Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми на нива.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за гуми на нива.

    Колеги вече 3 та година карам с ласа144.Да ви кажа чесно отначало бях много доволен.За кал са чудесни,в неотъпкан сняг от 30 горе долу до 45см на равно място или да кажа по точно по полето бива, върви ,но зададе ли се "баир" до там а и нямам блокажи.Срамота, колегите с ланд крузера само ме заобикаляха и продължаваха напред,а аз започвах яко боксуване,лебедки и.т.н. Тази година колега доиде с фронтера с гуми кайман,страшна работа,ланд крузера вкючваше блокажите за да върви след фронтерата. Та страхотни гуми,мисля за зимата да сложа такива.Въпроса ми е имали подходящ размер за нивата,стават ли гуми кайман с обозначение 205/R16-каква е височината на тази гума и диаметъра и.Или да сложа 195/R15 ??????

  • #2
    До: Въпрос за гуми на нива.

    Моята зимата я карам с 205/R16 а лятото с 205/65/R15 но и двата варянта е за шосейни гуми и незнам при външния размер дали не са различни!
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за гуми на нива.

      Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
      Колеги вече 3 та година карам с ласа144.Да ви кажа чесно отначало бях много доволен.За кал са чудесни,в неотъпкан сняг от 30 горе долу до 45см на равно място или да кажа по точно по полето бива, върви ,но зададе ли се "баир" до там а и нямам блокажи.Срамота, колегите с ланд крузера само ме заобикаляха и продължаваха напред,а аз започвах яко боксуване,лебедки и.т.н. Тази година колега доиде с фронтера с гуми кайман,страшна работа,ланд крузера вкючваше блокажите за да върви след фронтерата. Та страхотни гуми,мисля за зимата да сложа такива.Въпроса ми е имали подходящ размер за нивата,стават ли гуми кайман с обозначение 205/R16-каква е височината на тази гума и диаметъра и.Или да сложа 195/R15 ??????
      Шарката "Кайман" , но на Инса Турбо- Спешал трак 205 R 16 е висока 76 см, сигурен съм, че няма да влязат без лифт и рязане на веждите. Погледни моята , колко съм я орязал, но и , аз съм решил да слагам тази шарка с този размер и ще трябва да режа още.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за гуми на нива.

        Kaймана за сняг не го признавам,казвам го от личен опит.Тествали сме ги сьвсем скоро при последния голям сняг и мога да ти кажа че един Уаз беше с Каймани а една Нива с Ласа като твойте го направи смешен на всякакьв терен.Уаза дори някои участьци се наложи да ги заобиколи,виж в калта там нещата са различни, Каймана се представи отлично,но Ласата сьщо не се предава.Мойто мнение е че Ласа ОК 144 е по-подходяща за нивата-специално за НИВАТА!Да кажа че УАЗ-а беше сьс шперове и отпред и отзад!
        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за гуми на нива.

          Колега-щом искаш да се движиш в дълбокия сняг заложи на по-широка гума с непрекалено агресивен грайфер.Ласа ОК144 е гума най-вече за кал и коловози.Тя е доста агресивна и тясна и лесно закопава джипа в дълбокия сняг.Освен това е зле и на лед в сравнение с по-широка гума.И най-вече знай,че на НИВАТА не и е силата в газенето на дълбока кал-сняг.Затова си има джипове на цели мостове.

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за гуми на нива.

            За снега ти трябва 195 или 205 ширина.И като газиш им намали налягането,но излезеш ли на твърдо го нормализирай за да не ги повредиш.За целта аз винаги нося помпа и манометър.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за гуми на нива.

              Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
              Колега-щом искаш да се движиш в дълбокия сняг заложи на по-широка гума с непрекалено агресивен грайфер.Ласа ОК144 е гума най-вече за кал и коловози.Тя е доста агресивна и тясна и лесно закопава джипа в дълбокия сняг.Освен това е зле и на лед в сравнение с по-широка гума.И най-вече знай,че на НИВАТА не и е силата в газенето на дълбока кал-сняг.Затова си има джипове на цели мостове.
              Зависи от типа кал и сняг,има много изчерпателна статия на Митко-Фулдата, за различните типове гуми за различните настилки. Карал съм доста различни гуми и мога да кажа, че пълно щастие няма- там където ще се окопаеш с "Кобри" примерно, с други гуми ще минеш без проблеми. Всичко зависи от типа настилка по , който ще се карат гумите. Поздрави.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за гуми на нива.

                За ЛАСАок 144 казах,че е гума и за коловози тъй като е с по-голям диаметър в сравнение с повечето гуми за Нива-16цола.А от тук идва и малко по-големия клиренс,който е доста важен параметър при движение по път с коловози.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за гуми на нива.

                  СЪГЛАСЕН СЪМ с колегата KIRO VD.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за гуми на нива.

                    Знам само че страшно ми харесаха тези гуми като видях как фронтерата върви колкото ланд крузера/с вкючен заден блокаж/ и то имено в дълбок сняг а по състезанията гледам че повечето джипове са с тези шарка било то на федима или силвърстон. Нивата от дупница също е с тъкива гуми. Пролета ,лятото и есента ще лъзгам ласите а зимата надявам се кайманите,стига да влязат.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за гуми на нива.

                      като не влязат, ще ти дам ъглошлайфа
                      [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
                      [/URL]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за гуми на нива.

                        Май наистина ще ти трябва тряба шлайф щом държиш на КАЙМАНИ.И ако закъсаш някъде с тях не я мъчи много щот има голяма вероятност да счупиш някой диф.Скоро в Ямбол имаме такъв случай.Ако затънеш някъде много по-добре вдигане-подлагане-дърпане отколкото да вадиш душата на джипа без всякакъв смисъл.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за гуми на нива.

                          Инса Турбо- Спешал трак, демек шарката на "Каймана" в размер 205R16, няма да влязат на Нивата без сериозно рязане и подлагане в никакъв случай. Трябва да качиш веждите на калниците до лайсната ,която минава по дължина на цялата кола.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за гуми на нива.

                            http://www.black-star.fr/langus/prof...45&cat=2&sai=0 гуми със същата шарка и със стандартния размер за Нива - 185/75 R 16. Стават на оригиналните джанти, знаеш си и налягането колко да е по книжката, не слагаш подложки за лифт и не режеш веждите на калниците. Възможно е дори да се използват и с пластмасовите подкалници.
                            УАЗ 452АЭ 1975г.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за гуми на нива.

                              А, като се "Разчепи", какво ще стане ??????????? Въпреки, че ти пишеш за 185/75, а аз за 205R, разликата в диаметъра на гумата е 50мм, а и шарката е съвсем друга- гумата, която си показал е Кобра нт1, говориме за Кайман.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X