Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

    И още нещо фрапантно. Както бях описал вече в друга тема, на тъщата фабрично новия Сузуки Суифт му бяха сипали 4 литра масло в двигателя, при условие, че той побира 3,2 литра. На въпроса вие луди ли сте? Отговора им беше "От къде да знаеме колко събира"? Оторизирания сервиз на Сузуки в София...

    Добре, че проверихме ситуацията на следващата сутрин. Не ми се мисли какво щеше да стане с мотора...

    Коментар


    • #32
      До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
      Кой ти каза, че не се лизинговат, не е никакъв проблем
      Не знаех. Явно не съм бил съвсем в час. Тогава - още по-добре.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

        И аз съм съгласен, че ТМ ауто са безхаберници, но вина за това имат и Тойота. Убеден съм, че съществуват начини за контрол на обслужване на съществуващи клиенти. Така е поне в много други сектори. Защо не се измерва престоя в дни на сервизните автомобили, като в същото време се определи порядъчен максимум? Явно на някой не му пука.
        Харесвам колите с марка Тойота, но карам Опел, защото са направили така, че само в София има 4 дилъри на тази марка, всеки от тях с няколко сервизни бази, които се конкурират помежду си.
        Y260

        Коментар


        • #34
          До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

          Няма да обяснявам с подробности, но Тойота в Пазарджик са също много злееее. Преди Пловдивските се обслужваха там. Сега може да има вече място в Пловдив. Ходили сме там с Хайлукс - невероятно е. Чупят ти нещо и трябва да си го платиш, надписват, сроковете също бяха чудовищни.

          Аз нямам Тойота сега и не смятам да имам скоро, но дайте да напишем нещо до шефовете за Европа. Просто не знам как собствениците на такива коли в БГ търпят този тормоз.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
            Колата ти сигурно е в сервиз ДЕБОРА в кв.Хладилника.
            Влез в форума на Тойота едно хубаво мнение няма за ТМ-Ауто всички го мразят тоя сервиз, ама на изродите не им пука.
            Отговарям на всички по ред. Колата е в серивиза на подизпълнител в село Равно Поле, невероятно свестен човек. С хиляди мъки и отново скандали ми разрешиха временно да сваля гумите с джантите от моята кола( чисто нови зимни Мишелинки) и да ги сложа на тяхната оборотна. Било супер противозаконно и прочие. Та Румен, собственика на сервиза, за 20 минути с едно малко крикче смени всичките гуми и сега спокойно мога да пътувам и да си върша работата. Пък после пак ще трябва да ги сменяме, преди да сдам обортната и да си взема мойта. Това трябва да стане в ТМ ауто и отсега предчуствам скандала.

            Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
            Явно ние от Ямбол и Сливен сме късметлии че чисто новите ни Тойоти се обслужват от перфектните КАЛЕ Сливен.Много съм доволен от тази фирма перфектни са .
            Удара с кучето стана близо до Сливен и хората в този сервиз ми казаха - Докарай я тук и за 5-6 дни ще я оправим, в Бургас казаха за максимум 15 дни ще е готова. Но заради застрахователя и гаранцията трябваше да я дам в ТМ ауто София.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Съвсем наясно съм че SKODA не е TOYOTA, но поне по отношение на сервиз, е добър вариант.
            Карал съм служебна Октавия и съм на 100% съгласен с теб, действат бързо и коректно. Виж цените никога не са ме интересували, леките коли, които карам са служебни и друг плаща.

            Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
            Злати
            на 99 % съм сигурен че трябваше да си затраеш и да се върнеш до гишето за резрвни части. Там онзи опуления вероятно щеше да ти продаде щипките и след това да идеш да им ги навреш .... по избор. Подиграват се схората определено. И аз присъствах там на един идентичен спор за предна броня дето се сменяла 6 месеца. Жената беше луднала.
            Управитела на сервиза ми е познат, но не се наемам да заставам зад ничии позиции, понеже и той зависи от едни кибици долу
            Това е добра идея и още тия дни ще пробвам да си купя радиатор за колата. И ако имат наличен, ще ги избия като кучета в собствения им сервиз. Цялата свинщина се дължи на факта, че ТМ ауто се управлява от гръцки холдинг и те държат частите в Гърция. ТМ като изпишат, това се води продажба на фирмата-майка и те си правят добър оборт в Гърция. А сроковете на доставка не са им приоритет. Тъпа византийска свинщина, но прилагана за много други фирми с гръцки собственици. За тях по-важен е оборота там, а не клиентите тук.

            Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
            Както каза Kalinkata, че негов приятел си ремонтира колата в Русе, ако искате вярвайте, но аз ще си ремонтирам и ще си сменям маслото на моята Тойота в Бургас. Там за 15 минути установиха проблем, за който в ТМ ауто им трябваха четири месеца. Само съжалявам, че си купих автомобила от ТМ ауто - другия път ще го купя от тези, които ще го поемат адекватно и в сервиза.
            Успех и дано проблема се реши по-бързо
            Ами по една случайност познавам един от сервизните инженери в бургаския дилър на Тойота - истниски професионалист, който милее за марката и мисли за клиента. Но нашата фирма е базирана в София и за съжалени обслужването трябва да става тук, избор няма. Пък и застрахователя има думата за това също.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Злати, пръв път те виждам да не разсъжзадаваш, като менажер.
            Ако си беше закарал колата на сервиз, различен от фирмения, и си беше платил всичко, дали нямаше да ти излезе по евтино, отколкото ако си три месеца без кола ?
            А лизингодателите, няма откъде да разберат , че колата е ходила на друг сервиз. Ония " майстори " от фирмения сервиз - също няма как да установят при последващи прегледи, толкоз са смотани. Пък и на кой му пука ?

            Да не ти казвам, че има схема да застрахователя да ти плати щетите, по негови разценки, без да уведомявате лизингодателя. Поинтересувай се.

            Междувпрочем в KIA са същата стока. За леко ожулване, чакат три месеца контейнера с ЛУФТОВЕТЕ, да пристигне от Корея. Частите пътуват на Галера с Гребла.
            Ник не става, нашата фирма плаща само в кеш и веднага за колите си. И застрахователя решава къде да се ремонтира. Тук въобще няма намесен лизинг. Но фирмените принципи са такива, че щом има застраховка, никой няма да одобри допълнителни разходи. Но виж, като се договаряме за новите коли, аз лично ще го направя и тежко и горко на този, който приме условията ми и после не ги спази. 3 лимузини накуп и в кеш май вече рядко се купуват, така че кандидат продавачи ще има достатъчно.
            За КИЯ съм напълно съгласен, имаме и 8 служебни Сийда, та знам и там щуротиите.
            Последно редактирано от alex_markov; 18-02-09, 20:02.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #36
              До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

              Първоначално публикуван от георги дончев Преглед на мнение
              Има един лаф,каквото и да ти говорят да знаеш че става дума за пари, истината е проста колкото по дълго време стои колата в сервиза толкова повече часове се пише че се работи по нея,говорим за нови и лизингови коли,тогава няма мърдане щеш-нещеш колата там където ти кажат.А после застрахователите плачат че били на загуба. 2,3,4месеца в сервиза по еди колко си часа на ден по толкова лева на час сладко изкарани лесни пари само с химикалка.Отделен е въпроса че много често официалните вносители работят с подизпълнители на които дават малка част от това което са взели от застрахователите,пак лесно изкарани пари.Скоро не съм ходил защото съм ги отсвирил,СФА,но колко е лева на час е да ти стои колата в даден сервиз.
              Не е точно така ,Сервизните часове се смятат в/у описа на застрахователя,а не за времето прекарано в сервиза.
              Да речем :
              Предна броня-демантаж/монтаж 4 часа
              Предна броня-боядисване 6 часа, и т.н. операций по ремонта на автомобила.
              Накрая-сумарно-часовете по Х лева за час + материали и консумативи+цената на частите и имаш краината сума на фактурата.
              Която в случая е без значение щото е за сметка на застрахователя.
              Мотането се получава щото има много коли за ремонт,а малко ръце които да го извършат .
              Имам познати които си правят валутно каско (не съм подробно запознат с условията)което им позволява ремонт в избран от тях сервиз.Но при новите автомобили остава въпроса с признаването на гаранцията,ако се избере сервиз различен от оторизирания на марката.
              Колкото до въпросния дилър...Преди около година,мой близък си закупи Ленд Круизер,който се оказа с пребоядисан калник-"така бил дошъл от Япония" видиш ли...
              Последно редактирано от taran; 18-02-09, 20:13.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #37
                До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                Ей, колеги,
                Случайно се зачетох в темата и веднага реших да добавя нещо. Малко е офтопик, но мисля, че добавя нещо към образа на бизнеса у нас.
                Един приятел е решил да си вземе нов Субару Форестер. И разбира се звъннал на представителя на Субару в София, за да види какви са цените и какви отстъпките при условие, че се плаща на ръка и имайки предвид световната криза. Отговорът бил "Ми няма отстъпки, щото има голямо търсене". Тогава отишъл на мобиле.де и открил, че от Германия може да си вземе същата кола, от оторизиран дилър за доста по-ниска цена. Намерил е българска фирма, коята внася нови коли от Германия, и която ще му внесе колата и ще я регистрира у нас за около 12000 лева (без комисионната за фирмата) по-евтино от българския представител на Субару!
                Не коментирам! Само искам да добавя, че въпросният приятел смята да си прави обслужването на колата в Гърция.
                Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                Коментар


                • #38
                  До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                  Ояли са се или акьл нямат или и двете.В контейнера и в БГ,после намираш свестен сервиз и не се занимаваш с некадьрниците при дильра.Гаранции/маранции и без това не ги ебават много,а и сьс спестените пари ще си я поправиш сам за по-кратко време.

                  Той брата го писа в пьрвата страница - тегли им една майна и си вкарай кола от вьн,после си я подьржай сам или си намери сервиз който да се грижи за автопарка.



                  Крушки на склад в Гьрцияа моите са в багажника,аз сьм си гаранцията обаче.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Ами по една случайност познавам един от сервизните инженери в бургаския дилър на Тойота - истниски професионалист, който милее за марката и мисли за клиента. Но нашата фирма е базирана в София и за съжалени обслужването трябва да става тук, избор няма. Пък и застрахователя има думата за това също.
                    Говорим за един и същи човек, но по ред причини му премълчаваме името.
                    По отношение на застрахователя (не знам кой е той), не би трябвало да има никакъв проблем, ако автомобила се прави в сервиз на Тойота, но разхода по закарването на автомобила до там няма кой да го поеме. Иначе съм съгласен на 100%, че няма логика да си караме колите на сервиз на 400км. Особено за фирма, която има няколко автомобила това звучи доста абсурдно. Аз просто казах, че съм взел това решение за себе си.
                    http://www.nakladkibg.com
                    накладки, спирачни дискове, съединители

                    088 8613380

                    Коментар


                    • #40
                      До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                      Злати да ти кажа честно като човек който е работил в подобен сервиз има много клиенти с който си правят подигравка!Значи във въпросния сервиз в който работих на извесна френска марка имаше не веднъж седмично коли който бяха готови но само за да набият повече работни часове не се обаждат на клиенти че са им готови автомобилите!Второ всички части който поръчват не отговарят на истината!Вкарват кола за един ремонт покрай него правят още сумати неща само за да спечелят!
                      Аз мога да ти дам пример с един Мегат 2-ра генерация който седя половин година за смяна на стъкло!А такива има навсякаде!Просто трябаше клиента да си плати.То не точно той а застрахователите.В България всеки се опитва отнякаде да гепи по нещо.Не се чуди защо ти държат толкова време колата.
                      За една обикновенна щета един автомобил е седял в сервиза от 1 седмица до няколко месеца.За това не е виновен пък и само сервиза.
                      Защото като го приемат ти влизаш с опис по първа щета която е само повърхностна и не включва скрити счупвания и от там идват големите ядове.Застрахователите на еди коя си компания казват "ние можем да дойде след 1 седмица".Сервиза казва ок все ни е едно и това е първото забавяне.
                      След като направят втория оглед се води че тази кола бива започвана но реално не е така.Защото вече са приети примерно 10 който са вече с този втори оглед но някаде другаде и са казани че са по спешни по еди какви си причини и пак какво дадения автомобил чака.Вината за това има само приемчик и никой друг.
                      Фирмата за която работя в момента закупи над 5 чисто нови микробуса пежо от СофияФрансАуто и за всяка сервизна поддръжка отиването е ходене по мъките.Те сменят масло филтри и всички необходими неща за срок от 1 до 3-дни.Да не говорим че заради една смяна и нулиране на компютар се наложи цялостна преинсталация на софтуер на един от бусовете!Това за мен е немарливост.Ти се оплакваш от един сервиз те всичките са един дол дренки!
                      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                      Коментар


                      • #41
                        До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                        Злати, Колега - драсни едно писмо на колежката комисар - дето се занимава с детските играчки и едно до Toyota/Централата/.После копие до Тамън Ауто.

                        Да видиш как до Солун с лека кола ще отидат да ти докарат бронята.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #42
                          До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                          Позната картинка. Искрено се надявам финансовата криза да им се отрази "благоприятно" на тези мурдари. И аз доста съм изпатил от фирмени сервизи, гарационно обслужване и след гаранционно обслужване.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                            Алекс Марков: спокойно, в Промобил имаме свои хора и там винаги всичко е наред! от 8 години ги ползвам и досега нямам оплаквания. За всички ремонти се разбираме кога ще могат да започнат работа по автомобила, закарвам го един час по-рано и до ден-два са готови.

                            Рено са направили като че ли най-добре - 5 оторизирани фирмени сервиза се конкурират. В Промобил цената на час работа последно беше 36 лева... Без думи!
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • #44
                              До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                              Алекс Марков: спокойно, в Промобил имаме свои хора и там винаги всичко е наред! от 8 години ги ползвам и досега нямам оплаквания. За всички ремонти се разбираме кога ще могат да започнат работа по автомобила, закарвам го един час по-рано и до ден-два са готови.

                              Рено са направили като че ли най-добре - 5 оторизирани фирмени сервиза се конкурират. В Промобил цената на час работа последно беше 36 лева... Без думи!
                              Точно до офиса е сервиза на Еспеис ауто (от тях купих и колата), за сега имам счупен датчик за нивото на фаровете, поръчаха го преди 3 седмици и още няма , но за щастие не ми пречи. Иначе исках да ми сменят чистачките след 1.5 години, отне им 40 минути - проби-грешки (дълги/ къси), накрая - Бинго, а сметката за три чистачки 175лв

                              Коментар


                              • #45
                                До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                                Алекс Марков: спокойно, в Промобил имаме свои хора и там винаги всичко е наред!...Без думи!
                                Стасе, май в тази държава, ако нямаш свои хора и в бакалията си загубен. И аз съм без думи...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X