Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за бинокъл

    Колеги,

    Моля за съвет какъв бинокъл да взема?

    Трябва ми "далекогледност" и добра фокусировка. Размерът не е от значение .

    В "Технополис" видях два вида: Vangard (France) и Practica (Germany).

    Оптиката на Vangard определено се представи много добре, но понеже не познавам материята моля за умните ви съвети.

    Предварително благодаря.

    Т.
    Good guys drive Land Rovers!

  • #2
    колко пари си приготвил да дадеш

    Коментар


    • #3
      Тинко, моя опит е следния - всичката оптика която се продава в България е китайски боклук!
      Има едни руско - американски изпълнения - но те са ширпотреба..
      Това е така да се каже обобщен анализ..особенно в Технополис!

      Ако изключим армейските, които са върха, аз лично съм се спрял на германски - Щайнер 8х30 Сафари - около 300 лева, перфектен е , а и до момента много бой е изял по седлото и шубраците - две години не мръдна!
      По-широкообхватния - 8 х 50 - Рейнджър отива на 900 лева..

      Най-важно е че са безфокусни, тръгнеш ли да фокусираш си изтървал целта.
      Устойчиви на вода, абе рядко съм доволен от стока...

      Тия от Технополис, дето са с етикети на едни бивши сериозни марки, като започнеш да ги фокусираш, ще видиш че винта хлопа и ще ти паднат окулярите!

      А има и Цайс - около 4500 лв , но той не е подходящ за оффроуд!

      Коментар


      • #4
        Виж някъде в архива на форума, бях писал много за това.

        Коментар


        • #5
          Вальо,

          кажи бързо от къде да ги взема тези сериозни марки, че в сряда трябва да тръгвам.

          Т.
          Good guys drive Land Rovers!

          Коментар


          • #6
            Аз имам някакъв 10х50 за 50лв от битака и е перфектен. За някои неща не е нужно човек да се изхвърля като.............. знаете като какво.





            Ако ти хареса ще ти кажа от къде да го купиш.
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #7
              Аз имам един Soligor Zoom 12-60x70 бинокъл. На 60 зум без статив много трепери, отделно бинокъла е много голям и тежък а ми трябва нещо по леко. Продавам го за 650лв.

              Коментар


              • #8
                Зверско. Това си е цяла обсерватория.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  Йордане, за да кажеш за нещо че е перфектно, трябва да го съпоставиш към нещо друго...
                  Искаш да кажеш перфектен спрямо тези от битака или слага в джоба си сериозната оптика?

                  Разбери ме правилно - не се заяждам, но си прав че човек не трябва да се изхърля - особенно в категорични констатации...

                  50 лева е висока цена - те влизат в България за по-малко от 10 на дребно.. Ако за тези пари някъде се произвежда перфектна оптика, то аз съм китайски мандарин!

                  Справка - бинокъла на Събин..

                  С приятелски поздрав!

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Volk
                    Йордане, за да кажеш за нещо че е перфектно, трябва да го съпоставиш към нещо друго...
                    Искаш да кажеш перфектен спрямо тези от битака или слага в джоба си сериозната оптика?
                    По-вероятно иска да каже, че за парите, на които го е взел и за неговите цели му върши перфектно работа .
                    То перфекционизма хубаво нещо, ама нали все пак не караме всички нови Г-класа или ТЛК.


                    И още малко офтопик: Аз си ползвам един армейски 6х30, който ми върши добра работа. Обаче не си знае годините и малко нещо май има клеясали смазки, та окулярите трудно се въртят.
                    Има ли къде да му се направи малко профилактика или да се заемам сам?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Вземи и пръсни ВД-40 в едно малко шишенце. После бъркай там с телче и капни, ама наистина по съвсем малко по ръбовете на движещите се части. Ако го напръскаш сигурно ще разяде уплътненията и просветляването. Или дай да се видим с бинокъла и да го погледна.
                      Главният кусур на тукашните армейски е че нямат централен винт за фокусиране. А иначе нормалният универсален бинокъл е 8х30. С по-голямо увеличение е практически неизползваем от свободна ръка, с по-голяма апертура не влиза по джобовете.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Стефан
                        Вземи и пръсни ВД-40 в едно малко шишенце. После бъркай там с телче и капни, ама наистина по съвсем малко по ръбовете на движещите се части. Ако го напръскаш сигурно ще разяде уплътненията и просветляването. Или дай да се видим с бинокъла и да го погледна.
                        Е то това ме притеснява - да не взема да прецакам нещо оптиката с ВД-то.
                        Иначе може да стане с виждането, ама ще трябва да е първата половина на август, че отиваме да се осолим малко.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Volk
                          Йордане, за да кажеш за нещо че е перфектно, трябва да го съпоставиш към нещо друго...
                          Искаш да кажеш перфектен спрямо тези от битака или слага в джоба си сериозната оптика?

                          Разбери ме правилно - не се заяждам, но си прав че човек не трябва да се изхърля - особенно в категорични констатации...

                          50 лева е висока цена - те влизат в България за по-малко от 10 на дребно.. Ако за тези пари някъде се произвежда перфектна оптика, то аз съм китайски мандарин!

                          Справка - бинокъла на Събин..

                          С приятелски поздрав!
                          Искам да ти кажа съвсем съвсем приятелски че скъпите неща все по често са една пудра и нищо повече. За мен лично бинокълът от 50лв е перфектен за мойте нужди. Ако ми трябва нещо повече ще дам пари за огледален телескоп. Ние тук помагаме на Turbozmej да се ориентира в пазара. Той решава на какво да се спре.
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #14
                            Дай на следващия излет /за мен есента/ да си направим следния експеримент - твоя бинокъл е с 10-кратно увеличение - моя е с 8- кратно, т.е. по-малко...

                            Ще сложим списание на 30 метра и ще четем текста, или поне заглавията!

                            И няколко бири за стръв...

                            Оптиката е нещо което си струва да бъде читаво, може да изкара поколения!
                            Ако сега ми намериш телескоп, произведен най-малко преди 20 години /примерно в ГДР/, веднага ти давам три чисто нови от Технополис или битака!

                            Коментар


                            • #15
                              знам за какво говори Волк. Колкото е по добра оптиката толково по добро и четливо е изображението, разликата между предметите е ясна и отсечена, иначе е замазана и меко казано раздвоена. Отделно има и разлика при загубата на светлина. Скоро гледах по интернет разни бинокли и има цени по 1500лв и нагоре само заради по добра оптика! Същото е и с обективите на фотоапаратите и т.н.т. Едно време баща ми имаше един морски бинокъл 50х60 с които по детските ми спомени си спомням как четяхме имената на корабите които бяха точка на хоризонта. По качествен бинокъл до ден днешен не съм видял.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X