Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крос трасе в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Крос трасе в София

    Живея в София ,кв.Димитър Миленков .До квартала има кариера и пясъчник в които може да се направи перфектна крос писта на пясък за мотори и АТВ-та.С приятел който също е любител на кроса сме решили през март да вкараме един булдозер за няколко дни,но нямаме много понятие как се прави ,има ли някакъв саит с примерни писти.Приемаме всякъкви предложения.

  • #2
    До: Крос писта в София

    А проверихте ли земята чия е...

    Коментар


    • #3
      До: Крос писта в София

      Дам ,нали с мотопистата до там стигнахме. Разрешение от собственика и т.н., че ще си дадете парите и труда и ще дойде някой да ви изгони. Колкото за дизайна и аз се чудих дали няма някакви готови схеми за скоците и другите елементи, пък вече ще се сетите как да ги подредите спрямо трасето. Единственото, което се сещам са модулите за построяване на писти в игрите, но трябва да се потърси в гугъл и евентуално да се пише на някой, който се занимава с такива неща за съвет. Примерно - за еди колко си метра скок - такъв градус и такава дължина на скока и попивката...

      Друго нещо, което трябва да имате предвид е, че на пясък може да бъде много приятно да се кара, особено със специални гуми (с грайфер като лопати), но моторите много се скапват- влиза навсякъде по лагери и ги изяжда 10 пъти по-бързо от нормалното.

      Иначе евала за желанието и идеята, ако стане ще помагаме и после за отъпкването най-вече : ))
      Колкото повече трасета има толкова по-голям избор за приятни уикенди около София

      Коментар


      • #4
        До: Крос трасе в София

        Това е стара кариера която беше дълбока към 10м. после я напълниха с вода и пясък от промиването на камъните .Водата изчезна и сега е 10 метров слой от пясък.С две думи за нищо не става терена освен за крос

        Коментар


        • #5
          До: Крос трасе в София

          Ако ви трябва помощ , като работна ръка свиркайте,че после да не мислите че ще карате сами там.
          Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

          Коментар


          • #6
            До: Крос писта в София

            Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
            Дам ,нали с мотопистата до там стигнахме. Разрешение от собственика и т.н., че ще си дадете парите и труда и ще дойде някой да ви изгони. Колкото за дизайна и аз се чудих дали няма някакви готови схеми за скоците и другите елементи, пък вече ще се сетите как да ги подредите спрямо трасето. Единственото, което се сещам са модулите за построяване на писти в игрите, но трябва да се потърси в гугъл и евентуално да се пише на някой, който се занимава с такива неща за съвет. Примерно - за еди колко си метра скок - такъв градус и такава дължина на скока и попивката...

            Друго нещо, което трябва да имате предвид е, че на пясък може да бъде много приятно да се кара, особено със специални гуми (с грайфер като лопати), но моторите много се скапват- влиза навсякъде по лагери и ги изяжда 10 пъти по-бързо от нормалното.

            Иначе евала за желанието и идеята, ако стане ще помагаме и после за отъпкването най-вече : ))
            Колкото повече трасета има толкова по-голям избор за приятни уикенди около София
            За дизайна мога да предложа ,профитата да го направят . Демек тези които са карали много по трасетата ,те да го обзаведът ,(мога да дам и аз няколко идейки). Тези профита ще са треньорите на пилотите ,мога да викна няколко (и Горчо ) и да дават идеи ,ама това за да стане трябва да се разбере земята на кого е и да се почне организирано

            Коментар


            • #7
              До: Крос трасе в София

              Пиши си скайпа на едно ЛС. От доста време съм си го мислил за трасето даже с един приятел кросист си направихме импровизирано трасе и скоци от насипи които камйони са изсипвали земя. Имам приятел и бобкатче и мислихме сега напролет на едно наше место близо до околовръстното да напраиме трасе. Поинтересувал сам се и знам горе долу как трябва да се направят скоците и ъглите. обаче си трябват повече хора и пари. Баща ми се занимава със спортни обекти и наскоро взе един стадион за подръжка. Пускал съм му идеята но каза че много сложно заради шума. Кажа попринцип обаче ,че с повече зор може даже и общината да отпусне място за таквоа нещо. Но това както и да е дай скайпа да видим дали мога да ти помогна със скоците.
              It's not the Ride, It's the RIDER

              Коментар


              • #8
                До: Крос трасе в София

                Хора, проверете чий е терена, и се разберете със собственика. Булдозер на чужд терен не се води, независимо става ли терена за друго или не.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  До: Крос трасе в София

                  Абе хора не се стягайте толкова, то това място и без това от 10г. си е нашия полигон за мотори и атевета,така че отдавна целия квартал са свикнали с този звук. Те даже не могат да заспят вечер без да чуят рапсодия от хонда .Така че, ако някой има желание да помогне да заповяда, иначе как не може да стане на всички ни е ясно от това нямаме нужда.Трасе ще има, въпросът е колко добре ще стане.Така че колкото повече глави се побласкаме толкова по добре ще я направим.
                  Очакваме вашите идеи !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Крос трасе в София

                    Ами ние от клуб EGOISTE си направихме тренировЪчно трасе (върши работа),но първо се договорихме с кмета, защото земята не беше наша.Та внимавайте защото ако собствника е б****к и разбере за пистата само, за да ви напрви гадно може точно за 15 мин. да ви изсели оттам,но това си е ваша работа моята работа е да помагам на приятели и колеги във форума ето и един линк по темата http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=61548
                    Последно редактирано от Тануцо; 12-01-10, 22:29.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X