Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Съвет за пистолет

    Здравейте ! Аз също се двуумя какъв пистолет да си купя !!! Прочетох почти всички подобни теми във форума. За сега съм се ориентирал към Макаров или Аркус 98 DAC.От написаното и за двата не видях съществени недостатъци , освен общите определения като морално остарял ,тесла и др.подобни. Та значи няма да ходя нито на война, нито ще тренирам стрелба...колкото за удоволствие...и ако се наложи за самозащита....за 22 калибър разбрах че 90 % от хората смятат че е за спортна стрелба и за тренировка , така че той отпада...може на по късен етап да си купя и такъв ,но за сега отпада...не виждам какъв е смисъла да си купя Валтер ППК или CZ 83 при положение че ще ми свърши същата работа като Макаров....кажете какво мислите ????....разбира се че и цената има значение !!!....а може би и някакъв друг пистолет ???

    Коментар


    • #32
      До: Съвет за пистолет

      Първоначално публикуван от zaaax Преглед на мнение
      Здравейте ! Аз също се двуумя какъв пистолет да си купя !!! Прочетох почти всички подобни теми във форума. За сега съм се ориентирал към Макаров или Аркус 98 DAC.От написаното и за двата не видях съществени недостатъци , освен общите определения като морално остарял ,тесла и др.подобни. Та значи няма да ходя нито на война, нито ще тренирам стрелба...колкото за удоволствие...и ако се наложи за самозащита....за 22 калибър разбрах че 90 % от хората смятат че е за спортна стрелба и за тренировка , така че той отпада...може на по късен етап да си купя и такъв ,но за сега отпада...не виждам какъв е смисъла да си купя Валтер ППК или CZ 83 при положение че ще ми свърши същата работа като Макаров....кажете какво мислите ????....разбира се че и цената има значение !!!....а може би и някакъв друг пистолет ???
      Ас съм за Аркус.Още по-добре, че си избрал модел с двойнодействащ спусков механизъм(има значение).
      В сайта на Аркус видях, че също предлагат адаптор за 22калибър, който става и за 98 DAC.
      Според мен е важно даден пистолет да може да стреля и с малокалибрени патрони.Цената на 22лр позволява много тренировки и стрелба за удоволствие.Естествено адаптора можеш да го купиш по късно, когато решиш че ти харесва стрелбата с пистолет или ти трябват упражнения.
      И да не забравяме, че Аркуса е Браунинг.

      Коментар


      • #33
        До: Съвет за пистолет

        Гледам периодично в тази тема се задават и коментират едни и същи "терзания"....
        Съвета ми към колегите на които им предстои закупуването на лично късо оръжие да си отговорят на няколко въпроса...
        -за какво ще използват пистолета/револвера
        /имайте предвид, че и при оръжията всяко си има предназначение, както и при автомобилите...неприятно е да "въртиш" градско цял ден с бус без хидравлика и да пътуваш на "дълго" с малолитражка.../ не е нормално /и удобно/ обикновен гражданин да носи щурмови пищов ежедневно за самоотбрана, както и не е нормално да се извършва примерно инкасова дейност с малокалибрен пистолет....
        -прочетете повече из нета, освен оффроуд форума има и доста други с тясно оръжейна насоченост...просто изполвайте търсачката...
        /хич нищо да не научите от другите /или от този/ ще прочетете и други мнения и гледни точки...
        -направете си сметка колко пари сте готови да инвестирате в оръжието /в нета има ориентировъчни цени/ и в последнствие за тренировки, защото без тренировки носенето на оръжие за самозащите е безсмислено!
        -имайте пред вид, че в провинцията "екзотичните" калибри са екзотични на квадрат и като наличност и като цена....
        -след като си одговорите на горните въпроси, ще стесните кръга на оръжията до ..2-3-5 марки и модели...Отделете време и средства и намерете начин да постреляте с всеки от набелязаните пищови....
        Този, който ви "легне" на ръката, сърцето и джоба-те това е Вашия пищов!
        Със здраве да си го носите и да го използвате само на стрелбището за удоволствие!

        Коментар


        • #34
          До: Съвет за пистолет

          Здравейте, според мен, ако ти трябва за служебно оръжие или самоотбрана, то в никакъв случай не си взимай 22кал., а иначе Макаров в това отношение ще ти свърши перфектна работа, има стоп патрони, а и цената на боеприпасите е добра...
          [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
          [/I][/SIZE]

          Коментар


          • #35
            До: Съвет за пистолет

            Да и аз се ориентирам към Макаров....макар че вчера стрелях с един Аркус 98 и той също ми хареса ...добре ми пастна в ръката....е малко е по тежък , но и аз няма да го нося постоянно....в момента нов е 510 лв., но за съжаление адаптори за 22 кал. от няколко години не се произвеждат....Макаров е 331 лв....ще изчакам да чуя още някои мнения....а днес видях и обява за продажба на CZ 75 ...за 500 лв. втора ръка ...на тази цена се съмнявам да е много хубав....

            Коментар


            • #36
              До: Съвет за пистолет

              аз вече се уредих с макаров а за 22лр ще мисля като ми омразне макарова

              Коментар


              • #37
                До: Съвет за пистолет

                "аз вече се уредих с макаров а за 22лр ще мисля като ми омразне макарова"
                Честито!!! А за втория, дано нямаш проблеми с КОС, че аз наскоро си смених моя и бе една одисея... мани-мани, остави са...
                [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
                [/I][/SIZE]

                Коментар


                • #38
                  До: Съвет за пистолет

                  като дойде времето ще му мисля но нали по принцип с това разрешително имам право и на малокалибрен пистолет

                  Коментар


                  • #39
                    До: Съвет за пистолет

                    Някой може ли да ми каже ,защо във всеки магазин в който питам ме съветват да си купя 22 кал. ....обикновенно Валтер П22 или Зиг Зауер Москито....и за двата не прочетох добри отзиви...единият чупел различни детайли ,а другият бил като детска играчка , колкото до самозащитата много се съмнявам да стават и двата...и другото което ме учуди е че Най много се търсел Макаров...и ми препоръчаха да си купя български от фирменият магазин....били доста качествени...а и патроните били доста евтини....

                    Коментар


                    • #40
                      До: Съвет за пистолет

                      Първоначално публикуван от zaaax Преглед на мнение
                      Някой може ли да ми каже ,защо във всеки магазин в който питам ме съветват да си купя 22 кал. ....обикновенно Валтер П22 или Зиг Зауер Москито....и за двата не прочетох добри отзиви...единият чупел различни детайли ,а другият бил като детска играчка , колкото до самозащитата много се съмнявам да стават и двата...и другото което ме учуди е че Най много се търсел Макаров...и ми препоръчаха да си купя български от фирменият магазин....били доста качествени...а и патроните били доста евтини....
                      Aко не те мързи - прочети тази тема:
                      Експертен съвет за избор на пистолет
                      Там всичко е доста обсъждано . Избираш кое ти харесва и следваш насоките.
                      Иначе - вероятно ти поставяш критерии по които избираш оръжие и затова всички ти предлагат това което питаш !
                      ( цена , начинаещ или не , за какво ти трябва пистолета и др.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Съвет за пистолет

                        Колкото лоши неща има изписани за П 22, толкова и добри. Аз лично съм стрелял с него и според мен е голям кеф, въпреки че поради малкия си размер е леко неудобен, но при теб може да не е същото... стреляй с него и ако те кефи - вземай го...
                        Последно редактирано от cveti; 02-03-09, 18:41.
                        [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
                        [/I][/SIZE]

                        Коментар


                        • #42
                          До: Съвет за пистолет

                          Оффтопик...

                          Най-добрия пистолет е този в касата...

                          А най-лошия е този, който ти е заврян в колана..

                          От него по-лош може да бъде единствено извадения пистолет, защото никой не знае какъв ще е изхода от подобна ситуация!

                          Изключвам пионерските вечеринки с обсъждане на калибри, цена и всякакви други глупости, но да не забравяме, че "пионерчетата" са забравили че говорят за оръжие...а след оръжието винаги следват трупове, съдебна медицина, прокуратура и дълги години "любов" с малцинството...

                          Така че по-добре да отнесеш шамар на кръстовище, отколкото да заспиваш години наред на двоен нар под някой мангал...
                          Последно редактирано от Volk; 02-03-09, 19:34.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Съвет за пистолет

                            надявам се да няма такива положения с малцинствата
                            но в ситуация с изваден пистолет вав всички случаи си с двата крака в батака

                            Коментар


                            • #44
                              До: Съвет за пистолет

                              След направеното проучване установих следното / като не ангажирам никои с моето мнение – просто споделям/. При условие ,че съм обикновен средностатистически гражданин / т.е. не съм полицай , не работя в специалните служби ,няма да ставам състезател по стрелба , не съм военен и не работя като охрана./...се сещам за няколко случая в които може и да ми потрябва оръжие....а именно ако някои влезе в жилището то ми и ако примерно се опитат да те ограбят квартални гамени в някой парк и ли затънтен квартал...
                              За случаят с гамените според мен е по добре да не вадиш оръжие или ако го извадиш гърменето да е във въздуха ,в противен случеи едва ли ще докажеш неизбежната самоотбрана срещу деца или наркомани и второ ,едва ли някой не зплашен човек ще започне да разнася оръжие ей така за да му тежи на задника.
                              За обира в къщи обаче вероятно ще ти се наложи да извадиш оръжие и тук мисля че от 2 метра разстояние абсолютно всички калибри ще ти свършат работа включително и 22. , ако все пак успееш да извадиш оръжие и като имам в предвид че няма да се изправиш срещу тежко въоръжен морски пехотинец.
                              Та в този ред на мисли....22 кал. е добър ,но до колкото разбирам за не го няма стоп патрони ,което според мен е един минус. Следващите няколко калибъра 9х17 , 9х18 и 9х19 според мен са най удачни , като имам в предвид че при нас стоп патроните са кал 9х18 за Макаров.От друга гледна точка 9х18 и 9х19 са най разпродстранените и като сравним и цените като че ли най удачният е 9х18 – 30-40ст, /а 9х19 – 60-70 ст./ защото все пак ще трябва и да постреляш с него за да свикнеш а и да поддържаш някаква форма, а това са си разходи и то не малки / е за някои може и да са нищожни , но за други са си пари/. Другите по-големи калибри въобще не ги коментирам ......за цивилни хора смятам че всички тия армейски пистолети са безмислица.
                              И така стигнах до Макаров 9х18 или CZ 83 9х18 , като имам впредвид цената на CZ 83 която е между 600-700лв. А на Макаров 331 лв. чисто нов от завода. То везните осезателно се накланят в полза на Макаров , не зависимо от това че е с 8 патрона и цевта му не е полигонална / то ако осем патрона не стигнат , то тогава ще ми трябва АК/.Просто не виждам смисъл да си купя пистолет за 1000 -2000 лв. при положение , че и за триста ще ми свърши същата работа./това е моя гледна точка/.
                              А колкото до стоп ефекта мисля ,че при различната употреба на оръжие е различна и целта стопиращият ефект т.е. на война целта е да убиеш противника , а при самозащита целта е да го обездвижиш временно вследствие на силна болка без да го убиваш след което да уведомиш органите на реда.
                              И в крайна сметка всеки е свободен да си купи каквото си иска стига да може да си го позволи финансово и да му доставя удоволствие.
                              Тези мой разсъждения са от практична гледна точка. Като пак повтарям не ангажирам никого с тях . Благодаря на всички които ме посъветваха какво да направя.Желая Ви хубав ден.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Съвет за пистолет

                                Уважаеми колега, стоп патроните директно ги забравете! Те са най-сигурният начин да убиете някой по най-зловещият начин който можете да измислите... От малко разстояние убиват много по-ефективно от обичайните..., а за сметка на това на повече от няколко метра не можете да уцелите и варел с тях... Просто ги забравете...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X