Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос -L 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос -L 200

    Колеги,имал ли е някой проблеми със съединителя на L200? Става въпрос за модел 2007. Миналата година даде фира на 30 000км. Въпреки ,че е гаранционен,от БалканСтар не приеха рекламацията.Оказа се доста скъп консуматив.Вече е на 65000км,но непрекъснато го миспя...

  • #2
    До: Въпрос -L 200

    Това с гаранцията е странно - може ли повече информация?

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос -L 200

      Какво да му е странното не се чудете в Балкан Стар не знаят какво е това гаранционен автомобил всичко си плащаш. Съединителя бил консуматив, компресора на климатика бил на външен производител ЦД то и то хидравликата нямала гаранция питам ги окачването има ли гаранция отговора беше да. Преди месец и нещо ми се разтропа по предницата нещо отивам оставям го и ми казват ми ела след един ден отивам и изненада с фактурка- нали уж е в гаранция и се започват едни истории и си платих. В бг такова нещо като гаранция май няма.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос -L 200

        За жалост масово в Б-я дилърите са калпави...Просто се чудя как са замаили такива сериозни компании да им поверят толкова отговорна дейност.Тук колега питаше за смяна на маслото-в книгата на пикапа пише смяна след 20000км,но БС те викат на 15000,защото си връзват гащите за наша сметка и си докарват лесни пари (около 40лв/ч) Да не ти се случи да опреш и до тенекиджийските им услуги-месеци чакаш ред, а поле една седмица правят един калник.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос -L 200

          Първоначално публикуван от michu Преглед на мнение
          За жалост масово в Б-я дилърите са калпави...Просто се чудя как са замаили такива сериозни компании да им поверят толкова отговорна дейност.Тук колега питаше за смяна на маслото-в книгата на пикапа пише смяна след 20000км,но БС те викат на 15000,защото си връзват гащите за наша сметка и си докарват лесни пари (около 40лв/ч) Да не ти се случи да опреш и до тенекиджийските им услуги-месеци чакаш ред, а поле една седмица правят един калник.
          Колега, за щастие не съм имал допир със сервиза на БС за Митсубиши (имах си хас - на 10 км съм още), а само със търговците им, но:
          1. Търговеца няколко пъти казва какво НЕ включва гаранцията, пише го и в книжката. Въпреки, че си купих автоматик, на няколко пъти, по навик явно, ми каза, че гаранцията не включва съединителя (както и накладки, течности - да не ги изброявам, но в общи линии консумативите). Гаранцията си включва всичко останало, включително окачване и т.н.
          2. Викат ме на 20000км, точно както пише в книгата (или на една година, което настъпи първо). Единствено ми казаха, ПО-ЖЕЛАНИЕ и БЕЗПЛАТНО да отида след около 1500 км. просто да огледат дали всичко е наред.
          Информацията е от миналата седмица - не знам как е било преди това. Търговеца просто беше много коректен и разбираше добре от пикапа. Съвсем честно ми обясни всичко още преди да го питам (например, че автоматика е с ЛСД, а не с твърд блокаж, че е възможно да се появи прословутия проблем със скърцането и т.н.), което прави много добро впечатление и сериозно повлия на избора ми.
          Освен визитката на приемчика ми каза, че мога да го търся лично него по всякакви проблеми.
          Съзнавам, че може би съм имал късмет с търговеца, но имайте предвид, че БС са доста голяма фирма и негативните отзиви за сервиза на Джип, например, не е задължително да са верни за сервиза на Митсубиши.
          А защо Митсубиши са решили, че съединителя е консуматив - това не знам, но не е приумица на БС. Ако беше така, то спокойно можеше да си отремонтирате съединителя в Гърция или Румъния, тъй като гаранцията е пан-европейска.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос -L 200

            Нямам проблем със съединителя, а съм с пауърбокс за 164 коня. Не съм и чувал да е често случващо се (като при Наварите например).

            Може наистина твоят да е бил дефектен заводски, стискам палци новият да изкара.

            ПП Надявам се, че не си държиш крака на педала докато караш, защото това е доста често срещана причина за преждевременното скапване.
            Зима иде

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос -L 200

              Намислил съм да чипвам двигателя,но не в БС.Какво мислите,да изчакам ли да мине гаранцията(и има ли последстрия от това)или "да изживея мига" още сега? Бихте ли ми препоръчали някой доказал се !

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос -L 200

                Аз съм с това, много съм доволен
                Зима иде

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос -L 200

                  Дай повече инфо-къде го правиха,колко ти излезе като пари,как се отрази на разхода,в сервиза разбраха ли?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос -L 200

                    Първоначално публикуван от michu Преглед на мнение
                    Дай повече инфо-къде го правиха,колко ти излезе като пари,как се отрази на разхода,в сервиза разбраха ли?
                    Правиха го в представителя за България, на контакти (в сайта) има необходимите координати.

                    Цената също я пише като си намериш колата и модела.

                    Разходът падна твърдо с литър на сто.

                    В сервиза не знам дали са рабрали, в края на краищата power box-а се вижда, но не са ми правили проблеми, в края на краищата има оригинален бокс на РалиАрт със сходни показатели.
                    Ако се появи проблем по мотора или турбото - сигурно ще ти откажат гаранцията, но предполагам, че ще го направят и без да си монтирал нещо допълнително.

                    Динамичните показатели са подобриха значително. "Замислянето" под 2000 оборота го няма въобще, а колата се изтрелва много приятно.

                    Цената не е ниска, но мисля, че качеството й съответства - много промени на софта могат да се направят за малко пари, но мазането на празен ход, поддържането на скорост без мотора да се претоварва излишно и тям подобни неща няма кой да ти ги гарантира...
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос -L 200

                      Колега, според мен разликата от 1638.00 лв. до 2000 лв. не си струва риска.
                      Все пак за 362.00 лв. повече си запазваш гаранцията, а и мисля, че оригиналния кит е по-измислен - все пак никой не познава толкова добре двигателя (а и автомобила), колкото самите Митсубиши.
                      Доста неща по двигателя струват повече от тия пари и не за всички от тях лесно може да бъде отказана гаранция. Един изгорял компютър например е маса пари, а там не могат да ти кажат, че е изгорял от неправилна експлоатация, но могат да ти кажат, че е изгорял от монтажа на кита.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос -L 200

                        Ако кита на РалиАрт е станал 2000 лева и аз бих сложил него.
                        Преди да отида в Стейнбауер, офертата която получих от Балкан Стар беше близо 3500...
                        Зима иде

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос -L 200

                          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                          Ако кита на РалиАрт е станал 2000 лева и аз бих сложил него.
                          Преди да отида в Стейнбауер, офертата която получих от Балкан Стар беше близо 3500...
                          Ами в момента е 2000 (и на интернет страницата, а и реално), явно са си взели поука. Само не знам дали не е някаква цигания тая цена да е само с нова кола, но няма логика, щото нова - не нова - и материалите и труда са еднакви.

                          То всъщност не вярвам да има разлика в качеството - все пак на тунинг фирмите това им е хляба и сигурно са дори по-внимателни от производителите, но не дай си Боже да стане нещо, дори не свързано с кита, разлика в заяждането ще има със сигурност

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос -L 200

                            Мисля, че цената е наистина само с нова кола, защото лятото и аз изхождайки от тази идея отидох първо в БС

                            Иначе, вече близо 10 месеца, колата не показва нещо да не й харесва, а аз не съм се замислял въобще дали да го изключа (накарах ги да ми направят ЦК ключе при бушоните вътре)..
                            Зима иде

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос -L 200

                              Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                              Мисля, че цената е наистина само с нова кола, защото лятото и аз изхождайки от тази идея отидох първо в БС

                              Иначе, вече близо 10 месеца, колата не показва нещо да не й харесва, а аз не съм се замислял въобще дали да го изключа (накарах ги да ми направят ЦК ключе при бушоните вътре)..
                              Е ако е цена само за нова кола ще е върха на циганията. Кита е един и същ, труда е един и същ - че дали не е и по-лесно на разработен двигател да се настрои. Но явно в България клиента е клиент само докато плати, после е ....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X