Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка на 4х4 на АУДИ - моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверка на 4х4 на АУДИ - моля за съвет

    Един приятел ще си купува Ауди А6 4х4. На тази кола 4х4-то се включва автоматично и не знаем как да проверим дали работи. Колата е в автокъща и едва ли ще имаме възможност да я разхождаме прекалено много. Моля, дайте някакъв съвет за проста проверка. Обясняваха ми нещо за рязко даване на газ на чакъл, но не схванах точно за какво става дума...

  • #2
    Изобщо не се включва автоматично, тя си е ПЕРМАНЕНТНО 4Х4! Сиреч то си е постоянно включено и не можеш нито да го включиш, нито да го изключиш, просто го има
    Така че гледайте там да няма вой, вебрации и други такива неприятни усещания, иначе quattro с неговия централен диференциал Торсен е много истинска система, ако всичко му е наред няма да съжалява.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Благодаря!
      Много е добре, че е постоянно. На мен ми разказваха за някакви виско съединители и някакви подобни неща, които изобщо не разбирам...
      Можеш ли да обясниш с 2-3 изречения като за лаик въпросните шумове и вибрации как най-лесно се ловят - бърз, бавен ход, резки завои, висока, ниска предавка...?? Колата между другото е 97-ма 2.5 ТДИ

      Коментар


      • #4
        Просто го покарайте като всяка друга кола, обезателно ще има по-високи трансмисионни шумове от Ауди само с предно, но целта е да не са прекалено силни. Торсена е червячен диференциал, който при нормални условия е симетричен, а при пробуксуване прехвърля въртящ момент към дадената ост. Хубавото е че изпреварва събитията, сиреч още като усети че почва да се върти по-леко и вече е сработил.
        Обаче този двигател 2.5 е същински хемороид...Търпи само много хубави масла и много културна поддръжка. От Германия идват на по 3 години и 50 хиляди километра и вече са с втора смемена турбина, а и в края на краищата се прецакват и два от разпределителните валове...
        Както казва Митко Турбото, "Добре че го има този двигател, та никога няма да остана без работа - всеки ден има по един"....
        Така че с двигателя по-внимателно!!!
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Мерси за съвета!

          Иначе, странно, но аз вчера изчетох един тон ревюта точно за този модел с този двигател и навсякъде пише че за А6 това бил най-стабилния и безгрижен двигател и препоръчват точно тази модифиация на модела... И американците и европейците, че и руснаците пишат същото... Не става въпрос за някакъв V образен който го слагали от 97-ма насам, а за по-стария, който бил непоклатим... Тази кола е със стария 2.5 . Дано да не се изказвам прекалено невежо, но това четох.

          Коментар


          • #6
            А, точно така, стария е непоклатим, аз мислех че е с новия, който е отврат. Ако е със стария и е наред няма проблем. Но от V-образния бягайте далече
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Е, супер!
              Иначе за този новия вчера за два часа изслушах маса псувни!

              Благодаря ти за отговорите още веднъж. Вдъхнаха ми кураж. Тази кола така или иначе ще я карам основно аз.

              Коментар


              • #8
                Ами дано е свестна, гледайте още веднъж внимателно, и после със здраве да си я карате.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Я виж е тука
                  http://audibg.com/NEW/index.php?showtopic=6559 , че ме мързи да пиша!

                  Иначе от години карам все QUATTRO и оплаквания нямам, обърнете внимание на кардана, че смяната /без побългаряване/ струва много пари. Бутона в купето не включва 4х4/както си мислят някои / а блокира задния диф. 5 цилиндровия tdi е много здрав, но и той си иска своето, като поддръжка.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Ц. Кръстев
                    Бутона в купето не включва 4х4/както си мислят някои / а блокира задния диф.
                    Тоя бисер не бях го чувал но явно има и такива идиоти.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      Е как бе, Още преди години като си купувах първото ауди, половината авто-търговци ми обясняваха, точно това . Вчера бая обикалях Горубляне, Част от хората се кълнат, че е същото, като синхро на WV

                      Коментар


                      • #12
                        Не ги ли попита дали може да отвиеш кардана за да гори по-малко?
                        Апропо, до някъде са прави (вече), защото А3 и ТТ quattro не са никакво куатро, ами живо синхро...но това е само за тях...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Обещавам да питам. Отдавна ми писна да обяснявам и само подпитвам. Иначе за това се изключвал задния мост, заради разхода.

                          Коментар


                          • #14
                            Ето ти тук една дискусия на тема синхро и куатро


                            quadra написа:
                            Ами истинското Quattro е перманентно 4Х4 задвижване с междуосев ТОРСЕН диференциал, а синхрото е в повечето време 4Х2, и само при приплъзване на водещия мост електронноуправляема муфта ХАЛДЕКС предава част от усилието на другия мост. Но понеже в случая Ауди ТТ е на базата на Голф, с напречно разположения двигател и всичко останало, то това си е един 4моушън... А различията в схемите съм ги постнал малко по-нагоре в същата тема, вижте и ще ви се изяснят много неща.

                            Yordan Kolev написа:
                            При синхрото няма никаква електроника. Ти говориш за 4 моушън-а. Там е 4х2 в повечето време. А синхрото е постоянно зацепено и приплъзва само когато види голям зор виско муфата. Единственият електро елемент е включвателят който прави 4х4 на заден ход на задния диференцял. Както всяка ел. част той често се поврежда (при моделите до 06 89г) и затова е широко разпространено понятието че синхрото е 4х4 само напред. Това разбира се са пълни простотии от страна на невежите. Не знам с каква цел е направено така но аз стигнах до един смислен извод, ако качиш предния мост на колесар веднага скапваш виско муфата. Но ако качиш задния мост на синхрото няма да има никакъв проблем. Възможно е това да е и заводския замисъл.

                            quadra написа:
                            Абсолютно си прав, написах "синхро" просто като система на Фолксваген а не на Ауди, просто за да го разгранича от "Куатро" с неговия знаменит диференциал торсен. Иначе нещата са точно така както ти ги описваш. Просто исках да кажа че Ауди ТТ Куатро не е никакво Куатро всъщност.
                            _________________
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              Така де. А Халдекса живее в А3 и ТТ. Моторетките са им на иначе. Идея си нямам какво и как работи тоя Халдекс. А разликата от синхро до куатро е там. Торсен, от една страна и диф. с виско муфа от друга.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X