Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Синхро/4моушън ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VW Синхро/4моушън ?

    Здравейте колеги, искам да Ви попитам каква е разликата между синхро и 4моушъна на пасатите.И според Вас в едно съревнование между Ауди А6/А4 комби (4х4) и Пасат комби (4х4) около 2000г. и двата модела, чисто технически кое е по добре, по малко дефекти съобразено с нашите чудни пътища, разлика в проходимостта да речем, неще разходка,вила,заснежени пътища и т.н.Чувал съм че Пасатите точно 4ките не са много сполучливи,но доста се харчат като гледам...
    Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
    feikot@abv.bg
    Обратно дороги - НЕТ !

  • #2
    До: VW Синхро/4моушън ?

    Първо едно уточнение. Пасата произвеждан около 2000г. е или Б5 или Б5.5. Пасат Б4 е до около '96/97г.
    Класическото синхро е с Халекс м/у предния и задния мост. Фоурмоушъна (при Пасат и А4/А6) е Торесн диференциал. Демек е като Куатротоо при А4/А6. Не съм 100% сигурен, но би трябвало и Пасат Б5 да е с Торсен.
    Ауди А4/А6 и Пасата от тия години са доста сходни технически, като двигатели, скоростни кутии и окачване и едва ли има някакви съществени разлики в проходимостта. Аудито е по-глезено и по гъзарско.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      До: VW Синхро/4моушън ?

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Първо едно уточнение. Пасата произвеждан около 2000г. е или Б5 или Б5.5. Пасат Б4 е до около '96/97г.
      Класическото синхро е с Халекс м/у предния и задния мост. Фоурмоушъна (при Пасат и А4/А6) е Торесн диференциал. Демек е като Куатротоо при А4/А6. Не съм 100% сигурен, но би трябвало и Пасат Б5 да е с Торсен...
      Това въобще,ама въобще не е така!
      "Синхро" е система 4х4 на ФВ за леки коли с НАПРЕЧЕНО РАПОЛОЖЕН двигател.Първоначално обаче е монтирана на Транспортер,а по -късно в Голф 2 и 3 и Пасат до 97 година.Представлява система с 2 диференцияла и с виско съединител между тях.Отделно имат система в задния диф,която синхронизира двата моста при подаване на газ и изключва задния при отнемане...За да работи на заден ход,има система от ел.клапани и вакууми,които да "обръщат" движението.Системата е механична-не е необходимо някакво включване.Фул Тайм.
      ХАЛДЕКС е име на фирма за производство на хидравлични съединители.Мисля че беше Шведска.
      При Голф 4,5 и 6 ,АУДИ А3,Шкода октавия и Суперб се използва точно този тип.А търговското име е 4-motion за Голфа и Куатро за А 3-ката...Пасат след 1997 ма година,на практика е АУДИ и сътветно,без значение какво пише на капака,е със система Куатро-сиреч с Торсен.
      При моделите след 1997 година,най-общо казано е:
      Тези,които са с напречно разположен двигател са с Халдекс-тоест 2 диференцияла,като между тях има електрохидравличен съедините с компютърно управление,който се задейства според информацията от АБС-а.Тази система се нарича Он-Деманд,тоест постоянно водещ е предния мост,а задния се вклчва при сигнал.
      Тези,които са с надлъжно разположен двигател са с Торсен-тоест система с 3 диференцияла,като междинния е тип Торсен(самоблокиращ до определени %-ти).Системата е напълно механична и се нарича Фул Тайм...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: VW Синхро/4моушън ?

        Че аз какво по-различно написах?
        А за Супърба си в грешка. Това си е Пасат Б5/Б5.5 удължен с 15 сантима. Логично е с надлъжно разположен двигател.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          До: VW Синхро/4моушън ?

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Че аз какво по-различно написах?
          А за Супърба си в грешка. Това си е Пасат Б5/Б5.5 удължен с 15 сантима. Логично е с надлъжно разположен двигател.
          Че класическото Синхро е с Халдекс.Та съм разяснил малко...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: VW Синхро/4моушън ?

            Всеки път като стане въпрос за Синхро и видя коментар на ninja 1- ммдаааааа, дошло e време да науча нещо ново за моето любимо синхро Благодаря за инфото колега,определено си запознат с тия системи!
            LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
            Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

            Коментар


            • #7
              До: VW Синхро/4моушън ?

              Соти с едно допълнение, и при напречно монтираните двигатели при Ауди е халдекс и при Фолкс-ген с търговски наименования Куатро за Ауди и Фор моушън при фолкс-генанезависимо дали е с торсен или не!
              Тук вече купувачът трябва да прочете три реда , за да знае че Голфа 6 е с халдекс и пасат 6 и той , а пък Б5 И Б5,5 са с торсени, А на капаците отзад пише на всички Формоушън

              При Ауди е същата работа, напречно -халдекс , надлъжно -торсен , а отзад все си пише Куатро, .....бее сее е кеф да ги караш

              и то голям

              То не е много по темата ноо, Соти какво масло сипваш в дифовете на синхрото и в раздатката и скорости, трябва да го сменя иии
              sigpic УАЗ-452

              Коментар


              • #8
                До: VW Синхро/4моушън ?

                И искате да кажете, че няма разлика между пасат синхро,4моушън А4/А6 куатро ли, което и да е все ще е едно и също ? А и тия сложни технически термини халдекс и другото са ми малко не понятни.Пасата за който говоря е 4-ка така е масовото му наименование,не този с кръглите стопове отзад,и с хрома по решетката а по стария
                Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                feikot@abv.bg
                Обратно дороги - НЕТ !

                Коментар


                • #9
                  До: VW Синхро/4моушън ?

                  Това на снимката е Пасат Б5.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    До: VW Синхро/4моушън ?

                    [quote=feikot;635071]И искате да кажете, че няма разлика между пасат синхро,4моушън А4/А6 куатро ли, което и да е все ще е едно и също ? А и тия сложни технически термини халдекс и другото са ми малко не понятни.Пасата за който говоря е 4-ка така е масовото му наименование,не този с кръглите стопове отзад,и с хрома по решетката а по стария

                    Това е В5!!!

                    Точно обратното , различни са системите , но под едно име, за Фолксваген едно и Ауди друго!
                    sigpic УАЗ-452

                    Коментар


                    • #11
                      До: VW Синхро/4моушън ?

                      Kласическото СИНХРО е с виско муфа и 2 дифа. Он деманд.
                      Халдекс е с ел.управлявани клапани с 2 дифа. Он деманд.
                      Торсен е с 3 дифа и червяци в средния диф. Фул тайм.

                      А кой Пасат с какво е-не знам.
                      За мен ТОРСЕН-а е най-добре,защото има най-малко(почти никаква даже) електроника и разпределя момента м/у осите чисто механично.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • #12
                        До: VW Синхро/4моушън ?

                        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                        Kласическото СИНХРО е с виско муфа и 2 дифа. Он деманд.
                        Халдекс е с ел.управлявани клапани с 2 дифа. Он деманд.
                        Торсен е с 3 дифа и червяци в средния диф. Фул тайм.

                        А кой Пасат с какво е-не знам.
                        За мен ТОРСЕН-а е най-добре,защото има най-малко(почти никаква даже) електроника и разпределя момента м/у осите чисто механично.
                        Пасат Б5, и Б5,5 са с торсен, те са с надлъжно разположени мотори!
                        Новият Б6 е с напречен и там е халдекс, не знам и двете системи си работят много добре
                        sigpic УАЗ-452

                        Коментар


                        • #13
                          До: VW Синхро/4моушън ?

                          Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                          Kласическото СИНХРО е с виско муфа и 2 дифа. Он деманд...
                          Тука можем да поспорим за Он Деманд-а...щото постоянно има предаване на въртяш момент към двата моста.В различни проценти,но постоянно.Значи трябва да е фул тайм...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            До: VW Синхро/4моушън ?

                            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                            Тука можем да поспорим за Он Деманд-а...щото постоянно има предаване на въртяш момент към двата моста.В различни проценти,но постоянно.Значи трябва да е фул тайм...
                            Точно, и това се усеща при най-малкото занасяне в завои, последвано от подаване на газ в този момент
                            Вътре няма лост за да избираш Он деманд или Фултайм да карам
                            sigpic УАЗ-452

                            Коментар


                            • #15
                              До: VW Синхро/4моушън ?

                              Да,има,ама е като на старото Санта Фе-около 2%. Абсолютно нищо. Ама ако дадеш газ в завой,или ще събираш ламарини,или по-лошото теб ще те събират сред ламарините. Като те „ритне“ отзад и си е ХХХ майката.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X