Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Познайте кое е сървъра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Познайте кое е сървъра

    Серия от токови удари блокира сървърите на ГКПП - Кулата

    http://money.ibox.bg/news/id_1818481866

  • #2
    До: Познайте кое е сървъра

    Първоначално публикуван от Веселин (linux.lab) Преглед на мнение
    Серия от токови удари блокира сървърите на ГКПП - Кулата

    http://money.ibox.bg/news/id_1818481866
    Дай да го направиме и с пилицията тоя номер. Белким ми изчезнат актовете
    Където Бирата, Там и Аз...

    Коментар


    • #3
      До: Познайте кое е сървъра

      За парите които са похарчили за компютърно обезпечаване, да бяха купили поне и един UPS за сървъра за стотина лева . Но вероятно, лакомията да се прибере максимално висока комисионна е довела до този пореден абсурд.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #4
        До: Познайте кое е сървъра

        Това ще е супер, ако се направи на компютрите, обслужващи "услугата" "синя зона"
        Кръвна група 0+

        Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

        Коментар


        • #5
          До: Познайте кое е сървъра

          Според това, което виждам, на снимката се мъдри някакъв UPS.

          Иначе за останалото - посочете ми една-единствена държавна институция, или поне публичните такива, с читава компютърна/информационна система, която да работи добре.

          Че то "компютрите не работят" си е дежурното оправдание почти навсякъде.

          А хората са открили топлата вода толкова отдавна.....
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Познайте кое е сървъра

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Според това, което виждам, на снимката се мъдри някакъв UPS.

            Иначе за останалото - посочете ми една-единствена държавна институция, или поне публичните такива, с читава компютърна/информационна система, която да работи добре.

            Че то "компютрите не работят" си е дежурното оправдание почти навсякъде.

            А хората са открили топлата вода толкова отдавна.....
            Абе имали са UPSи, ама нещо май и те дали фира, та се наложило да работят с личните си лаптопи.
            Където Бирата, Там и Аз...

            Коментар


            • #7
              До: Познайте кое е сървъра

              "Някакъв" UPS е много точно казано... тези които за предназначени за целта изглеждат по-другояче... и аз на снимката сървъри не виждам... Въобще ако това е IT-то на митницата на кулата олеле мале...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                До: Познайте кое е сървъра

                Какви сървъри, какви компютри.
                Двата големи компютъра (средните, черния и белия) нямат никаква свързаност със света около тях (белия даже не е и захранен). От тях нищо нито влиза, нито излиза, освен ако черния не е вирелес с вградена антена.
                Единствените компютри, които има вероятност да работят са малките крайни компютърчета, ама много са жълти за сървъри.
                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                Коментар


                • #9
                  До: Познайте кое е сървъра

                  На снимката, сървърът, ВАЖНИЯТ сървър, е онзи най-вдясно с неоновите светлини и цветните вентилатори. Той е сървърът за стрелялките в локалната мрежа, а админът гърми направо от него.

                  Другите три, ами, нали работят...

                  А все си мисля, че UPS за подобен обект има надпис DIESEL някъде по корпуса. И седи под навес на двора.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Познайте кое е сървъра

                    Тая снимка няма нищо общо с Калотинската митница. Двата чифта вмирисани маратонки едва ли са на на някой арестуван трафикант. По вероятно е да са на мърляча собственик на въпросните зелено мигащи финтифлюшки.
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • #11
                      До: Познайте кое е сървъра

                      Снимката е сложена колкото да има такава. Аман от пишман новинари!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Познайте кое е сървъра

                        Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                        Тая снимка няма нищо общо с Калотинската митница. Двата чифта вмирисани маратонки едва ли са на на някой арестуван трафикант. По вероятно е да са на мърляча собственик на въпросните зелено мигащи финтифлюшки.
                        Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
                        Снимката е сложена колкото да има такава. Аман от пишман новинари!
                        Снимката може да е от всяка IT в държавната администрация. Картинката е точно такава. На по-подредените места.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Познайте кое е сървъра

                          А знаете ли какво е общото между американските и руските компютри - правят ги в Китай

                          Сървър в България е нарицателна дума, почти никой не си прави труда да направи истинска СКС, а камоли да отдели за целта сървърно помешение с подходяшите условия.
                          При подходящи условия и спазване на определени норми и Правеца си работеха доста добре. А вервайте ми висчки големи американски компании Cisco, AT , 3COM , hp вече си имат заводи в щата Китай.
                          Отварял съм Cisco маршрутизатор за над 100 000 в зелено с пуснат по платката мост от жичка. Така че.... и Грундик правеха вечни неща ама....
                          088455338две
                          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                          Джамбазов 2010г..

                          Коментар


                          • #14
                            До: Познайте кое е сървъра

                            Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                            Отварял съм Cisco маршрутизатор за над 100 000 в зелено с пуснат по платката мост от жичка. Така че.... и Грундик правеха вечни неща ама....
                            E, и аз съм отварял няколко осцилоскопа Tektronix 2445/А/B. Вътре има доста такива доработки. Това обаче не им пречи все още да се считат за едни от най-добрите аналогови осцилоскопи от тоя клас въобще.

                            Така че това не е критерий. Всички имат заводи в Китай, но всяка фирма, за всеки клас продукти, си има съответните изисквания и съответния контрол.

                            Тук обаче всеки стига до истината по трудния начин. Затова сме и на това дередже. Тръгва се от жълтурести машини, чиито производител никога не ги е и предвиждал за сървъри. Като се види че не става, се минава на следващ, на по-следващо, и т.н., докато в крайна сметка не се купи това, което върши работа. И като теглиш калема, дори ти е излязло по-скъпо, без изобщо да гледаме нещо друго освен цената. Щото ако в уравнението се сметне и труда, и загубеното време, и недоволните клиенти, сметката става още по-дебела.

                            Цялото това развитие обаче се случва, ако конкретния човек има стремеж да си реши проблема. В държавните институции такъв стремеж просто няма. Там се прибират пари, нищо повече.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Познайте кое е сървъра

                              Аз пък си мисля че това е поредният номер за унищожаване/ прикриване /на данни неудобни някому!
                              Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                              Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X