Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Синхро/4моушън ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: VW Синхро/4моушън ?

    Така, надлъжен мотор,4мотион е пасата. Торсен що ше рече, с червяци, без електроника, чисто механично предаване на мощността- включва се при забуксуване на предните. Питам колко процента примерно е предаваната мощност на задния мост,постоянно ли е зацепен задния,което произлиза от въпроса он деманд (на повикване) или фул тайм, сиреч задния има 2-3 % постоянно приемана мощност и при по сериозно забуксуване се качва на около 50 %.Поправете ме ако греша, а и все пак щом питма пак,значи нещо не ми се е изяснило. Благодаря.
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

    Коментар


    • #32
      До: VW Синхро/4моушън ?

      Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
      Така, надлъжен мотор,4мотион е пасата. Торсен що ше рече, с червяци, без електроника, чисто механично предаване на мощността- включва се при забуксуване на предните. Питам колко процента примерно е предаваната мощност на задния мост,постоянно ли е зацепен задния,което произлиза от въпроса он деманд (на повикване) или фул тайм, сиреч задния има 2-3 % постоянно приемана мощност и при по сериозно забуксуване се качва на около 50 %.Поправете ме ако греша, а и все пак щом питма пак,значи нещо не ми се е изяснило. Благодаря.
      50/50 си, ии трябва да е червячен
      sigpic УАЗ-452

      Коментар


      • #33
        До: VW Синхро/4моушън ?

        Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
        50/50 си, ии трябва да е червячен
        Опитно установих, че се включва при по бързо ускорение- газ на полусъединител- и ми забуксува отзад !!!
        Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
        feikot@abv.bg
        Обратно дороги - НЕТ !

        Коментар


        • #34
          До: VW Синхро/4моушън ?

          Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
          ...Питам колко процента примерно е предаваната мощност на задния мост,постоянно ли е зацепен задния,което произлиза от въпроса он деманд (на повикване) или фул тайм, сиреч задния има 2-3 % постоянно приемана мощност и при по сериозно забуксуване се качва на около 50 %.Поправете ме ако греша, а и все пак щом питма пак,значи нещо не ми се е изяснило. Благодаря.
          Задвижването е фултайм, а разпределението на мощността м/у мостовете би трябвало да е променливо (в някакви граници) като по-голям въртящ момент се предава към моста с по-добро сцепление. Потърси инфо в мрежата за начина на работа на Торсена.
          Това е на теория. На практика не винаги е така и се случват и куриози и куриози.
          Последно редактирано от ittso; 04-03-09, 21:42.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #35
            До: VW Синхро/4моушън ?

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Задвижването е фултайм, а разпределението на мощността м/у мостовете би трябвало да е променливо (в някакви граници) като по-голям въртящ момент се предава към моста с по-добро сцепление. Потърси инфо в мрежата за начина на работа на Торсена.
            Това е на теория. На практика не винаги е така и се случват и куриози.
            Гледал съм подобно клипче и с Пасат 4Motion, явно на торсена му трябва малко съпротивление за да сработи,това означава че ако ти пропадне предно колело във въздуха=на същото от клипа

            При синхрото и халдекса това не се случва , поне при синхрото със сигурност пробвано
            sigpic УАЗ-452

            Коментар


            • #36
              До: VW Синхро/4моушън ?

              Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
              Гледал съм подобно клипче и с Пасат 4Motion, явно на торсена му трябва малко съпротивление за да сработи,това означава че ако ти пропадне предно колело във въздуха=на същото от клипа

              При синхрото и халдекса това не се случва , поне при синхрото със сигурност пробвано
              Ако проблемът идва от минималното съпротивление, би трябвало малко помощ със спирачките да реши проблема - на предните с крачната, а на задните с ръчната.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #37
                До: VW Синхро/4моушън ?

                Ееее тоя със S8цата хич не потъна вдън земя,тия костюмарчета като го бутаха.А в тоя ред на мисли, аз си мисля че точно по твоите думи ицо, стои зацепено на някакъв минимален процент достатъчен на ABS-ът да отчете забуксуване или затормозяване,за да придаде повече мощност,де да знам, така и не ги разбрах тия торсени и халдкеси и щуротии, разбрах само че е с торсен моя , ама принцип на действие и други конкретики-нъц
                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                feikot@abv.bg
                Обратно дороги - НЕТ !

                Коментар


                • #38
                  До: VW Синхро/4моушън ?

                  Вече опитно мога да внеса няколко пояснения с цел избягването на нови спорове и неясности. Б5 пасат (10.1996 - 09.2000) 4моушън е с надлъжно разположен двигател- и само надлъжно- ТОРСЕН.Чисто механично разпределение на мощността към КОЛЕЛОТО което има най-добро сцепление.4х4 демек си е постоянно "зацепено" и като го качих на канал и като видях каква е цялата дандания ми стана смешно- чисто и просто среден диф- заден диф и биалетки към колелата.Обаче ги сравнявах ссъс същия пасат но не 4моушън и имаха доста осезаема разлика в окачването- доста по масивни ми изглеждаха носачите а и в цената с разлика от 60 лв си бяха.Отзад има допълнително стабилизиране на окачването, ще снимам и ще покажа всичко в + за 4моушън.Фул-тайм задвижване на 4 колела. Мога да кажа че просто има перфектно поведение на пътя със 180 няма мърдане спирачките са чудесни стабилността няма какво да я обсъждам.
                  Ако някой се двууми- да не го прави- няма да сбърка с покупката.Много проходим НО ПОДЧЕРТАВАМ САМО НА РАВЕН ПЪТ, ИЗВЪН ПЪТЯ НЕ СЕ КАРА !!!. Приятел има 1/1 същия, зимни гуми не е купувал,а като ходихме на ски на Бузлуджа всички леки коли бяха долу а ние с пасата горе и то по един лед който беше доста страшен ....
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар


                  • #39
                    До: VW Синхро/4моушън ?

                    Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                    зимни гуми не е купувал
                    Ако купи и зимни, чак тогава ще разбере истинските възможности на колата, без гуми нищо не става!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    При фултайм задвижване е задължително,козата си сака пръч с ....сещаш се
                    sigpic УАЗ-452

                    Коментар


                    • #40
                      До: VW Синхро/4моушън ?

                      Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                      Вече опитно мога да внеса няколко пояснения с цел избягването на нови спорове и неясности...
                      Автомобилът е много приятен за каране. Малко по-муден е от същия такъв само с предно, за сметка на което на старт, особено на лигаво време му "скъсва главата". Заради различното задно окачване има по-голяма склоност към надлъжно залюляване в сравнение с моделът с предно, поне комби версията. За седана нямам наблюдения. Доста по-усложнен е технически, което си има съответната цена при поддръжката. На "ръчка" , особено в завой има склонност към неочаквани изпълнения за неподготвен за поведението на конкрения автомобил шофьор.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #41
                        До: VW Синхро/4моушън ?

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Автомобилът е много приятен за каране. Малко по-муден е от същия такъв само с предно, за сметка на което на старт, особено на лигаво време му "скъсва главата". Заради различното задно окачване има по-голяма склоност към надлъжно залюляване в сравнение с моделът с предно, поне комби версията. За седана нямам наблюдения. Доста по-усложнен е технически, което си има съответната цена при поддръжката. На "ръчка" , особено в завой има склонност към неочаквани изпълнения за неподготвен за поведението на конкрения автомобил шофьор.
                        Да и при седана е така-олюляването, говоря за В5.5,това се оправя с едни Конита например амове
                        sigpic УАЗ-452

                        Коментар


                        • #42
                          До: VW Синхро/4моушън ?

                          Колеги,аз почнах да се зачудвам за лек лифт,дали ще е възможно ? Мислих си ако има торсиони, и ако се натегнат и да се вдигне със 5 см да речем е достатъчно.Не ми трябват 40 см лифт или други такива, знам че ще има отражение върху стабилността и комфорта на возене но не е болка.Сега честно да си кажа без да съм пристрастен си вози като мерцедес,има *****хти возията.Комби е моя и явно това оказва влияние, седана не вози така меко.А и ги сравнявах отзад на седана само предно ) отзад има само едни пружини а тоя има някакви други носещи рамена.И е много много стабилен и на завои и на лигаво време,при подаване/отнемане на газта.
                          Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                          feikot@abv.bg
                          Обратно дороги - НЕТ !

                          Коментар


                          • #43
                            До: VW Синхро/4моушън ?

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Автомобилът е много приятен за каране. Малко по-муден е от същия такъв само с предно, за сметка на което на старт, особено на лигаво време му "скъсва главата".
                            За мудност- не знам, не съм сравнявал с аналог без 4х4,но ФВ със ПД двг на 115 коня се возих и при изкл. ЕСП се скъса да си върти гумите,ама се скъса,със вкл - ускорява мн зле,имам чувството че влача камъни.А моя (нашето магаре е най-мъжко ) каот му набия педала само се надига предницата и стрелката литва надясно....
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • #44
                              До: VW Синхро/4моушън ?

                              Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
                              За мудност- не знам, не съм сравнявал с аналог без 4х4,но ФВ със ПД двг на 115 коня се возих и при изкл. ЕСП се скъса да си върти гумите,ама се скъса,със вкл - ускорява мн зле,имам чувството че влача камъни.А моя (нашето магаре е най-мъжко ) каот му набия педала само се надига предницата и стрелката литва надясно....
                              Проблемите са комплексни. Асвалтът ни по повечето улици е доста "гланциран" и това спомага за по-трудното потегляне на модела с две двигателни колела. За съжаление на същия асвалт автомобилите и с двата варианта на задвиждане спират еднакво трудно. За пример - на подобен клас автомобил (като мощност) в Германия е почти изключено да светне лампата на ESP. И ABS много трудно сработва. Като "скочиш на спирачката" и се лепиш на таблото.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #45
                                До: VW Синхро/4моушън ?

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Проблемите са комплексни. Асвалтът ни по повечето улици е доста "гланциран" и това спомага за по-трудното потегляне на модела с две двигателни колела. За съжаление на същия асвалт автомобилите и с двата варианта на задвиждане спират еднакво трудно. За пример - на подобен клас автомобил (като мощност) в Германия е почти изключено да светне лампата на ESP. И ABS много трудно сработва. Като "скочиш на спирачката" и се лепиш на таблото.
                                Освен че е гланциран асфалта е и мръсен много,прави ми впечатление,че в завои по кръстовищата все по-често колата ми тръгва настрани ала рали WRC
                                Кога в Германия кола 115кс и 4х4 ще й буксуват и предни и задни колела
                                Не е по темата но
                                sigpic УАЗ-452

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X