Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

    Здравейте колеги, искам да Ви разправя поредната абсурдна история за т.нар официални вносители на автомобили и техните сервизи. Работя в сериозна фирма с разрастващ се бизенс и 3 нови-новенички Тойоти в автопарка - 1 Авенсис и 2 Короли. Предстои ни купуване на поне още 3 автомобила клас Авенсис, но по-надолу ще разберете, че няма да са Тойота в никой случай.
    На 23 декември не по моя вина ударих бездомно куче с новата ми Корола. Счупена пластмасова броня и престилка, счупен халоген и пробит радиатор. Застрахователя уреди транспорт и на 28 декември приеха колата в ТМ ауто в София. На 7 януари мина оглед и приемчика ми каза - До месец си готов. Пряко сили ремонта щеще са отнеме 2 дни, но стиснах зъби и затраях. Много били натоварени, като отворели новия сервиз щяло да им олекне и прочие простотии. Няколко пъти звънях в края на януари, но информация няма. Накрая, първата седмица на феврурари отидох и след 40 минути чакане и разпитване разбрах следното. Бронята и радиатора били готови, но чакали някакви щипки, които били в Гърция и заради блокираната граница не се знаело кога ще дойдат. Оказва се, че за да пестят, малоумниците държат всичко на склад в Солун и дори и една гайка да трябва, при нормални пътни условия срока на доставка е 10 дни. Дори един от техниците взе да ми обяснява, че това било бизнес и не зависело от тях! Тук вече чашата преля и бесен се качих директно в офиса на ТМ ауто България. След минута при мен се озова Мениджъра им за връзки с обществеността, единствения сериозен и трезвомислещ човек в тая фирма. След куп неприятни констатации и от моя страна, заплахи с Господари на ефира и спиране на бъдещата покупка от тях получих оборотна кола. направо се изненадах от това чудо, но явно потенциален клиент за 3 Авенсиса не е за изпускане. Казаха ми, че до седмица моята кола ще стане, въпреки че радиатора след монтирането му пак протекъл, а дотогава да карам обортната. Въпреки че беше с летни гуми и без винетка, си затраях, защото жеста беше наистина намясто. И така до днес, когато отново се свързах с ТМ ауто и приемчика, който след 3 разговора и половин ден мислене ми съобщи, че новия радиатор е поръчан на 7 февруари и ще дойде от Гърция на 5 март. С цялата се наивност предложих да свалим гумите с джантите от моята, често нови Мишлен Алпин, и да ги сложим временно на обортната. Ами, не може, политиката на ТМ ауто не го позволява. Как ще карам и ще си върша работата из цяла България? Ами не ни интересува, нали Ви дадохме обортна кола, а те наште са с летни гуми. Отново кипнах и им обясних същността на жалката им фирма. Казвам го и на Вас, от 28 декември до поне 8 март служебния ми автомобил ще е неизползваем. Какви са проблемите за бизнеса ми си е моя работа, как ще пътувам из България с летни гуми в снега, също е мой проблем. Господата оптимизират разходи, зарязили са строежа на втори сервиз, пратили са колата на някакви подизпълнители, които не могат да я сглобят като хората и очакват отново да продават добре. Ами няма как да стане, за нещо, което при налични части е 2 дни работа с боядисването, колата ми ще седи поне 70 дни! Ето затова няма да купя нови служебни Тойоти за фирмата ни и не съветвам никой да го прави. Опитаха се да запушат устата ми с полу-мерки и полу-годен за каране автомобил, и то само благодарение на убедителния ми тон( който ме познава, знае какво имам впредвид). Наглостта и некомпетентноста в тази фирма граничат с абсурда( с едно изключение). Пазете се.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

    Ах,Злати ,Злати,ти поне си запознат с ,,Официалните''...Всички са маскари.Те от това живеят,лизинговите автомобили...Супер условия,а после-брадва.Незнам защо се изненадваш.
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Наглостта и некомпетентноста в тази фирма граничат с абсурда( с едно изключение). Пазете се.
      До болка позната мила родна картинка Както пише и в профила ми, аз съм професионален безработен Разбирай, че от много години си търся не препитание, а нормално работно място....да, да ама не! Навсякъде "наши" хора, които не се интересуват от клиетна, фирмата и нейния просперитет, а от това да бутнат другарчето и да направят мили очи на шефа. Провели са ми десетки интервюта всякакви мяцкащи мИенижИери в много автомобилни фирми, (без "ИНД Комерс"-просто там не съм ходил) 90% и другите са такива докато даваш парите (нови през годините сме купували ровъри от Дару, опели от Булвария, фордове от Пфое, мерцедеси от БалканС, пежа от София франс и т.н.) се държат с теб като че си бог, след това почват да въртят номера които за тях са чисто нови, но са ти играни още преди те да влезнат в бизнеса. Не ти зимна буря в Алпите (чута по новините) и камиона закъсал, не ти война в Сърбия, пък и ниско ниво на Дунав та шлепа със стоката е на праговете в Унгария примерно.....абе отврат , а и смятат че са те излъгали и им вярваш. А като се явиш пък като "просител" т.е. търсещ работа тогава е още по-смешно (жалко) едно надуване, едни не на място служебни термини и чуждици в опит да покажат колко са на "ти" с мИемижматъ, че те избива на смях, ако не беше в същност тъжно. Лично аз съветвам приятели в подобни ситуации да си търсят читава "секъндхендка" която да знаят предварително къде ще поддържат, а не да купуват ново (а и гранд тотал е по-евтино).
      Дано поне сега с кризата и пресъхналите пари за крадене и пране през еврофондовете, тези "номинирани" да са богаташи и мениджъри да си идат на мястото
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

        Такива са там, Злати, аз като фраснах служебния Хайлукс, чаках радиатор и решетка 2,5 месеца.Уникални тиквеници. За смяна на масло се записва час един месец предварително, абе....

        Коментар


        • #5
          До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

          Колата ти сигурно е в сервиз ДЕБОРА в кв.Хладилника.
          Влез в форума на Тойота едно хубаво мнение няма за ТМ-Ауто всички го мразят тоя сервиз, ама на изродите не им пука.

          Коментар


          • #6
            До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

            Май, май не само там е така. На един приятел му удариха "Зафирата" още през месец октомври и до сега не му е готова, а лизингът си тече, тече......... Официалните представители закъсват с обслужването на продадените автомобили.
            [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

            Коментар


            • #7
              До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

              Разбирам ви колеги,но ако искате вярвайте в Тойота Русе нямаме такива проблеми,имаме в фирмата 4 нови и никога не сме имали подобни случаи-напротив точно обратното,е може и да съм късметлия,но нямам интерес никого да защитавам.

              Коментар


              • #8
                До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                Разбирам ви колеги,но ако искате вярвайте в Тойота Русе нямаме такива проблеми,имаме в фирмата 4 нови и никога не сме имали подобни случаи-напротив точно обратното,е може и да съм късметлия,но нямам интерес никого да защитавам.
                Като каза Русе... Мой приятел си ремонтира Пежото (307) само в Русе. Ако искате вярвайте, но само там си я кара за обслужване, гаранционни ремонти и т.н.

                Коментар


                • #9
                  До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                  Дълги години бяхме клиенти на ТМ Ауто - колите са Върха, но сервиза е Отврат
                  Свирят ми спирачките, записвам час, нишо не откриват- "дай 5 лева" , "за какво - колата е гаранционна", "ми тя гаранцият не ти се губи" преведох им ги по банков път
                  След време се удариха челно пред мен две коли и аз счупих фар, калник, преден капак - всичко си беше както го описва Злати (а беше преди девет - десет години - 3 месеца чакане за това или онова, накрая за жилото на предния капак което бяха загубили при ремонта - подивях

                  Но в интерес на истината не знам другите как са - сега карам рено и съм доволен, но за щастие още не съм им изпробвал сервиза по сериозно

                  Коментар


                  • #10
                    До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                    Като чета и ми настръхват косите. Само като знам, че аз тука мрънкам, че ми пренапомпали гумите малко... Защо не вземеш 4 коли от тука, в 2 контейнера и си готов. За резервни части по интернет и пак по бързо ще става с пратките. Не се занимавам с продажба на коли, ама като знам как всичко има в дилъра, пък и не само там. Вие сте герои да хвърляте толкова време и нерви за едно желязо и някакви прословути дилъри.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                      Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                      Разбирам ви колеги,но ако искате вярвайте в Тойота Русе нямаме такива проблеми,имаме в фирмата 4 нови и никога не сме имали подобни случаи-напротив точно обратното,е може и да съм късметлия,но нямам интерес никого да защитавам.
                      Има, има, питай ги за РАФ 4 на Ибрям... Лудна с тях..

                      Коментар


                      • #12
                        До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                        Явно ние от Ямбол и Сливен сме късметлии че чисто новите ни Тойоти се обслужват от перфектните КАЛЕ Сливен.Много съм доволен от тази фирма перфектни са .
                        Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                        На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                        Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Бронята и радиатора били готови, но чакали някакви щипки, които били в Гърция и заради блокираната граница не се знаело кога ще дойдат.
                          Злати
                          на 99 % съм сигурен че трябваше да си затраеш и да се върнеш до гишето за резрвни части. Там онзи опуления вероятно щеше да ти продаде щипките и след това да идеш да им ги навреш .... по избор. Подиграват се схората определено. И аз присъствах там на един идентичен спор за предна броня дето се сменяла 6 месеца. Жената беше луднала.
                          Управитела на сервиза ми е познат, но не се наемам да заставам зад ничии позиции, понеже и той зависи от едни кибици долу

                          Коментар


                          • #14
                            До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                            Не е само ТМ Ауто.... Дадоха ми служебно Рено Кангоо ( не знам как се произнася правилно ) чисто ново. На 5000 км започна да пищи да проверя маслото...Щеката е на минимума, а аз съм на 100 км от оторизиран сервиз и нямам право да долея, та обаждам се и ми казват да не карам колата, казах им къде съм и че ги чакам да дойдат и да си я погледнат. След което ми обясниха че няма проблеми да им я закарам, записаха ми час за след 2 седмици, доляха масло и взеха 67 лв.
                            Просто перфектно, а?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                              явно сервизите на тойота във София са гола вода.що не пробваш някои в провинцията.Аз съм от петрич обаче си купих моя тлк от Плевен,защото бях чувал същите проблеми в бг ауто.Не че Плевен ми е близо но много мразя да дам един чувал пари и после за смяна на едно масло да чакам 2-3 месеца,а там връткам едно телефонче и на другия ден отивам и го сменяват.За сега съм доволен ,да не дава господ сериозни проблеми.пс.не е виновма марката ТОЙОТА ,а ;хората;които работят в бг ауто София-просто смени сервиза,а те като си изгонят клиентелата че ми ядат К...ра

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X