Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болест при дивите зайци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Болест при дивите зайци

    Колеги при нас заиците обилно започнаха да намалят. Дочух, че е възникнала някаква болест при дивите заици, но несъм запознат достатъчно. Вие как мислите?
    Последно редактирано от derhunter; 07-12-10, 22:38.

  • #2
    До: Болест при дивите зайци

    И при нас намаляха . Къде от силна светлина - нощем.Къде от ситни съчми по никое време....... Така е колега , само ци....те се множат като зайци и нищо ги не хваща.
    :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

    Коментар


    • #3
      До: Болест при дивите зайци

      Вероятно става дума за туларемия. При нас преди 2 години имаше такъв бум на заболяването. Зайците изведнъж изчезнаха, но сега популациите се възстановиха. Чувал съм, че има някаква цикличност в това заболяване, но не знам до колко това е вярно или е просто мит.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #4
        До: Болест при дивите зайци

        Главната причина са бракониерите ,лисиците се навъдиха до градовете ,и чакалите са от значение според мен затова намаляха зайците.
        0887 526 564/ 0897 933 755 /

        Коментар


        • #5
          До: Болест при дивите зайци

          Не забравяйте и бездомните кучета.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            До: Болест при дивите зайци

            Бацила е двукрак и с пушка.При таксацията миналата година имаше достатъчно,много се радвахме защото всички чакаха лова.След това започна жътвата и се започна,всеки комбайнер и тракторист си носи пушката зад седалката.И фарове ,фарове нощем.Но тая година ще се стреляме.Логиката му "да не ги и хранил,че да ми казва кога и колко ще бия" и така денонощно.Освен това много хищник се завъди,не можем да накараме хората да излязът на гонки за чакал.Как ще харчи пари за нещо което не се яде.Но миналата година се засяха много площи с пролетни култури,почти не остана неразорано място ,до пътя,до язовира всичко.Изчезнаха нормалните места където да ражда и да се крие.Пръскаха се най-различни препарати намерихме зайци отровени след ,като са яли от пръсканото.Та това е според мен.
            Мисля,че няма туларемия,тази година нямаше мишки ,за разлика преди две години тогава беше просто ужас.
            Поздрави.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #7
              До: Болест при дивите зайци

              Но все пак колеги продалжавам да чувам слухове за болест при зайците, но дали това е така само времето ще покаже...

              Коментар


              • #8
                До: Болест при дивите зайци

                Най простото нещо ако ти или твои познати изизате и намерите умряло животно,ако има начин да го вземете и на ветиринар.Той ще ви каже дали е от болест и каква.
                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                Коментар


                • #9
                  До: Болест при дивите зайци

                  По добре да не влизате въобще в контакт с умрелите животни, защото тогава е най-голяма вероятността да се заразите.
                  http://www.riokoz-vt.com/tul.htm

                  Нека председателя на дружинката да уведоми писмено местния РИОКОЗ, който да си направи нужните изследвания. Ако е туларемия няма да бъде изолиран случай, а ще я има и във всички околни ловни полета.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Болест при дивите зайци

                    А за болест на име " Червен вятър" чували сте нещо ?????

                    Коментар


                    • #11
                      До: Болест при дивите зайци

                      При хората - да, ама при зайците едва ли.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Болест при дивите зайци

                        Да колеги и аз чух за тази болест при ЗАИЦИТЕ !!! , но нз дали е слух или истина

                        Коментар


                        • #13
                          До: Болест при дивите зайци

                          Малко за разведряване наобстановката ....
                          .... какви болести бе гледайте какъв снайперист набарах в гората.
                          Добре че бяхме двамата с "пинчера" (кучето) та го обградихме и унищожихме.


                          .... и по нашия край вече все по-рядко се срещат.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-03-09, 20:42.
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Болест при дивите зайци

                            Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                            Какви болести бе гледайте днес какъв снайперист набарах в гората.
                            Добре че бяхме двамата с "пинчера" (кучето) та го обградихме и унищожихме.


                            .... и по нашия край вече все по-рядко се срещат.
                            А така,такива бракониери трябва да се пукат
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • #15
                              До: Болест при дивите зайци

                              е тая снимка ме разсмя сърдечно
                              а за зайците ... че те имат ли време да боледуват
                              :)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X