Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

    Абе колеги вие ме същисахте!! Какво е това месец да чакаш за смяна на масло, няколко месеца за броня?!!
    Не правя реклама и нямам нищо общо с ИНДкомерс, ама на хюндаите даже и без записване мога да си сменя маслото като отида на място, а по леките ремонти стават в рамките на деня! Иначе за части отдавна не съм чакал, но мисля, че не е повече от седмица!
    Явно проблема не е в самата марка, а в тиквениците от конкретния сервиз?!!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #17
      До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

      Стига бе - това е повече от несериозно при положение, че тези от ТМ Ауто се бият в гърдите колко са добри и велики

      Бях на откриването на салона на Лексус и сега като се замисля - докарали бяха сумати VIP клечки, шефа на Лексус за Европа, танцов ансамбъл и т.н. Ами ако дадеш примерно 100 - 120 000 евро за луксозен автомобил с невероятно качество и те накарат да чакаш месец за смяна на масло, то тогава какво правим?!

      Разберът ли от Тойота за такива своеволия съм убеден, че ще кръцнат ТМ Ауто като дистрибутори!
      Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

      Коментар


      • #18
        До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

        Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
        Стига бе - това е повече от несериозно при положение, че тези от ТМ Ауто се бият в гърдите колко са добри и велики

        Бях на откриването на салона на Лексус и сега като се замисля - докарали бяха сумати VIP клечки, шефа на Лексус за Европа, танцов ансамбъл и т.н. Ами ако дадеш примерно 100 - 120 000 евро за луксозен автомобил с невероятно качество и те накарат да чакаш месец за смяна на масло, то тогава какво правим?!

        Разберът ли от Тойота за такива своеволия съм убеден, че ще кръцнат ТМ Ауто като дистрибутори!

        ОК Теоретично си прав, НО мойте наблюдения са от Гръцкият период на фирмата, сега до колкото знам са директно към Тойота, а оплакванията като гледам не са се променили (на времето се твърдеше че и крушки за фаровете нямат на склад)

        Коментар


        • #19
          До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

          Злати, съжалявам за случката.

          Колкото до това откъде - не знам какво ти е отношението към SKODA, но там поне засега не съм имал проблеми. Имах няколко дребни инцидента+един дребен технически проблем. Записвали са ми час за най-много след седмица, а колата е седяла вътре не повече от 2 дни.

          Например, за издрани с ключ врати от едната страна, и за надран праг, им я закарах сутринта, и си я взех същия ден, след обяд. Като отидох да се запиша, ми дадоха дата след 5 дни.

          Вероятно и те не са кой-знае колко читави, и сигурно и там има недоволни клиенти, но фирмата ни има до тук 4 шкоди, и при всичките е било все така.

          Нека и другите колеги да кажат, понеже мойте проблеми са били горе-долу дребни. Но за съшите дреболии, колега с Пежо 307 чака да го приемат 3 месеца единия път, и над 6 месеца втория път. Отделно колата преседя в сервиза им повече от 2 месеца.

          Съвсем наясно съм че SKODA не е TOYOTA, но поне по отношение на сервиз, е добър вариант.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

            Една случка от сервиза на шкода.Карам им фелиция със откровено развален термостат за техническо обслужване.Резултат:сменени масла и филтри,а на диагностичния лист пише следното:Проверка на охладителна система-техник 2001-ОК.Което иде да покаже колко качествено се прави проверката.В едно обаче са идеални-сметката.Преди няколко години за това обслужване там,ме одраха 500 лева (колата струваше 14000 лева).
            За сравнение ще кажа,че за същото в омразния на много хора балканстар за обслужване на спотрткупе ми вземат 440 лева,като маслото е в пъти по-висок клас от това което се слага на шкодата.А и цената е от тази година.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #21
              До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

              Чакай сега. Говорим за нови, гаранционни коли. Ако колата е изплатена и с изтекла гаранция, няма никакъв смисъл да се кара във фирмен сервиз, по принцип, освен ако не познаваш някой там лично, или има проблем, който могат да решат само там.

              Работата е там, че клиентелата им е осигурена, и работата им не спира. Затова и си позволяват такива "волности".

              Но тия неща се отнасят за 90% от фирмените сервизи по принцип. Не само за шкода. Защо да им карам колата да ми сменят масло, например, след като на повечето места, сменянето е безплатено, при положение че си купиш маслата от същото място. А филтрите (изключая масления, дето така или иначе се сменя от масларя), си ги сменям сам за 10 минути. Накладките - също.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                Абе то и хляб мога да си опека и картофи да посадя...Ама не е това пътя.
                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                Коментар


                • #23
                  До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                  Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                  Абе то и хляб мога да си опека и картофи да посадя...Ама не е това пътя.
                  Мисълта ми беше друга. А именно, да се кара в сервиз, от който си доволен. При положение че вече колата е изплатена и не е в гаранция, нищо не ти пречи да си я караш където искаш, щом от там си доволен. Такива варианти, има, макар и трудно.

                  ...друг пък е въпроса с "гаранцията", от която си избиват парите, като те дерат на всяко задължително обслужване.

                  Напоследък чувам за все повече хора, дето си пазаруват коли отвън. На по-ниска цена, и си ги обслужват където намерят за добре. Само дето тогава варианта "лизинг" отпада, и си блокираш парите отведнуж и нацяло, а това не винаги е приемливо за купувача.

                  Другото е въпрос на аритметика. Ако преценя че ще ми излезе по-изгодно да си я бослужам лично аз, като в сметката влиза и отделеното време, и всички други неща, не винаги излиза по-евтино.


                  Пък и в случая става дума за служебни автомобили, няколко на брой. Собственоръчното обслужване няма как да стане, освен ако не си собственик на сервиз. А подозирам че в конкретния случай не е проблем и цаната като такава, стига зад нея да седи реално свършена работа. Проблема, до колкото разбирам, е загубата на време и разтукаването. А времето е единствения ресурс, който е невъзстановим.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                    Здравей Злати,
                    случката е неприятна, но в никакъв случай - абсурдна. Поне за България... Аз също карам Тойота, която съм купил от ТМ ауто. Проблемите с автомобила и сервиза съм описал http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=40971
                    За съжаление проблемите ги има при всички сервизи на официалните вносители. Ако някой е доволен от конкретен сервиз, то това е по-скоро случайност - вероятно този, който управлява сервиза си е на място и си върши работата. Тъй като съм обикалял много сервизи (все пак това ми е бизнес), съм се нагледал на какви ли не чудесии.
                    Както каза Kalinkata, че негов приятел си ремонтира колата в Русе, ако искате вярвайте, но аз ще си ремонтирам и ще си сменям маслото на моята Тойота в Бургас. Там за 15 минути установиха проблем, за който в ТМ ауто им трябваха четири месеца. Само съжалявам, че си купих автомобила от ТМ ауто - другия път ще го купя от тези, които ще го поемат адекватно и в сервиза.
                    Успех и дано проблема се реши по-бързо
                    http://www.nakladkibg.com
                    накладки, спирачни дискове, съединители

                    088 8613380

                    Коментар


                    • #25
                      До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      .....
                      Напоследък чувам за все повече хора, дето си пазаруват коли отвън. На по-ниска цена, и си ги обслужват където намерят за добре. Само дето тогава варианта "лизинг" отпада, и си блокираш парите отведнуж и нацяло, а това не винаги е приемливо за купувача.
                      Кой ти каза, че не се лизинговат, не е никакъв проблем
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #26
                        До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                        Колеги описаните проблеми май се случват само в София. В провинцията нещата са съвсем по-различни. Аз работя в този бизнес. В нашия сервиз обслужваме много автомобили от София и Пловдив. Клиентите ни си разпределят така работата, че когато имат път през нас си правят и обслужването на автомобилите.
                        Иво Георгиев
                        Gworkshop

                        Коментар


                        • #27
                          До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                          Искренно ти съчувствам. Аз имах аналогична ситуация със същите щети - челен сблъсък с лисица малко преди Ихтиман в посока София. Резултата, Авенсиса беше 50 дни на трупчета.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          [url]www.4x4varna.com[/url]

                          Коментар


                          • #28
                            До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                            Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
                            Колеги описаните проблеми май се случват само в София. В провинцията нещата са съвсем по-различни.
                            90% процента от провинциалните сервизи са дилъри или франчайзери т.е. отделни юридически лица. Хората там търсят решение на проблема, а не оправдание Не перат пари и не чакат на заплата от "майката", ако не работят добре, няма да има клиенти и няма да има какво да ядат, проста истина.....на такива обичам да казвам " желая тълпи клиенти"
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #29
                              До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                              Злати, пръв път те виждам да не разсъжзадаваш, като менажер.
                              Ако си беше закарал колата на сервиз, различен от фирмения, и си беше платил всичко, дали нямаше да ти излезе по евтино, отколкото ако си три месеца без кола ?
                              А лизингодателите, няма откъде да разберат , че колата е ходила на друг сервиз. Ония " майстори " от фирмения сервиз - също няма как да установят при последващи прегледи, толкоз са смотани. Пък и на кой му пука ?

                              Да не ти казвам, че има схема да застрахователя да ти плати щетите, по негови разценки, без да уведомявате лизингодателя. Поинтересувай се.

                              Междувпрочем в KIA са същата стока. За леко ожулване, чакат три месеца контейнера с ЛУФТОВЕТЕ, да пристигне от Корея. Частите пътуват на Галера с Гребла.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #30
                                До: Защо няма да си купя лек автомобил Тойота или абсурдите на ТМ ауто

                                Има един лаф,каквото и да ти говорят да знаеш че става дума за пари, истината е проста колкото по дълго време стои колата в сервиза толкова повече часове се пише че се работи по нея,говорим за нови и лизингови коли,тогава няма мърдане щеш-нещеш колата там където ти кажат.А после застрахователите плачат че били на загуба. 2,3,4месеца в сервиза по еди колко си часа на ден по толкова лева на час сладко изкарани лесни пари само с химикалка.Отделен е въпроса че много често официалните вносители работят с подизпълнители на които дават малка част от това което са взели от застрахователите,пак лесно изкарани пари.Скоро не съм ходил защото съм ги отсвирил,СФА,но колко е лева на час е да ти стои колата в даден сервиз.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X