Обява

Свий
Няма добавени обяви.

660 000 километра без смяна на масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 660 000 километра без смяна на масло?

    Ааа, щом е Паджеро - може!

    Аз пък не го вярвам това за 660000-те км! На нашите пикливи дизели, при положение, че им угаждаме с маслото, им препоръчват 100 (сто) пъти по-малък пробег между смените. При толкова километри в картера ще има кал и сгурия, а филтърът ще е станал на паве още на половината.
    Иначе по рекламите сме виждали двигатели да работят въобще без масло, даже без картер, че даже и с маркуч им пръскат вода по биелите...

    Коментар


    • #17
      До: 660 000 километра без смяна на масло?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      А със по-редовни смени може да изкара доста повече. Познавам един с вехт ТИР не е МАК а Скания ,на около 1.5 милиона. Вярно пропушва докато запали, но после върви.

      Тука говорим за двигател, които след всички тези километри е работил и след разглабянето е установено че има същото износване като двигател каран с обикновен интервал на смяна на маслото. На мене ми се вижда множко, но пък ме съмнява да лъжат. Досега останалите компании да са ги подкарали в съда, ако беше лъжа. По въпроса със замръзналата нафта търсих добавка и като едно от най добрите пак тази фирма...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #18
        До: 660 000 километра без смяна на масло?

        [quote=Паджеровод;641501]. При толкова километри в картера ще има кал и сгурия, а филтърът ще е станал на паве още на половината.

        За филтъра пише, че си бил инсталирал ей това на снимката. Филтри май е сменял.

        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          До: 660 000 километра без смяна на масло?

          Филтри е сменял и химически анализ на маслото е правено редовно,но БЕЗ ДА СЕ СМЕНЯ МАСЛО.

          Ако е карал и синтетични филтри и сьвсем ще му повярвам.И за да го пишат е така,това не е случайна фирма,зьб и имат много компании - ако това не е вярно да се нареждам и аз на опашката пред сьдилището,и за мен ще има дял.

          Лошото е,че не правят филтри за всики коли,а аз преправка на оригиналния филтьр няма да правя само за едната идея.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            До: 660 000 километра без смяна на масло?

            Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
            Karah навремето едно Паджеро и трябваше да го убием ! изкара с едно масло около 30000 без проблем !
            Накрая го източихме маслото и наляхме вода и си работи двигатела без грижи към час !
            Накрая ни дожеля и пак му наляхме старота масло
            Виж ми окото
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              До: 660 000 километра без смяна на масло?

              Един познат (бог да го прости) години наред караше жигулката си с отработено масло. Дебнеше ме кога ще сменям маслото на някоя от колите и търчеше с тубичката да го събира. Жигулата вървя до последно и след смъртта му я продадоха на някъв циганин. Та нищо чудно и тоя ако е сменял филтрите и е доливал да изкара 400 000 мили.

              Коментар


              • #22
                До: 660 000 километра без смяна на масло?

                И аз имам приятел, който на времето си караше Алекото само с отработено масло - вярно беше със сменен двигател Перкинс, но го беше направен с ливт и броня под двигателя и го ползваше за жип. Двигателя искара над 200 к км.
                sigpic

                Коментар


                • #23
                  До: 660 000 километра без смяна на масло?

                  Не виждам причина да не стане.

                  - Каква е вместимостта на маслената магистрала на въпросната машина ?

                  - Какви са филтрите ?

                  - Колко често се гаси двигателя на тоя Мак ?

                  Ако отговорите са голяма/читави/рядко - не виждам грам причина да не стане. Те на тия щуротии и гумите им държат стотици хиляди километри
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    До: 660 000 километра без смяна на масло?

                    Това с гасенето и как се кара и то е много важно. В статията говорят за САЩ ТИР каран по САЩ магистрали. Чувал съм, че карат постоянно, спират само да зареждат. Бъзикат тахометри, 2ма шофьори, камиона не спира. Същия този мотор, ако го сложиш на боклукчийски камион, които прави по 20 метра и спира едва ли ще изкара толкова. Въпреки всичко километрите са впечатляващи за мен. Най интересното е, че износването си е в норма.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #25
                      До: 660 000 километра без смяна на масло?

                      Филтри Доналдсьн

                      http://www.amsoil.com/products/donaldson/index.aspx

                      МАКа не го знам колко масло сьбира,но поне едно 5 галона ще влязат вьтре.

                      Другото което е,че са знаели какво става,не е случаен камион от улицата хванат и да го разчекнат за проба.Правени са анализи на маслото,смяна на филтрите,подготвена машина с филтри...............и не ми се вярва да са я карали на спре/трьгни из града.Това е карано из топлите магистрали на Щатите ми се струва.

                      Идеята ми беше да покажа,че има масла и добавки за които не всички са чували и които са на пазара от доста дьлго време,продукти които са се доказали като едни от най-добрите за парите си,но забурани в тьмния ьгьл на масларите.

                      За идея само - има сравнителни таблици между това масло и маслото което карам на моите коли.Бие ме и то по всички показатели.Лошото на АМСОЙЛА е,че го няма на всяка крачка за разлика от МОБИЛ 1 каквото карам.И поне го няма и поне ме бие и поне на моето му дават смяна на 15 000 мили сьс синтетик филтьр аз го карам само 7 или макс 8 ако го пропусне жената и сменям.Нека си ме бие,намерение да карам 1 000 000 с тази кола нямам,НО понеже темата произлиза от темата за Политрон ви казвам,че имам ли проблем с дадена кола и наложи ли се да ползвам добавки за скорости да речем пьрвото нещо което ще сипя вьтре е АМСОЙЛ
                      Е няма да е на колата за дьльг пьт,но за проба става.Та дали е вьзможно да работи Политрон или АМСОЙЛ за мен е вьзможно.Може не всичко при дадена марка да е чиста монета,но аз поне в масла и добавки вярвам

                      Вярвам и вьв филтри стига фирмата да прави за нормални коли,но повечето са дрьпнати и се налага да карам оригинал.Какво общо има това???Ми има ли синтетик филтьр за МОБИЛа ще го карам поне 10 000 мили,а не само 7.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        До: 660 000 километра без смяна на масло?

                        Според мен е от съществена важност. Ловя бас че и ги е навъртяло за относително малко време тия мили, и че почти не е гасен.

                        При мен има един дилър на Кавазаки, който си държи на стената, редом със спечелените купи, едно благодарствено писмо.

                        Писмото е от някакъв пожарникар, който е работил по разчистването на развалините от Близнаците. Когато става патакламата всеки гледаше как да помогне, и въпросният дилър им беше дал едно кавазаки Mule, дизел, старата кабина тая ръбестата, да помага при разчистването.

                        От писмото съм запомнил няколко пасажа. Единият от тях беше "вашата машинка ни свърши неоценима работа, понеже в началото беше единствената машина способна да лази по развалините и да тегли генераторите. По-късно направихме пътеки и алеи, но и те по принцип си бяха тесни за пикапи, и до края си местихме генераторите с муленцето".

                        Другият пасаж който съм запомнил беше "за годината която прекарах на обекта, нямам спомен да съм виждал машинката загасена, нито имам спомен по нея да е правена някаква поддръжка. Новата смяна застъпваше, старата слизаше от седалката и новата смяна сядаше. Никой просто не се сещаше да го гаси, а работа имаше в изобилие".

                        Та при положение че някаква такава въшка може да издържи на такъв гърч в продължение на една година, не виждам причина голям читав и правилно експлоатиран двигател да не се справи. Но си признавам че си е постижение все пак.

                        А за другото - да, функцията на всяко читаво масло е именно тази, да пази
                        Парадоксът е проверка може да се направи само нарочно, а не случайно...

                        В смисъл, маниака хем сипва най-най-най-наточеното масло, хем го сменя по-рано. Аз поне съм такъв. А този който прескача смени, прескача и качеството. Сипва каквато боза има, казва си "е, ще го сменя по-рано", и като дойде време за смяна вече отдавна му е кристализирало в главата че бозата с която кара си е съвсем читаво масло, а и той нали е долял междувременно, то е все едно да го е сменил, и тъй нататък.
                        Последно редактирано от Goblin; 18-02-09, 03:02.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          До: 660 000 километра без смяна на масло?

                          http://www.synthetic-solutions.com/gray.htm

                          Нямам идея,но ме сьмнява на шестак мотор 400 коня да е повече от 6 галона.Те на тия им слагат мальк картер или поне на повечето.Подобни мотори караме в морето,там сме с поне 30% по-голям картер.


                          И това за интервала си прав.Карали сме Катерпилари на които им дават нормална смяна на масло след 500 часа работа,но при химически анализ стана ясно,че само филтри са сменяни,маслото беше на дупе 15/40 минярал.По наши предположения не беше сменяно 6 години,моторите имаха 1600 единия,другия 2100 ако правилно помня.Други мотори обаче,4 пьти по-яки от тоя миксер

                          За генератори или дребни моторетки в условията които описваш е ясно,че работят,но не е ясно както го разглобят какво става вьтре,от това мотор става ли или няма да изкара следващата зима.
                          Това лято карах Ц30 Катерпилари 1100 коня бройката,смяна на масло всеки 100-макс 150 часа.След 1000 часа при химически анализ на маслото дадоха норми като на нов мотор.Сигурен сьм,че може да им сменяме маслото и на 500 часа,но не сьм сигурен ако ги отворим после какво ще е вьтре.
                          Генератора обаче който вьртях се сменяше на 250-300 часа или грубо 2 седмици.Това и след 30 000 часа ще е като ново вьтре - постоянна работна температура,постоянни обороти,минимална разлика в натоварването.............

                          Тук идеята е да се покаже как дадено масло пази мотора след над 600 000 километра пробег.Не твьрдя,че няма друго масло което да не го постигне това,но за друг такьв случай аз поне не се сещам.Ако намесим и анализите или сравненията на АМСОЙЛ с други марки масла и ще трябва да ходя да си сменям маслата на всичките коли,няма да мога да заспя от мька.
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 18-02-09, 03:25.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            До: 660 000 километра без смяна на масло?

                            За маниака си праваз тьрся синтетични филтри за моите мотори,но няма и няма,а хартиен аз поне не карам повече от 12-13 000 километра.Мога да го карам маслото и 12 като на всеки 6000 мили да сменям филтьра ма аз като отворя капака и като развия филтьра и вече маслото е потекло в кофата.

                            Това за коли които си ги глезя,на Нисан Патрул в Бьлгария сьм сменял на 30 000 километра,но като отворихме да сменяме филтьра и му излезе само елемента,а хартията беше станала все едно от WC сьм я вадил.


                            Това е и едната от причините да не карам АМСОЙЛ - няма синтетика филтри за моя модел.Ако има минавам на 7 000 смяна на филтьр с 15 000 смяна на масло.Да ма няма радост за бедняка.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              До: 660 000 километра без смяна на масло?

                              Асене .... не се впечатлявай толкова ....
                              Лично съм виждал на едно Тико ( три цилиндъра, 0,8 литра, няма и 50 к.с.) ... беше служебно ... тоест, който го хване.. той го е ..
                              Та идва шефа и вика: дай да сменим маслото ...
                              Питам, кога е сменяно за последно, преди колко километра ...?
                              Той ... ами .... вие предния път ни се карахте, че караме по 30 000 км. и ни направихте сервизна книжка ..... вътре трябва да пише.
                              Отварям, гледам ..... .... 68 000 км.
                              Щеката едвам го лови. Черно, гъсто, лепкаво.

                              Питам аз ... блещя се ... той:
                              Абе то по едно време бях хванал едни от моите да развиват жилото на километража и ...... "да я ползват за лични цели" ....

                              Та ... не е ясно точно на колко е била но поне 75 000 км. .... с една смяна на масло и филтър!
                              После ми беше интересно и я следях .... като стана на около 500 000 някаква кака я обърна и ......

                              А това с огромния пробег беше малко след 100 000км.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • #30
                                До: 660 000 километра без смяна на масло?

                                За мен интересното в случая е измерването на износването на тоя мотор.Ако му пуснеш една тьрсачка по модел на мотор и ще видиш много снимки както и докИменти на това колко и какво е било износването на мотора.

                                Е те това ми е интересното на мен,а иначе ако ти кажа как Мексиканец кара лодка дето е на договор при него за 6 години и се ползва за лодка под наем Тикото ще ти се стори като фиррмена кола на сервиза.От 7 галона нормално масло вадим 3 и то след като сме развьртели трансмисията на 40 градуса жега,че да изтече нещо.Не масло,а просто нещо,кво ще да е само да не е вьтре


                                Виждал сьм и мотори Янмар / морско Нисанче / на по 100 000 часа и пердашат без проблем.Говоря за миксери по 40-60 коня 3 или 4 цилиндрови карани с масло минерал.

                                Никога обаче не сьм правил проверка колко и какво е износването на такива мотори.Химически анализи ДА,смяна на масло преди продажба на лодки / е де,голяма работа сега,подробности някакви /сме правили,рьчкане на стари дизели и после лаборатория ДА..............но половин милион с едно масло и после да е в нормите за мотор с тия километри те тва ми е интересното.





                                И да живей Политронна половина да са колкото АМСОЙЛ им свалям шапка.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X