Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

    Определено това е най-гадното и най-противно нещо в тая смотана държава, че винаги трябва да има "свои" хора, за да се свърши някаква работа!
    Когато отида някъде, не гледат да ти свършат работа и да решат проблема, ами започват да те разпитват... Кой е баща ти? Какво работи? От къде си? Кой е дядо ти?
    Ами така кажи бе, момче ние познаваме баща ти, или дядо ти...Примерно!!!
    Абе какво значение има кой е баща ми, или дядо ми бре, мамицата ви! Ето го проблема. Решете го, а аз ще си платя...Не искам да се запознаваме и да ставаме приятели до гроб, за да ми вършите работа без пари!?!?!
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #47
      До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

      Благодаря на г-н Златев за информацията, относно обслужването в сервиза на ТМ ауто в София. За моя случай - повишен разxод на масло при RAV 4, писах до Тойота - Япония - от там любезно ме препратиха към Тойота - Европа, а те към ТМ ауто София. Послените ми предложиха, когато реша, може и при тях да направят необходимия ремонт - добрите специалисти са там. След тази информация, която дава г-н Златев, това няма да стане. Колата е сервизна към Кар Ком Варна, и може би там ще се направи необходимото.
      Един мой познат, може да се каже, че е фен на Тойота, си купува нови коли само от Дубай. Разликита в ценита, след доставката на колата в България, е доста съществена.Напрафих калкулация за моя RAV, и излезе, че ако го бях закупил в Дубай, щех да си спестя 4-5000 евро.Човек се учи, докато е жив. Нова кола от България повече няма да си купя.

      Коментар


      • #48
        До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        ОК Теоретично си прав, НО мойте наблюдения са от Гръцкият период на фирмата, сега до колкото знам са директно към Тойота, а оплакванията като гледам не са се променили (на времето се твърдеше че и крушки за фаровете нямат на склад)
        Само дето отговаря пак същият грък ,но не седи вече тук ,а в Англия.
        Злати,отидох в ТМ да си поръчам една пласмаса около дясното огледало,дето от Канада дойде за 7$ и за 4 дни,а тук 67лв и 20 дни,да съм чакал ,та бях свидетел на следния разговор-пълничко момче говори с момчето от Тойота:
        -Докарах ви колата в деня в който се роди дъщеря ми.Вече е на 2 месеца,нали няма да чакаме да стане абитурентка?
        -Зеленият ярис ли?Абе кой нормален си купува ярис?


        Не,не е виц.
        B+

        Коментар


        • #49
          До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

          Еми, както съм казвал и друг път - купувайте си всичко при възможност от чужбина. Аз винаги проверявам като ми дотрябва нещо. в 90% от случаите е хем по-евтино, хем по-качествено, хем идва по-бързо, хем хората са по-коректни.

          Съжалявам че го казвам, ама е факт. Дано поне икономическата криза поразчисти тия наще миндили и търгаши. Поня някаква далавера да имаме от нея.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

            Здравейте колеги,
            Ето още един фрапиращ случай с Тойота и ТМ Ауто, линка е от Ауди Клуб България - http://audibg.com/index.php?showtopic=14456&hl=
            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
            2007 HOMDA FMX 650

            Коментар


            • #51
              До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

              в Германия също не всички фирмени сервизи са коректни, особено на "реномираните" марки ФВ, БМВ, МВ и Ауди... Автобилд бяха направили едно проучване...
              Като фрапиращ пример, някъв Голф му се прецаква мотора, те не призанават фабричния дефект и задължават шофьора да плати около 3000 евро за ремонта... Колата била под 50 000км пробег...

              Да се надяваме, че сега като погладуват заради кризата, ще си преразгледат отношението към клиентите...
              Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 24-02-09, 14:07.
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #52
                До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                от всичките ми срещи с фирмени сервизи единствено в сервиза на Мазда във Варна съм срещал хора, които искат да си свършат работата. Слава богу, че от 2-3 години карам само американки и си ги поддържам където ми харесва!

                Коментар


                • #53
                  До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Точно до офиса е сервиза на Еспеис ауто (от тях купих и колата), за сега имам счупен датчик за нивото на фаровете, поръчаха го преди 3 седмици и още няма , но за щастие не ми пречи. Иначе исках да ми сменят чистачките след 1.5 години, отне им 40 минути - проби-грешки (дълги/ къси), накрая - Бинго, а сметката за три чистачки 175лв
                  Егати чистачките,колеги що не раздавате шамари на мърльовците в тия/фирменни/сервизи,съжалявам за тия премеждия на Злати,явно има дебели нерви,тоооо аз нямаше да издължа на такива лигащивини
                  (0+)
                  Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                    Да добавя и аз нещо, в фирмата която работя имаме няколко тойоти и често ходех за части от ТМ Ауто, но никога не ползувахме сервиза им ( поради по-горе описаните ситуации). От скоро поръчвам нужните ни части през един приятел от Германия. Разликата в цените е огромна а разликата в сроковете на доставка още повече..... това от една страна другото което тотално ни отказа от смешната българо-гръцка фирма е че всеки път давам списък с парт номерата на частите ( защото на тях им коства огромно усилие и време да ги извадят по модел и номер на шаси ) дават ми цена .... плащам капаро като средно поръчките бяха за по около 1000лв. и всеки път имаше разлика ( +150,200лв) в момента на плащането от обявената цена. На третия случай питам защо а отговора ами зависи от курса на деня а лева е вързан към еврото доколкото знам и разлика от 200лв на 1000 поръчка нещо не се връзва.
                    Та от како пазарувам от Германия всичко става по-бързо, по-евтино и по-спокйно.
                    motobattalion

                    Коментар


                    • #55
                      До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                      През 2000 г. карах гаранционна Корола, а в Пловдив още нямаха представителство, най-близо в Пазарджик.Ок,минавам един ден да ми дадат час за смяна на масло и филтри. Пристигам , започват момците...и като започнаха да се чудят тая кола има ли горивен филтър и къде е той ...
                      Не вярвах ,че съм във фирмен сервиз. Добре,че беше здрава кола и не се е налагало да ходя често.Последните години карах пежо, сеат,ситроен, а сега Фолксваген.В сервиза на Ситроен в Пловдив са готини ,ама колата ми беше смешна- С4.
                      Хаас Пловдив добре се справят засега, грамотни са момчетата, обезпечени технически и мотивирани според мен.Нямам забележки и към Голфа като нов автомобил.
                      Освен организация, зависи и от нивото на работещите в съответния сервиз. Има полуграмотни индивиди, с бадж - контрол на качеството.
                      В ситроен например, първия път колата ми обслужи някакъв мениджър с вратовръзка, защото не беше сигурен дали ще се оправят...
                      Такова чудо само тук може да се случи ...
                      Далеч се стига не като се бърза, а като не се спира...

                      Коментар


                      • #56
                        До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        Точно до офиса е сервиза на Еспеис ауто (от тях купих и колата), за сега имам счупен датчик за нивото на фаровете, поръчаха го преди 3 седмици и още няма , но за щастие не ми пречи. Иначе исках да ми сменят чистачките след 1.5 години, отне им 40 минути - проби-грешки (дълги/ къси), накрая - Бинго, а сметката за три чистачки 175лв
                        Та като стана дума за чистачки и диагностика за 175 лв. на лек автомобил РЕНО ми стана интересно.
                        Диагностика при тях /ЕСПАСАУТО и другите представители на марката/ е 40 лв. - и се заплаща само ако е извън гаранционен автомобила
                        Предни чистачки - комплект са 59 лв.
                        Задна чистачка - 22 лв.
                        Цените са за Рено лагуна /предположих че е за лагуна тъй като по голяма част от тях са обурудвани датчик за нивото на фаровете/
                        И накрая сбора за смяна на чистачки и диагностика на гаранционен автомобил следва да е не повече от 100 лева с труда за смяната им.

                        Извинявам се за отклонението от темата!
                        Последно редактирано от mikluho; 24-02-09, 17:20. Причина: спам извинение
                        [SIZE=3][FONT=Arial Black][IMG]http://i199.photobucket.com/albums/aa290/BoomMudRacer/th11731.gif[/IMG]
                        [SIZE=4]
                        [/SIZE] [/FONT][/SIZE]

                        Коментар


                        • #57
                          До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                          Първоначално публикуван от mikluho Преглед на мнение
                          Та като стана дума за чистачки и диагностика за 175 лв. на лек автомобил РЕНО ми стана интересно.
                          Диагностика при тях /ЕСПАСАУТО и другите представители на марката/ е 40 лв. - и се заплаща само ако е извън гаранционен автомобила
                          Предни чистачки - комплект са 59 лв.
                          Задна чистачка - 22 лв.
                          Цените са за Рено лагуна /предположих че е за лагуна тъй като по голяма част от тях са обурудвани датчик за нивото на фаровете/
                          И накрая сбора за смяна на чистачки и диагностика на гаранционен автомобил следва да е не повече от 100 лева с труда за смяната им.

                          Извинявам се за отклонението от темата!
                          Къде казах, че в сметката има и диагностика?
                          Не, Само чистачките са 175лв. Найстина е Шокиращо!
                          А, дойде датчика, монтираха го - няма проблеми!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                            Първоначално публикуван от mikluho Преглед на мнение
                            Та като стана дума за чистачки и диагностика за 175 лв. на лек автомобил РЕНО ми стана интересно.
                            Диагностика при тях /ЕСПАСАУТО и другите представители на марката/ е 40 лв. - и се заплаща само ако е извън гаранционен автомобила
                            Предни чистачки - комплект са 59 лв.
                            Задна чистачка - 22 лв.
                            Цените са за Рено лагуна /предположих че е за лагуна тъй като по голяма част от тях са обурудвани датчик за нивото на фаровете/
                            И накрая сбора за смяна на чистачки и диагностика на гаранционен автомобил следва да е не повече от 100 лева с труда за смяната им.

                            Извинявам се за отклонението от темата!
                            На мен за работен комплект за спирачна помпа, които включва 2 буталца, 2 пружинки и четири гумички, ми искаха в ТМ 230 кинта, в последствие гумичките си ги закупих точно за 7 лева, а чисто нова помпа( испанска) при арабите мисля че ми искаха към 170 лв. .
                            Та не само гаранционните коли си патят от официалните дилъри, заради гаранционните държът много високи цени на частите и други подобни .
                            Абе, направо са си изедници, за съжаление !

                            Коментар


                            • #59
                              До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                              Колеги, днес сагата приключи успешно. Пиша от компа в ТМ ауто и до 10 минути ще си взема колата, вече сдадох оборотната. Отново искам да Ви кажа, че само и еиднствено благодарение на професионалното и сериозно отношение на двама служители тук през последния месец и половина аз успях да работя нормално с оборотна кола. И само заради тях не занимавах телевизии, комисии за защита на потребителя, еврокомисари и прочие. А бях готов да го направя. Казват, че ще променят системата за доставка на резервни части, че новия сервиз ще е готов до април. Докато не видя, не вярвам.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #60
                                До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Колеги, днес сагата приключи успешно. Пиша от компа в ТМ ауто и до 10 минути ще си взема колата, вече сдадох оборотната. Отново искам да Ви кажа, че само и еиднствено благодарение на професионалното и сериозно отношение на двама служители тук през последния месец и половина аз успях да работя нормално с оборотна кола. И само заради тях не занимавах телевизии, комисии за защита на потребителя, еврокомисари и прочие. А бях готов да го направя. Казват, че ще променят системата за доставка на резервни части, че новия сервиз ще е готов до април. Докато не видя, не вярвам.
                                Проблема не е в доставката на резервни части, а в мудноста на застрахователите, на прекаленото количество автомобили и ниския капацитет на сервиза. Колкото и да струва невероятно 95% от частите идват за 3дни от датата на поръчката.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X