Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

    Явно сте имали ГОЛЕЕЕЕМ късмет.
    И добре, че е било предимно тенекеджийска работа.
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

    Коментар


    • #77
      До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
      Няма да обяснявам с подробности, но Тойота в Пазарджик са също много злееее. Преди Пловдивските се обслужваха там. Сега може да има вече място в Пловдив. Ходили сме там с Хайлукс - невероятно е. Чупят ти нещо и трябва да си го платиш, надписват, сроковете също бяха чудовищни.

      Аз нямам Тойота сега и не смятам да имам скоро, но дайте да напишем нещо до шефовете за Европа. Просто не знам как собствениците на такива коли в БГ търпят този тормоз.
      Първоначално публикуван от Ставрев Преглед на мнение
      През 2000 г. карах гаранционна Корола, а в Пловдив още нямаха представителство, най-близо в Пазарджик.Ок,минавам един ден да ми дадат час за смяна на масло и филтри. Пристигам , започват момците...и като започнаха да се чудят тая кола има ли горивен филтър и къде е той ...
      Не вярвах ,че съм във фирмен сервиз. Добре,че беше здрава кола и не се е налагало да ходя често.Последните години карах пежо, сеат,ситроен, а сега Фолксваген.В сервиза на Ситроен в Пловдив са готини ,ама колата ми беше смешна- С4.
      Хаас Пловдив добре се справят засега, грамотни са момчетата, обезпечени технически и мотивирани според мен.Нямам забележки и към Голфа като нов автомобил.
      Освен организация, зависи и от нивото на работещите в съответния сервиз. Има полуграмотни индивиди, с бадж - контрол на качеството.
      В ситроен например, първия път колата ми обслужи някакъв мениджър с вратовръзка, защото не беше сигурен дали ще се оправят...
      Такова чудо само тук може да се случи ...
      Т'ва го написах в друга тема, но ще го пренеса тук, за да го присъединя към списъка с некадърни сервизи, който сте започнали:

      От обслужването на Тиксим - Пазарджик съм толкова 'възхитен', че вече трета година си карам королата да ми я правят в сервиза на Фиат

      Пичовете в 'Тойота - Пазарджик' са безкрайно немърливи, високомерни и мудни, уредите за диагностика не им работиха в продълбение на месеци - никой не си мърда пръста да ги оправи, и като отидеш и ги питаш що ти губят времето, отговора е винаги един и същ: 'Ако щеш...' (придружено с почесване и прозявка). Там винаги се чака с дни да ти дойде реда, интересното е, че докато си правиш записване не регистрираш никаква активност в сервиза - все едно е затворен, а в същото време ти се казва, че са адски заети и никой не може да ти обърне внимание в момента. Целогодишно.

      Цените на частите са им високи, това го разбирам и оправдавам, защото наистина доставят оригинални части, обаче обслужването и 'майсторлъка' не знам за какво ги коментирам въобще.
      Пазете се от фирми, които си мислят, че могат да съществуват без клиента - 'пак ще дойде, щото сме единствени' - времето ще им покаже колко грешат, надявам се.

      Моят вариант е следният:

      Поръчвам си квото ми трябва от тук: http://www.japarts.co.uk/shop/ - и после айде при Митко във фиат - рабоата се свършва бързо, ефективно и без забележки от рода на 'Ми тя тая кола е много стара, що ще я поправяш' и т.н. Щом я поправям, значи има защо. Толкоз

      Само да добавя, че не прилагам примери, защото са много - колата ми е била на ремонт 2 пъти при тях, а още 3-4 съм опитвал да я запиша, но са 'нямали' дати в обозримото бъдеще. Бях клиент на сервиза от самото му откриване, тойотата я имаме от 1995.

      Ако някой от тях прочете тези постове да знае (въпреки, че едва ли им пука) - губите клиенти на дневна база, и с появата на интернет и форуми като този, тази тенденция може само да се засилва

      Коментар


      • #78
        До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        Гаранционна лизингова служебна тойота корола версо. Блъсната отстрани, пострадала броня, калник, врата и огледало. Караме я, казват оставете я и елате след седмица. Оставяме я, след седмица колата е готова, перфектна, само огледалото не беше дошло. Дойде след още два дни, монтираха го и всичко е ОК. Винаги са се отнасяли с разбиране и към мен и към баща ми, никога не сме имали проблеми като описаните и слава богу. Явно си зависи на кой точно ще попаднеш още при приемането, а и при сервизирането. Явно сме имали и късмет.
        Алилуя, чудеса още ставали. Късмета на колегата е невероятен. За пръв път чувам за такъв слубай в ТМ ауто, а карам доста години служебни Тойоти, купени и поддържани от тях. Сигурно са ти я пратили в подизпълнителя им, сервиз Янима, а там наистина работят бързо и отговорно и са специализирани в експресни тенекиджийски ремонти. И частите са били налични, което е всъщност чудото.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #79
          От: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

          Да възродя тема.
          Продължава ли положението в ТМ Ауто да е все така като гореописаното или има подобрение?
          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X