Обява

Свий
Няма добавени обяви.

660 000 километра без смяна на масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: 660 000 километра без смяна на масло?

    Говориш за двигател МАК.Ама аз съм свидетел на двигател на Шкода Европа която кара 500.000 само с доливане преди да я продадати то с какви масла се сещашБожа работа
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #47
      До: 660 000 километра без смяна на масло?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      В половината български автопарк, маслото в скоростите е на над 100000км, даже и да има пробка. Нали върви...

      В скоростните кутии маслото е малко по-лесна задача - няма го химическото натоварване (изгорели газове, конденз), а температурите обикновено са по-ниски.
      Да де, ама колегата е изумен, че на дачия маслото на скоростите не се сменя!!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #48
        До: 660 000 километра без смяна на масло?

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Да де, ама колегата е изумен, че на дачия маслото на скоростите не се сменя!!

        Сметната е да клекне до 100 000 километра преди да и клекнат скоростите


        Те и 722.6 така го смятаха от Мерцедес па после елате да ви го сменим,че троши кутията.Баварците и те така бяха ако не се льжа,сега Дачия се пробва
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          До: 660 000 километра без смяна на масло?

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Това с гасенето и как се кара и то е много важно. В статията говорят за САЩ ТИР каран по САЩ магистрали. Чувал съм, че карат постоянно, спират само да зареждат. Бъзикат тахометри, 2ма шофьори, камиона не спира. Същия този мотор, ако го сложиш на боклукчийски камион, които прави по 20 метра и спира едва ли ще изкара толкова. Въпреки всичко километрите са впечатляващи за мен. Най интересното е, че износването си е в норма.
          .Тахометри в щатите няма,използват се пътни листове,наречени лок бук,с една дума можеш да си ги подменяш както ти е кеф.

          Коментар


          • #50
            До: 660 000 километра без смяна на масло?

            Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
            .Тахометри в щатите няма,използват се пътни листове,наречени лок бук,с една дума можеш да си ги подменяш както ти е кеф.
            Опаа, лъгали са ме тогава. Преди 9 години се запознах с едни момчета в Чикаго. Бачкаха за някаква българска компания. Говореха, че работели по двама, единия спи отзад, другия кара. Тира не спирал. Имало една пластмасова кретенийка, която записвала часа и скоростта та се налагало да я бъзикат, защото нямали право да карат по толкова. Това съм запомнил. Най ме втрещи това, че тира наистина със дни не спира. Разкачат едното, закачат другото и пак gas. Плащало им се на миля та за това такъв зор. При тези темпове на каране нищо чудно, че се чудят какво да сипят в мотора, само и само да не го сменят често.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #51
              До: 660 000 километра без смяна на масло?

              Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
              . Още повече че Мак е с двигател Волво, който е един от най-здравите двигатели при тежките машини.
              Дублирало ми се е мнението от вчера.
              Последно редактирано от hamilton; 19-02-09, 11:06.

              Коментар


              • #52
                До: 660 000 километра без смяна на масло?

                Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                И аз имам приятел, който на времето си караше Алекото само с отработено масло - вярно беше със сменен двигател Перкинс, но го беше направен с ливт и броня под двигателя и го ползваше за жип. Двигателя искара над 200 к км.
                Адаш , този двигател трябва да го вдигнат на пиедестал тогава
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #53
                  До: 660 000 километра без смяна на масло?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Адаш , този двигател трябва да го вдигнат на пиедестал тогава
                  Лично съм виждал УАЗка с преработено масло в двигателя мина 100000км. без проблеми и си върви все още. За този пробег не е сменяван масления филтър.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #54
                    До: 660 000 километра без смяна на масло?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Аз пък мисля, че оборотите сами по себе си нищо не значат. 2500 при ход на буталото 80мм или 1300 при ход на буталото 150мм - кое дава по-големи скорости на буталото?
                    За буталата си прав , ама коляновия вал и съответно биелните лагери при 1300 работят почти с 50% по-дълъг живот при този пример.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #55
                      До: 660 000 километра без смяна на масло?

                      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                      Лично съм виждал УАЗка с преработено масло в двигателя мина 100000км. без проблеми и си върви все още. За този пробег не е сменяван масления филтър.
                      Неее , примера беше за Перкинз . Трябва да е правен в заводите на Мерцедес , та да издържи 200 000 ...че и като джип ...абе бетер мотокар
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #56
                        До: 660 000 километра без смяна на масло?

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Сьщите марки ги караме в морето,сьщите мотори сьс сьщото масло.Смяна межди 100 и 300 часа.
                        Шашкаш ме с обема на картера на тоя машини.15 галона са грубо 50 литра масло,а ние толкова вадим от по-големи мотори като задьлжително трябва да е с големия картер.

                        И май си в бизнеса - четох в темата за урагана Катрина и ако не се льжа ти си карал тук.Пусни ми кьде мога да видя каква вместимост вади картер на кой да е тукашен тир.



                        Карал съм и продължавам да карам.Цялата смяна ти е 15-16 галона в това число и филтрите,а те са два или три в зависимост от модела двигател.Немога да намера линк с данни за вместимост,но в който и да е тракстоп да питаш,ще ти кажат,около Сан Диего са дефицит.

                        Коментар


                        • #57
                          До: 660 000 километра без смяна на масло?

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Опаа, лъгали са ме тогава. Преди 9 години се запознах с едни момчета в Чикаго. Бачкаха за някаква българска компания. Говореха, че работели по двама, единия спи отзад, другия кара. Тира не спирал. Имало една пластмасова кретенийка, която записвала часа и скоростта та се налагало да я бъзикат, защото нямали право да карат по толкова. Това съм запомнил. Най ме втрещи това, че тира наистина със дни не спира. Разкачат едното, закачат другото и пак gas. Плащало им се на миля та за това такъв зор. При тези темпове на каране нищо чудно, че се чудят какво да сипят в мотора, само и само да не го сменят често.
                          Всичко,което са ти казали е така с изключение на тахографа,там пада зверско каране,самия аз карам за двама и ако има тахограф би било почети невъзможно,но не си мисли че няма контрол,всяко едно ченге при по задълбочена проверка може да те хване,че си излъгал/слава богу не се втелясват/.При влизане в щата има "weigh station" или "port of enrty",който е оборудван с инфрачервени камери,които те записват независимо от метереологичните условия.На него му е достатъчно да ти вкара вин номера на камиона/на всеки камион е залепен с големи лепинки отстрани на кабината/в лаптопа си и да ти изкара къде си бил и кога си минал.Но слава богу рядко го правят/не им се занимава/.

                          Коментар


                          • #58
                            До: 660 000 километра без смяна на масло?

                            ОФФ от темата - свирни като идваш кьм Сан Диегото,бирата от мен.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              До: 660 000 километра без смяна на масло?

                              Сега прочетох темата. Карам джипа си с такова масло, 10W40, дават му смяна на 20 000 майла, но монтьора ми е казал да не лежа на това и да го сменям с нормален интервал. По принцип ниво на масло не проверявам и явно не е голям разхода, но с минералния мопар, който го препоръчват 5W30 и 10W30 нямам проблем, сменям го на 5 000 но отделя черен нагар по капачката. Ще видя сега как ще е и ще докладвам, но съм го сложил само преди месец и не карам много така, че не очаквайте скоро резултати.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #60
                                До: 660 000 километра без смяна на масло?

                                Първоначално публикуван от КОКО Преглед на мнение
                                Максималните обороти на съвременните дизелови камион са максиум 1800.Не ги сравняваите с джипове и леки коли.Един от факторите за дългата смяна на маслото са оборотите.Вярвам и е възможно да се минат тези километри.
                                Е в това е тайната, малкото обороти.Но ако има турбина, а най-вероятно има тя си се върти и натоварва маслото, така че се иска от него да е добро!
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X