Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за бинокъл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    На артилерийският му забравих името, другият е ТЗК (Тръба Зенитна Командирска). С това се виждат пет спътника на Юпитер. Да, тежи сигурно петнайсетина кила със съндъчето, ама ако някой има подходящи връзки при военните ...
    Това, освен морските.
    А иначе всичко за 50 - 100 лева и 100 - 200 грама е пластмасов буклук с всички мислими дефекти на изображението, тука няма кво и да се обсъжда.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Volk
      Дай на следващия излет /за мен есента/ да си направим следния експеримент - твоя бинокъл е с 10-кратно увеличение - моя е с 8- кратно, т.е. по-малко...

      Ще сложим списание на 30 метра и ще четем текста, или поне заглавията!

      И няколко бири за стръв...

      Оптиката е нещо което си струва да бъде читаво, може да изкара поколения!
      Ако сега ми намериш телескоп, произведен най-малко преди 20 години /примерно в ГДР/, веднага ти давам три чисто нови от Технополис или битака!
      Истината е, че ще се радвам, ако не съм прав.
      От дете се занимавам с наблюдения на звездите и имам хиляди часове зад околяра. Гледал съм през най различни уреди за наблюдение като почнеш от бинокъл, телескоп, трингулатор и кво ли още не. До скоро нямаше ментета, още по малко преди 20 години. Изградил съм си някаква представа за това кое е качествено и кое не. На базата на опита който имам казах, че бинокала който сега имам е перфектен. Едно от най важните неща в случая е цената, защото няма да ми дреме като го дам на някой и той го изпусне и го направи за боклука. А колкото и да е богат един човек винаги ще му стане кофти когато трябва да изхвърли 500 или 1000лв на боклука. Аз поне ще се издразня.
      Чакам и искам да ме убедиш, че твоя бинокъл е по добър от моя. Лощото е че тогава може да се наложи да си купя такъв. А той ще се окаже, че не е най добрия и тогава почва болестта и................ти ще си виновен
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Стефан
        На артилерийският му забравих името, другият е ТЗК (Тръба Зенитна Командирска). С това се виждат пет спътника на Юпитер. Да, тежи сигурно петнайсетина кила със съндъчето, ама ако някой има подходящи връзки при военните ...
        Това, освен морските.
        А иначе всичко за 50 - 100 лева и 100 - 200 грама е пластмасов буклук с всички мислими дефекти на изображението, тука няма кво и да се обсъжда.
        В редки случаи когато не са зад юпитер можеш да видиш максимум 4 спътника. Виждат се и с моя китайски бинокъл.
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #19
          Какво по тях?))
          Безпризмените бинокли освен всички описани от Вълкът и Събин възможности, нямат и стерео. Това са просто два паралелни галилея, и могат не повече от театрален бинокъл. Опитай с това да дадеш дистанция например, не можеш да разбереш дори дали става дума за ей тука или за пет километра. Все едно ква марка е нарисувана в окуляра. Мани да управляваш огъня на нещо си, с това можеш просто да се пребиеш в мъглата. Единственото му неоспоримо преимущество е че струва колкото еднократна запалка. И по лев за парче аз бих купил поне трийсе. За рекламни, на мойта фирма. "А ние никога не правим това!".

          Коментар


          • #20
            Незнам как става, но с моя Щайнер виждам отлично през ноща при звездно небе..
            Когато го сваля, се оказвам в пълна тъмница, през него образа определено стои като в сумрак, ясно различим...
            Налагало ми се е да огледам през него пътеката и после да минавам на опипване.
            Нямам представа как става тоя номер, ама работи!
            Може би с всички бинокли е така?

            Йордане, измислих тест - пускаме двата бинокъла в пералня, перем с Ариел половин час на 90 градуса, центрофугираме, слагаме във фурна на 150 градуса за 10 минути, хвърляме от 5 метра на асфалт и после четем от дистанция 30 метра вестници!

            Коментар


            • #21
              Това с окьоравяването после си е чиста неврофизиология, оптика почти няма. Освен това че входните апертури са по-големи от очите и на бухалът, и значи пращат в мизерните ти персонални апертури (5-6 мм при такова осветление) много повече светлина отколкото събираш сам.
              А предложеният тест е адекватен, общо - взето) Липсва само носене по джобовете, седмица стига

              Коментар


              • #22
                Аз имам Практика 10х50. Много съм си доволен от нея Взех я за 95лв! Добре гледа пък съм и превърженик на марката
                Как става номера да разбереш далечината на предмета който наблюдаваш???
                Попринцип биноклите имат оказани и едни др цифри в метри които обославят обхвата на бинокала ако предмета е извън тяхните граници се фокусира доста трудно но не е невъзможно
                Но наистина един бинокъл просто трябва да въши работа а не да е много скъп иначе става "неизползваем"
                [quоte=Yordan Kolev]Аз имам някакъв 10х50 за 50лв от битака и е перфектен. За някои неща не е нужно човек да се изхвърля като.............. знаете като какво. [/quote]
                когаот да купувам моя и този много ми хареса но предпочетох практиката
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от Volk
                  Йордане, измислих тест - пускаме двата бинокъла в пералня, перем с Ариел половин час на 90 градуса, центрофугираме, слагаме във фурна на 150 градуса за 10 минути, хвърляме от 5 метра на асфалт и после четем от дистанция 30 метра вестници!
                  Малииииии, тая работа с кракът май не ти се отразява добре а
                  След този тест май трябва задължително да ходя за нов бинокъл
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #24

                    Най-вероятно и аз!

                    Коментар


                    • #25
                      "аз пък няма да играя"

                      Коментар


                      • #26
                        Значи става скучно
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #27
                          Данчо, правиме теста и който спечели - печели бинокъла на Събин!
                          Той е симпатяга, ще се навие да го даде за шоуто!

                          Коментар


                          • #28
                            Не се занимавайте с глупости, ми като сте мангизлии кажете да търся ли великански бинокъл при военните? И да намеря, все едно нямам пари да го купя. А иначе джиповете могат да го носят, и става чудна микроскопична обсерватория на който си иска човек връх.

                            Коментар


                            • #29
                              Кажи сериозно, има ли нещо от военната стока, което да замести примерно любителски /но не детски/ телескоп?

                              Коментар


                              • #30
                                Не знам номенклатурата на моряците. От сухопътните са това - ТЗК-то и артилерийските. Като всеки стерео прибор, имат даже някакво преимущество пред телескопите - картинката е и красива. Базата е малка, и като далекомери не са нищо съществено разбира се, но усещането за дълбочина на изображението си остава.
                                Това няма да е евтино и ще е разправия, но фотоапарат може да се закрепи, сега нали има отлични цифрови. Дали от това ще излезе наука е отделен въпрос, и зависи повече от човека а не от прибора ... Но половината съвременна наблюдателна астрономия се прави именно от любители и с такива средства, не повече

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X