Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със спирачна помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със спирачна помпа

    Здравейте,
    Имам проблем със спирачната помпа. В единия кръг няма налягане ( на предните колела). Педала потъва до долу и като го натисна рязко повлича задните гуми. Трябва да сменя помпата но се оказа трудно да намеря нова. Предлагат ми или втора употреба или ремонтен комплект. Има ли смисъл да купувам ремонтния комплект и да се прави или да сменям цялата помпа ? Pajero II 2.8 tdi 99-та година. Колата е с абс.

  • #2
    До: Проблем със спирачна помпа

    Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
    Има ли смисъл да купувам ремонтния комплект и да се прави или да сменям цялата помпа ? Pajero II 2.8 tdi 99-та година. Колата е с абс.
    Има смисъл, ако си разглобил първо помпата и си проверил вътрешните повърхности за надирания.
    Втората употреба, ако не е работила дълго време ще е в още по-лошо състояние.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със спирачна помпа

      За втора ръка няма гаранция,какво взимаш-може да е по зле от твойта,най-добре е да е новичка.
      Тук в София ги има.
      Ремонтният комплект спасява положението донякаде, но ако спирачният цилиндър има овал,няма да изкара много....ако няма износване-караш и пееш.

      П.П-С колегата Пажеровод сме писали заедно.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със спирачна помпа

        Глупава идея ма да си кажа.

        Мойта преди време не ми харесваше как спира.Проверих колко е ремонтен комплект и ми искаха около 70 кинта.Цялата помпа нова я намерих за 120.Ако е подобно положението не си заслужава мьките.

        И кажете от какво става тая помпа да ви кажа на колко се намира извьн пределите на Родината.После зависи колко е на зор човек и колко му се чака.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със спирачна помпа

          Връзката е преманата по молба на собствениците на сайта
          Това няма да го коментирам.


          Разпределителя има ли тая кола?Да не е отворил само задния крьг и проблема да не е в помпата?Че гледам едни разпределители по 1100$ тук и почва чак мен да ме сьрби.



          Сори,просто опит да помогна.
          Последно редактирано от Daniel; 05-05-17, 08:15.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със спирачна помпа

            Утре ще разглобя помпата да проверя за язви или други наранявания. Звънях до няколко фирми в София и неможах да открия нова помпа. Ремонтен комплект намерих за 100 кинта, което е много според мен. АКо имате идея от къде мога да намеря нова помпа на разумна цена казвайте да купувам и да сменям.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със спирачна помпа

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Това няма да го коментирам.


              Сори,просто опит да помогна.
              Има за какво да съжаляваш Само ни дразниш. При нас на тази цена е ремонтният комплект...
              Последно редактирано от Daniel; 05-05-17, 08:15.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със спирачна помпа

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Има за какво да съжаляваш Само ни дразниш. При нас на тази цена е ремонтният комплект...

                Едно време зареждах рибарите с макари,сега ОФФРОУДА с помпи ли да почвам


                Тия приемат и ПЕЙПАЛ,че и пращат по чужбина ако правилно помня.А и да не са тия другите пращат.Аз така 3 коли подьржам,спре ли ми нета и трьгвам пеша.

                И не е само помпи,и гуми от по интернет пазарувам и пак ми е по-евтино.


                Сори за ОФФа.Долу в друга тема има леко обяснено как се пазарува по интернет.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със спирачна помпа

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Разпределителя има ли тая кола?Да не е отворил само задния крьг и проблема да не е в помпата?Че гледам едни разпределители по 1100$ тук и почва чак мен да ме сьрби.



                  Сори,просто опит да помогна.
                  Има регулиращ клапан (LSPV) изчетох една тема за това LSPV и то регулира притока на течност към задните колела при мен задните са ок предните няма никой

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със спирачна помпа

                    Преди 2-43 години брат ми беше ремонтирал някъде помпата на едно фиатче. Имаше елипсовидно износване на цилиндъра. До колкото разбрах са я шлайфали до цилиндър, след което са направили гумички по поръчка за новият размер на цилиндъра. Ще говоря с него и ще пиша координати. Цената не я помня, но със сигурност не беше кожодерска. Колата до ден днешен спира като змей
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със спирачна помпа

                      Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                      Има регулиращ клапан (LSPV) изчетох една тема за това LSPV и то регулира притока на течност към задните колела при мен задните са ок предните няма никой

                      Ми така е,като чета по 15 теми на куп.Моята задните ги изпускаше,някакьв клапан при АБС май беше,не помня.И той струваше колко половината кола.

                      Рови за нова помпа и не се занимавай с каскади.От Англия пратка идва за 3 дни до Бьлгария

                      Кьсмет ти желая
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем със спирачна помпа

                        Намерих помпа ( нова) поръчах я утре ще е при мен и ще я монтирам. После ще пиша за резултата.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем със спирачна помпа

                          Проблема е решен. След смяната на спирачната помпа и цялостна смяна на спирачната течност спирачките са като нови

                          Благодаря за мненията.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем със спирачна помпа

                            Цифрата им дай да знаят да не си играят с гумички.Колко ти стьпа цялата далаверка и каква е помпата?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със спирачна помпа

                              Цена на помпата 130 лева. Непомня марката но не е оригинална. Беше комплект със пластмасовото казанче.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X