Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маншон на външно каре за фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маншон на външно каре за фронтера Б

    Здравейте,

    Търся приемлива алтернатива на оригиналния маншон.
    В търсачката всички резултати с изключение на един коментар на stam се касаят за ОФА. Там темата е за закупуване на фронтера Б http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E+%EA%E0%F0%E5
    и той пише, че става маншон от опел корса на фирмата "Спидан" за 12лева вместо 160. Не знам дали въпросната фронтера е къса или дълга база коя година модел е и дали това има значение или всички Б са с еднакви маншони. Моята се води модел 2001, нищо че е произведена през октомври 2000г.
    Ще сменям всички масла и днес я вдигнах да врътнем гумите за да съм сигурен за наличието на шпер. Хубавата новина е, че имам, лощата е че маншона на карето до предно ляво колело беше скъсан.
    И без това маслата и филтрите ще са прилична за мене сума, тази екстра с маншона направо ме довършва.
    За съжаление нямам вариант да взема скъсания маншон и да обикалям, затова моля ако някой е извършвал въпросната манипулация да сподели как и с какъв маншон се е справил.

    Поздрави!
    Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

    Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

  • #2
    До: Маншон на външно каре за фронтера Б

    Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
    Здравейте,

    Търся приемлива алтернатива на оригиналния маншон.
    В търсачката всички резултати с изключение на един коментар на stam се касаят за ОФА. Там темата е за закупуване на фронтера Б http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E+%EA%E0%F0%E5
    и той пише, че става маншон от опел корса на фирмата "Спидан" за 12лева вместо 160. Не знам дали въпросната фронтера е къса или дълга база коя година модел е и дали това има значение или всички Б са с еднакви маншони. Моята се води модел 2001, нищо че е произведена през октомври 2000г.
    Ще сменям всички масла и днес я вдигнах да врътнем гумите за да съм сигурен за наличието на шпер. Хубавата новина е, че имам, лощата е че маншона на карето до предно ляво колело беше скъсан.
    И без това маслата и филтрите ще са прилична за мене сума, тази екстра с маншона направо ме довършва.
    За съжаление нямам вариант да взема скъсания маншон и да обикалям, затова моля ако някой е извършвал въпросната манипулация да сподели как и с какъв маншон се е справил.

    Поздрави!
    Просто като идея. Звънни на Лозан да ти премери карето ( не може да няма някоя разглобена ). И с резултата влизаш в магазина и мериш. Аз си мисля, че не би трябвало да са различни от на А-то. Ако е така имаш много алтернативи и все са под 30 лв.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: Маншон на външно каре за фронтера Б

      Здравейте,

      Тъкмо се връщам от Лозан. Сменихме маншона на външно каре и разни други манипулации. Маншона го купихме от "Козлодуй", на фирмата GKN за пасат и ауди и струва петнадесетина лева. Пасна идеално! После докато бяхме в гаража, той ми даде кутия от маншон за форд на същата фирма, който става за фронтери с двигател 2.0. Цената му е същата. За оригиналния маншон в моя случай ми обявиха цени от 160-180 лева.
      Прилагам снимки на кутиите. Номер 300313 е за фронтера с двигател 2.2DTI къса и дълга база, а номер 300353 е за фронтера с двигател 2.0.
      Дано да съм полезен с инфото.
      Благодаря на fanatic, че ме насочи към Лозан и на neshko, дето ми описа къде се намира .

      Поздрави!
      Прикачени файлове
      Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

      Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

      Коментар


      • #4
        До: Маншон на външно каре за фронтера Б

        И от Опел Вектра Б става....
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #5
          До: Маншон на външно каре за фронтера Б

          Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
          Здравейте,

          Тъкмо се връщам от Лозан. Сменихме маншона на външно каре и разни други манипулации. Маншона го купихме от "Козлодуй", на фирмата GKN за пасат и ауди и струва петнадесетина лева. Пасна идеално! После докато бяхме в гаража, той ми даде кутия от маншон за форд на същата фирма, който става за фронтери с двигател 2.0. Цената му е същата. За оригиналния маншон в моя случай ми обявиха цени от 160-180 лева.
          Прилагам снимки на кутиите. Номер 300313 е за фронтера с двигател 2.2DTI къса и дълга база, а номер 300353 е за фронтера с двигател 2.0.
          Дано да съм полезен с инфото.
          Благодаря на fanatic, че ме насочи към Лозан и на neshko, дето ми описа къде се намира .

          Поздрави!
          Това е ценна информация. Скъсах маншон наскоро, смених го с оригинален (уж) за 170лв. и след по-малко от 1000км пак е скъсан. Може ли малко насока от кой магазин на Козлодуй да търся 300353 за мойта колица - 2,0, КБ?

          Благодаря!
          Светът на Владо

          Коментар


          • #6
            До: Маншон на външно каре за фронтера Б

            Как сме сменя маншона? Трябва ли да се вади вътрешното каре от дифа и полуоската от главината? Карето разглобява ли се?

            Свалял съм полуоските, но не съм обръщал внимани маншона как се нанизва, затова моля за съвет. Благодаря!
            Светът на Владо

            Коментар


            • #7
              До: Маншон на външно каре за фронтера Б

              колеги на скоро сменях маншоните на фронтера б 2000г дизел ,интересното беше че стария маншон се реже и на негово място се слага маншон който беше около 15лв. през нещо като фуния на който се нанизва маншона и се вкарва без да се сваля полуоската и без да се разглобява карето.минал съм около 7000км засега проблеми няма.

              Коментар


              • #8
                До: Маншон на външно каре за фронтера Б

                Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                Това е ценна информация. Скъсах маншон наскоро, смених го с оригинален (уж) за 170лв. и след по-малко от 1000км пак е скъсан. Може ли малко насока от кой магазин на Козлодуй да търся 300353 за мойта колица - 2,0, КБ?

                Благодаря!
                Аз намерих за Фронтера Б (300313) в един магазин на ул."Козлодуй". Предполагам, че имат и за твоята, защото имаха доста на GKN. Като се движиш от бул."Мария Луиза", подминаваш ул."Раковски" и веднага вдясно. Магазина е със синя дограма или нещо такова. На стъклото пише GKN. Моите ги взех 12лв бройката. За смяната ми взеха 80лв. Свалиха всичко, за да ги сменят. И карето се маха. А маншончето си пасна перфектно. Да видим колко ще изкарат.
                И на мен в Булвария ми обявиха 170лв. Луди са тия, лудиии.

                Коментар


                • #9
                  До: Маншон на външно каре за фронтера Б

                  има силиконови маншони на около 15-25 лв. само трябва да видите какъв ще пасне по размер.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    До: Маншон на външно каре за фронтера Б

                    Абе има, ама никой не ги хвали .... Досега никой не е изкарал повече от 2-3 000 с тях ...
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маншон на външно каре за фронтера Б

                      Искам да посъживя тази стара тема с едно питане за маншони.

                      Има една фирма, която прави полиуретанови маншони.

                      Трябват ми обаче размери за маншона на каретата, както и тези вътрешните към скоростната кутия. Днес ще меря със шублера, ако остане време.

                      И още едно питане:

                      Маншоните на полуоската към скоростната кутия са хванати добре от вътрешната част, но и двата си седят ей така от външната. Това нормалното им положение ли е, или от двете трябва да са стегнати със скоба?!

                      Какво мислите за този вариант?
                      Последно редактирано от CarTest™; 23-10-13, 15:30.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маншон на външно каре за фронтера Б

                        И аз да се включа в темата - маншоните на бензиновите ( 2.2 ) еднакви ли са с тези на дизеловите?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Маншон на външно каре за фронтера Б

                          Понеже не получих отговор, направо отидох в магазина по-горе - на Козлодуй 35 се намира, телефон 0876 800 666. Няма да давам името, за да не излезе че правя реклама нещо. Външното каре изглежда добре, днес ще се монтира, май същото ще стане и за вътрешно. Пичовете от магазина имат мерките на каретата от някъде, казаха че размерите са сходни, вътрешното просто е по-дълго с 2 мм. До колкото разбирам няма разлика чежду бензин и дизел. Взех 2, по 15лв, ако стават наистина и за вътрешни ще взема още 2. Ще се пробва. Оригинални не намерих за сега.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Маншон на външно каре за фронтера Б

                            Маншоните стават и за вътрешни и за външни!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Маншон на външно каре за фронтера Б

                              Да посъживим малко темата.
                              Някой наскоро слагал ли е въпросните GKN 300313 на ОФБ 2,2 дизел и има ли отзиви за качеството? Човекът в магазина се кълне, че моделът става и за външно и вътрешно каре, и че няма оплаквания до момента.

                              А за който се интересува - това са размерите по каталог на Spidan, видна е нищожна разлика между външния и вътрешния маншон, която не би трябвало да е проблем. Размерите подлежат на потвърждение.

                              комплект маншон, полуоска
                              позиция: от страната на колелото
                              вътрешен диаметър 1, мм: 24
                              вътрешен диаметър 2, мм: 83
                              височина, мм: 101

                              комплект маншон, полуоска
                              позиция: от страната на трансмисията
                              вътрешен диаметър 1, мм: 25
                              вътрешен диаметър 2, мм: 83
                              височина, мм: 99

                              Позволявам си да дам линк към подобна тема с добри описания, но за съжаление без снимки....
                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=143970

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X