Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет за пистолет

    Първоначално публикуван от malkia123 Преглед на мнение
    Здравейте колеги бихте ли ми дали съвет какъв пистолет да си купя
    Искам да е лек, патроните да са по евтинки и да има вънщен вид.
    За сега съм се спрял на Валтер П22.
    Дайте някакв съвет.
    Благодаря ви предварително
    Пистолет Макаров е твоето оръжие.9мм.И когато стигнеш до тази истина ми пиши.Не случайно още е на въоражение в Русия., и в полиция и при военните.Успех.

    Коментар


    • От: Съвет за пистолет

      Е тука вече не е съвсем така. Да, на въоръжение е в Русия, но не изцяло. И в полиция и при военни и в Русия и в БГ не е на 100% въоръжение. Почнаха да ги зменят малко по-малко.Човека иска лек пистолет, и да има вид.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Съвет за пистолет

        Към автора на темата -> питането ти е старичко и най-вероятно си си взел отдавна пищова, но моето лично мнение е, че никога не бих изхабил разрешително за малко и леко оръжие ( пистолет ), камо ли пък в калибър по-малък от 9х19.
        Направо си е грехота да се прахосват и хабят разрешителни по такъв начин, особено пък в БГ, където бумащината и разправията покрай ваденето на разрешителни са толкова големи и тегави... че няма повече на къде.

        Коментар


        • От: До: Съвет за пистолет

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Пистолета е много компактен, надежден и евтин. Цената на патроните по стрелбищата е около 35ст., което е близо до цената на .22( около 20ст). И си е истински пистолет в истински калибър...
          Аз ти препоръчвам българско производство.
          Колега, знаеш ли дали “Арсенал” произвежда още “Макаров” и “Аркус”? Преди около 12 години са започнали да произвеждат нов пистолет- “Арсенал Компакт”- все още ли го правят- надежден ли е? Тези трите ли правят или има и още? Кой от трите е най-подходящ за самозащита? От Арсенал директно може ли да се закупи пистолет или работят само на едро?
          https://news.bg/regions/arsenal-ad-k...-pistolet.html

          Коментар


          • От: До: Съвет за пистолет

            Първоначално публикуван от kapacone Преглед на мнение
            Колега, знаеш ли дали “Арсенал” произвежда още “Макаров” и “Аркус”? Преди около 12 години са започнали да произвеждат нов пистолет- “Арсенал Компакт”- все още ли го правят- надежден ли е? Тези трите ли правят или има и още? Кой от трите е най-подходящ за самозащита? От Арсенал директно може ли да се закупи пистолет или работят само на едро?
            https://news.bg/regions/arsenal-ad-k...-pistolet.html
            Аркус не се прави в Арсенал по принцип а де факто не се прави никъде вече. Макаров мисля и той вече не се произвежда. Имат много на склад. Арсенал Компакт не съм чувал да е влязъл в масово производство. Арсенал си имат магазин и продават разни хубавини. Кой от трите е най-подходящ за самозащита? - Зависи от какво. В случая сравняваш Макаров и Аркус - който и да вземеш все тая. Ако си достатъчно упорит и не ти пречат габаритите на пистолета, вземи си Аркус, поне носи повече джепане.
            42

            Коментар


            • От: До: Съвет за пистолет

              Първоначално публикуван от kapacone Преглед на мнение
              ...“Арсенал Компакт”- все още ли го правят...
              Цената е около 800 лв. в магазина на "Арсенал"!
              Разглеждал съм с такъв, на едно момче от "Съдебна охрана" - като ергономия става, дръжката е доста удобна, ляга добре в ръката (моята длан е 23 см.) но качеството на изпълнение не е много добро - за около година носене в текстилен кобур беше почнало да се лющи покритието на блока. За съжаление не съм стрелял с него и не знам как се усеща, така че не мога да кажа нищо повече за пистолета.

              Слав ти е отговорил за "Макаров" и "Аркус". В момента се продава един Аркус 98 за 250 лв. Според собственика е на прострелка, т.е. практически нов.
              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • От: Съвет за пистолет

                Разбрах, благодаря на колегите за отговора!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X