Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Хард" около Видин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Хард" около Видин

    Днес, реших да се повозя около местността "Къмпинга" в близост до строежа на Дунав мост, нивото на река Дунав се е покачило и има доста избила подпочвена вода. Калта беше в изобилие, разходката беше "софт", докато не реших, че трябва да премина през един канал, в който съм закъсвал преди 4 години, но след това с рошави гуми го минавах . Смело влязох в него, като разчитах, че с калните гуми ще успея да изляза, но, като предните ми колела попаднаха на дъното на канала , започнаха да потъват в жълта, много гъста и лепкава кал. Предната броня се "Заби" в земята и буквално потъна, нямах достъп до лебедката и се наложи да поработя с лопатата, за да мога да я достигна и да се извадя. Добре, че на 20 метра имаше дебело дърво, вързах за него колана, за да не размотавам много от лебедката и започнах да се вадя, когато забелязах, че въжето "олаби", спрях веднага и установих, че "клюпа"- ухото на колана се е разшило, вързах клюпа на възел и успешно се измъкнах. Реших да мина и на връщане от там и щурмувах канала на обратно и успешно го преминах. Жертва дадох само гърнето, което се изтръгна от трабата на генерацията. Останах приятно изненадан от ходовете на задният мост на Нивата, но трябва да помисля за ограничаване на пружините, защото едната излезе от мястото си на горната тарелка. Ако има желаещи за разходки от Видин и региона , моля да пишат в темата, защото сам е скучно.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: "Хард" около Видин

    Що сам бре човече
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #3
      До: "Хард" около Видин

      Колега, ако искаш вярвай, но във Видин подготвените джипове се броят на пръстите на едната ръка, а и не вярвам някой да ми се поведе по акъла, така, че ми остава единствено сам да излизам да се каля. Много ще ми е приятно да сме повече, макар и на по-софт разходки, така, че, ако има желаещи за другата неделя да покараме около Видин да пишат.

      Коментар


      • #4
        До: "Хард" около Видин

        Това е вярно много малко са на нашият акъл какво да се прави и сам воинът е воин
        0885 297985,мтел-Радо
        0876 556870,виваком като домашен

        Коментар


        • #5
          До: "Хард" около Видин

          Киро разходката ти е била повече от хард .
          Преди седмица до гребната база на Видин попаднах неподготвен в не особено голяма кал и затънах...благодарен съм ти, че ми се притече на помощ и ме извади. Имаш да пиеш бира в количества, които сам ще определиш.
          "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

          Коментар


          • #6
            До: "Хард" около Видин

            Евала. Малко си покопал, ама си се позабавлявал
            Където Бирата, Там и Аз...

            Коментар


            • #7
              До: "Хард" около Видин

              Колега,ама си се “забил“ хубаво...

              Коментар


              • #8
                До: "Хард" около Видин

                Няма ли желаещи да покараме около Видин на 15.02.2009 г., неделя ?
                Разходката ще бъде по предпочитанието на водача, ще си намерим трасе на , което да карат и "хардаджий" и "софтаджий". Може да включим и барбекю в маршрута.

                Коментар


                • #9
                  До: "Хард" около Видин

                  Ами има, как да няма?! За разходка, лов и риболов - винаги готов!

                  Като ти гледам снимките, ти бая си покопал...около декар поне!

                  Адаш, сори, ама ще използвам темата ти, за да покажа и аз моите перипетии от днес.
                  Сам човек на разходка си е кофти, особено ако закъсаш.
                  А когато закъсаш...хм, колкото ти е по-проходим джипа, толкова по-далеч ще ходиш за трактор!

                  Първо си пробвах булбара, замалко да си остане на един дънер.
                  После се хлъзнах и а-ха да цопна в реката...оставих едно яко момче да стои за баланс, а аз тръгнах да диря трактор.
                  В моя случай (въпреки че намерих и два трактора), ме издърпа една НИВАаааа!

                  Ето и снимките.

                  Та за неделя няма грижи. Викаш, че подготвените джипки във Видин се броят на пръсти, а к'во да се каже за оффроудърите ентусиасти? Броят се точно на два пръста - аз и ти!
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от GODzillata; 12-02-09, 21:13.
                  Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Хард" около Видин

                    Адаш, сори, ама ще използвам темата ти, за да покажа и аз моите перипетии от днес.
                    Сам човек на разходка си е кофти, особено ако закъсаш.

                    Та за неделя няма грижи. Викаш, че подготвените джипки във Видин се броят на пръсти, а к'во да се каже за оффроудърите ентусиасти? Броят се точно на два пръста - аз и ти! [/QUOTE]

                    Адаш, темата е точно за хард разходките по нашият край.А сам в гората не е кофти, а най-кофти, но , ако имаше лебедка или джек, щеше да се измъкнеш и сам. За броя на офроудърите се лъжеш, просто са с ограничени финансови възможности, като мен за съжаление. Утре вечер ще пиша да се разберем за неделя.

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Хард" около Видин

                      Нивата от Дреновец иска да се включи в неделя.
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Хард" около Видин

                        Адаш, няма проблеми да се включи, аз ще говоря с още двама - Паджеро и Самурай, ще има и Панда 4х4. Много колоритна компания ще се съберем.

                        Коментар


                        • #13
                          До: "Хард" около Видин

                          Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                          ...ще има и Панда 4х4.
                          Ето това исках да видя на живо!
                          Какъв е плана за неделя? В колко, откъде и накъде?
                          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                          Коментар


                          • #14
                            До: "Хард" около Видин

                            Плюс гореспоменатите Самурай и Паджеро, ще се присъединят към нас и Форд Рейнджър-пикап, АТВ и едно доста "лифтнато" Чероки. Говорих с повечето от тях и мисля, че 10:30 да се съберем, 11:00 ч., да тръгнем е нормално, все пак утре е Трифон Зарезан. На бившия пазар за автомобили до Лукойл да се съберем, да заредим и потегляме, на място ще се разберем на къде. Ако е лошо времето ще се насочиме към едно от новопостроените рибарски селища, където има навеси, беседки и вода. Вземете си повече мръвки , скарата е внушителна.

                            Коментар


                            • #15
                              До: "Хард" около Видин

                              още един луд, но за неделя няма да мога и доста ме е яд за през седмицата ако искате на по кафе да се съберем да се запознаем и да споделим бъдещи планове
                              [SIGPIC][/SIGPIC]
                              [I][COLOR=DarkGreen][B]LR Discovery I, 1993, 200 TDI[/B][/COLOR][/I]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X