос профи и любителски трасета

                      Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                      Пасарел - на 35 км. от София в посока Самоков
                      Трасето за тренировка на скоци наистина не става, защото не са нещо особено. На места има доста остра денивелация и на едно от тези места се получава хубав скок - на третата снимка се вижда долу в левия ъгъл една по-стръмна част - там се спуска на долу със скок, в горната част се захожда по равен терен и рязко с остър праг се слиза... В този скок се е получил интересен елемент и точно там е едно от важните места за добро време на обиколка.
                      Иначе самото трасе е технично, бавно и натоварващо, особено като се поизрови, а то обикновенно си е все такова...
                      Има хубави виражи.
                      Има и "хубави" камъни
                      Калта му е много добра. Като се накисне хубаво има едно място където начинаещи карачи буквално затъват и там си и остават.
                      При дъждовно време едно дере пресича трасето и на две места се минава през това дере...
                      Единственото кофти е, че при дъжд 3-4 виража се пълнят с вода и неможеш да видиш коловоза.
                      Последно редактирано от Жоро Донечки; 19-04-09, 21:47.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Мотокрос писти и любителски трасета

                        Първоначално публикуван от vendo Преглед на мнение
                        на 3 км.от Ямбол посока Сливен ,има трасе със свободен достъп.Подържано (общо взето) с хубави и технични скокове
                        Пистата до Ямбол - По пътя от Сливен след с. Крушаре се вижда в дясно от пътя.

                        Както казва бате Вендо има 10-12 разнообразни по техника скока -повечето трапци, един двоен и 2-3 единични. Много приятно трасе. На мен като по-начинаещ ми донесе голям прогрес. Скоковете са всякакви по калибър, виражите също са добри, има за всеки по нещо. Почвата е мека-черноземна, при дъжд става яка кал. Трасето се намира от едната страна на полегат хълм. Затревено и красиво е. Обработва се , но рядко и линията е доста очертана и бабунясала, но не е толкова твърда като на Ридо примерно. Ако мине скоро трактор ще стане перфектно. Ямболската бригада е сериозна. Големи пичове са, от тях има много добри карачи. Поздрави и успех на всички.

                        Това е от върха на хълма



                        От към пътя



                        Този е много приятен скок след завой, има един почти същия, но двоен.


                        Вендо в действие




                        На връщане минах през Иганово.

                        От София по подбалкана преди Сопот се намира селото и от центъра се качва по бетонен път към планината , след което около 1,5км. офроуд се стига до трасето.

                        За съжеление пристигнах късно и валеше и снимката е много мътна, но успях да направя 2 обиколки на тренировките за съзтезанието.
                        Трасето е натурално, необработвано, песакливо с 4-5 единични скока без попивки. Има доста бабуни, но е интересно заради пясъчните завои. Там се провежда традиционно мотокрос съзтезание- събор.



                        В Ямбол ми казаха, че има обработвано и много добро трасе в Айтос, но дано успея друг път да отида да покарам и на него.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Мотокрос профи и любителски трасета

                          Лесново- Тренировачно суперкрос трасе на MG Racing

                          Това е ново трасе. Абсолютно изкуствено, изградено на равна поляна на територията на летище.

                          Достъпът не е свободен. Отборът го ползва за тренировки! Трасето е заградено.

                          Много добро трасе с около 15 разнообразни фигури, от които: ролетка, 10м. трапец, 3-4 двойни скока, 2-3 единични и още... в същност единственото, което липсва от фигурите на суперкроса е троен скок. Подходящо е и за по-начинаещи, но предполагам е забавно и за напреднали. Много технично трасе. По времето, когато бях там още не беше съвсем завършено, но много добра работа на екипа на MG Racing. Поздравления.

                          Ето го главния виновник за съоражението ММ (трапеца е правен по негова мярка : )


                          Тук гони младите надежди на отбора ...има още да потренират



                          Ролетката, която за мен беше най-трудния елемент по трасето.




                          и това е гледката към големия трапец на тръгване.



                          още за трасето : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=43888&page=4
                          Последно редактирано от iassen; 03-05-09, 14:21.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Мотокрос профи и любителски трасета

                            Ето едно интересно пособие , на което попаднах:
                            Уики карта
                            Като напише човек мотокрос излизат разни писти из Европа и БГ. Ще добавя и тези, които съм описал в тази тема.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Мотокрос профи и любителски трасета

                              Сьжелявам че все още сьм нов учасник и не мога да ви кача снимки но ще випредложа и аз няколко трасета
                              1Благоевград зимният период много от сьстезателите по мотокрос използват трасето за тренировки
                              2 Иганово
                              3 Слатина
                              4 Васил Левски - Карлово
                              5 Елена - тази година беше проведен крьг от РШ - мотокрос много добро трасе
                              6 Аитос
                              7 Девня
                              8 Аксаково- Варна
                              9 Мездрея
                              10 Хисаря - провеждат се Тр сьстезания трасето е песакливо
                              11 Ботунец - близо до София
                              12 с Стефаново -обл Перник в момента се изгражда трасето може да се тренира
                              13 Порои - намира се до Сльнчев Бряг
                              14 Калофер
                              15 Ямбол

                              Коментар


                              • #30
                                До: Мотокрос профи и любителски трасета

                                Първоначално публикуван от MONI RACING TEAM Преглед на мнение
                                ..................
                                1Благоевград зимният период много от сьстезателите по мотокрос използват трасето за тренировки
                                ................
                                Ето една снимка от Уики картата.
                                Прикачени файлове
                                2 stroke power

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X