Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LOWRANCE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LOWRANCE

    Здравейте колеги, аз си поръчах от САЩ LOWRANCE LMS 527C DF IGPS FISHFINDER/GPS MAPPING NIB защото съм рибар и корава глава. Уреда пристигна, а аз немога да намеря карта на България и Черно море за него. Ще помоля ако някой има такава или е наясно с него/ уреда/ да ме осветли за което благодаря предварително. Всъщност интересува ме Lowrance с какъв формат карти работят. В нета карти бол, ама да не тегля безразборно.........................
    Благодаря предварително на всички отзовали се.
    Роден рибар, а принуден да работи.......

  • #2
    До: LOWRANCE

    Има някакъв полски конвертор между Лоранс и Гармин. Казват че почти работи. Да чета на полски ми е уморително, и не съм ровил подробности.
    Изобщо казано, Лоранс не е добър избор за тука. Няма местно обслужване, нито по софтуера. Няма и документация.
    Макар че желязото е направено съвсем грамотно, каквито съм разглобявал.
    Прилична кантора, но алчна. Не се интересува от битовата си ширпотреба.
    Върни го ако можеш.

    Коментар


    • #3
      До: LOWRANCE

      Благодаря колеги, заемам се с въпроса. Ще има бг. меню и подръжка на уреда от догодина. Аз им писах да ги питам разни работи...... Обаче на въпроса ми за формата на картата ми дадоха сайт за продажба на карти. Освен че няма България, картите са от 200 до 800 долара. Иначе уреда е перфектен. Изчетох много нещо за сонарите и този е сочен като най-добър за любител. Затова се набълбуках с него, но не съжалявам.
      Благодаря още веднъж. Започвам да се ровя в добрия стар гугъл. Ако постигна положителен резултат ще го споделя непременно тук.
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • #4
        До: LOWRANCE

        В последната версия на Мапедит вече е сложена поддръжка за Lowrance приемници официално с техен мапсет, колега можеш да пробваш да конвертираш евентуално някоя карта от Гармин за Лоранс и да тестваш.

        Коментар


        • #5
          До: LOWRANCE

          Сърдечно благодаря колега, аз все още не съм постигнал задоволителен резултат, въпреки че от части качвам разни парчета от карти.
          Ето пример:
          Конвертирам XXXXXXXXXX да речем през mapedit в polish format, от там така получения файл го конвертирам чрез global mapper във формат usr, който е lowrance формата, обаче картата от 18.2 мб става 5.76 мб, загуби някакви с други думи и после въпреки, че се е смалила на 1/3 като тръгна да я качвам, качва 5-10% и ми изписва че няма повече място, а като погледна паметта на модула е пълен на 33% с тяхната световна карта. Та по този начин са качени разни точки "милево ханче" да речем. после ми пише "църна маца" абе с една дума нищо смислено, но аз не се предавам............. боря се като свинкя с тиква, не че ми трябва, ами ей така, проста да знам като ми потрябва, та в тоя ред на мисли благодаря още веднъж за ценната информация.

          П.П.: Колега, карта която цитирате e лицензиран български продукт!!! Внимавайте какво пишете и правите!!!
          астерикс
          Последно редактирано от asterix85; 28-08-09, 18:05.
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • #6
            До: LOWRANCE

            Ето сега да споделя, опитвам вече доста време всевъзможни варианти за конвертиране в Lowrance формат, и неизбежно получавам съобщението в прикачения файл или нещо не е читава програмата или аз не правя нещата както трябва, второто е по вероятно...................
            Прикачени файлове
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • #7
              До: LOWRANCE

              А каква е тази странната версия на мапедит ?!? Май си се опитвал да я регистрираш с кейген, ако си ползвал този вариант то програмата има свойството след това да не работи както трябва. Не знам коя карта се опитваш да редактираш (приемам че е някаква там Х) но по червения цвят на фона излиза че повечето елементи не отговарят на мапсета за Лоранс който предполагам си настроил в параметрите на програмата и освен това най-вероятно ще трябва да смениш типовете на полигоните точките и другите типове пътища така че да са съвместими с мапсета на Лоранс.

              Коментар


              • #8
                До: LOWRANCE

                Хм, ако не е регистрирана неможе да трансформира, а ключа, сигурно не е читав, защото след време пак ми показва нерегистрираната версия, интересно че и нашите бивши съюзници не предлагат читав ключ, поне аз не съм намерил досега. А колкото до полигоновите точки и пътищата, аз мисля че автоматично трябва да се настроят на Lowrance mapset.. Пак ще се пробвам, все ще стане някога...........................
                Благодаря за съвета.
                Роден рибар, а принуден да работи.......

                Коментар


                • #9
                  До: LOWRANCE

                  Генерално погледнато ... , не ми се е случвало да попадам на публикация на "домашно направена" и читава карта за тази платформа.

                  За малката програма от Русия има само един начин за придобиване на валиден и читав ключ:

                  Код:
                  ... ще си позволя външен линк - не е реклама, там в повечето случай е по-евтино за нашият пазар.
                  Ако толкова държите да видите за какво иде реч поне - ето линк към файл от нормално лицензирана GME на един свободен проект ... в по-начална и опростена фаза.

                  Успехи, Цецо.
                  Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

                  Коментар


                  • #10
                    До: LOWRANCE

                    За експортиране на карта във формат на Лоранс не е необходимо да е регистриран Мапедита лично го изпробвах, просто за да работи тази версия коректно при експорта на данни е необходимо да поставиш този файл в директорията на Мапедит http://www.geopainting.com/en/lcmbuilder.html Освен това имай предвид че експорта се извършва в същата папка с имопртирания файл за конвертиране.
                    За да си върнеш старото състоя ние на Shareware на програмата изтрий ключовете отоговарящи за Geopainting ето тук KEY_CURRENT_USER\Software\Geopainting.com като го изтриваш това цялото.
                    Но както споменах и по-горе е необходимо да промениш типовете на елементите да са съвместими с мапсета на Лоранс иначе предполагам ще има проблеми.

                    Коментар


                    • #11
                      До: LOWRANCE

                      То ... всичко хубаво...

                      Ама прокрадващата се идея за полу-автоматично конвертиране до исканият формат е "мисия невъзможна".

                      Към момента в GME и съответният формат има само оскъдни възможности от към класове и подвидове. Лично аз, към момента не ми се изясни много за какво е необходим форматът LCM.

                      Код:
                      Ето 2 -3 щриха по летището в София.
                      Успехи, Цецо.
                      Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

                      Коментар


                      • #12
                        До: LOWRANCE

                        Сега да споделя докъде я докарах........................
                        Значи карта във Грамин формат, като и се премахне рутирането, се конвертира съвсем задоволително във формат LCM. А това е формата който LOWRANCE единиците четат автоматично от SD card. Аз получих съвсем задоволителна карта и то по 2 начина
                        1. Както казах, премахвам рутирането/ макаркирам отметката "без рутинг"/ в менюто инструменти, и я пускам за конвертиране през мап едит. От един фаил 23 MG, излязоха 11 файла 1-1, 1-2 и т.н Записах ги на SD card и като я пъхнах в гнездото разчете доста добра карта. Пробвах с колата, без проблем си показва.............
                        2. Без да се премахва рутирането конвертирах същата карта през global mapper 11, регистрирана версия, Пак в LMC формат, пак излязоха 13-14 файла, също работи без проблем, но ги няма имената, тази карта може и да рутира, но аз нямам как да я проверя. Имената може да се видят като се сложи курсора в/у обекта. излизат в отделен прозорец.
                        Сега да попитам, как мога да променя имената да са на "Кирилица", някъде четох че имало програма или начин за това...............
                        Ако някой проявява иинтерес, мога да кача снимки на това което показва уреда. Неможе да рутира защото това е морско изпълнение и си има разни други функции. Аз за вбъдеще мисля да си взема едно "navi Bulgaria" та да си имам и за колата.
                        Това е за сега от мен.
                        Успех на всички в навигацията
                        Роден рибар, а принуден да работи.......

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: LOWRANCE

                          А може ли това да стане и за Humminbird. Те различен формат ли ползват?
                          LZ1AID

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: LOWRANCE

                            Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                            А може ли това да стане и за Humminbird. Те различен формат ли ползват?
                            Мойта карта, на Черно и Средиземно море, я копнах от от Хъми и си върви на Лорънса.........
                            Роден рибар, а принуден да работи.......

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X